Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada Staj ve Internship

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Yaparsın, neden olmasın.
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

staj yapacagımız işi kendimiz bulsak durum ne oluyor yinede bi firma ile calışmak zorundamıyız?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    staj yapacagımız işi kendimiz bulsak durum ne oluyor yinede bi firma ile calışmak zorundamıyız?
    evet fakat TR yedeki sirketlerle calismak zorunda degilsin. Direk abd deki sponsorlarla irtibata gecip, elinde job offer in oldugunu soylerisin ve fiyat sorarsin. Iyi teklif verenle gidersin.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı beysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet fakat TR yedeki sirketlerle calismak zorunda degilsin. Direk abd deki sponsorlarla irtibata gecip, elinde job offer in oldugunu soylerisin ve fiyat sorarsin. Iyi teklif verenle gidersin.

bu durumda abd deki firma ile calışmak vize almak acısından daha avantajlı olabilir. tesekkür ederim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba,arkadaslar su an intern üm virginia da.. part time iş bakıyorm allternatıfler var ama yasal olmadgndan tedrgınım .. hanı yaparsam under table olucak.. ıntern de ıkıncı ıste calısan var mı paylasrsa sevnrım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı nurayocal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,arkadaslar su an intern üm virginia da.. part time iş bakıyorm allternatıfler var ama yasal olmadgndan tedrgınım .. hanı yaparsam under table olucak.. ıntern de ıkıncı ıste calısan var mı paylasrsa sevnrım
    bende is bakiyorum bulur bulmaz hemen caliscam. Bi problem olmaz, ben gidip ssn ile basvurcam bile. Sirketlerin o kadar takip edecegini sanmiyorum, Calisanlar oldugunu duydum. Undertable oluraa hele hic sorun olmaz. Sadece 1. isine aksatmazsan, isine zamaninda gidersen, performansinda bi dususluk yasanmazsa sorun olmaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı nurayocal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Virginia da nerdesin ?
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar bu stajda olay staj mı bıldıgımız uucuz para verme ve ögrencılerden azami ayak ıslerınden yararlanma seklınde mı gercekleşiyor (tr deki gibi)yoksa wat programının staj adı altında daha uzun surelı olgusu mu?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

wat in daha uzun soluklusu ama olay su burda 1 sene calistigin icin 1 senenin icinde supervisor ve manager olabiliyorsun yukselebiliyorsun basarina gore.. ve ayrica daha sonrasinda calisma vizesi alma ihtimalin var ayni sirkette oldukca dusuk de olsa ihtimali...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Peki benim de şöyle bir sorum var kafamda..

İntern olarak Misisipiye gidicem. İş falan hazır. Ancak vize olayın adaha girmedim. Haliyle bilet de askıda. Yalnız karar veremediğim bir nokta var.

Eğer bileti tek yön alırsam vizede sıkıntı yaratır gibi geliyor. Ne derece doğru olur bilemiyorum ancak öyleymiş gibi geliyor.

Bunun yanında eğer gidiş dönüş almaya kalkarsam da farklı firmalarda mart ortasında muhtelif tarihlerden ilerisine bilet alamıyorum. Sistem vermiyor. Acenteyle de denedik. Benim işim Mayıs'ta başlıycak, haliyle en erken mayısta biter normal şartlar altında ve mart bileti benim hiç bir işime yaramayacak. Bu durumda muhtemelen değiştirmek zorunda kalıp ceza ödeyecem ve hatta belki komple bilet yanacak. Ya da hiç gidiş geliş bulaşmayıp tek yön bilete talim edecem. Zaten nereden dönmek istediğime bile karar veremedim daha. Yani muhtemelen bir senenin sonunda gezmek tozmak isteyecem...

Bir yandan da vizeden önce bilet almak da akıllıca gelmiyor, ancak alabildiğim opsiyonlar hep bir kaç günlük..

Bu durumda ne yapsam diye karar veremedim. Hazır bulmuşken sorayım dedim. Tek yön bilet alıp da intern giden var mı? Ya da yukarıdakiler hakkında bir tavsiyesi olabilecek arkadaşlar varsa düşüncelerini duymak isterim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Bende tek yön biletle interne gitmiştim.Sorun olmuyor merak etme.Bileti ucuza getirmek içinde opsiyonunu en uzun olana al ve mümkünse vizeye giriş tarihi ile amerikaya gidiş tarih arasını uzun tutki biletin biraz daha ucuza gelsin.Fakat gün kuralı vardı,vizeyi aldıktan belli bir süre sonra gitmen gerekiyor onada dikkat etmelisin.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ya zaten benim işin başlama tarihi 9 mayıs. Ve nisan geldi. O yüzden çok da fazla bi opsiyonum seçeneğim vs.m yok.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

tarih degistirmeyi ucretsiz yapabildigin bileti al gidis donus alicaksan eger bulamiyorsan tek gidis almak mantiklisi.. internship e gidenlerin tamamina yakini tek gidis bileti alir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tek alıcam mecbur. tarih değişimini ücretsiz yapanlar promosyon biletler olmadığı için şap gibi... Paşa paşa alırım tek yön biletimi. Vizede sorarsa da niye tek aldın dönmücen mi diye derim durum böle böle. Bilet yok o tarihte ondan alamadım. Gidince alıcam diye. E büyük baş hayvan değildir heralde anlar halden. Ya da rezervasyon yaparım sağlama almak için onu gösteririm.. Yerse..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

birincisi bilet filan sormuyorlar ikincisi gidis donus bilet alman icin donus tarihinin en gec 1 yil sonra olmasi gerekmekte.. senin ds 2019 belgen 1 yillik ve 1 yildan sonra yine wat gibi 1 aylik travel hakkin var. dolayisiyla 13 aylik bir surec bu yani 13 ay sonrasina donus bileti alamayacagina gore tekyon aldim dersin ki sormayacaklar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı DrAcooA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek alıcam mecbur. tarih değişimini ücretsiz yapanlar promosyon biletler olmadığı için şap gibi... Paşa paşa alırım tek yön biletimi. Vizede sorarsa da niye tek aldın dönmücen mi diye derim durum böle böle. Bilet yok o tarihte ondan alamadım. Gidince alıcam diye. E büyük baş hayvan değildir heralde anlar halden. Ya da rezervasyon yaparım sağlama almak için onu gösteririm.. Yerse..
    merhaba, bileti gidis donus almana gerek yok. ben daha onceden intern olarak gittigimde sadece gidis almistim.
    simdi 2. defa gidiyorum.
    ben mississippi jackson marriott'a gidiyorum bu sefer. yoksa sende mi jackson'a gidiyorsun?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aaynen öyle. JAN,MS... Eh madem o kadar bilen tek yeter demiş. Bana söz düşmez daha

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben vizeye biletsiz girmistim bilet filanda sormadilar.

Kolay gelsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slmlar arkadaslar , ben ugur herkeze slmlar , kibrista dogu akdeniz 4. sinif ogrencisiyim , yabanci dil Uluslararasi Ticaret okuyorum burda , 2009 yilinda virginia da work and travel yaptim.. Simdide okul bittikten sonra internship dusunuyorum , ya ticaret ile ilgili yada pazarlama reklamcilik ile ilgili...
    Benim merak ettiklerim , okul biter bitmez askerligimi yapsam ,sonra islemlere baslasam vize problem olurmu ?
    ikincisi , izmirde , iyi bir internship sirketi yada kurumu varmi beni yonlendirebileceginiz iyi biryer ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

askerlik sonrasi hicbir problem olmaz hatta askerdeyken basvur surece anca yetisiyo ve askerlikten sonra internship yapmak cok cok daha iyi..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Aynen.. Hatta askerligi yapip gidersen ve orda kalmaya karar verirsen internship sonrasinda, vize alma surecin coook daha kolay acisiz sancisiz oluyo

Yap-Kurtul!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internshipten sonra iki yil kuralini kaldirman gerekiyor.su an benim ugrastigim iste bu iki yil kuralini kaldirmak.eger isyeri arkadasin amerikadayken bu teklifi ettiyse intern bitmeden j1 waiver a basvurmasi lazim.waive ettirdikten sonra uzun sureli calismasi icin h vizesine gecmesi lazim.eger calistigi yer h vizesine sponsor oluyorsa sen yada arkadasin cok sanslisiniz demektir.h vizesini aldiktan birkac yil sonrada zaten green carda basvurabiliyorsun isyeri destekli olarak.tabi isyeri seni hala elinde tutmak istiyorsa.sorun hic de karisik felan degil.j1 vize waiver burda bulabilecegin bir sey degil , baska yerlerde bakman lazim. j1 waiver a basvurman icin turkiyede herhangi bir borcun olmamasi lazim, vergi,kyk vs. birkac kisinin dedigine gore bazilarina kyk borcu olmasina ragmen waive vermisler.bu islem uc aydan fazla suruyor.

bu soruyu benden baska soran ilk kisisin.bravo.
    merhaba azuhazu sen waive ettirdinmi vizeni ne yaptın? ne kadar sürdü? 1 yılı geçtiyse işlemler orada nasıl kaldın?? acil cevaplarını bekliyorum çünkü internship ile gitmek için başvurmak üzereyim birde şu var 2 yıl kuralı bile varsa eğer vize statü değişikliği yapacaksan 2 yıl kuralının önemi yok diyor bazı danışmanlar yani o kural tekrar j-1 ı uzatacaklar içinmiş yani j-1 to f-1 yapabilirsin diyorlar farklı vizeler. fakat benim hatırladığım abd de dil okuluna gittiğimde bana vizende 2 yıl kuralı var mı diye soru sormuştu okullar. bir yanda danışmanlar etkilemez diyor bir yandan da okul soruyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
    Konu marty tarafından (11-11-2011 Saat 01:40 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar slm. son sınıftayım işletme okuyorum.son 3 aya gırdık okul bıtıyor kpss den umutlu degılım ustelık okdar bayıldık dershaneye paraları ama olmuyor,yabancı dıl olarak da sadece ınglzcem var bıraz o da 2010wat ve hazırlık okurken bırazcık kapmıstım.baska yabancı dıl bılgım de yok yanı özel sektor işi de zor gorunuyor.İntership planlarım var.
    işletmcıler hangı mesleklerde calısabılırler ıntershıp programında oyuncakcı da falan mı? ben mezun olunca calısıp para bırıktırmeyı dusunuyorum temuz-ocak arası ıntershıp ıcın.toplam kaca patlar bu program arkadaslar? aslında asıl sorum şu işletmecıler bu ıntershıp programına katıla bılırler mı?bırde mezun olduktan sonra en fazla 1 yıl ıcınde basvura bılırmısız dıyorlar turkıshwatta da okudum.kısacası hazıranda2012 de mezun olduktan sonra en son nezaman basvurabılırım hangı ayda? bır de bu program wata benzemıyor sanırım daha cok ıngılızce ısteye bılır mı katılabılmek ıcın?
    Konu sucre tarafından (27-04-2012 Saat 08:53 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar slm. son sınıftayım işletme okuyorum.son 3 aya gırdık okul bıtıyor kpss den umutlu degılım ustelık okdar bayıldık dershaneye paraları ama olmuyor,yabancı dıl olarak da sadece ınglzcem var bıraz o da 2010wat ve hazırlık okurken bırazcık kapmıstım.baska yabancı dıl bılgım de yok yanı özel sektor işi de zor gorunuyor.İntership planlarım var.
    işletmcıler hangı mesleklerde calısabılırler ıntershıp programında oyuncakcı da falan mı? ben mezun olunca calısıp para bırıktırmeyı dusunuyorum temuz-ocak arası ıntershıp ıcın.toplam kaca patlar bu program arkadaslar? aslında asıl sorum şu işletmecıler bu ıntershıp programına katıla bılırler mı?bırde mezun olduktan sonra en fazla 1 yıl ıcınde basvura bılırmısız dıyorlar turkıshwatta da okudum.kısacası hazıranda2012 de mezun olduktan sonra en son nezaman basvurabılırım hangı ayda? bır de bu program wata benzemıyor sanırım daha cok ıngılızce ısteye bılır mı katılabılmek ıcın?
    Selam Dostum hoşgeldin daha fazla uğra buralara Bir kaç soruna cevap vermek isterim.

Evet İşletmeci olarak internshipe katılabilirsin hatta işletmeci olarak en avantajlı bölümlerden birindesin keza gelecek olan job offer güzel uydurulabilir her pozisyona.Bu nedenle işletmeci olarak hemen hemen her işe girebilirsin.İşin sıkıntılı yanı şurada self değilde full yapacaksan internship i başvurduğun şirkete bağlı olacak gireceğin iş.Bu gün en popüler şirketlerin bile ellerinde senelik 3-5 ceşit iş oluyor internship için.Yapacağın işler kasiyerlik satış elemanlığı gibi işlerdir.

Mezuniyetten sonra bir yıl içinde başvurabilirsin doğrudur seneye işlemlerini başlatırsan gidebilirsin ama gideceğin şirkete önceden anlaş kayıt olmasan bile cünkü iş çeşitliliği kısıtlı olduğu için kontenjan dolabiliyor.

İngilizce konusunda da haklısın daha çok ingilizce istiyor ama sen daha önce Wat yapmışsın yani ingilizcen buna yetecektir diye düşünüyorum vizede iş görüşmesinde ve tabi ABD içinde.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Selamlar,

Ben Elektrik/Elektronik mühendisliği okuyorum, 2.sınıf. Bu sene WAT yapacağım ama bir taraftan da yapmam gereken 2 tane zorunlu yaz dönemi stajını düşünüyorum)

Yurtdışına kafayı taktım, birçok fikir var aklımda seneye yaz dönemi için. İlk hedefim, maddi açıdan kolaylık sağlayacağı için AISEC veya IAESTE ile staj yapabilmek ama eminim ki bu çok kolay olmayacaktır.

İkinci seçenek ise Amerika'da summer internship. Geçenlerde yurtdışı eğitim fuarında birkaç şirketle görüştüm, mühendislikle ilgili pozisyonlara yaz dönemi stajyeri yerleştirdiklerini söylemişlerdi. Fakat staj sırasında para almayacağımı söylediler. Açıkçası benim paradan çok düşündüğüm konu beni bölümümle ilgili nasıl bir yere yerleştirecekleri. Amerika’da internship yapmaya karar verip de tonla para döktükten sonra, karşılığında para almadan saçma sapan bir yerde staj yaparsam facia olur benim için) Mühendislik alanında Amerika’da yaz dönemi staj hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevineceğim. Bir de kafama takılan bir şey daha var, self WAT oluyor da self staj olmaz mı acaba düşünüyorum düz mantıkla, hazır bu yaz ordayken seneye yaz için staj ayarlayabilir miyim ki, bir yolu var mıdır?)

Üçüncü seçenek de naylon staj yapıp bir daha WAT yapmak tabi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı rerere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Ben Elektrik/Elektronik mühendisliği okuyorum, 2.sınıf. Bu sene WAT yapacağım ama bir taraftan da yapmam gereken 2 tane zorunlu yaz dönemi stajını düşünüyorum)

Yurtdışına kafayı taktım, birçok fikir var aklımda seneye yaz dönemi için. İlk hedefim, maddi açıdan kolaylık sağlayacağı için AISEC veya IAESTE ile staj yapabilmek ama eminim ki bu çok kolay olmayacaktır.

İkinci seçenek ise Amerika'da summer internship. Geçenlerde yurtdışı eğitim fuarında birkaç şirketle görüştüm, mühendislikle ilgili pozisyonlara yaz dönemi stajyeri yerleştirdiklerini söylemişlerdi. Fakat staj sırasında para almayacağımı söylediler. Açıkçası benim paradan çok düşündüğüm konu beni bölümümle ilgili nasıl bir yere yerleştirecekleri. Amerika’da internship yapmaya karar verip de tonla para döktükten sonra, karşılığında para almadan saçma sapan bir yerde staj yaparsam facia olur benim için) Mühendislik alanında Amerika’da yaz dönemi staj hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevineceğim. Bir de kafama takılan bir şey daha var, self WAT oluyor da self staj olmaz mı acaba düşünüyorum düz mantıkla, hazır bu yaz ordayken seneye yaz için staj ayarlayabilir miyim ki, bir yolu var mıdır?)

Üçüncü seçenek de naylon staj yapıp bir daha WAT yapmak tabi
    Bir Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi olarak seni gayet iyi anlıyorumSeninde düşündüğün gibi en kolay yöntem self staj.Aslında oda bi nevi naylon staj.Amerikaya gittiğinde bi tamir atölyesine git durumunu anlat.Sana bedava yada belli bi ücret karşılığı orda çalışmışsın gibi belge veriyorlar.Sen ordayken atıyorum lifeguard işi yaptın dönerken aldın bu belgeyi okula götürüyosun staj defteri filan dolduruyosun tabi ingilizce olarak,bölümün ing bilmiyorum..Asıl önemli olan bölüm bu stajı kabul edecekmi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi olarak seni gayet iyi anlıyorumSeninde düşündüğün gibi en kolay yöntem self staj.Aslında oda bi nevi naylon staj.Amerikaya gittiğinde bi tamir atölyesine git durumunu anlat.Sana bedava yada belli bi ücret karşılığı orda çalışmışsın gibi belge veriyorlar.Sen ordayken atıyorum lifeguard işi yaptın dönerken aldın bu belgeyi okula götürüyosun staj defteri filan dolduruyosun tabi ingilizce olarak,bölümün ing bilmiyorum..Asıl önemli olan bölüm bu stajı kabul edecekmi?

Naylon staj Türkiye'den de ayarlanır aslında ama onu bile Amerika'dayken kabul ettirebilmek zor. Amerika'da ciddi anlamda yaz stajı yapabilsem en güzeli o olacak, bir sene var daha araştırıyorum bakalım)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı rerere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Naylon staj Türkiye'den de ayarlanır aslında ama onu bile Amerika'dayken kabul ettirebilmek zor. Amerika'da ciddi anlamda yaz stajı yapabilsem en güzeli o olacak, bir sene var daha araştırıyorum bakalım)
    Yapabilirsen Amerikada yapman sana ilerde çok büyük katkı sağlayacak buna emin olabilirsin.Ben daha şimdiden wat yapmış,yani Amerikaya gitmiş olmanın meyvelerini yiyorum.Staj yaptığım yerde bile farklı bakılıyordu Amerikada çalışmış olmak.Kendi mesleğinde çalışmış gibi bi belge ayarlarsan ilerdeki iş başvuru formunda hatrı sayılır bi yeri olur

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yapabilirsen Amerikada yapman sana ilerde çok büyük katkı sağlayacak buna emin olabilirsin.Ben daha şimdiden wat yapmış,yani Amerikaya gitmiş olmanın meyvelerini yiyorum.Staj yaptığım yerde bile farklı bakılıyordu Amerikada çalışmış olmak.Kendi mesleğinde çalışmış gibi bi belge ayarlarsan ilerdeki iş başvuru formunda hatrı sayılır bi yeri olur
    Evet bence de uluslararası deneyim iyi bir referans olacaktır şirketler için. Aslında Rusya'da bir Türk şirketi var, bir tanıdığım oradan staj ayarlayabilirim sana demişti, ben daha çok dilim gelişsin diye uğraşıyorum tabi şimdi oraya gidip de Türkçe konuşarak staj yapmak ne kadar mantıklı olacaktır bilemiyorum. Ama "Rusya" hani o da, düşünmüyor değilim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benimde durumum şu şekilde. 2 yıllık turizm ve otel işletmeciliği mezunuyum, okuldan mezun olacağım sene wat yaptım. şuanda da açıköğretim işletme 4.sınıftayım. kısmetse mezun olup aralıkta askere gitmeyi planlıyorum. askerlik dönüşüde amerikaya yerleşmek istiyorum açıkçası, sizlere danışmam gereken konu ise şu şekilde; benim durumuma en uygun internshipmi yapmalıyım yoksa başka yollarmı denemeliyim? en önemlisi açıköğretim mezunu olacağım için ınternship yapabilirmiyim? bana uygun olan sanırım Professional Career Training (PCT)kısmı oluyor, çünkü 5 yıla yakın turizm tecrübem var. sonuçta askerlik sonrası gitmek istediğim için mezuniyet tarihi üzerinden 1 yıl geçebilir. bir düşünce daha var kafamda dil okuluna gidip dil okulu bittikten sonra orada kalmanın bi çaresine bakmak. nasıl kalacan dersenzi o ayrıca düşünülebilir. yardımcı olabililecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)