Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 135 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 135 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2014 Wat Genel Konu

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı maslantugugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel lisede okumuş, vakıf üniversitesinde bütün derslerini ingilizce alan insanlara bu uygulama çok saçma bence zaten belli şeyleri kanıtlayarak ve geçerek geldiğimizin bir göstergesi var.
    O soylediginin hicbir onemi yok malesef , derslerin ingilizce olmasi kimsenin cok iyi ingiizce konustugunu ispatlamaz. Iki nedeni var bazi okullard ingilizce egitim adi altinda yari turkce yari ingilizce ders veriliyor Bizzat sahit oldum bunlara birkac uni de. Ayrica bazen yazili anlamda cok iyi ingilizcesi olan kisiler konusamiyor. Wat da kimse senin yazili ingilizceni sallamaz. Ne kadar konusabiliyorsan ingilizce seviyen odur. Bu yuzden malesef sponsor ve sirketler icin cok dogru bir uygulama.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende bu yıl WAT yapacaklardanım. Araştırmalarımı yaptım,görüşmelerimi yaptım fakat hala şirket konusunda karar veremedim. Aklımda 3 isim var ve ücretleride aynı; Icep , Eduyork , Ozman.. Eduyork hakkında hiç olumsuz yorum görmedim ve profesyonel çalıştıkları belli. Icep bana çok iyi gibi gelmişti ancak araştırmalarımda iyi yada kötü hiç sonuca varamadım yani ne öven var ne şikayet eden.
    En sorunluları Ozman sanırım fakat belli başlı kişiler sürekli farklı forumlara da yazınca gözümüzde büyüyor. Ve genel sorunlar işin bulunamaması yada ingilizce yetersizliği gibi. Bugün Ankara ofisindeki bayan bana direk işimi söyledi yani resepsiyonda çalışıcağımı ve otel adına kadar verdi. Bu kadar net olmasının sebebi de kendimden emin oluşum ve ingilizce seviyemmiş.
    Ancak o kadar çok olumsuz yorum okudum ki neredeyse kayıt yaptıracağım Ozmandan vazgeçmek üzereyim.

Son olarak sizlerin tavsiyesini almak isterim ?
    Konu ozgursum tarafından (03-11-2013 Saat 02:16 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı amorshak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu yıl WAT yapacaklardanım. Araştırmalarımı yaptım,görüşmelerimi yaptım fakat hala şirket konusunda karar veremedim. Aklımda 3 isim var ve ücretleride aynı; Eduyork, Icep ve Ozman.. Eduyork hakkında hiç olumsuz yorum görmedim ve profesyonel çalıştıkları belli. Icep bana çok iyi gibi gelmişti ancak araştırmalarımda iyi yada kötü hiç sonuca varamadım yani ne öven var ne şikayet eden.
    En sorunluları Ozman sanırım fakat belli başlı kişiler sürekli farklı forumlara da yazınca gözümüzde büyüyor. Ve genel sorunlar işin bulunamaması yada ingilizce yetersizliği gibi. Bugün Ankara ofisindeki bayan bana direk işimi söyledi yani resepsiyonda çalışıcağımı ve otel adına kadar verdi. Bu kadar net olmasının sebebi de kendimden emin oluşum ve ingilizce seviyemmiş.
    Ancak o kadar çok olumsuz yorum okudum ki neredeyse kayıt yaptıracağım Ozmandan vazgeçmek üzereyim.

Oncelikle sana fOrum uzerinden tavsiye verilmesine izin vermeyiz. Cunku bu yorumlari yapacak kisilerin ne amacla yapacaklari ve gercek olup olmayacgai yorumlarin mechul. Malesef sirket calisanlari ve temsilcileri surekli is basinda oluyorlar. Bu yuzdendir ki , bir sirketin internette iyi gorunmesi ya da kotu gorunmesine inanma. Mudahaleye cOk aciktir internet.Bir sirket hakkindaki kotu yorumlari sildirerebilir , calisanlarina kendisi icin iyi rakip icin kotu yorum yazdirabilir ogrenci gibi. Bunlar yasaniyor intte. Sana secim yapman icin birkac tane oneride bulunayim.

1)Sirketle gorus nette arastir , en sonki senede gidenlerle gorusmeye calis ama karari mutlaka kendi basina ver.

2) Sirketle gorustugunde isleri sor. Kesin yani %100 bizde var dedigi isleri ogren ve bu isleri forum uzerinde arastir. Ne kadar kaliteli olup olmadiklarini ogren. Wat icin is en onemli unsurdur.

3)Is en onemli unsur dedim , eger kesin sabit bir is yoksa kafanda en iyi sponsoru bulman lazim. Konustugun firmalara sponsorlarini sor. Biz cok sponsorla calisiyoruz , daha cok isimiz oluyor , Degisiyor isten ise gibi laf gecistirmeye yonelik konusan firmadan uzak dur. Eger iyi bir sponsoru varsa sen sormadan zaten direk isimleriyle beraber sana soyler.

4)Sirketlerin soyledigi is ve sponsor isimlerini forumda arastir gercekten o is ve sponsorla calisip calismadiklarini ogren. Cunku firmalar yollamadiklari isi yolluyormus gibi ogrencilere sunarlar. Adina da onceden yolladigimiz isler derler. Bu sene yollamayacaklari kesin olsa bile ogrencide o islerle prim yaparlar. Sonra ogrenci hayal kirikligi yasar.

5) Son olarak bir kere gitmis cevrendeki kisilerin laflarina inanma , cunku sirket temsilci olma ihtimalleri yuksek. Sirketler kendileri ile giden neredeyse her ogrenciye temsilcilik teklif ederler , getirdikleri her adam karsiliginda para alirlar. Onlarla gitmene gerek bile yok. SIzle konustuktan sonra Sizin isminizi sirkete verirler onlar gelecek derler siz gittiginizde sizi arakdasinizin yolladigini solemeseniz bile temsilci komisyon alir. Isin ucunda para oldugu icin sizi kolaylikla kotu bir sirkete kaydettirebilirler.

6)Sirketleri fiyatiyla degil , saglam sponsoru olup olmadigi ile , saglam isleri olup olmadigi ile degerlendirin. Burada kacacginiz 100-200 dolar yazinizi zehir edebilir. Pahali iyidir demiyorum ama iyi olan sirket pahali ise size gore, verin farki.

7) Son olarak sirketlerin para iadelerini ekim kasimda yapacaklarini bilin , ve size gorusmede ne gibi sozler veriliyorsa sozlesmeye ekleme sarti ile kaydolun. Sozlesmeye koyamayacaklari seyleri vaad eden sirketlerden uzak durun.
    Konu ozgursum tarafından (03-11-2013 Saat 02:17 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle sana fOrum uzerinden tavsiye verilmesine izin vermeyiz. Cunku bu yorumlari yapacak kisilerin ne amacla yapacaklari ve gercek olup olmayacgai yorumlarin mechul. Malesef sirket calisanlari ve temsilcileri surekli is basinda oluyorlar. Bu yuzdendir ki , bir sirketin internette iyi gorunmesi ya da kotu gorunmesine inanma. Mudahaleye cOk aciktir internet.Bir sirket hakkindaki kotu yorumlari sildirerebilir , calisanlarina kendisi icin iyi rakip icin kotu yorum yazdirabilir ogrenci gibi. Bunlar yasaniyor intte. Sana secim yapman icin birkac tane oneride bulunayim.

1)Sirketle gorus nette arastir , en sonki senede gidenlerle gorusmeye calis ama karari mutlaka kendi basina ver.

2) Sirketle gorustugunde isleri sor. Kesin yani %100 bizde var dedigi isleri ogren ve bu isleri forum uzerinde arastir. Ne kadar kaliteli olup olmadiklarini ogren. Wat icin is en onemli unsurdur.

3)Is en onemli unsur dedim , eger kesin sabit bir is yoksa kafanda en iyi sponsoru bulman lazim. Konustugun firmalara sponsorlarini sor. Biz cok sponsorla calisiyoruz , daha cok isimiz oluyor , Degisiyor isten ise gibi laf gecistirmeye yonelik konusan firmadan uzak dur. Eger iyi bir sponsoru varsa sen sormadan zaten direk isimleriyle beraber sana soyler.

4)Sirketlerin soyledigi is ve sponsor isimlerini forumda arastir gercekten o is ve sponsorla calisip calismadiklarini ogren. Cunku firmalar yollamadiklari isi yolluyormus gibi ogrencilere sunarlar. Adina da onceden yolladigimiz isler derler. Bu sene yollamayacaklari kesin olsa bile ogrencide o islerle prim yaparlar. Sonra ogrenci hayal kirikligi yasar.

5) Son olarak bir kere gitmis cevrendeki kisilerin laflarina inanma , cunku sirket temsilci olma ihtimalleri yuksek. Sirketler kendileri ile giden neredeyse her ogrenciye temsilcilik teklif ederler , getirdikleri her adam karsiliginda para alirlar. Onlarla gitmene gerek bile yok. SIzle konustuktan sonra Sizin isminizi sirkete verirler onlar gelecek derler siz gittiginizde sizi arakdasinizin yolladigini solemeseniz bile temsilci komisyon alir. Isin ucunda para oldugu icin sizi kolaylikla kotu bir sirkete kaydettirebilirler.

6)Sirketleri fiyatiyla degil , saglam sponsoru olup olmadigi ile , saglam isleri olup olmadigi ile degerlendirin. Burada kacacginiz 100-200 dolar yazinizi zehir edebilir. Pahali iyidir demiyorum ama iyi olan sirket pahali ise size gore, verin farki.

7) Son olarak sirketlerin para iadelerini ekim kasimda yapacaklarini bilin , ve size gorusmede ne gibi sozler veriliyorsa sozlesmeye ekleme sarti ile kaydolun. Sozlesmeye koyamayacaklari seyleri vaad eden sirketlerden uzak durun.
    Teşekkür ederim öneriler için

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valelik fikri aklıma yattı ama her şirkette bu iş var mıdır ? ve şu sponsor firmalar hakkında hiç bir şey bilmiyorum ve özellikle gitmemi tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mecc04 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valelik fikri aklıma yattı ama her şirkette bu iş var mıdır ? ve şu sponsor firmalar hakkında hiç bir şey bilmiyorum ve özellikle gitmemi tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ?
    Yanlis bilmiyorsam suruculukle alakali isler 2012 yilindaki kararlarla kaldirildir. Yani ehliyet gerektiren islerde calisamazsin. Sponsor firma sizin calisma belgeneniz yani ds 2019 belgenizi cikarma yetkisine sahip firmadir. Ayrica bu firmalar isler sunalar. Iyi bir sponsorsa iyi isleri vardir ve sadece belge basmaktan ote work and travel i size onlar sunar. Turkiyedekiler araci firmalardir. Aslolan sponsorlardir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı amorshak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu yıl WAT yapacaklardanım. Araştırmalarımı yaptım,görüşmelerimi yaptım fakat hala şirket konusunda karar veremedim. Aklımda 3 isim var ve ücretleride aynı; Icep , Eduyork , Ozman.. Eduyork hakkında hiç olumsuz yorum görmedim ve profesyonel çalıştıkları belli. Icep bana çok iyi gibi gelmişti ancak araştırmalarımda iyi yada kötü hiç sonuca varamadım yani ne öven var ne şikayet eden.

Bn ozmanla gttim ve hiç sorun yaşamadım, iki arkadaşım daha gitti amerikadayken iş değiştirmek zorunda kaldılar ama şirket kısa sürede sorunlarını halletti. Bu işin büyük çoğunluğunun şans olduğunu düşünüyorum, amerikadaki patronların önemi çok büyük.biraz da insanların ne bekleyip orada ne bulduklarıyla da önemli. Ben arkadaşımla şirkete kayıt olduğumda mülakatlı işleri kaçırmıştık bayağa geç kayıt olduk o yüzden mülakatsız bir otele yerleştik şu an yine şirket arayışındayız olay şirketlein kötü ya da iyi olması değil işleri beklememiz sonuçta amerikada sana yardımcı olacak olanlar sponsorlar ve patronların olcak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ne yapıcağımı bilmiyorum iş konusunda ya. Oteli seçsem iyi ingilizceme rağmen Housekeeper bile gelebilirmişmiş. Valla 2 sene mersin ve antalyadaki otel ve restoranda garsonluk yaptım. Komi olarak girebilrimiyiz ya da fastfoot da mı çalışsam. Yoğunluğa alışığım.

Amerika'nın orta kısmını tercih ettim bu arada umarım iyi etmişimdir. Batı ve Doğu kısımda olup da fiyat açısından ucuz şehirler varmıdır.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı deniz18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yapıcağımı bilmiyorum iş konusunda ya. Oteli seçsem iyi ingilizceme rağmen Housekeeper bile gelebilirmişmiş. Valla 2 sene mersin ve antalyadaki otel ve restoranda garsonluk yaptım. Komi olarak girebilrimiyiz ya da fastfoot da mı çalışsam. Yoğunluğa alışığım.

Amerika'nın orta kısmını tercih ettim bu arada umarım iyi etmişimdir. Batı ve Doğu kısımda olup da fiyat açısından ucuz şehirler varmıdır.
    Ingilizcen iyiyse housekeeping gelmez oyle bisey yok. Sadec su sekilde gelir , ogrenci alan otelde sadece housekeeping pozisyonu vardir o zaman o gelir. AmA koca sirkette otelde baska birsuru pozisyon gelmeli ve gelecektir. Sana housekeeping i kakalamak icin yer yapmislar. Tabi bu soyledgim ingilizcen iyi ise gecerli. Ayrica bolge olarak direk secmemeye calis. Konaklama fiyati , saatlik ucret ve verilen ortalama saat e gore is secilir. Direk olarak orta ya da sahil denmemeli. Dogu ya da Bati kisminda sahilde olmasa da yakin olan ve konaklama cok ucuz hatta bedava olan oteller oluyor. O yuzden secimini uuz konaklama , yeme icme indirimi , saatlik ucret ve ortalama saat seklinde yapmalisin. Sana is seceneklerini sunduklarinda bizimle paylasirsan yardimci olmaya calisiriz sana.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu denli yardım sever olmanız bana güven veriyor. Aslında biraz acele etmişim ben farkettim de. İş listeleri açıklandığında bu konulara girmek gerekiyor. Sağlıcakla kalın iyi ki varsın Turkish Wat Ekibi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

şirket seçiminde karar kılabildik sonunda, hafta içinde ilk ücretimizi yatırmayı düşünüyoruz. 3 kişi olduğumuz için aynı işe yerleşme konusunda risk var bu yüzden elenecek işler olabilir ama ingilizce seviyelerimizde bir sorun çıkmadı bir de erken kayıt fırsatından yararlanacağımız için en azından seçeneklerimiz artar diye düşünüyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı maslantugugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirket seçiminde karar kılabildik sonunda, hafta içinde ilk ücretimizi yatırmayı düşünüyoruz. 3 kişi olduğumuz için aynı işe yerleşme konusunda risk var bu yüzden elenecek işler olabilir ama ingilizce seviyelerimizde bir sorun çıkmadı bir de erken kayıt fırsatından yararlanacağımız için en azından seçeneklerimiz artar diye düşünüyorum.
    hangi şirket ve ne kadara kaydoldunuz msj atabilirmisiniz bende şirket şeçmede kararsızım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hyper35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün eduyork'a kayıt yaptırdım arkadaşlar bende aranızdayım artık
    ne kadara kaydoldunuz acaba msj atabilirmisiniz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlar sorun nedeniyle bir süredir ulaşılamıyordu foruma. Gidiş döneminde soruları olanlar yazsınlar olabildiğince hızlı cevap vermeye çalışıcaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2014 Wat Gezi Plani

Herkese merhaba,

Ben ciee de wat ogrencisiyim isim 25 eylul de bitecek mezun oldugum icin 23 ekime kadar abd deyim ama tek gezmek istemiyorum eger gezi plani olan varsa veya tek gezmek istemeyen varsa beraber gezebiliriz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)