Work and Travel 2025
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 131 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 131 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Seneca Foods Corparation Winsconsin/Minnesota

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aysin sonuç ne?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı niksiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aysin sonuç ne?
    2 gündür CIEE'den cevap yok... seneca foods HR ofis çalışanları böyle bir yasaktan haberleri olmadığını bu sene tekrar öğrenci alacaklarını söylüyor....
    yurtdışındaki bir wat şirketiyle mailleştim ellerinde onaylı seneca job offerları olduğunu başvurabileceğimi söylediler eğer bir yasaklanma varsa onlarında haberi yok... program ücretlerini eğer başvurursam işlerin nasıl yürüyeceğini sordum cevap bekliyorum....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı niksiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aysin sonuç ne?
    CIEE'den gelen mail;

Hello Aysin,

We really cannot answer your question right now. Instead you do have to ask and request that information from either Armada Grande or United Towers in Turkey. They are authorized to let you know if you still could be hired with that employer or not.

yurt dışındaki seneca job offer'ı olduğunu söyleyen wat şirketinden detayları istemiştim ve bugn gelen mail.. ;

Hello Aysin,

I am really sorry, but my colleague told me that we haven’t got permission for sending students from Turkey. You should contact with company in Turkey.

Best regards,

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Aysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CIEE'den gelen mail;

Hello Aysin,

We really cannot answer your question right now. Instead you do have to ask and request that information from either Armada Grande or United Towers in Turkey. They are authorized to let you know if you still could be hired with that employer or not.

yurt dışındaki seneca job offer'ı olduğunu söyleyen wat şirketinden detayları istemiştim ve bugn gelen mail.. ;

Hello Aysin,

I am really sorry, but my colleague told me that we haven’t got permission for sending students from Turkey. You should contact with company in Turkey.

Best regards,

Sonuçta yurt dışındaki wat şirketinin programında seneca olduğuna göre sorun türkiyedeki wat'ta o zaman bize şirket yalan söylüyo yani yasaklanma filan yok off çok karıştı kardeşim toparlayıp anlatabilirsen bana çok sevinicem ilginden dolayı teşekkürler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

evet şu an sonuç nedir, yasaklanmış mı? ben bugün united towers ege universitesi danışmanı mustafa abiyi aradım. o da % 99 yasaklancak dedi, öğrenciler bu fabrika işlerinden mağdur oluyorlarmış

BannedUser
    Guest

Kim neyi yasakliyo arkadaslar ya. ABD Konsoloslugunun wat departmanindan boyle bi aciklama var mi biri havuza bi tas atiyo herkes pesinden devam. Ayni seyi Alaska icinde soylediler konustum konsoloslukla yok oyle bisey dediler. Yasak falan yok goturmuyorsa sirket goturmuyordur. Ya da benim bir tahminim cogu Amerikan sirketinde oldugu gibi CIEE elindeki kaymak is olan Senecaya Turk ogrenci almak istemiyor. Adamlarda hakli arkadas bizimkiler buradan gidiyo sanki fabrika okul cani isteyince gidiyo yok hastayim calisamam onu gectim adamlar grev yapiyo hayati boyunca calismamais arkadaslar size tavsiyem oncelikle calisma nasil olur esnaflik nasil olur onu arastirmaniz gerek. Ben burada CIEE adli sponsoru savunmuyorum aksine herkes CIEE hakkindaki dusuncelerimi bilir.

Buyuk ihtimal Seneca Turk ogrenci istemiyordur. yasak diye bisey soz konusu degil yani. yada Aysin gibi arastirmaci iseniz cakin CIEE ye bir mesaj nedir sorun ogrenin.....

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

birazdan konu ile ilgili bir açıklama geçeceğim. Yasaklanma ile ilgili bir olasılık söz konusu ama kesin değil. Üzerinde çalışmalar yapılıyor ve yaklaşık 2,5-3 ay içinde net bir bilgi gelmiş olacak. Kuralları DoS belirliyor ve bizler de sponsor firmalar gibi kuralların son halini bekliyoruz. Herkes nefesini tutmuş DoS'un kararlarını bekliyor. Bu nedenle her şeye en kötüsünden bakarak planlar yapın.
    admin (at) turkishwat.net

BannedUser
    Guest

Eger boyle birsey olursa bunun olmasina neden olan herkesi ayakta alkislamak istiyorum. Baskasinin yaptigini biz cekiyoruz. Sonucta bende Amerikada fabrikada calisiyorum ve bunun etkisi banada yansiyacak. Heyecanla bende sonucu bekliyorum Shinoda

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Bu şekilde olmamalı... amerika'da öğrencilerin memnun kalmadığı tüm iş yerleri yasaklanmalı.. yada mağdur eden wat şirketleri yasaklanmalı.... otel restoran oyun parkı fabrika farketmez... bir iş veren öğrencilerine düzgün davranmıyor, saat vermiyor, sorunlarıyla ilgilenmiyorsa o işler yasaklanmalı... geçen sene seneca foods konserve fabrikasında çalıştım.. evet bnm çalıştığım bölüm zordu yorucuydu ama ilk yıl yaptığım housekeeping-houseman ve restoran işiyle kıyaslayınca... seneca çok daha iyiydi en azından parası çok temizdi....
    bu sene tekrar senecaya gitmeyi düşünmüyorum ama seneca öğrenciler için çok iyi bir seçenek... zaten türk şirketlerinde şu an bu iş yok ama yurtdışı wat şirketlerinde var. bu sene romanyalı arkadaşlarımdan biri terkar kayıt olmuş job offerını almış... polonya şirketiyle bizzat mailleştim ellerinde job offer olduğunu söylediler....
    bu fabrika işlerinin yasaklanması seneye benm gitmemide etkiliyor o yüzden araştırıyorum... amerikalı bir ailenin yanında kaldım... ev sahibim kendi çalıştığı plastik fabrikasında bana bilgisayar başı iş ayarlayabileceğini söyledi saati min:10$... ama genel olarak fabrika işlerinin yasaklanması bnm bu işe gidememem anlamına geliyor... ve diğer iyi koşullarda olan işleride etkiliyor.... geçen sene seneca fabrikasında 100 öğrenci vardı... bu sene o öğrencilerin olmaması... bir çok departmanda insan açığı olacağı anlamına gelir.. seneca gibi fabrikaların sıkıntı yaşayacağını düşünüyorum.... bu yasak olayı ne olacak gerçekten merak ediyorum.....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

mayville HR'a attigim mail sonucu aldigim cevap
    Thank you for this information Mustafa. I will ask our recruiter about it. As of now, we still plan on utilizing students, actually I had planned on increasing the number for the 2012 season. Thanks again and I will immediately follow up with the recruiter. Happy New Year’s!

fabrikanin haberi yok patrona ileticek bakalim ne olacak?

BannedUser
    Guest

Genel bilgiyi Özden Hanım vermiş zaten. Aysin'in sponsoru sanırsam bu sene belirsizlik dolasıyla bu tarz işlere ögrenci almayacak eger CIEE ise bu sponsor gecmıs olsun dıyorum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)