Sayfa 5 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 ... SonuncuSonuncu
Toplam 284 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yalnız Gitmek

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu site neyin nesi biraz baktım ama pek bişi anlayamadım bilgi verir misiniz bu siteyle ilgili...naısl kullanabilirz neler var neler edinebilir vs ..vs
    adı üstünde KanepeSörfü her ülkeden insanı bulabileceğin 1.000.000 a yakın üyesi bulanan bir iste.
    Buradan bizim işimize yarayacak nedir? kısmına gelince ise kısa süreli veya uzun süreli konaklama bulabileceğimiz bize etrafı gezdirecek insanlar ve güzel dostluklar edinebileceğimiz bir platform diyelim..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

duygu bileti beraber alalım mı ben de tekim?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tek gitmek iyi olur ama travel kısmı iğrenç geçer heralde,bi de araba kiralama olayı var tabi tek kişi pahalı olur ya

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya gittiginiz yerde elbet arkadas bulursunuz yani yalnizlik diye bir sey yok... endiseye de gerek yok...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bende yalnızım we suan americadayım...gercekten cok zor gerizekalı 2 rus we 2 ukraynalıyla kalıyorum herzaman rusca konusuyolar we ben hiç bi b.k anlamıyorum..herkes toplu halde gelmiş herkes kendi dilinde konusuyo..böle ingilizce gelişirmi bilmiorum...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kurt_cobain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende yalnızım we suan americadayım...gercekten cok zor gerizekalı 2 rus we 2 ukraynalıyla kalıyorum herzaman rusca konusuyolar we ben hiç bi b.k anlamıyorum..herkes toplu halde gelmiş herkes kendi dilinde konusuyo..böle ingilizce gelişirmi bilmiorum...
    rusça bilen idris arkadaşımız var forumda (bknz: ido) baya iyi geçinmişti geçen yıl rus ablalarımızla türkleri ve türkiyeyi baya iyi tanıtmıştı
    AEK

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kurt_cobain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum moralini bozma sende 1tasla 2 kus vurursun ruscayıda sokup gelirsin =) ayrıca dert etme turkler 1aya kalmaz kusatırlar orayı =) sonrada turkce konusmaktan dert yanarsın soylim =)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yalnız gitcem 'cool' takılcam inanın yalnız gitmenin avantajlarıda biriyle olduğunuzda ona ayak uydurmak zorunda kalabilirsiniz ama tek başınıza hem kendi kararlarınız alırsınız ki bu kendinize olan güveni artırır, hem de özgürce istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz giderken. mesela aniden karar deiştirme özgürlüğünüz var. arkadaşlarınız olsa 'satıcıların kralı' etiketini yerdiniz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bi an bile,ne halt etcem ben tek başıma diye düşünmedim,en ufak bir kayGım olmadı,sanki burdan bakkala gitmek gibi bi şey benim için.orda da türklerle fln takılmam.türk burda bol,bulmak için usa ya gitmek gerekmiyor.
    Konu TurTa tarafından (26-05-2009 Saat 10:36 PM ) değiştirilmiştir.
    sucks !

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı TurTa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi an bile,ne halt etcem ben tek başıma diye düşünmedim,en ufak bir kayGım olmadı,sanki burdan bakkala gitmek gibi bi şey benim için.orda da türklerle fln takılmam.türk burda bol,bulmak için usa ya gitmek gerekmiyor.
    aynen dostum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cogumuz tek gidiyoruz bence sorun yok basımızın caresıne bakmayı ogrenıcez iste

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı KingArt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cogumuz tek gidiyoruz bence sorun yok basımızın caresıne bakmayı ogrenıcez iste
    aynen katılıyorum...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende tek gitmek zorunda kaldım,arkadaşlarıma vize çıkmadı,nası olucak bilmiyorum..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bekarlik sultanliktir lafindan hareketle,tek gitmek sultaliktir derim,varsin ruslarla kalin varsin tek bir turkce kelime konusmayin e mecburen birseyler konusacaksiniz ve bu ingilzce olacak kesinlikle yararini goreceksiniz tek gitmenin ve tek takilmanin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Gezme kısmı haric tek gitmenin bir sürü avantajı oldugunu söylemeden gecemiyecegim. Öncelikle her işi kendiniz halletmek zorunda kalacagınız icin en ufagından her basardıgınız bir eylemden sonra kendinize güveniniz tavan yapacaktır. Kazanacagınız hayat tecrübesi x kisi gidilince T/x olurken tek kisi gidince T olucaktır İşe yerlestirmelerde tek kisi daha kolay yerlestirildigi icin bir avantaj da ordan. Arkadasla gidince evi diger x kisi Türk arkadasınızla paylasmanız gerekecekken tek kisi gidince evi Rus, Ukraynalı bayan arkadaslarla paylasma sansınız dogabilecek. ( Tabi biraz da sans lazım bu konuda ) Ve daha bir cogu. Tek kisi gidiyorsanız tek yapmanız gereken kendinize güvenmek, elinize valizi alın arkanıza bile bakmayın. Hava alanında saatleri local olarak ayarlayıp yorgunluktan uykuya dalma ihtimaline karsı telefonun alarmını da kurmayı unutmayın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gezme kısmı haric tek gitmenin bir sürü avantajı oldugunu söylemeden gecemiyecegim. Öncelikle her işi kendiniz halletmek zorunda kalacagınız icin en ufagından her basardıgınız bir eylemden sonra kendinize güveniniz tavan yapacaktır. Kazanacagınız hayat tecrübesi x kisi gidilince T/x olurken tek kisi gidince T olucaktır İşe yerlestirmelerde tek kisi daha kolay yerlestirildigi icin bir avantaj da ordan. Arkadasla gidince evi diger x kisi Türk arkadasınızla paylasmanız gerekecekken tek kisi gidince evi Rus, Ukraynalı bayan arkadaslarla paylasma sansınız dogabilecek. ( Tabi biraz da sans lazım bu konuda ) Ve daha bir cogu. Tek kisi gidiyorsanız tek yapmanız gereken kendinize güvenmek, elinize valizi alın arkanıza bile bakmayın. Hava alanında saatleri local olarak ayarlayıp yorgunluktan uykuya dalma ihtimaline karsı telefonun alarmını da kurmayı unutmayın
    evet gezme kısmı için kötü olucak hakkaten.. benim en korktuğum şey nasıl gidiceğim havaalanında aktarma falan halledebilirm umarım,daha önce yurtdışına çıktım ama tek değildim o yüzden biraz korkuyorum..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ceyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet gezme kısmı için kötü olucak hakkaten.. benim en korktuğum şey nasıl gidiceğim havaalanında aktarma falan halledebilirm umarım,daha önce yurtdışına çıktım ama tek değildim o yüzden biraz korkuyorum..
    merak etme bir kere basladınmı dewamını getirrsin...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Tek mi yoksa bir kaç kişiyle mi?

merhaba arkadaşlarlar herkese selam..amerikaya ilk kez gideceğim için biraz endişeliyim bu yüzden tek gitme konusunda biraz kararsızım..eğer 2 kişi gidersek wat programımı ertelemek zorunda kalıcam..sizce ne yapmalıyım..ingilizce kelime haznem fazla fakat cümle kurmada zorlanıyorum..tek gitmenin ve ya bir kaç kişiyle gitmenin avantajları ve ya dezavantajlar nelerdir?tecrübeli arkadaşlar sizce ne yapmalıyım lütfen bana fikirlerinizi sunun..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

turkishwat.net-yalniz-gitmek
    Yalnız gitmek konusu vardı, baya dolu dolu orada tartışılmıştı.
    Tek gitmek iyidir...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Akici cumle kurup hizlanmak istiyorsan WAT tam sana gore .Iyi bir is secersin gidersin .Orada elbet 1 Turk cikacak bu durum sana kalmis bence .Eger akici cumle kurmak istersen yabancilarla konusman lazim diger Turklerin pek zarari olucagini dusunmem .Yalnizligi seviyorsan daha once yalniz hareket etmissen sorun olmaz fakat bana gore degil yalniz olmak cok canim sikiliyor ve arkadas ariyordum .Karar senin durumuna gore hareket et derim ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

amerika gibi yerde ne zaman ne olabilir bilemiyorsun.çok samimi olduğun bir arkadaşınla gittiğinde bile aranızın bozulma ihtimali var.eğer girişken biriysen yalnız git.zaten orda illaki birileri ile samimi olursun.hatta bu samimi olacakların yabancı olur.ingilizcene acaip yararı olur.ama pek girişken değilsen yanında biri olması her zaman avantaj.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tek basima geldim ben illaki bi turk cikar diye. ama hic turk yoktu. ingilizcem de cok iyi olmadigindan ben kendime gelemedim uzunca bi sure.herkes farkli dil konusuyo ama bi tane turkce bilen yok falan. alismam 1 ayi gecti. yani anliycagin kendine kalmis. oh ne guzel dilimi gelistiririm diyosan sorun yok ama benim gibiysen zor olur senin icin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar benim ilk hedefim ingilizcemi geliştirmek o yüzden yalnız gitmek daha ağır basıyor fakat ingilizcemde geniş,gelecek,şimdiki,geçmiş zaman diye bir kavram yok bu yüzden orda zorluk çekermiyim..alış-verilerde tip tip suratıma bakarlar mı sadece kelime bilgisiyle gitmek mantıkımıdır?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

genelde zaten grammar ı yazı dilinde kullanıyorlar, konuşma dilinde baya genişler. Ya söylemiyolar yada biz duyamıyoruz. Konuşmayla iletişim kuracağın için önemli olan kelime bilmek vede bu kelimelerin telaffuzlarını bilmek.Günlük hayatta Zaten bir geçmiş birde şimdi yeter.
    Present continious'u şimdi ve gelecek olarak da kullanılır zaten. Bir de past tense, durumu halleder. Zannımca.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tek basima gitmistim ben de.daha sonra 2 turk arkdas daha gelmisti calistigim yere.samimi arkadaslariyla gelen bazi turklerin daha sonra anlasamadiklarina sahit olmustum..
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı leoosman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim ilk hedefim ingilizcemi geliştirmek o yüzden yalnız gitmek daha ağır basıyor fakat ingilizcemde geniş,gelecek,şimdiki,geçmiş zaman diye bir kavram yok bu yüzden orda zorluk çekermiyim..alış-verilerde tip tip suratıma bakarlar mı sadece kelime bilgisiyle gitmek mantıkımıdır?
    ben sadece kelime uc bes de gramer kullanarak yasadim yetiyo korkuya gerek yok. ama kelime calis derim ben bol bol.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bunu dediğin iyi oldu yaw

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ya biz de geçen sene arkadaşlarla niyetlenmiştik 2010 yazına beraber gidelim diye. İş şimdi ciddiye bindi, herkes caydı. Ben de kayıt yaptırdım kampanya var diye. Babamı da zar zor ikna ettim arkadaşlar da geliyor diyerek. Ama tam babamdan parayı aldığım gecenin sabahı arkadaş haber verdi ben gelemiyorum diye. Başta boş ver tek başına, kız başına ne yapacaksın bilmediğin memleketlerde dedim. Sonra ya cayma çıkar bir iki kişi dedim ve kaydımı yaptırdım. Şu an için tek kişiyim ve hafiften korkuyorum. Koskoca ülkede TEKİM yaf! Umarım yakın arkadaşlarımdan bir kişiyi ikna edebilirim ve en azından iki kişi olarak gidebilirm diye umuyorum...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya 20 li yaslarina gelmis insanlarin, her sene yuzbinin uzerinde watci, onbinin uzerinde Turk watci nin gittigi bir ulkede muhtemelen calistigi yerde en az 1 tane daha Turk olacagi halde bu tek gitme korkusunu asla anlamiyorum... ya zaten tek gitmiyorsaniz watin pek de bir anlami kalmiyor... arkadaslarinla tatile gitmis gibi olursun o kadar baska hicbir kazancin olmaz..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bilmem, belki de ben senin kadar cesur değilimdir. Ben yanımda en azından bir tane yakın arkadaşım olsa kendimi daha iyi hissedeceğime inanıyorum. Orda Türklerle karşılaşma ihtimaline gelince muhtemelen bir Türk arkadaş bulurum ama Türk kız arkadaş bulur muyum bilemiyorum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)