Sayfa 5 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 ... SonuncuSonuncu
Toplam 302 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: amerikadan laptop fiyatları

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=aslımmm;5332]merhaba arkadaşlar bende bugün toshiba satellite a215 s4747 model bi laptop sahibi oldum. bi tanıdık abd den 900 dolara getirdi. çokmu sizce?bide bu model hakkında görüşlerinir neler?[/QUOTE

kanka tr de fiyat 899 dolar..bence aşırı pahalı getirmiş..garantisini de kullanamıycaksın...aynı fiyata gelmiş tr ile..bence tanıdık sana kazık atmış

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben laptop degilde nokia n 95 8 gb a baktim america da 600 dolar civarinda turkiyede ise 1700 ytl teknosa da arada yaklasik 900 ytl fark var.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar cep telefonu deilde laptoplarda para farkı epeyce varmış uumarum bizede düşer bi tane....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

n 95 unlocked alın 370 dolardı gecen gun baktığımda.
    güzel fiyat.
    döndüğünde istersen gittigidiyor dan sat

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı charlie_ksk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar laptop,kamera,vb.. elektronik eşyaları satın almak için hangi eyaletleri önerirsiniz?
    (gerek vergi gerekse mağaza açısından soruyorum,nette kredi kartı v.s ile uğraşmama açısından)
    kesinlikle yazın arkadaşlarım...

vergisiz en ucuz hangi eyalet ?

diyelim walmart veya bestbuydan aldık bunlar eyalete göre değişirmi netteki fiyatları?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewet degişir. cunku o marketlerde fiyatlara o eyaletın vergi yüzdesi eklenıyo. dolayısıyla aynı bilgisayar newyorkta 750 dolarken florida da 690 dolar alaskada 550 dolar olabiliyo. buna şahit oldum yanı

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    n 95 unlocked alın 370 dolardı gecen gun baktığımda.
    güzel fiyat.
    döndüğünde istersen gittigidiyor dan sat
    hocam oradan tel.alırken unlocked olması önemlimi?yani unlocked bir telefonu gelip burada kullanabilirmiyiz?ayrıca telefon alırsak burada kullanmak için neler yapmamız gerek bilgi verirsen sevinirim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

artık bütün telefoncular kilitleri çözebiliyolar 40-50 milyon karşılığında..burda pasaportunla birlikte hangi gsm operatörünü kulanıyosan(turkcell,vodafone) onun abone merkezine gidip telefonunu kaıt ettiriyosunn sonra dilediğin gibi kullanıyosun...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı chucky... Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık bütün telefoncular kilitleri çözebiliyolar 40-50 milyon karşılığında..burda pasaportunla birlikte hangi gsm operatörünü kulanıyosan(turkcell,vodafone) onun abone merkezine gidip telefonunu kaıt ettiriyosunn sonra dilediğin gibi kullanıyosun...
    teşekkürler chucky,telefonumu satmayı düşünüyorum,uçak biletine katkı yapsın diyeoradan alırım artık yeni bir tane.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewet degişir. cunku o marketlerde fiyatlara o eyaletın vergi yüzdesi eklenıyo. dolayısıyla aynı bilgisayar newyorkta 750 dolarken florida da 690 dolar alaskada 550 dolar olabiliyo. buna şahit oldum yanı
    alışverişi gezi dönemine saklayıp güney bölgelerden yapmak lazım diyosun yani..
    Her ne söylersen söyle senin bildiğin, karşındakinin anladığı kadardır...
    Mevlana Celalleddin Rumi

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Mağazalarda eyaletten eyalete değişio ama nette değişmio bildiğim kadarıyla. (Sırf 50$ ucuza almak için 50$ yol parası vermek de ne kadar mantıklı olur bilimiyorum)

Ayrıca çoğu kampanyalar sadece internet üzerinde geçerli olduğu için mağazadan hiç alışveriş yapmadım (1 kez hariç). Hem de modifiye ettiğiniz laptopları almak istiyorsanız, bunu sadece net üzerinden yapabiliyorsunuz. Bence internetten alışveriş hem zevkli hem de pratik.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

internetten alışveriş için hangi siteyi önerirsin BORDERS?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ben bi tane laptop buldum
    http://www.radioshack.com/product/in...rt&tab=summary
    türkiyedeki fiyatı bilenv ar mı aradım ama bualadım
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alışveriş konusunda tecrübeli arkadaşlar bikaç bişiler daha yazarlarsa ayrıntılı olarak çok süper olacak.

Tecrübe Puanı
    17

www.bestbuy.com (outlet kısmına da mutlaka göz atın)
    www.compusa.com
    www.officedepot.com
    www.amazon.com

ve modifiye icin her markanın kendi sitesine bakın..

Örneğin, Maj'ın bulduğu bilgisayar sadece mağazada satılıyor,online olarak satılmıyor.Bu gibi detaylara dikkat edin..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bırders,bu modifiye konusunda,mesela dell.com dan modifiye ediyoruz ödemeyi net üstünden yapıyoruz ve adresimize postalanıyor,süreç böylemi işliyor?ayrıca ödeme şekilleri nelerdir,mesela okadar yüksek limitli kredi kartım yok.

Tecrübe Puanı
    17

Evet süreç aynen söylediğin gibi işliyor. Istersen Amerikadan alacağın ATM (debit) kartınla da alışveriş yapabilirsin, illa kredi kartı olması gerekmiyor.Eğer sitenin sağlamlığından eminsen (ki bu bahsi gecen sitelerde problem yok, sahtelerine karşı dikkatli olmak lazım) debit kartını çekinmeden kullanabilirsin. Ayrıca, mutlaka alacağın modelin adını + coupons yazıp google'da arat. Eğer o model için kupon bulabilirsen, fiyat daha da düşüyor (kuponun niteliğine göre). Örneğin Dell'den 2000$lık customized laptop'ı 1150$a alıp yanına bir de printer hediye almıştık

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bu kuponlar hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisin,bazı donanım sitelerinde bende duymuştum,zaten böyle alınca oldukça ucuza geliyor sanırım.yani kuponları görebilceğimiz bir site varmı mesela http://www.fatwallet.com u biliyorum ben,başka site varmı bunun gibi?
    ayrıca kuponları nasıl kullanıyoruz biraz anlatabilirsen çok iyi olur.çünkü 2 tane "sağlam" laptop almak istiyorum,iş için kullanacağım.fazla para ödemek istemiyorum

Tecrübe Puanı
    17

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kuponlar hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisin,bazı donanım sitelerinde bende duymuştum,zaten böyle alınca oldukça ucuza geliyor sanırım.yani kuponları görebilceğimiz bir site varmı mesela http://www.fatwallet.com u biliyorum ben,başka site varmı bunun gibi?
    ayrıca kuponları nasıl kullanıyoruz biraz anlatabilirsen çok iyi olur.çünkü 2 tane "sağlam" laptop almak istiyorum,iş için kullanacağım.fazla para ödemek istemiyorum
    Kuponları ozellikle bulduğum bir site yok ama dediğim gibi model yada marka adını coupon kelimesi ile beraber google'da aratabilirsin. Sonucları inceleyip aralarından en uygununu secmen lazım.

Diyelim ki DELL'den laptop alıcaz. Google'a girdim, sadece DELL coupons yazdım (eğer inspiron veya inspiron 1525 yazarsan daha iyi bir sonuc elde edersin) çıkan sonuclardan bir tanesi http://www.cheapstingybargains.com/ oldu. Burada bir kupon için şöyle diyor: ''30% off on select Inspiron Notebooks over $1299, Click Here First, then apply coupon H873GJC2846CV5''. Kuponu bulduk şimdi DELL'in sitesine gidip, bir laptop'ı customize yapıoruz ve kuponumuz sadece 1299$ ve üzeri alışverişte geçerli olacağı için, bu fiyatı yakalamaya veya geçmeye çalışıoruz. Odeme kısmına gecmeden önce Coupon entry die bir kısım oluor. ''Enter coupon number'' diyor, buraya kupon numaramız olan H873GJC2846CV5 yazıyoruz ve %30 indirimimizi alıoruz

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

ha bu kadar basit yani çok teşekkürler hocam,ama dediğin gibi nedense sürekli dell kuponları görüyorum,aklımda 3 marka var sony,toshiba ve dell.ama sanırım bu kuponlardan ötürü dell alacağım
    Dediğin gibi orada açtıracağımız bir bank of america hesabıyla işimizi görebiliriz değilmi?yani oradan alacağımız bir debit kart ile?
    ayrıca aynı indirimleri yada benzerlerini mağzalardada yakalama şansımız olur sanırım?

Tecrübe Puanı
    17

Toshiba ve sony içinde bulabilirsin kuponlar. Ben dell almıştım die paso dell yazıom, dediğim gibi google'da detaylı ararsın zaten almadan önce. Amerika herhangi bir bankadan alacağın debit kart ile yaparsın alışverişini. Özellikle best buy'da ''avaliable online only'' kampanyalar oluo, ağustos gibi back to school oluo, bunlardan yararlan mutlaka. Ama sağlam bişi arıosan, bence en iyisi customize yöntemi. En azından istediğin özellikleri ekleyip çıkarıyorsun, tam istediğin gibi bir laptop yapıosun. Ben bu customize isini cok tuttum (Nike'ta falan da vardı bu arada)

Neyse, mağazada da tabi indirim ve kampanyalar oluo. Genellikle haftasonları yada pazar gunleri o eyaletin buyuk gazetesini alarak bol bol kupon (örneğin yemek kuponları), kampanya brosuru vs toplayabilir ve ne var ne yok haberdar olabilirsiniz. Genellikle mağazalarda belli ürünler haftada bir indirime girebilio.

Bir üründe karar kıldığınızda, o ürünü satan her yerde fiyat karşılaştırması mutlaka yapın!!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

çok teşekkürler hocam,daha fazla uzatmadan aklıma takılan son şeyi sorayım,orda muhtemelen laptop olmayacak yanımda,dediğim gibi oradan alacağım,e büyük ihtimallede netten customize bir ürün alacağım,nerden güvenlice alışveriş yapabilirim net üzerinden?bir net cafede yada o tarz bir yerde debit kartımla alışveriş yapmam pek sağlıklı olmaz sanırım?

Tecrübe Puanı
    17

Universite veya şehir kutuphanelerinden yapabilirsin. Bazı sitelerin güvenli kısımları oluyor kredi kartı icin ama o site ile mi ilgili oluyor o konuda tam bir bilgim yok aslında. Veya bu bilgileri girdikten sonra cookieleri falan mı silmek gerekir herhangi bir yere kaydoldurmu bu bilgiler, uzmanlar bana da anlatırsa sevinirim

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

ben aslında net konusunda iyi sayılırım ama insan yinede tırsıyor iştekendi makinem olsa hiç kuşkulanmam güvenliğim tam çünkü,ama hackerlar artık cidden evrim geçirdi çok değişik yollardan bulabiliyorlar logları
    ben gitmeden bir araştırayım,çünkü netten baya bir alışveriş yapacağız gibi gözüküyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

borders ellerine saglık gitmeden on numara bi tüyo verdin. tesekkur ediyorum sana. bu kupon olayı cok onemlıymıs gercekten. ben de hep goruyodum kuponlar falan ama pek önemsemıyodum. inşallah bu gittiğimde senın customize yontemini kullanmayı dusunuyorum. tekrar tskkurler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

evet arkadaşlar bu kaç parça eşya(lap top, kamera, fln) getirebiliriz. cevap bekleyen bir soru. mutlak bilen bir forum canavarı vardır değil mi? vardır.vardır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

her seyden 2 tane getirbiliriniz... Amerika dan cikarken her seyden 2 tane sorun olmuyo....genelde elektronik teyipleri fln kontrol ediyorlr...
    TR da ise Istanbul ya da ankara daki gumruk mudurune takilmassan bisi olmuyo...takilirsan 2. lap-top tan 150 milyon mu 150 dolar fln aliyorlar... yada adamla abi param yok, ogrenciyim, hic nakit yok abi, diye agizlarla olayida gecistirebilirsiniz... sakin kimlik ya da pasportunuzu vermeyin haa, adama...
    bnm size tafsiyem, fazla olan ( lap-top yada buyuk kamera(kucuk o kdr onemli degil) yani bu 2. esyalrinizi bi sekilde buyuk valizinizin icine koyun, o zmn kurtarabilrisniz... dgr turlu odesende pek bisi olmuyo yine karli geliyosun...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar ben 2 laptop getirdim istanbulda polis baktı ve hiç sorun olmuyor merak etmeyin....bu arada size şiddetle tavsiyem hangi elektronik eşyayı alırsanız alın indirimliyken alın1!!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cnsy5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 2 laptop getirdim istanbulda polis baktı ve hiç sorun olmuyor merak etmeyin....bu arada size şiddetle tavsiyem hangi elektronik eşyayı alırsanız alın indirimliyken alın1!!

Indirimleri yakalamak zor mu ? Kiyafetlerde de indirim oluyor mu ? Malum Alaska 'da olunca bu duruma biraz uzak kaldik ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Cool

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Indirimleri yakalamak zor mu ? Kiyafetlerde de indirim oluyor mu ? Malum Alaska 'da olunca bu duruma biraz uzak kaldik ...

break eger zamanın varsa ınternetten ıstet derim çünkü örnek olarak bı bestbuydan yada cırcuıt cıty den bı 100 dolar daha ucuz oluyo...eger çok zamanın yoksa bestbuy da her pazar ındırım başlıyor...1 hafta suruyor ama elını çabuk tut bazı urunler için...salı dan bıttıgını bılıyorum bazı bılgısayarların 200 dolar a kadar ındırım oluyo

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bookmarks