Sayfa 5 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci 12345678915 ... SonuncuSonuncu
Toplam 574 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: giderken ne götürülür

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı alphagut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu aşamalar geçipte iş neleri götüreyime gelince

pek bişi götürmeyi düşünmüyrm yük yapmayay gerek yok
    aynen katılıyorum...alacağım şeyler sadece beni bi-iki hafta idare edcek şeyler olur.öle 3-5 yedek çamaşır falanda filanda... aaa bide cezerye ve boğma rakı götürcem... :P

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı alphagut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu aşamalar geçipte iş neleri götüreyime gelince

pek bişi götürmeyi düşünmüyrm yük yapmayay gerek yok
    aynen yük yapmaya hiç gerek yok
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Diejenigen, die Empfehlung Empfehlung lebensfähigen

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bencede ya cok komık bı durum
    okuyunca bıle koptum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar olabildiğince az kıyafet alın yanınıza, ben biçok kıyafetmi orda bırakmıştım yenilerini alınca tabi
    Bide kesnlikle öneriyorum hazır corba götürün yanınızda ben 3 ay boyunca güzel bi mercmek çorbası icememiştm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Abim geçen sene ingiltereye gi,derken yaprak sarma götürmüştü

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar, gideceğiniz ikliminde yanınıza alacaklarınızda önemli olduğuna inanıyorum. yani, internetten gideceğiniz eyaleti hatta gezmeyi düşündüğünüz eyaletlerin bile iklimine bakmanızı öneririm.
    sıcak bi yerse örneğin florida (bu sene gideceğim yer);
    - bol bol iç çamaşırı alın ve çorap
    - birden çok terlik
    - çorba vs. almanıza gerek yok o sıçakt çorba içemeyeceğinize göre

soğuk iklim içinse mesela wisconsin (ki geçen sene gittim);
    - hazır çorba alabilirsiniz.
    - mont, kapşonlu fermuarlı kazaklar, polarlar

ve unutmayınki, walmart dediğiniz yerde aklınıza gelebilecek herşey var. o yüzden, amerikaya gidiyorum diye yeni bişey almayın türkiye den. zaten varsa götürün ok. ama yoksa almayın boşuna burdan.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim sormak istediğim birşey var.yanımızda cep telefonumuzu nasıl götürüyoruz? telefonların kayıtları alınıyormuş galba yurtdışına götürüldüğünde doğrumu bu? Nasıl bir işlem bu nereden yapılıyor ücret ödeniyormu? Öyle olursa dönüşte kaç tane cep telefonu getirme hakkımız var? 3 taneyse benim telefonumu götürmemden dolayı 2 tanemi alabileceğim oradan?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ermantaylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, gideceğiniz ikliminde yanınıza alacaklarınızda önemli olduğuna inanıyorum. yani, internetten gideceğiniz eyaleti hatta gezmeyi düşündüğünüz eyaletlerin bile iklimine bakmanızı öneririm.
    sıcak bi yerse örneğin florida (bu sene gideceğim yer);
    - bol bol iç çamaşırı alın ve çorap
    - birden çok terlik
    - çorba vs. almanıza gerek yok o sıçakt çorba içemeyeceğinize göre

soğuk iklim içinse mesela wisconsin (ki geçen sene gittim);
    - hazır çorba alabilirsiniz.
    - mont, kapşonlu fermuarlı kazaklar, polarlar

ve unutmayınki, walmart dediğiniz yerde aklınıza gelebilecek herşey var. o yüzden, amerikaya gidiyorum diye yeni bişey almayın türkiye den. zaten varsa götürün ok. ama yoksa almayın boşuna burdan.

Wisconsin için soğuk iklim demişiniz ama WI summer dönemi içerisinde serin oluyor mu.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

http://www.turkishwat.net/sehirlere-...08.html?t=4808

buradan bakabilirsin yaz dönemi için sıcaklık ortalamalarına

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.turkishwat.net/sehirlere-...08.html?t=4808

buradan bakabilirsin yaz dönemi için sıcaklık ortalamalarına

Teşekkürler, faydalı bil giler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kingblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim sormak istediğim birşey var.yanımızda cep telefonumuzu nasıl götürüyoruz? telefonların kayıtları alınıyormuş galba yurtdışına götürüldüğünde doğrumu bu? Nasıl bir işlem bu nereden yapılıyor ücret ödeniyormu? Öyle olursa dönüşte kaç tane cep telefonu getirme hakkımız var? 3 taneyse benim telefonumu götürmemden dolayı 2 tanemi alabileceğim oradan?
    Kayıt falan alınmıyor arkadaslar,, iyice abarttık bence...geldiğinizde göreceksiniz,, türkiyeden bir farkı yok, gümrükleride polisleride insanlarıda bizdeki gibi,, sadece farklkı uygulamalar var, farklı kültürler var....

telefonlarla ilgili bir uygulama yapılmıyor,, bana yapılmadı en azından,, havaalanındada kimseye yapıldığını gormeden...

zaten adamlar sürekli size yardımcı oluyorlar,, her kose basında bir gorevli bekliyor,, bu ulkeye hergün 10 binlerce yabancı girip çıkıyor ve adamlar alısmıs artık

hatta orjinal amerikalı bulmak zor gibi,, herhes farklı bir dil konuyor...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar laptop götürülmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizce gereksiz mi,yoksa götürsek daha mı iyi olur? Yani her yerde wireless var mıdır acaba?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

merak eden arkadaslara soyluyorum ordaki urunlerde domuz eti ve domuz urunlerinin olmadigini U D K harflerinin yazmasi gerekiyor paketlerin ustunde bazen udk yaziyor bazen sadece u bazen sadece k bunlara dikkat etmeniz gerekiyor genelde kosherlerden yani yahudilerin marketlerinden alisveris yapmaniz gerekiyor ulkerin urunlerini bu marketlerde kolaylikla bulabilirsiniz ben buyuk paket biskremi 1 dolara aliyordum ikinci olarak yaninizda kesinlikle sucuk salam et urunlerini goturmeyin gecen yil goturdum gozumun onunde cope attilar zaten turk oldugunuzu gorunce hemen sucuk salam demeye basliyorlar yuzunuze ben her ne kadar icinde et olmadigini inkar ettiysem de dinlemediler beni sorusu olan arkadaslar sorabilirler....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya zaten sıcak bir yere gidiyorsan ne işin olur sucukla pastırmayla yanarsın kokarsın ben biraz siyah çay götürcem birazda ilk günler idare etcek mısır gevreği gibi birşey alırım tmamdır onun dışında bissürü ilaç kullanıyorum onları götürcem

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Mr.Bratman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar laptop götürülmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizce gereksiz mi,yoksa götürsek daha mı iyi olur? Yani her yerde wireless var mıdır acaba?
    laptop konusunda ben de kararsızım. kimi götürürsen iyi olur diyor kimi zaten ordan alırsın diyor. kararsız kaldım :S

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla ben oradan almıcam laptop o yüzden burdan götürürcem

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şirketteki oryantasyonda; pohaça, börek tarzı şeyler yaptırıp bavulumuza koyabileceğimizi söylediler. gümrükte sorun çıkarıp da çöpe atmazlar inş. götüremediğime değil de, annemin o kadar emeğine üzülürüm. bu konuda içime rahatlatacak biri var mı? bavula bu tarz şeyler koysam sorun olur mu?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı asigo1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben oradan almıcam laptop o yüzden burdan götürürcem
    laptop u burdan götürsek orda kullanbilirmiyiz, wireless falan bulunabilirmi her yerde..?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ceyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    laptop u burdan götürsek orda kullanbilirmiyiz, wireless falan bulunabilirmi her yerde..?
    bende daha gitmedimde cafelerin cogunda varmıs wireless birde büyük bir yere gidiyosan heryerde bulursun kanımca
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yiyecek konusunu bir netliğe kavuşturursak yazıları okuduğum kadarı ile el çantasına yiyecek almak gereksiz öle mi ? 14 saatlik bir uçuşum var uçakta aç kalmaytalım sonra ? yine daha sonrası için valiz zaten boş hazır çorba makarna gibi kuru gıda götürelimmi ? dedikleri gibi sonra rezil olmayalım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cancan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yiyecek konusunu bir netliğe kavuşturursak yazıları okuduğum kadarı ile el çantasına yiyecek almak gereksiz öle mi ? 14 saatlik bir uçuşum var uçakta aç kalmaytalım sonra ? yine daha sonrası için valiz zaten boş hazır çorba makarna gibi kuru gıda götürelimmi ? dedikleri gibi sonra rezil olmayalım
    ucakaltı bagajda sorun olacagını sanmıyorum yiyeceklerin
    ama onları çıkartıp çöpe atarlarsa da süpriz olmaz
    merak etme arkadasım ucakta aç kalmazsın
    sonucta iett değil bu adamlar karnını doyurcak birşeyler verirler heralde

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dodo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

haaa ben extradan bayrak ve kuran almısdım yanıma bunlarda mılıyetcı ruhumdan olsa gerek
    işte bunu tuttum. aç kalırım ama o ikisini tutarım el üstünde.
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yahu bu giden arkadaşların hiç biri öğrenci diğil mi yahu hiç biriniz mi bilmiyonuz yemek yapmayı kimisi annesinin yemek leri bilmem ne abartmışta Siz hep evdemiydiniz anlamadım ki tamam orda çok pahalı ise peynir falan götürmek mantıklı olabilir ama orda da aynı para ise köyden indim şehre mantığına girmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cancan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu bu giden arkadaşların hiç biri öğrenci diğil mi yahu hiç biriniz mi bilmiyonuz yemek yapmayı kimisi annesinin yemek leri bilmem ne abartmışta Siz hep evdemiydiniz anlamadım ki tamam orda çok pahalı ise peynir falan götürmek mantıklı olabilir ama orda da aynı para ise köyden indim şehre mantığına girmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum
    ben evde kalıyorum valla zaten pek fazla bi şey götürmüyorum yiyecek olarak. hazır çorba aldım 5-6 tane,biraz kuruyemiş, bi de annemin börekleri var. ilk günün kahvaltısında onları yicem .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı şeyma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merak eden arkadaslara soyluyorum ordaki urunlerde domuz eti ve domuz urunlerinin olmadigini U D K harflerinin yazmasi gerekiyor paketlerin ustunde bazen udk yaziyor bazen sadece u bazen sadece k bunlara dikkat etmeniz gerekiyor genelde kosherlerden yani yahudilerin marketlerinden alisveris yapmaniz gerekiyor ulkerin urunlerini bu marketlerde kolaylikla bulabilirsiniz ben buyuk paket biskremi 1 dolara aliyordum ikinci olarak yaninizda kesinlikle sucuk salam et urunlerini goturmeyin gecen yil goturdum gozumun onunde cope attilar zaten turk oldugunuzu gorunce hemen sucuk salam demeye basliyorlar yuzunuze ben her ne kadar icinde et olmadigini inkar ettiysem de dinlemediler beni sorusu olan arkadaslar sorabilirler....
    bu U D K harfleri tam olarak paketin neresinde yazıyor. içindekiler kısmında mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bu sabah geldim ve çok çeşit yiyecekler getirdim. hiç sorun olmadı. hatta el bagahında da kurabiye ve helva vardı. bence getirin. ama kıl bi memura denk gelir sorun çıkarsa da benden bilmeyin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart slm

Alıntı gokhaNJan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su tek süt 1kg olyo fiyatı ne kadar acaba?
    chemical engineering&maths&physıcs....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben giderken cezve, kahve fincanı. türk kahvesi ve lokum götürmeyi düşünüyorum. yabancı arkadaslarımıza yaparız artık orda, maksat türk kültürünü tanıtmak olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar biri en ince ayrıntısına kadar bu konuyla ilgili bi liste yapsa cok iyi olur,

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

• En az 600-700$
    • Bozuk cent
    • İlk gun bekleme ve aktarmalar için sandviç
    • Hazır çorba (özellikle tek içimlikler – tencere bulunamamasına karşın)
    • Beyaz peynir (vakumlu)
    • Sucuk (vakumlu)
    • Kaşar (vakumlu)
    • Marmara birlik zeytin 
    • Makarna
    • Biskuvi
    • Puding
    • Türk kahvesi
    • Priz dönüştürücü
    • Terlik
    • Şort
    • Kapri
    • Tişört
    • Gömlek
    • Pantolon
    • Hırka
    • Tırnak makası
    • Havlu
    • Dikiş seti (ufaklardan)
    • Kağıt kalem
    • Çalar saat
    • Bol bol çamaşır
    • Çorap
    • Ayakkabı
    • Şarj aleti
    • Fotoğraf makinası
    • Şarj cihazı
    • Yedek pil ve hafıza kartı
    • Sözlük
    • Şapka
    • Gözlük
    • Parfüm
    • Deodorant
    • Forma
    • İpek atkı
    • Nevresim
    • Kapşonlu tişört
    • Tüm evrakların kopyası
    • TEKİRDAĞ
    • Diş fırçası

Not: Valla aralarında almayacaklarım var ama fikir vermek amaçlı yazdım. Yiyecek konusunda ilk günlerde kültür şoku yaşamak istemeyenler ve en azından yiyeceğe para harcamak istemeyenler bunları göz önüne alabilir.
    Giyimde ise elbette orada her şey var ama ilk 1ay idare edecek şeyler alabilirsiniz. Tabi işyerinde giyeceğiniz giysileri şirketin karşılaması durumunda giysilerden birer ikişer alın derim fazla ağırlık etmeyin.
    En önemli konuysa şu kalacağınız yere gidişiniz zahmetli olacaksa – ki benim gayet zahmetli 4 uçak 2 otobüs – o zaman abartmayın rahat olun az şey götürün derim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 19 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 19 misafir)

Bookmarks