Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 235 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @aalpinistt (Pensacola/FL) 2009

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum 32 saat çalışma hftalık az değil mi çalışma ücreti de 7.5 $/saat zaten.bende Mc te olucamda zor gibi sanki..geçim derdine şimdiden düştük

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cocuklar haftaya gidiyorlar,, ama 30 dolara kapayacağım gibi,, şimdilik kullanuyrm zaten ama asıl alısberişi haftaya yapacağım...wal martta 90 dolar..

haftalık calısma saati zamanla artıyor...benim ilk haftam daha yeni bitti...bu yuzden gelir gelmez 40 saatle baslayamıyorsn...

bilgisayar işi cok iyi oldu benim için,, zten bilerekl getiridm...
    internet bankacılığı,, türkiye ile iletişim,, sevis kaydı,, supervisor ile iletişim, alısveriş,, arastırma ,, ucak bileti...vb... her konuda mükemmel işime yaradı..

kütüphaneyle falan ugrasmyrm..zaten bu cevredede kütüphane yok

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cocuklar haftaya gidiyorlar,, ama 30 dolara kapayacağım gibi,, şimdilik kullanuyrm zaten ama asıl alısberişi haftaya yapacağım...wal martta 90 dolar..

haftalık calısma saati zamanla artıyor...benim ilk haftam daha yeni bitti...bu yuzden gelir gelmez 40 saatle baslayamıyorsn...

bilgisayar işi cok iyi oldu benim için,, zten bilerekl getiridm...
    internet bankacılığı,, türkiye ile iletişim,, sevis kaydı,, supervisor ile iletişim, alısveriş,, arastırma ,, ucak bileti...vb... her konuda mükemmel işime yaradı..

kütüphaneyle falan ugrasmyrm..zaten bu cevredede kütüphane yok
    Tamam dostum,sağol

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla arkadaslar su SSN olayını halletim cok sukur...yarından itibaren baslıyrm 2. iş arama olaylarına...

buarada bugün ilk pay check imide getirmişler saolsunlar......darısı herkesin basınaa....AMİN

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

walla arkadaslar su SSN olayını halletim cok sukur...yarından itibaren baslıyrm 2. iş arama olaylarına...

buarada bugün ilk pay check imide getirmişler saolsunlar......darısı herkesin basınaa....AMİN

sen baya oralı oldun haa
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar tekrar,

Bugün ayın 2 si, yeni bir ay ve yeni hafta.Ben 21 Mayısta başladığım Work and travel sürecinin 2. haftası bitmek üzere..

Çok şükür iş yerine alıştım ve bir sorunumuz yok, bundan sonra olur mu bilinmez tabi..Fakat HCMS ve Mc donalds işi tam beklediğim gibi çıktı, kazanç açısından ve sözleşmede yazılanları yerine getirme düzenleri acısından pek sorunla karşılaşmadım şimdilik.

Florida Destin bölgeside gerçekten work and travel programı için oldukça başarılı bir seçim oldu. Belki bunları yazmak için biraz erken olabilir ama en azından 2 haftalık sürec için doğrular bunlar.

Kaldığım ev iş yerine cok yakın ve yuruyerek 15 dk, bisikletle 5 dk. .Su sıralar evde kalan Taylandlı 5 kişilik gruptan yarın 2 kişi gidecek ve sonraki haftada 3 kişi gidecek…

Aslında cok yardım sever davrandılar Taylandlı cocuklar..Fakat geldiğim günden bu yana her gün aynı salak müzüklerini çalıyorlar evde, birkaçtane şarkıcıları var, benzer tonlarda aynı müziği dinleyip duruyorlar, Allahın her günü yaw…Benim müzik arşivindeki yabancı albümleri çaldım bunlara odun odun bakıyorlar

Hadi müziği geçtim arkadas, adamlarda ne bir yemek kültürü var nede eğlence…Yemek olayı zaten iğrenc…Adamlar yemek yapıyoruz diye,, herakşam domuz etini leş gibi yağın içine atıp kızartıp yiyorlar yanınada standart pilav, princ pilavı..Walla bu adamlar mutfağa girdiğinde genelde dısarı atıyorum kendimi…Yaw insan evladı derin dondurucudan çıkardığı eti, bulasık yıkadığı lavabonun içine atıpta, buzunu çözer mi yaw….
    Hele dün akşam yine bir çeşit kızartma !! yaptılar yanınada bir sos,, meğerse elemanın special yemeğiymiş…Allah belanı vermesin senin specialinin dedim..Arkadas nasıl bir sossa,, leşş leşşş,,, evde adm durmaz walla,, bende gittim odada uyudum osırada burnumu kapayıp….

Neyse yaw,, yine sanırım benzer saçma yemeklerini yapıyorlar  kokular geliyor burnuma,, kültür kaynaşması iste biraz tiksinçte olsa 

Allahtan 2 gün sonra gidiyor asıl 2 tanesi.,, umarım sonrasında benim güzel ülkemden canımdan cok sevdiğim  türk arkadaslarım gelirde buraya,, hatta belkide gelirken bana yemeklik bir şeyler falan getirirler hatta bosver getirmesini,, biz alırız burada yaww,, sooyle çiğ kofte, kısır, borek morek yaparız walla,, yaprak sarması bile yaparız olmazsa….

Ha birde cocuklar 5 kişilik grup olunca sürekli kendi dillerini aralarında konusuyorlar,, İngilizce genelde ben soru sorduğumda saolsunlar yanıt alıyorum,, bu yuzden aynı ülkeden en az 2 kişi aynı evde olsa güzel olur yani,, hee ben tek basıma kalıyorum cok mu sorun oluyor,, yooo cokta dert değil ama yinede muhabbet için yemek memek olayı için 2 kişi güzel olur en az…
    Olmazsada canımız saolsun napalım,, yarın bisiklet alıyorum zaten bu elemanlardan,, 2. iş aramaya çıkacağım,, yakınlarda cok yer var,, hangisine gideyim karar veremedim ama bakıcam,, sabah erken çıkmak lazım,, hava sıcak oluyor saat 10 dan sonra…Ayrıca bisiklet almayı baslarda pek istemiyordum ama baktım yakınlarda gezecek cok yer var,, ayrıca 2. iş olursada illaki bisiklet şart, zaten alısveriş , outlet mağazalara gitmek için falanda sürekli taksieye binmekte istemiyorum, bisikletle 30 dk falan sürüyor ama keyifli oluyor..
    Ayrıca yapmak isteğim bir şey var son zamanlarda,, bulunduğum bolgeye en yakın plaj olan miramar beach te sabah gunes doğarken ve akşam güneş batarken birkaç foto çekip, elime çayımı alıp soyle keyif yapayım diyorum,, e tabi erken gitmek lazım yada akşam saatlerinde gitmek gerekli…Bunun içinde bisiklet lazım,, ayrıca birde fotograf makinesi tabi….

Fotograf makinesini şimdilik buradaki elemanlardan kullandım, bazende benim cep telefonundan fakat dün benim ilk pay check yatmış,, 1 günlük yatırmıslar geldiğim tarihten dolayı bu sebeple o paraylada bir makine falan alayım diyorum bakalım,,out let mağazalarda 40-50 dolara varmıs bakacağım artık yarına…

Allahtan mc donaldsta yemekler bize % 50 indirimlide ordan kurtarıyrz cok sukur,, kahvaltılık malzemeleri wal marttan alıyrm genelde,, kahvaltılık dediğimde, nutella, çay , reçel falan…beyaz peynir goremedim, zeytin zaten yok ….bazı duyumlara gore beyaz peynir varmıs ama bir dahaki sefer dikkat edeceğim…Olmazsa türkiyeden gelen arkadaslardan karaborsadan alırım napiyiimm 

Bu bölgeye gelecek arkadaslar için son tavsiyelerim,

İş sözleşmenizde yazan çalışma adresiniz neresi olursa olsun gorusuz insallah burada,, maksimum 20 dk uzakta olursunuz..

Ulaşımı dert etmeyin, ben toplu taşım araclarına rastlamadım fakat kaçak taksiler var burada,, dusunun ankarada yenimahalleden sincana gidiyorsunuz ve sadece 5 dolar veriyorsunuz,, donustede arıyorsunuz yine telefonla gelip alıyor sizi,, tabii zamanlama onemli bazen bekliyorsunuz yada arabaya coğu zaman 3-4 kişi daha alabiliyor,, kaynaşa kaynaşa gidiyorsunuz diğer arkadaslarla 

İletişimde sorun değil, benzin istasyonu alısveriş merkezlerinde telefon klübeleri var, public phone….yada cep telefonu alırsınız 20 dolara o işte hallolur…

Domuz gribi olayını tekrarlıyorum…burada herhangi bir riskli durum yok gelecekte ne olur bilemiyrm ama şuan hersey yolunda…

Geldikten sonra karşılasacağınız bazı kucuk ayrıntılar var,örneğin ev kirası, super visor un size vereceği belge, pay check olayı falan,, bunlarlada gelince karsılasacaksınız,, cok dert etmeyin,, onemli değil okadar….geldğinizde bir türk gecsi yaparız anlatırım ..

Son olarakta, SSN olayı cook kolay dert etmeyin,, fakat once Sevis kaydını yapın, sonra 1 hafta falan bekleyin oyle gidin SSN e…

Bulunduğunuz bolgeye göre en yakın SSN ofisinin yerini oğrenip gidebilirisniz, 1-2 haftada size gelecktir kartınız..bende dün basvurdum…

Aklınıza takılan bir şey olursa herzamn için sorabilirisniz,, ben hiç usenmden yanıtlamaya calısyrm çünkü gelmeden once bende bir çok sorunun cevabını aldım yada alamadan geldim buraya, bazılarını burada öğrendim gordum,, aslında aklınızdaki hiçbir soruya yanıt bulamazsanız bile herhangi bir sorunla karsılasmazsınız emin olun, yeterki derdiniz karsınızdaki insana az cok anlatın,, o zaten yardımcı oluyor size istemediğiniz kadar,,

Benim bildiğim kadarıyla benim danısman şirketten gelen 8-10 arkadas varmıs bu bolgeye, diğer danısman şirketlerle gelenleri bilemiyrm tabi…fakat şirketlede görüştüm dün..ne var ne yok diye …..

Umarım sorunsuz bir work and travel sezonu geçiririz,, yolculuğunuz en iyi şekilde gecer umarım,, sorularınız olursa forumdan haberlesebilirz,, yada çok sık duramazsamda msn adresimi verebilirm…
    Gelmeden once haberlesrz yine umarım,, benim yapabileceğim bir şey olursa yazmanız yeterli, çalışma saatleri dısında yardımcı olmaya calısırm…

Şimdilik bukadar 

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Herşeyin yolunda olması çok iyi, umarım öyle devam eder. Adına sevindim.

Ek olarak yazını okurken çay dikkatimi çekti poşet çay var mı orada.

SSN, zorunlu olarak SEVIS'den 1 hafta sonra mı başvurulması gerekiyor, öncesi olmuyor mu.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çay var ama, meyve çayı, yok Ice tea, cart curt bir ton çeşiti var,, bizim liptonların bergomat aromalısı ve diğer klasik türlerini göremedim ben...

ssn için ben sevisten 1 gün sonra gittim fakat henüz aktive edilmemiş dediler,, yanii sponsor şirket belli bir süreye gerek duyabiliyor bazen,, ilk gittiğimde alamadım bu sebeple...sonra 1 hafta kadar bekledim oyle gittim garanti olsun diye..şimdi kartın gelmesini bekliyorum....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

İyi alısmıssın, isallah devamı hatta daha iyisi gelir. Bisiklet alman iyi isabet olmus, gercekten biraz sıkılınca evden kendini atmak bir turlamak icin birebir. Hem ulasım hem gezmek icin yürümektense bisiklet ideal. Bir keresinde ben de olayı abartmıs ve 40 mil uzaktaki bankaya bisikletle gitmisligim bile var Ayrıca bisikletin yanında ufak bir tamir kiti de almanı öneririm. Diger bisikletli Türkler arasında en şanslı ben olmama ragmen 2 defa tekerim patlamıstı Evin garajı bisiklet tamirhanesine dönmüstü. Son bir not; orada bisiklet biraz abes kactıgı icin bisikletlilere sapık veya loser gözüyle bakıyorlar ve yoldan gecen arabalar pet şişe vs atabiliyor. Basımıza birkac kez gelmisti ve cok sinirlenmistim. Kendini bu konuda alıstırsan iyi olur. İyi günler...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende pensacolaya geliyorum en geç 8 inde orda olurum galiba... tek gelicem o yüzden biraz tedirginim.. görüşebilirsek yardımcı olursun dimi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@aalpinistt dua et de kanka ev arkadaşlarından kimse bu siteyi ve türkçe bilmesin...yoksa yandın vallla...

şaka bi yana herşeyin yolunda olması güzel...senin adına sevindim.umarım daha da güzel olaylar geçer başından da hepsi iyi birer anı olarak kalır...

ayrıca verdiğin bilgiler içinde saol...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam alpinist,yazını okuyarak umutlandım valla.

Ya bir şeyi merak ediyorum ben de McDonald's da çalışıcam da. Tuvalet temizletiyorlar mı? bunu cidden merak ediyorum.Bi de haki pantolon istemiş yada ucuzsa ordan alırsınız demiş sözleşmede sen naptın?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkdaşım bende 9 haziranda pensacola havalimanından alabama foleye geçicem.akşam saatlerinde usa da olacağımdan kaldığın otelin ismini filan yazarmısın bide tam olarak yerini filan.sen tam olarak nerdesin? haberleşelim..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun hacı güle güle harca paycheckini...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi alısmıssın, isallah devamı hatta daha iyisi gelir. Bisiklet alman iyi isabet olmus, gercekten biraz sıkılınca evden kendini atmak bir turlamak icin birebir. Hem ulasım hem gezmek icin yürümektense bisiklet ideal. Bir keresinde ben de olayı abartmıs ve 40 mil uzaktaki bankaya bisikletle gitmisligim bile var Ayrıca bisikletin yanında ufak bir tamir kiti de almanı öneririm. Diger bisikletli Türkler arasında en şanslı ben olmama ragmen 2 defa tekerim patlamıstı Evin garajı bisiklet tamirhanesine dönmüstü. Son bir not; orada bisiklet biraz abes kactıgı icin bisikletlilere sapık veya loser gözüyle bakıyorlar ve yoldan gecen arabalar pet şişe vs atabiliyor. Basımıza birkac kez gelmisti ve cok sinirlenmistim. Kendini bu konuda alıstırsan iyi olur. İyi günler...
    Yakuza slm...yaw dostumm inankii bende bugun bank of america ya gittim bisikletle taa bikmem nerede,, 10-15 mil vardı sanırım...hatta donustede yağmur yağdı falan ama güzel oldu,, umarım hasta olmam sırılsıklam olsamda..

ben sürekli işe bisikletle gidiyrm,, ve geldiğim saatlerde gece 2 de olabilioyr,, gunduz 3-4 de,, ama hiç bir sorunla karsılasmadım,, insanlar tam aksine okadar saygılılar ki bisikletlilere......adam bir yaya gorse yada bisikletli gorse,, sen gecene kadar devam etmiyor,,, lan gec diyorum içimden adama türkiyeden alıskanlık yaa yol veriyorummm yokk abii adam geçmiyor...iille ben gececem.....

yaniii ben pet şişe olayıı yada laf atanı falan gormedim 10 gündür....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @aalpinistt dua et de kanka ev arkadaşlarından kimse bu siteyi ve türkçe bilmesin...yoksa yandın vallla...

şaka bi yana herşeyin yolunda olması güzel...senin adına sevindim.umarım daha da güzel olaylar geçer başından da hepsi iyi birer anı olarak kalır...

ayrıca verdiğin bilgiler içinde saol...
    yok be dostum,, evdekilerden hiç biri turkce bilmiyr....pasoo taylandca konusuyorlar....buaralar biraz soğuk aramızz,,, sallamıyrm pek,,, yanii iş yerinde ben işi kapmaya basladım,, bu dingillerde birazz bazı seylerii biliyorlar tabiii artık 3 aydır çalıştıkları için,, bana ustalık yapmaya falan calısıyolrr manegerın onunda,,, bende tersledimm birinii ,,, bekle ulan bir dkka falan diyee acelen nee gibisinden,,, ...

Şimdi biraz mesafeli duruyrmm,, zaten cokta içli dıslı değildik,,,....lann dedimm bizim ülkeden gelsinn bizim cocuklarr diyorum şimdii,, sizin leşş kokuluu domuzz etinizin yanına misss gibii bi çiğğ kofte falan yaparız diyorum içimden,, yok arkadas pis adamlar yaa,, saolsun yardım ettiler basta ama birşeyden dolayı kıllandım bunlara...

şimdii bunlar heryere ortak gidiyolar sürü gibiii ,, bende bazen tek takılıyrmmm napayım arkadas adamlar ya alısverişe yada calling card almaya gidiyor....hayy ben sizin wat anlayısınıza dedim.......

vietnamlıyıda aldılar aralarına,,, sanırım kendi basımıza bir iş yapamayız falan sandılar,,, ne bileyimm soruyolarr bana ssn e ne zaman gidceksin istersen gidelim diye,, lan dedim ben onuu hallettim yanınada banka hesabı açtırdım

şimdi birde olayın su boyutu var,,, seni kullanarak verecekleri taksi ücretini ucuza getirmeye calısıyorlar,, bunada dikkat etmek lazım,, yani işin yoksa ne gidecen...

neyse yaww,,, bunlar ev hayatından ayrıntılar,, allahtan gidiyor iki tanesi,, yoksaa doverdimm ben bunlarıı birkaç güne

ama herseye rağmen ev hayatıı güzell yaww,,, kardeşimm 400 dolar ev kirası vermişimm güzel olmasın mı,,, şiömdii evin bahcesinden internete bağlanmısım bedava,, elimde cayım daha ne olsun.....yemişimm taylandını....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

aalpinistt umarım geri kalan zaman da boyle guzel olur.Umarım hepımız guzelce gıder dılımızı gelıstırır gezip donerız...Hersey gonlunce olsun

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı srdr_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkdaşım bende 9 haziranda pensacola havalimanından alabama foleye geçicem.akşam saatlerinde usa da olacağımdan kaldığın otelin ismini filan yazarmısın bide tam olarak yerini filan.sen tam olarak nerdesin? haberleşelim..
    Slm...kaldığım otelin adı Red Roof INN....havaalanına yakın bir otel....vergiler dahil 61 dolar.......havalanından otele 15 dolar falan taksi ücreti veriyorsun...

internette rezervasyon yapuyolarlar...çok lüks değil ama verdiğim paraya iyi bir ve ucuz bir otel.....

Bulunduğu caddenin adı, "plantation Road" sanırım......havalanına 3-4 mil uzakta...batıda kalıyor havaalanına göre...

pensacola havaalanı destine biraz uzak kalıyor dostum,, yani gorusmemiz zor gibi,, cunku benim oraya gelmem taksiyle 3o-50 dolar arası,, 30 dk falan sürüyor....birde malum çalışıyrz...

ama yardım edebilceğim bir şey olursa yazabilirisn...msn den grsz yada..

otelin adresi:

7340 PLANTATION ROAD
    Pensacola 32504
    Birleşik Devletler

otelin adı: Red Roof Inn Pensacola Univ Mal

oda tipi: Oda Tipi : STANDARD KING - NS - RATE OF DAY

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı wise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aalpinistt umarım geri kalan zaman da boyle guzel olur.Umarım hepımız guzelce gıder dılımızı gelıstırır gezip donerız...Hersey gonlunce olsun
    inşallah dostum....dil pratiği acısından iyi gercekten...

ama biraz sıkıntılı yanii,, oyle bir anda konusman gerekiyorkii gramer falan dinlemeden konusuyrsnn,, o an dusunmene fırsat olmuyor ....ozellıklede iş yerinde,, onun dısında ev içinde kendimi zorluyorum dikkat edeyim diye kurallara falan .....anlasıyrz tabi sonucta gramer yanlısda olsa,,, ama sorun olmuyor....doğrusunu kullanmak gerek tabi...

Buarada bugun Bank of America' ya gittim hesap actırmaya...

para almadılar,,, ücretsizmiş...ayrıca bazı mağdur olan arkadslarında durumunu sordum,, türkiyeye donunce borcları cıkmıs kart kullanım ücreti falan almıssınız dedim,,, yok oyle bir şey dedi,, eger oyle bir şey olursa seni beni ara yada e-mail yolla dedi walla ablamız anlattı birşeylşer daha ama hepsini anladım desem yalan olur,,, fakat onemli noktaları sorduk en azından....

Buarada bankaya girer girmezz,, güler yuzlu bir ablamızz buyrun hosgeldiniz falan dedi bankonun ardındann,,, durumu anlattım,, nerelsiin falan diyince,, TURKIYEE dedikten sonraa arkadas bir muhabbet bir muhabbt...meğerse ablamızz gormek istiyormus cok istanbulu ve türkiyeyii...zaten konustuğum birçok kişi bunu istiyor.....sonrasındada bana türkçe merhaba ve tesekkur edeim dedi ....BUNUDA TÜRK BİR ARKADASINDAN ÖĞRENMİŞ nORT cARolinada bulunan...neyse saolsunlar yardımcı oldularr,,,

ne diye anlattıysam bunudaa

gunluk gibi oldu hee....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hacı güle güle harca paycheckini...
    tesekkurler nicola...bekliyorz hadi sizleride

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Mr.Bratman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam alpinist,yazını okuyarak umutlandım valla.

Ya bir şeyi merak ediyorum ben de McDonald's da çalışıcam da. Tuvalet temizletiyorlar mı? bunu cidden merak ediyorum.Bi de haki pantolon istemiş yada ucuzsa ordan alırsınız demiş sözleşmede sen naptın?
    ben bugüne kadar temizlemedim,, zaten sürekli grill basındayım yada yemek hazırlama bolumundeyım...bazen pas pas işi falan yapıyorsun fakat tuvalet temizliği yapmadım sadece bir defa tuvaletin aynasının camını sildim cam sille...hepsii bu....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben bugüne kadar temizlemedim,, zaten sürekli grill basındayım yada yemek hazırlama bolumundeyım...bazen pas pas işi falan yapıyorsun fakat tuvalet temizliği yapmadım sadece bir defa tuvaletin aynasının camını sildim cam sille...hepsii bu....
    ben mc donalds da calısmıcam gercı ama bende sunu merak edıyorum, hani bizde özellikle yogun mc donaldslarda(gencturkcell oldgu zamanlarda bı kosturma olur,orda nasıl durumlar?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı alper2005metu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben mc donalds da calısmıcam gercı ama bende sunu merak edıyorum, hani bizde özellikle yogun mc donaldslarda(gencturkcell oldgu zamanlarda bı kosturma olur,orda nasıl durumlar?
    hiç sormaa walla ,,, belli yoğun saatler var,, ozellıklede sabah ve oğlen.....akşam 5 e kadarda yine arasıra yoğunluk oluyor......yaaa birde hem kafe içine hizmet veriyoruzz hemde dısarıda arabaya satıs yapılıyor 2 noktadan....bu yuzden lan tam rahatladık diyoruzz tekrar baslıyor kosturmaca.....

fakat akşam 9-10 dan sonraa sakin sakinn,,, fast food değilde slow food oluyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aalpinistt baştan sona okudum maceranı içim açıldı gelmeme 13 kala bazı yerlerde çok güldüm bazı yerlerde acaip hüzünlendim hepimiz için sorunsuz,bol kazançlı ve eğlenceli bir yaz olur inşallah.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde 20 sinde vps 4 arkadas gelicez destin'a inş.Gapte calısıcaz iş saatinde biraz sorun olcak gibi 2.iş sart olabilir..Gelince sana burdan ulasırım , gorusuruz olmadı.Bayabi tecrube edinmişsin senden bişiler kaparız bizde ...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@aalpinistt

Yaşadıklarını ayrıntılarıyla buraya yazıp, arkadaşların merakını gideriyorsun. Helal olsun sana!

Bir günlük başlığı ancak bu kadar kaliteli olabilir. Aynen devam

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bekliyorum sizlerii....daha durunn siz neler vardaa anlatmıyrmm hepsini....az oncee bir olaya sahitt oldumm ,

devamıı siz gelince......

buarada ayıptır soylemesı arkadaslar,, suan yatağımın üzerinde odamda bağlanabiliyrm nete...walla nasıl oldu anlamadım ama hergün sokağın ortasına çıktığım internet içinn suan odamda bağlanıyrm...sanırımm adamlar acıdılar bana ))

neyse umarım hep boyle devam eder....

Buarada taylandlı elemanlarla vedalastık,, 2tanesii yarın yolcuu......

iyi geceler sizlere daha doğrusu günaydınlar...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @aalpinistt

Yaşadıklarını ayrıntılarıyla buraya yazıp, arkadaşların merakını gideriyorsun. Helal olsun sana!

Bir günlük başlığı ancak bu kadar kaliteli olabilir. Aynen devam
    dostum açıkcası buraya yazdıklarım birazda benim gelmeden once merak ettiğim konular,, ve biliyorum arkadaslarında merak ettiklerini......bilgiler paylasıldıkça dger kazanıyor....ne mutlu sizlere ki boyle faydalı bir forum yapmıssınız....cok sukur benimde suanki olanaklarım oldukça uygun yani wireless olayı evin içinde olması cok iyi oldu hemde bedava....zaten ister istemez,, haberlere bakmak, eposta falan yanıtlamak için giriyrm nete,, buraya birşeyler yazıp arkadaslara yardımcı oluyorsam ne mutlu....elin zibidi taylandlısından neyimiz eksik ,,aynı ortak amaç ugruna aylardır ugrastğımız ve beklediğimiz bir olay içinde, aynı milliyete sahip insnalar olarak birbirimize yardım etmek bence hepimizin görevi...

şimdilik hoscakalın, selamlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Maşallah bu saatte 11 kişi okuyor konuyu, millet finallere kasarken arada sana da kulak veriyor herhalde aalpinistt Ailecek severek izliyoruz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hahahha...)

Walla az öncee fırçaa yedimm arkadasın bir tanesinden isim vermiyimm şimdii

oda okuyor saolsun.....Başarılar diliyorum sınavında...Geçeceğine inanıyorum ben....

hoşçakalın bugunluk...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)