Sayfa 4 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 ... SonuncuSonuncu
Toplam 284 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yalnız Gitmek

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

keske sirketler heryere sadece tek turk gonderse ama maalesef mumkun deil boyle birsey. O zaman orda turk arkadas bulmanin avantajlarindan bahsetmek gerek. Tamam ingilizce ogrencez die gidiyoruz da (ki wat la ingilizce ilerletilecegine de inanmiyorum) tum gun sana zaten multeci gozuyle bakan musteriye biseyler anlatmaya cabalayip, anladigi halde anlamamis numarasi yapan amerikalilarla ugrastiktan sonra gece oturup kendi dilinde iki laf edecek adam ario insan. herkesin icinde turkce konusmanin ve sana uzayli gozuyle bakmalarinin verdigi histe cok guzel bence. Hem o dostluklar bi nevi askerlik arkadasi kivaminda oluyo, 3-4 ay herseyi beraber yapip turkiyeye donunce arada bi bulusup eski gunleri anmak da baska guzel bi tarafi. Ama ben yine de tek basima gitmeyi tercih ederim orasi ayri

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

va beache gitmis olanlar bilir orasi yazin ufak bir turkiye oluyor.Sabahlari sokakta gordugun birisi bir anda sana gunaydin birader diyebiliyor veya kirmizi isikta aniden yola firlayabiliyor uyaran suruculere gerekli cevabi verebiliyoraksamlari raki mangal keyfi yapan insanlari gorebiliyorsunuz.House party olunca genelde sadece turkler oluyo Herseye ragmen bunlar eglencenin bir parcasi oluyor,orda insan kendini yanliz hissetmiyor hem eglenip hem de tatil yapiyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende basta yalınz gıtmeye karar vermısdım ama gel gorunkı amerkada yalnız bı yaz gecıremıyosun ıllakı bı turk cıkıyo ınsanın karsısına...

ve bu daha ucaktayken baslıyo!!!

o yusden bence bıldıgınız turk arkadas olması orda daha mantıklı.ama

orada turk arkadasınızla bırlıkte ıken yabancı arkadaslıklar edınmek ve

zamanı bu sekılde degerelendırmek daha mantıklı dıe dusunuyoeum...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar şimdi wat da veya h2b de, konaklama önceden ayarlanıyor zaten ve haberiniz olan ,olmayan diğerleri de aynısını yaptığı için, hoop aynı evdesiniz. Şimdi asıl meacera, konaklamayı kabul etmeyip, bir motel,hostelden birkaç günlük oda kiralayıp, sonra civarda aile yanı veya oda kiralama olayına bakmak. Bu durumda daha ucuz kiralama yapılabilir mi soru bu, buna da bir süre craigslist den takip yaparak cevap aranabilir. Çünkü hazır konaklamanın kötü yanı (genellike)sürekli orda kalmanız gerektiği, yani evden çıksan bile kira pay çek den kesilir. Bu durum özgürlük kısıtlar ve karşıyızdır.
    Böyle yapanlar varmı? Meacera diye onlarınkine derim , varsa dinlemek isterim.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Ben öyle yaptım. Aile yanında kaldım bi de kira kesildi paycheckimden.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı chipmunk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben öyle yaptım. Aile yanında kaldım bi de kira kesildi paycheckimden.
    yani 2 kez mi kira ödemiş oldunuz ya buda çözümde ama işte zaten aile yanı oda kiraları da pahalıydı bizim orada ben yapamadım, bu sefer yapabilir miyim bilmiyom.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iki kişi gidicektik dün gece arkadaşımın gelemiceğini öğrendim,elimde pasaport ,evraklar hazır resmen ortada kaldım.tam kararsızlık.büyük ihtimal vazgeçicem,daha doğrusu zorundayım:s

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Vezgecmekle hayatinin hatasini yaparsin bence . Tek gitmek gibi guzeli yok . Ben yolculugumu tek basima yaptim fakat Alaska 'da tek diildim . Ben olsam tekrar dusunurum herseyinde hazirmis zaten , sen arkadasina mi baglisin ? Her turlu ihtimal seni bu yoldan vazgecirmemeli bence iyi dusun derim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk gidişim olucaktı,ikinci defa olsa gözüm kapalı giderdim ama kız başına tek gitmek yemiyor.tek başına bu işin sadece work kısmı yapılır,travel kısmı olsa bile pek eğlenceli olucanı sanmıyorum.eğlenemedikten sonra yaptığım masraf yanıma kalır.burda kalıp yapabilicem daha iyi bişey yok tabiki ama korkuyorum tek gitmeye.vazgeçmek tercihten ziyade zorunluluk benim için anlıcan.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı zhou hui Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki kişi gidicektik dün gece arkadaşımın gelemiceğini öğrendim,elimde pasaport ,evraklar hazır resmen ortada kaldım.tam kararsızlık.büyük ihtimal vazgeçicem,daha doğrusu zorundayım:s
    neden zorundasın ou anlamadım!Tek gitmenin mutlaka hem avantajı hem dezavantajı vardır..ancak iyi tarafından görmeye bak..
    ingilizceni daha iyi geliştirirsin..tek gitmenin verdiği sorumluluk ve güven başka olur..

Bir çok şeyi daha çabuk öğrenirsin

biraz işin keyfini çıkarmaya bak derim
    tanıştığım bir çok yabancı türkçe bilmiyor ve türkiyede gezerken senden benden daha rahatlar..benim kendi ülkemde gidemediğim yerlere otostopla vs bir şekilde gidip görmüş ve bunu yaparkende onlardaki rahatlığı görünce neden ben yapamıyorum diye düşünmüyor değilim...

Tamam sonuçta onlar sadece turist biz hem çalışmaya hemde gezmeye gidiyoruz..ancak ne kadar gezmeye de gelseler yine bu rahatlık onların bir çok şeyden keyif almalarına ve sıkıntı yapmamaları ile oluyor

olumlu tarafından bak derim kısacası..ve vazgeçme git gideceğin yere

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederim yorumlar için,birkaç saate belli olucak herşey,rahatlıcam o zaman.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart go on

Alıntı zhou hui Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim yorumlar için,birkaç saate belli olucak herşey,rahatlıcam o zaman.
    ben de vazgeçmemeni öneririm. tek gitmek sorun değil. ben de tek gitmiştim. havaalanlarında zaten hep türklerle beraber olcan ve uçakta bile. gittiğin yerde de tüklerle kalırsın ve çalışırsın yani çoğunluğun böyle olmuştur. yani ben de yalnız gittim orada hep türklerle takıldım, travel i de onlarla yaptım harikaydı ve hala görüşürüz. ilk sefer olması hiç sorun değil.
    zamanında bende tek olmam nedeniyle vazgeçmiştim ama hata olduğunu anladım sonradan

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende tek gidiyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

burdan bir 3 kişi şimdiden aynı yerde kalacagımızı ogrendım.Ki farklı yerde çalısıyor olmamıza ragmen..
    Birde aynı yerde çalışacagım insanlarda var tabi..Yani kaldıgımız yerde türkler olacak ama tek gidicem sanırım..Yolculuk oldukca zorlu gecıcek kalacagım yere gidene kadar epey zorlu bir yol var.Keske bırıyle gıtsem demıyor degılım.
    Konu DYG tarafından (18-04-2009 Saat 06:54 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

work and travel deneyimlerime göre kesinlikle demiyeceğim ama bir arkadaşınızla yada sevgilinizle türklerin çok az olduğu bi yere(olmadığımız bi yer yok),ya da tek başına gidilince amacına ulaşılacak bir program..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tek gidecek olanlar hiç dert etmesin 2. gün arkadaş bulma garantisi veriyorum)çünkü cogu insan tek geldiği için orada ailesinden uzakta sarılacak birilerine arıyor..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende tek gidiyorum ... kafana göre biri olmadıktan sonra sanırım yalnız olmak daha mantıklı...geçen yaz barcelona da staj yaptım ...tek başıma...ama yine de çok güzeldi...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yalnız gıdenler olarak desti izdivaça katılalım ordan bırılerını bulup gıderız :P
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@Ataraksia bosver ya izdivac programlarına falan gerek yok nasıl olsa oraya gidince mecvuren arkadas buluruz bari bu arkadaslardan türkler az olsada dili biraz geliştirsek..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

cidden ya ne izdivaçı ataraksia ordan buluruz heralde birilerini ama mümkünse az türk bulalım dicem ama zor galiba biraz

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abi film ismi gibi başlık maşallah ürktüm birden görünce

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de yalnız gidiyorum, sorun olmaz heralde, alışırız merak etmeyin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de yalnız gideceğimi zannediyorum ama, mutlaka tanış olacaktır benim gideceğim yerde...
    onu da soyleyeyim var mı Glacier natioanl park, montana?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ben 21 haziranda uçağa atlayıp 22 haziranda işe başlıcam. Saat farkı 8 saat sanırım. Uçuş süresi de 8 saat civarı sürüyor. Yani buradan 21 Haziran sabahı yola çıksam yine 21 Haziran aynı saatte orada olmam gerekiyor değil mi? Nasıl gidicem işe ben???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende yalnız gidicem,ilk başlarda çok takıyodum ama şimdi bir rahatlık bir rahatlık sanki çok bildiğim bir yere gidiyomuş gibiyim..hayret

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

www.couchsurfing.com avantajlarından faydalanın hava alanında sizi karşılayacak evinde agırlayacak yemek verecek dostluk edecek birilerini bulun hiç üzmeyin kendinizi
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    www.couchsurfing.com avantajlarından faydalanın hava alanında sizi karşılayacak evinde agırlayacak yemek verecek dostluk edecek birilerini bulun hiç üzmeyin kendinizi
    bende bakıyorum sureklı bu sıteyede hatta travel kısmı ıcın ozellıkle bakıyorum ama bakalım tam net karar veremedım boyle bırseye karıssam mı

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben ıkı sene once amerıkaya tek basıma ve tek kelıme ıngılızce bılmeden gıttım ıs yerıne henuz turk gelmemıstı sonradan bı cok turk geldı ve ben cok sevındım ama zamanla turklerın sureklı oturduklarını gordum hergun yabancıların yanında oturup onları dınlemeye basladım sonra yavas yavas konusmaya basladım daha sonra kendıme bı araba aldım ve romanyalı bı kızla tanıstım sonra hep beraber takılmaya basladık butun ıngılızcemı ondan ogrendım
    bızım haftada ıkı gun ıznımız vardı ve tukler o ıkı gun boyunca evde oturuyorlardı bende romanyalı ıle bırlıkte takılmaya basladım en baslarda turklerle takılınca bır yere gıttıgımde turklerden ıngılızcesı ıyı olanın konusması hepımızın ısıne gelıyordu herkes herseyı anlıyordu ama sonra anladık kı ıngılızceyı o ogrenıyo bı seyredıyoruz ve yanınızda konusan bırı oldugu ıcın sen pek ılgılenmıyon daha sonra ben eylulun sonlarına dogru baska bı ıs buldum resım cekıp t-shırt e basıyordum dolayısıyla musterıyle bırebır ılgılenıyordum ve herkesle konusmak zorunda kalıyordum yanı ıstemesenızde musterıyle konusmak zorunda oldugunuz ıcın ıngılızcenız gelısıyor ve ben suan fılmlerı altyazısız anlayabılıyorum
    yanı sıze tavsıyem yalnz gıtmenın bı cok faydası var orda zaten turklerle tanısıyorsunuz yalnızlık cekmıyorsunuz ama bı grup arkadasla gıttıgınızde turkıye de yaptıgınız muhabbetı orda da yapıyorsunuz ve ıngılızcenız pek gelısmıyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben yalniz gitmistim ama sirketim saolsun bayaa bi turk gondermisti hatta isveren yeter demisti sirkette 4-5 kisinin yerini degistirmis...
    Yalnniz gidecem diye korkusu olan varsa hic gerek yok hatta orada Turklerle karsilastikca bin pisman olacaklar bu korkularindan dolayi...Hatta ``keske tek turk ben olsaydim burada ki bile diyeceklerdir``

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu site neyin nesi biraz baktım ama pek bişi anlayamadım bilgi verir misiniz bu siteyle ilgili...naısl kullanabilirz neler var neler edinebilir vs ..vs
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)