Work and Travel 2025
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 122 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New Hampshire ? 2010

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mail adresimi kabul etmiyo= westbloodethotmailnoktakom

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı Arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    new hampshire hiç tavsiye etmem.
    gittinmi daha once niye tavsiye etmiyorsun? biraz anlat bakalim
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gilford, new hampton, ashland, bristol, plymouth arasında bir yerlerde newfoundlake varmış arkadaşlar
    buradaki bir hotelden saatlik 6.50lik bir teklif geldi ama konaklama bedava
    fakat yerleşim yerinde değil buraları bilen var mı? yani canımız sıkılır mı sizce burda çübkü ulaşım da kolay olmaz tahminimce

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşalar biz 28 haziranda NH portsmouth a gidiyoruz. Burger kingte çalışıcaz, orda olan veya gidecek olan arkadaşlar var mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

work and travelda eğlenmek isteyen arkadaşların tercih etmemesi gereken ilk yerlerden biride new hampshire.newyorktaki işimiz iptal olunca biraz para yaparız diye new hampshire dixville notch diye bir yerdeyim.en yakın yer colebrook diye bir yer ve çok küçük.

geçen hafta ssn numarası başvurusu için littleton diye bir şehrine götürdüler.şehir demek yanlış olur minicik bir yer.zaten bu eyaletin en büyük şehri manchester ve bu şehrin nüfusu 100bin

belki bulunduğum yerden dolayımı bilmiyorum(kanada sınırına baya yakınız) bir türlü yaz gelmedi.1 gün güneş görüyorsak 2 hafta kapalı yağmurlu oluyor hava.

bostondan berline geldik çalıştığımız yere gitmek için.bostondan sonra her taraf yeşillik ağaçlık çayır göl akarsu böyle bir yer new hampshire.bir daha olsun bir daha gelmem.para biriksin diğer şehirlerde yicem hepsini

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gittinmi daha once niye tavsiye etmiyorsun? biraz anlat bakalim
    Kiz arkadasim gitti. Yapilcak hic bir sey yok cok kucuk bir yer ve ulasim cok sikinti araba olmadan hic bir sey yapilamiyormus. Otobus bile yokmus. Koy gibi bir yermis ondan tavsiye etmem.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kiz arkadasim gitti. Yapilcak hic bir sey yok cok kucuk bir yer ve ulasim cok sikinti araba olmadan hic bir sey yapilamiyormus. Otobus bile yokmus. Koy gibi bir yermis ondan tavsiye etmem.
    hahahakim anlattysa dogru anlatmis bence..

@roma

dogru diyor arkadas degilmi
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

valla ben su an boston, Mass'dayim, ama New Hampshire work and travel icin en ideal eyalet diye bilirim
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben su an boston, Mass'dayim, ama New Hampshire work and travel icin en ideal eyalet diye bilirim
    ne açıdan ideal onuda yazsaymışın keşke...

toplu taşıma sıfır.araba kiralama yerleri bir kaç yerde var oralara ulaşım meçhul.araba almaya kalksan alabileceğin yer sınırlı.çoğu şehrinde taksi bile yok.bi kaç şehrinde walmart var o belki kurtarır biraz.en ideali nasıl oluyor anlamış değilim açıkçası

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu konuyu gecen sene ben acmistim.. gittim yasadim gordum, cook zorluk yasamamiza ragmen isleri yoluna koymayi basardik.. Isyerimiz bir eglence parkiydi ve yagmur vs oldugunda kapaniyordu dolayisiyla cok para kazanamadigimiz gunler de oluyordu.Oncelikle araba almaniz gereken bir yer ve bunu car dealer denilen yerlerden yapmayin, gidin bi tamirhane bulun adamlarin elinde satilik arabalar oluyor.. Biz tam 3-4 gun yakindaki yerlere otostop vs ile gitmistik bazen yuruyup bitkin dutugumuz de oldu fakat sonunda kendi bulundugumuz koyde bir tamirhaneden 1500 $'a bi chevy blazer suv aldik.. Aracin bi problemi falan da yoktu benzini koy yola devam modundaydi.. Sonra hemen ev arama isine koyulduk zira kaldigimiz motel haftalik kisi basi 80$'di + ulasim sagliyordu o da 20$'di 20 dolari hallettik evi de 3 gunluk ugrasimizin sonunda bulduk ve oyle normal bos bir ev degildi.Evde tek basina 40 yaslarinda bir kadin yasiyordu bize evini acti ve 5 kisi evin ust katina yerlestik.. Bundan sonrasinda hemen hemen her sey yolunda gitti ve mukemmel bir yaz gecirdik Yani NH'da dert olan tek sey ulasim ve konaklama Kaldigimiz yerin sahibesi ile iyi anlastigimiz icin beraber yemek falan yerdik hep, bizim dogum gunlerimize kadar her seyle alakadar olmustu o derece yani Yaz sonunda arabayla alakali bi radyator problemi yasadik ama onu da bedavaya hallettik cunku kadinin eski kocasi araba ustasiydi Iscilik odemeden (en pahali olan sey) arabamizi tamir ettirip travel kismini da tamamlayip evimize donduk Turkiye'ye donerken cebimde 5 dolarim vardi belki ama o cebimin bos olan yerlerinde hep guzel hatiralar doluydu Ayrica hayatimda Nh kadar guvenli bir yer gormedim cunku evinizi arabanizi acik biraksaniz dahi hicbir sey olmuyor hatta travel donusu bir walmart'in bahcesinde uyumustuk ve bir kisi de gelip napiyosunuz diye rahatsiz etmemisti Ayni seyi travel sirasinda bir benzinlikte dinlenme alaninda NJ'de yapmistik ve arabamizin etrafini zenciler sarmisti.. varin siz karsilastirin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2.iş imkanı

arkadaşlar merhaba,biz bu sene 3arkadaş gideceğiz.Aklımda nh var ama 2.iş imkanı nedir burada?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

meraba arkadaşlar..ben de nh porsmouth da bi eğlence parkına gitmeyi düşÃ¼nüyorum bu yaz için..gidenler tecrübelerini paylaşabilir mi acaba?..şimdiden çok teşk

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim arkadaşım gitti baya öneriyo hampshire fakat bilemyiorm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

SALEM hakkinda bilgisi olan varmi??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

north convay hakkında bilgisi olan var mı ? burger king işi varda. saatlik 8.5$.
    ikinci iş içinde baya potansiyel varmış sanırım.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

cok mantıklı bir iş değil bence 1000 nüfus çok az ama NH'nin soyle bir avantajı var vergi yok elektronikte hiç vergi odemezsiniz

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

ayırıca turklerın en cok tercıh ettıgı south new hampshire univerity orada bolca adam gorursun turklerden

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Herşey siz nasıl bir yer arıyorsunuz ona bağlı. Az biraz şehir olsun, dağbaşına gitmeyelim derseniz. NH'da büyük şehir seçin, çünkü şehirleri küçüktür. Ulaşım araba yoksa imkansızdır. Vergi için NH avantajlı ama bunun içinde, NH a 1-2 saat mesafede nerde olsanız olur, gider NH sınırında bir şehirden alırsınız.
    Sözümü NH lıların veciz bir ifadesiyle bitireyim
    "Live free or die"
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

2010 New Hampshire yolcusu var mi arkadaslar?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar

13 Haziran'da Bostona uçuyorum. New Hampshire'da Whitefield şehrinde çalışacağım şuana kadar eyalet hakkında pek iyi şeyler duymadım ve zaten dağın başına gittiğimi yavaş yavaş farkına varmaya başladım Her neyse Boston'dan Littleton'a geçmem lazım bu nedenle otobüs kullanmam gerekiyor.Concord diye bir şirket ile ulaşımımı sağlayacam ama biletimi sizce önceden temin etmelimiyim yoksa oraya gittikten sonra halledebilirmiyim ??

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

bende cok büyük ihtimal North Conwaye gidiyorum bu sene..
    Trabzonda dag başı bi şekilde alıştık
    gercekten canımız sıkılır mı diye merak ediyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar wells şehrinde lake house grille diye bi restorantta çalışıcam.daha önce bu şehirde bulunmuş arkadaşlarla irtibata geçmeyi isterim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende lincoln deyim daha önce gidenler varsa fikir verebilir mi

Tecrübe Puanı
    23

Alıntı mrvkrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende lincoln deyim daha önce gidenler varsa fikir verebilir mi
    ilk gittiğim yer daha doğrusu kaybolduğum..daha sonra kayboluşumda tanıştığım arkadaşlarımı ziyaret için tekrar gittim

işin ne ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mcdonalds dayım biliyo musundur sanırım yerini falan
    nasıl bi bölge biraz bilgi verebilir misin?

Tecrübe Puanı
    23

bilmem mi ya mcdonaldsdaydı zaten benim arkadaşlarda..zaten benim calıştığım yerde 45 dk uzaklıkta lincolne..

ormanın içinde güzel bi kasaba..gece saat 8 den sonra kasaba ölür..bu new hampshire ın genelinde böyle..ama doğası cok güzel şayet araban olursa gezmelik çok yer var..hemen calışacağın yerin karşısında minigolf sahası var epey büyük ortasından tren falan geciyor..mcdonalds hemen kasabanın cıkışında kalıyor ama merkeze alışveriş yerlerine yakın..

temmuz ağustosta havalar iyidir ama eylülde soğumaya başlar yine eylülde işler sakinleşir gec geleceksen sıkıntı oluşturabilir..dediğim gibi araban yoksa ulaşım cok sıkıntılı NH birbirne uzak kücük ksabalardan oluşan bi bölge.ucak biletini bostona alırsın ordan concord otobüsleriyle gidersin lincolne onu zamanı gelince detaylı anlatırım zaten..özellikle merak ettğin bişey varsa sorabilirsin.

edit:madem sende NH li oldun..en önemli bilgiyi vereyim Niv hemşayır diye değil Niv hemşır diye okunur
    Konu cAv tarafından (26-01-2011 Saat 08:12 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla çok iyi oldu bilgiler özellikle okunuşu
    peki şunuda sorayım arkadaşların memnun muydu aldıkları parayla geçinebildiler mi
    ikinci iş imkanı var mı?en çok merak edilenler bunlar malum

Tecrübe Puanı
    23

Alıntı mrvkrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla çok iyi oldu bilgiler özellikle okunuşu
    peki şunuda sorayım arkadaşların memnun muydu aldıkları parayla geçinebildiler mi
    ikinci iş imkanı var mı?en çok merak edilenler bunlar malum
    aslında otellerde calışanlar 2.işleri mcdonaldsta burger kingte falan buluyor genelde..bu yüzden kötü senin için ama burger king varsa orda calışabilrsin hatırlayamıyorum lincolnde var mıydı diye..kasabanın içinde zaten orası dükkanlar iyi ingilizce ister ingilizcen iyiyse oralara girebilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=cAv;128787]aslında otellerde calışanlar 2.işleri mcdonaldsta burger kingte falan buluyor genelde..bu yüzden kötü senin için ama burger king varsa orda calışabilrsin hatırlayamıyorum lincolnde var mıydı diye..kasabanın içinde zaten orası dükkanlar iyi ingilizce ister ingilizcen iyiyse oralara girebilirsin.[/Q

otellerde 2.iş bulanlarda varmış ama şans birazda ya umarım bulurum çünkü gezmek istiyorum alışveriş yapmak istiyorum bunlar tek işle mümkün değil malum parası az fastfood işinin bakalım gidelim görelim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart new hampshire-storyland

arkadaşlar ben new hampshire da glen,storyland e gitmeyi düşünüyorum. bilgisi olan var mı acaba. çok sessiz sakin bir yer gibi gözüküyor ama karar veremedim henüz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)