Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 237 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [GENEL]Tavsiye-Şikayet-Uyarı-İstek Başlığı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı pucci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sirketin hic bii onemi yok bence a sırketi olsun b olsun farketmez hepsi aynı..ztn oraya gittikten snra sirketle hıc bir bagın kalmıyor..doru duzgun ılgılenmyolar bile
    katılıyorum arkadaşa şirketin pek fazla önemi yok amerikada.

hatta ikinci kez giden watçılar içinde şirkete yine 1200 dolar ödeyip giden var mı acaba? nerede ucuz bulursanız öyle gidin. tabi son çağrım tecrübeli watçılaraydı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben 2 sene edurehber le katıldım programa...
    ufak tefek iletişim sorunları hariç ciddi bir problem yaşamadım...
    ama belki de ben şirketin şaslılarındanımdır...
    karar sizin ama tavsiye edilebilir bir şirket..
    en azından ilgi vardı şirkette...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation

-----------

Temsilcilerin başka firmalar hakkında fikir belirtmesi kural dışıdır!

Kullanıcı uyarılmıştır.

turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar şirketlerden çok çekmişsiniz. bunları okuyunca şanslı olduğumu bi kez daha anlıyorum.ben kız arkadaşımla beraber gittim ve hak verirsiniz ki yalnız gitmekten kat ve kat sorumlulukları olan bi durum. ama şirketim geleli 2 ayı geçti hala beni arıyor belgelerim evraklarım hakkında beni uyarıyor. amerikada gitmemden tutunda gelene kadar uçağını kaçırma,social security e başvur,sevise başvur vs. vs. sürekli mail ve cep telefonuma gelen mesajlarla bilgilendirildik. ben gene gitsem gene iyi bi şirket için araştırırdım açıkçası...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow

Edurehber ile ilgili iyi bir sirket diyenler icin basima geleni yazmak istedim ona göre seciminizi yapin.kayıt olmadan önce detaylı bilgi aldım.Bulunan isi kabul etmem zorunlulugum varmı görüsme zorunlulugum varmı seklinde. yok denildi. sizin istek ve becerileriniz ve egitimize uyumlu iş bulma garantisi veriyorlar ancak kayıt olduktan sonra bana istedigim pozisyon icin uygun olmadıgımı söylediler.kayıt aşamasında sizinle mülakat yapıyorlar ingilizce ve bunu kayıtdan önceki bu mülakattada söyleyebilirlerdi.simdide farkli bir pozisyonda is bulabiliriz diyorlar tamamen benim becerilerim ve egitimim disinda bir alan bana tavsiye ettikleri.ancak tabiki kabul etmedim.bu güne kadar 100ün üzerinde ögrenciyi göndermişler.Baştan ilgili gibi görünüyorlar ancak sonradan ilgileri bitiyor.Sizi buldukları ilk işi kabul ettirmeye zorluyorlar ve ödediginiz kayıt ücretini geri alamazsınız falan gibi bir nevi tehdit ediyorlar.kayıtdan önceki söylediklerinin tamk tersi yani.hersey kayıt olana kadar.bence dikkatli düşünün bu şirket ile ilgili.ayrıca sirketin söyledikleri ile sözlesmenin icerikleri oldukca farkli.gidin istanbul besiktasda ki bürosuna bi söylediklerini dinleyin birde sözlesmelerini isteyip okuyun beni anlayacaksınız.Tesekkurler...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı alabur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şirketlerden çok çekmişsiniz. bunları okuyunca şanslı olduğumu bi kez daha anlıyorum.ben kız arkadaşımla beraber gittim ve hak verirsiniz ki yalnız gitmekten kat ve kat sorumlulukları olan bi durum. ama şirketim geleli 2 ayı geçti hala beni arıyor belgelerim evraklarım hakkında beni uyarıyor. amerikada gitmemden tutunda gelene kadar uçağını kaçırma,social security e başvur,sevise başvur vs. vs. sürekli mail ve cep telefonuma gelen mesajlarla bilgilendirildik. ben gene gitsem gene iyi bi şirket için araştırırdım açıkçası...
    neymiş senle bu kadar ilgilenen şirketin ismi??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya su sansuleri kaldiralim arkadaslar burda bilgi ve tecrube paylasmaya calisiyoruz..Sirketlerin isimlerini kapatirsaniz nerede kaldi bu paylasim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sirketden daha onemli olan is secimi. isini dogru sec, konaklama sartlarini ogren. ve daha onceden oraya gitmis ogrencileri bul, sorularini sor. sorun yasama riskini minimize et.
    ...................

Chum Vs Coho

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya güzel bir şirket bile bulsan acenta acemi ise seni yerleştiremez, şirket kontejyanını doldurur kalırsın mal gibi ortada.

bence de admin arkadaşlar sansürleri kaldırırsak daha iyi olucak böyle anlamıyoruz hiçbir şey. nasıl bilgi paylaşacağız bu şekilde?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

***** ***** ile gitmeyin
    2006 da işim uçuşuma 4 gün kala belli oldu
    yüzme bilemeyen adamı lifeguard olsun diye yolladılar bir efsane
    ***** *** ve ekibi... ****'in hakkını yemiyelim temiz çocuk

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşlar,

Sansürlerin kalkması şu aşamada mümkün değildir.Şirketlere karşı forum olarak hukuki sorumluluğumuz bulunmaktadır.www.turkishwat.net herkese açık bir forumdur.Dolayısı ile foruma post atan herkesin gerçek kimliğine ulaşamayız.Rakip firmalardan gelip foruma olumsuz yorumlar girilebilir, reklam yapılabilir,yada başka bir şekilde şirketlerin maddi ve manevi zarara uğramasına neden olunabilir.Bu durum karşısında da şirketlerin dava açma hakkı bulunmaktadır.Dolayısı ile ad-soyad ve telefon belirtmeyen, gerçek kimliği ortaya çıkmayan üyelerin birebir adres gösteren , olumsuz mesajları sansürlenecek yada yayınlanmayacaktır. Bilginize..

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Fiorex 'in açık cevabına ek olarak, cep telefonu gibi bilgilerinizi forumda açıkça belirtmenize gerek yok. Bize özel olarak iletebilirsiniz. Amacımız karalama maksadında yollanan mesajları elemektir. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar G....L ama ******suz olanBu şirketle giden var mı?Kafamız gerçekten çok karışık paylaşırsanız çok sevinirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sizde haklısınız arkadaşlar. ama böyle okuyunca da bizim halimizi anlayın yani.

cep telefonu alınması herhangi bir davada, kullanıcıya yönlendirmek mi? ya sonuçta istendiği zaman herşey yapılabilir adam burda karalayabilir de şahlandırır da önemli olan negatif ve pozitif yönlerini eleştirmek. şimdi birisi derse "hede hödö şirketi çok kötü gitmeyin, gidenler öldüler" tamam bunu editleyin ancak adam uzun uzun anlattıysa gittim şunları yaşadım bunları gördüm. iyi yanları bunlar ama kötü yanları da bunlar diye; o zaman bunu editlemeyin sonuçta internette bir sürü olumsuz eleştiri dolaşabilir ürünler hakkında. mcdonalds ürünlerini sevmem ve kötüdür derim. mcdonalds buna birşey diyemez çünkü kendi görüşüm.

ama dediğmi gibi burda şirketlerin yapabileceği (ne kadar iğrenç ve çirkefçe bir hareket olsa da) engellemek için nedenli açıklamalı yorumlara izin vermeniz daha mantıklı sanırım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

katılıyorum... yürü be comex arkandayım...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

G..b.l??????

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Sırası ile Ozm.n , E.t ve U.T. ile gitmiş bir kişi olarak 3 ünüde tavsiye etmem . Madem detaylarıyla yazmazsam editliyeceksiniz yazımı o zaman detay da vereyim.

İlk gidişimdeki şirketin job fair inde yüzyüze görüşüp anlaştığımız işveren Amerika'ya gidince bizim şu an elemana ihtiyacımız yok dedi.Ortada kaldık .Kendimiz gidip başka iş ayarladık .
    İkinci firma da yaşadığım sorun ise iş ayarlanması ile ilgili oldu.biz Ocak gibi gittik kaydımızı yaptırdık filan .İşimizi seçtik Ds formumuzda geldi .Gitmemize bir hafta kala cep telefonuma gelen bir mesajda bu sene gideceğiniz iş iptal oldu gelin size başka bir iş ayarlayalım dediler.Bir hafta kala gitmemize dayatma bir biçimde dandikten bir işe koydular bizi.Gittik yine memnun kalmadık ,yine kendimiz iş bulduk .
    3.firma ile giderken de artık bu iş meselesinden illallah etmiştim.O yüzden yazın amerikada iken sonraki sene için işimi ayarlayıp öyle geldim . Yani şirketten herhangi bir iş talebim olmadı . Sadece Ds formu getirtecekklerdi benim için .Normalde 2-3 haftada gelen form için tam 3 ay beklettiler . Nasıl iş bu anlamıyorum ben .

Artık bu sene son kez Academix ile gidiyorum.Bakalım onları da görücez artık....organizasyonları baya sağlam geldi bana ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart San Diego Zoo' da İş Ayarlayan Şirket?

Arkadaşlar siteyi gezdim gezdim bulamadım, sadece mithra isimli bir arkadaşl san diego zoo da çalışıcağını yazmış, o da geçen seneymiş.

Ankara' da Campusum isimli şirket bize zoo da iş bulabileceklerini söylemişti ancak şimdi başvuru için aradığımızda zoo daki işin kesin olmadığını, ama başka iş bulabileceklerini söylediler.

Acaba zooya yollayan başka bir şirket biliyormusunuz? teşekkürler

Not: eğer başlık yanlış bir bölümde ise kusura bakmayın.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

merhaba arkadaşım. evet zoo işi campusum de var. ben ve kızarkadaşım da o işi çok istiyoruz campusum'e kayıt yaptırdık bizde. campusum ile ora gidenlerin yorumlarını okuyunca bizde çok heveslendik ora için. ama onlara bu sene bu iş var mı diye sordugumda kontejyanının şubat ayında belli olduğunu söylediler. bu sene öğrenci alıp almayacakları şubatta belli olurmuş yani. ama san diego da çok daha iyi işler gelecegini söylediler. bunlardan biri boyacılık işi biraz zor iş ama parası güzel. campusum düşünüyorsan ve san diego cuysan ileitşime geçek .bizde kararsızız San diego için. hayat pahalı deniyor. ocean city de çok güzel iş imkanları var ama hollywood los angelas hep san diego taraflarında off ooff şirketi seçtik olay bitti derken şehir seçmesi başa bela oldu. google earth da tüm abd yi inceledim nerdeyse karar veremedim hala

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasım batı yakası her acıdan öğrenci insana pahalı gelir bence. hem yol parası 200dolar falan artcak hem kalcağın yerin ücreti vb herşey daha pahalı olcaktır tamam iyi güzel hollywood san diego ortam falan saglam ama para sıkıntı gibi duruyor..oraya gidersen yazın yazarsın artık bize nasıl oldugunu durumların

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar birde kafama takılan şu konu var, zoo da saatlik 9 dolar iş veriyorlar, ama günde sadece 6 saat ve haftada 5 gün. Fazla Mesai de yok. yani haftada 270 dolardan ayda 1080 dolar, 2buçuk ayda 2700 dolar eder. Giderken yanıma 700 dolar alsam elimde totalde 3400 dolar olucak. bunun ne kadarı kiraya ve günlük giderlere gider? yani dönerken elimde hiç para olmadan dönmek yada içeride dönmek istemem.

Şöyle bir hesap yaptım, ayda 400 dolar kiradan 2buçuk aylık kira 1000dolar eder, 1500 dolarda 2 buçuk aylık gider olsa, elimde 900 dolar gibi bir para kalır. Bu hesap sizc uygunmudur? 2buçuk aylık gider ne kadar olur sizce ?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

gününün büyük bir bölümü boş kalıyor. Eğer dediğin gibi haftalık 30 saat çalışma süren varsa ikinci bir iş bulman gerek. Üstelik arkadaşın dediği gibi Amerika'nın en pahalı bölgesi batı bölgesi (California). Yaptığın hesaplara aklına gelmeyen daha çok şey eklenecek
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

konaklama ölüsü aylık 400 dolar diyorlar tabi sen ayarlarsan. işyeri daha uygun sunabilir. zoo da çalışanlar genelde Sheraton otelinde 2. iş yapıyormuş zoo nun müdürü eski otel müdürüymüş. campusum ile gidenlerin hepsi o otelde 2. iş yapmış. interaktif cd vermişti campusum. o cd de san diego ya gidenler hep zoo da çalışmış. bende orayı istiyorum bir de 2. iş yaparsak masrafı çıkartırız diyoruz. ha birde boyama işi var arkadaşlar meraklılarına parası güzel ama çooooook ama çok zor. ben ingilizce sitesini buldum o boya işinin www.collegeworks.com diye yetenegi ve fiziksel gücü olanlar için iyi ama sitede de diyor inanılmaz yorucudur diye boyanın her evin %20 si senin oluyormuş(!) kaç ev boyarsın sana kalmış

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar,
    Üzgünüm, ben de şirket önerisinde bulunamayacağım ama tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum ve sizin de benim düştüğüm hatalara düşmenizi istemiyorum. Benim work&travel maceram çok güzel geçti ama tamamen kendi çabalarımla...
    2007 yazında Aventura adlı bir şirketle Miami'de 3 ay work&travel yaptım. Başkanı John Pond. Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bu şirketi seçmiş bulunduk (Arkadaşlar her zaman güvenilir olmuyor...)Gittiğimizde oda diye verdikleri yerde çarşaf ve yastık yoktu, mutfak diye gösterdikleri yerde ocak yoktu. Bu yüzden gitmeden önce mutlaka size tutulan odaların fotoğraflarını istemenizi öneriyorum. Bana fotoğraf göndereceklerini söylediler fakat göndermediler. Neyse bu kısmı geçtik. Bize çalışacağımız yerin kaldığımız yere uzaklığı yürüyerek 5 dakika denildi fakat her gün 15 dakikakalık otobüs yolculuğu için gidiş-dönüş 3 dolar verdik. Bize iş diye buldukları yer tamamen işi gücü olmayan ve resmi olarak çalışma izinleri bulunmayan kişilerin çalıştığı emlak şirketine müşteri bulma işiydi. Yapmamız gereken şey, sokaktan herhangi birini bulup 90 dakikalık tanıtıma katılmasını sağlamaktı. Üstelik maaş usulü değil komisyonla çalışıyorduk. Fakat Amerika'ya yeni gelmiş biri için üstelik o dili yeni öğrenmeye çalışan bir öğrenci için bu iş biraz riskliydi. Hiçbir güvencesi yoktu. Tamamen seni kendi haline bırakıyorlardı. Komisyondan para kazandın kazandın, kazanamazsan dön geri. Biz ilk iş olarak arkadaşlarla toplanıp John'la tartışa dövüşe paramızı geri alarak evden çıktık ve bütçemize uygun, işimize yakın bir hotele yerleştik. Hemen başka bir iş talebinde bulunduk tabii. John araştıracağını söyledi. Araştırdı da...Biz gelmeden önce yapması gereken tüm araştırmaları biz oradayken yaptı. Bir iki kişiye iş bulundu diğerlerimiz ortada kaldı. Ben ve 6-7 arkadaşım hemen cv hazırlamaya ve iş aramaya başaldık. Bulduk da. Açık söyleyeyim tam umudu kestiğim bir anda buldum işi ve bir mağazada kasiyerlik yapmaya başladım. Yani şirketin yapması gereken bütün işi ben kendim hallettim ama eğer çekingen biri olsaydım, iş bulmak için her yere girip çıkmasaydım, hiç araştırmayıp oturup kaderime boyun eğseydim kesin geri dönerdim. Bunların dışında yaşadığım daha bir çok macera var. Bilgi almak isteyen arkadaşlar daha sonra benimle iletişime geçebilir. Kısacası, size tavsiyem eğer kendi başımın çaresine bakarım diye düşünmüyorsanız SAKIN ama SAKIN AVENTURA adlı şirketle güzelim zamanınızı harcamayın. Ben çok güzel bir work&travel yaşadım ama dediğim gibi tamamen kendi başımın çaresine kendim baktım... Herkesin mükkemmel bir work&travel geçirmesi dileğiyle...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar zoodan size iş ayarlamıyolar yani unutun sheraton ı falan. ben zooda çalıştım çok iidi iş en azndan bazı wat işşleri gbi statusü düşük iş deildi bnm yaptıım.visitor assistance officerlık yaptım çok da ii pratik yaplıo sürekli konuşma halindesin çnkü. parası aylık 1000$ civarı geço belki dahada az ama yetti yani bn üstne bol bolda alşverş yaptm wala ama ynmda 1000$ gtrmştm iiki 500$ gtrün dienlere kulak asmamşm çnkü şirketn söledii otele 200$ deposito ve 900$ werdik aylık 2 kişi. zooyada çok yakın deil yani 25 dakka falan yuruoduk çnkü otobus gtmiodu oteln olduu yerden. ama sonradan zoonun hemen yknnda bi amerkalı öğrencinn odasını kraladk baya ucuza geldi ve 5 dakka uzklıktaydı zooya. san diego bnce süper bi yer her yere yakın. L.A e gdnce anlarsınız kıymetni güzelliğini biz L.A ye gdnce bbük hayal kırklıı yaşıosnz san diegodan sonra. meksika sınırnda olduu içn meksikayada geçp geseblrsnz ama tavsiye etmem çok pis ve tehlikeli grlcekde bişi yoq zaten. tatil ve alışveriş açsndanda süper bi yer san diego insanlarıda çok ii yardım sever ve zooda çlştınızı örennce her zaman slm werolar ilgileniolar fln. kısacası san diegoya gidin zooda çlşın ama sadce visitor assistance departmannda fazla saat ve maaş vaadlerine kanıp b&g departmanını yani çöpculuk işini sakın seçmeyn çnkü bizden fazla çlışıp daha ktü şartlarda çok az farklı maaş alıoalrdı snradan herlkes departman deiştrdi çnkü brazda aşalayıcı bi iş tuvalete bile sokuolardı orda çlşanları uyarıım.
    kalcak yer için www.craigslist.net ten ew arayın bis orda bu steden bulmştk ew oda ilanlarını.
    ii ttiller herkese

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 şirketle gittim şimdiye kadar ilk gittim şirket uniwestia die bi şirket ankarada olanlar duymustur berbat bi şirket ben magdur oldum kız öğrenciyim konaklanma ayarlanmadı falan onn için dikkatli olun özellikle kızlar.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı alabur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi seninle aynı durumdayım bende kız arkadaşımla gidicem
    sen ne gibi zorlukar yaşadın benimle paylaşırmısın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben hangi şirketle gittiğimi söylemiycem ama bana kalırsa iyi şirketler şunlar

bu arada benim için reklam önemlidir bilmiorum ama reklama çok para harcayan bir şirket bana daha sempatik gelio
    *****: beyaz showda reklamı çok dönüyor
    academix: bizim okulda çok ii reklam yaptılar çok hoşuma gitti
    icep world : adamlar milliyet.com a rekla vermiş daha ne yapsın

bu arada tabiki sadece reklam değil kriteri önceden giden çok kişiyede danıştım
    bide şirketin piyasada yeni olmaması benim için önemli

diğer şirketlerin ismini yazıorum ama a _ d_ vis_yazamıorum neden?????

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı harun_bjk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hangi şirketle gittiğimi söylemiycem ama bana kalırsa iyi şirketler şunlar

bu arada benim için reklam önemlidir bilmiorum ama reklama çok para harcayan bir şirket bana daha sempatik gelio
    *****: beyaz showda reklamı çok dönüyor
    academix: bizim okulda çok ii reklam yaptılar çok hoşuma gitti
    icep world : adamlar milliyet.com a rekla vermiş daha ne yapsın

bu arada tabiki sadece reklam değil kriteri önceden giden çok kişiyede danıştım
    bide şirketin piyasada yeni olmaması benim için önemli

diğer şirketlerin ismini yazıorum ama a _ d_ vis_yazamıorum neden?????
    şirket , hakkında sitemizde yorumların yayınlanmamasını istememektedir.Bana söylenen o yani
    Konu Fiorex tarafından (10-03-2008 Saat 08:42 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende edu ile katıldım izmir ofisten,event staff olarak san diego daydım,bir problem yaşamadım,dah önce 6 sene orada yasamış bir arkas yardımcı oldu ve her konuda iyiydi,halende görüşüyoruz.Diğer ofisleri bilemem tabii ama izmirden gideceklere bir bir görüşün derim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)