Sayfa 4 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 ... SonuncuSonuncu
Toplam 262 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize Hakkında Bilinmeyenler 2011 WAT

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hocam moralini bozmak gibi olmasın ama bu notla kesin değil.ama notunu yükseltirsen ikinci dönem o zaman paranıda riske atmamış olursun vize alamasanda.tabi şirketinle konuşup vize görüşmeni yazın yapacağını söylemen lazım.

BannedUser
    Guest

Alıntı anilis_gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında cok kotu değil ama bırazda tembellıgımızden kaynaklanıyor bu not durumlarımız.ama dedıgım gıbı parayı kaybetme luksum yok burda bır karara baglamak istiyorum konuyu
    Sen daha kayıt olmadın mı ? Şirket adı falan görünce ben oldun zannettim. 9 ders 4 tanesi 0 5 taneside 70 geçmiş olsan 350/9 = 38 hadi 40 diyelim biraz sakat. İlk senen oldugundan biraz tolerans verebilirler ama ne kadar bilemem. Bölümün ne zor mu ? Yani muhendislik, mimarlık bunlarada bakıyorlar cunku gercekten bolumun ve derslerın zorsa eğer.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Birde eğer illa bu dönem başvuracaksan okuldan bi hocandan referans mektubu yazdır ing olarak.Görüşme sırasında baktın konsolos bu mektua bakmadan konuşuyor,sen konusma sırası sana geçince bunu belirt.Faydası olabilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen daha kayıt olmadın mı ? Şirket adı falan görünce ben oldun zannettim. 9 ders 4 tanesi 0 5 taneside 70 geçmiş olsan 350/9 = 38 hadi 40 diyelim biraz sakat. İlk senen oldugundan biraz tolerans verebilirler ama ne kadar bilemem. Bölümün ne zor mu ? Yani muhendislik, mimarlık bunlarada bakıyorlar cunku gercekten bolumun ve derslerın zorsa eğer.
    şirkete kayıt oldum ama benden cevap bekliyorlar gorusmeye gıtmıceksem paramı hemen geri alıcam. Not bu kadar önemli diyorsanız sanırım vazgeçicem. iş bularak vizeye gitmemin bir faydası olmucak sanırım fuarda iş bulursam gıdebılecegımı soylemışlerdi

BannedUser
    Guest

şirkete kayıt oldum ama benden cevap bekliyorlar gorusmeye gıtmıceksem paramı hemen geri alıcam. Not bu kadar önemli diyorsanız sanırım vazgeçicem. iş bularak vizeye gitmemin bir faydası olmucak sanırım fuarda iş bulursam gıdebılecegımı soylemışlerdi
    sen sorularıma cevap versene. bölümün ne kardes. zor bir bölüm mü ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sen sorularıma cevap versene. bölümün ne kardes. zor bir bölüm mü ?
    konaklama işletmeciliği

BannedUser
    Guest

konaklama işletmeciliği
    O zaman biraz zor kardeşim. Yani ben para mı risk edemem dersen hiç uğraşma. Şimdi sitede yazılıyor ben 1.3 le aldım 1.4 le aldım ama bunlar hep extrem durumlar yani.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Evet not onemli diyoruz fakat 1,80-1,90 tamam tolere edilebiliyor ama sen tutupta 1,50-1,60 ile girersen buyuk ihtimalle vize alamayabilirsin...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam moralini bozmak gibi olmasın ama bu notla kesin değil.ama notunu yükseltirsen ikinci dönem o zaman paranıda riske atmamış olursun vize alamasanda.tabi şirketinle konuşup vize görüşmeni yazın yapacağını söylemen lazım.
    bende aynı durumda sayılırım gerçi vize tarihimi aldım ama 2. dönem en son ne zman vize alınıyor bi fikriniz var mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

En son diye bişey yok galiba.Yani haziran sonunda vizeye gidenler var.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

En son diye bişey yok galiba.Yani haziran sonunda vizeye gidenler var.
    haydaa kafam karıştı şimdi o zman 2. dönem daha iyi bi ortalamayla alınabilir,teşekkürler bilgi için..yarın şirketle iletişime geçmeliyim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Tabiki böyle bi imkanın var.Burda tek sıkıntı işini geç tarihe kadar bekletebilmek.Yani işverenin bu gecikmeyi kabul etmesi.Çünkü şirketlerde en geç başlama tarihi diye bişey var.Bunu geçmedikçe sorun olmaz.

BannedUser
    Guest

Alıntı cakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende aynı durumda sayılırım gerçi vize tarihimi aldım ama 2. dönem en son ne zman vize alınıyor bi fikriniz var mı?
    Yanlış bilmiyorsam 30 Haziran.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Benim otelde çalışan Türk bi arkadaş 2009 yazında 24 haziranda başvurup vizesini 28 haziranda alıp çalışmaya geldi.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar bende kendi yaşadığım olayı söyleyim gerisini siz düşünün.İlk amerikaya gidişimde hiçbir sorun yaşamadım,Sonraki başvurumda dönem notum düşüktü işi riske atmamak için evrak yollamadım kendim başvurdum.Konsolosun karşınıa geçtim,adam bi kaç soru sordu,kendimden emin ve çok güzel konuşunca adam bi yüzüme baktı bi pasaporta,sonra daha öncede gitmişsin dedi evet dedim ve muhabbet ettim.Sonra transkriptin içinde olduğu mektubu açmadan adam onayı verdiğini söyledi.Tamamen aradaki iletişime bağlı.Çıkmış sorulara iyi çalışın(vereceğiniz cevaplara),alamasanızda dünyanın sonu değilmiş gibi davranın(ki öyle),notunuz çok kötü değilse büyük ihtimalle alırısınız.
    kardesm not ortalaman kactı yazarmısın? bide hangi sehirde girdin görüsmeye? bnmde olayım kritik 1.50 ganom var henuz karar veremedm basvurup vurmayacağıma.. =(

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesm not ortalaman kactı yazarmısın? bide hangi sehirde girdin görüsmeye? bnmde olayım kritik 1.50 ganom var henuz karar veremedm basvurup vurmayacağıma.. =(
    Şimdi benim durumum biraz farklı.2. başvuruşumdu(yıl olarak) ve benim genel ortalamam 2 nin üstündeydi ancak dönem ortalamam 2 nin altında olunca evham yaptım acaba olmazmı diye vize görüşmesine gittim.Ankaradaydım.Bölümün ne?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Şimdi benim durumum biraz farklı.2. başvuruşumdu(yıl olarak) ve benim genel ortalamam 2 nin üstündeydi ancak dönem ortalamam 2 nin altında olunca evham yaptım acaba olmazmı diye vize görüşmesine gittim.Ankaradaydım.Bölümün ne?
    benimde 2. girişim olacak gecen yaz gitmiştm bende.. bnm genel ortalamam 1.50 sıkıntı buyuk yani.. bölümüm makine müh.. neden sordun bölümün zorluğu değerlendiriliyormu konsolosluk tarafından..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

benimde 2. girişim olacak gecen yaz gitmiştm bende.. bnm genel ortalamam 1.50 sıkıntı buyuk yani.. bölümüm makine müh.. neden sordun bölümün zorluğu değerlendiriliyormu konsolosluk tarafından..
    Değerlendirilir bide 2. gidişin olduğundan alma ihtimalin yüksek bence ama yinede deneyimli arkadaşlardan tavsiye al.Benim tavsiyem ise evrak gönderme kendin git bu durumdayken.Daha faydalı olacaktır.Benim 2. vize görüşmemde transkripte bakmadı bile konsolos benle konuştuğu için.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Değerlendirilir bide 2. gidişin olduğundan alma ihtimalin yüksek bence ama yinede deneyimli arkadaşlardan tavsiye al.Benim tavsiyem ise evrak gönderme kendin git bu durumdayken.Daha faydalı olacaktır.Benim 2. vize görüşmemde transkripte bakmadı bile konsolos benle konuştuğu için.
    yok canım ne evrak göndermesi.. =)) karar verirsem riske girmeye kesinlikle yüzyüze giricem..

BannedUser
    Guest

yok canım ne evrak göndermesi.. =)) karar verirsem riske girmeye kesinlikle yüzyüze giricem..
    Yüzyüze gir. Bende öyle yapıyorum. En az kesen ne kadar kesiyor ön kayıt için.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Yüzyüze gir. Bende öyle yapıyorum. En az kesen ne kadar kesiyor ön kayıt için.
    hiç kesmeyen bulamadım henuz.. ama 120 dolar kesen biryer buldm iadesinide red aldığın gun buraya gelirsin yaparız dedi.. daha az kesen veya kesmeyen biyer bulamazsam tek alternatifim burası..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

En iyisini yapmış olursun.Bide bi hocandan referans mektubu yazdır.Hocalarda hazır referans mektupları oluyor sadece adını soyadını yazıp verıyorlar onlardan alma,senin durumunu anlatan,notları kötü olsada çalışkan bi öğrencidir filan gibi açıklamaları olan bi referans mektubu yaz/yazdır.Olmadı kendin yaz bi mektub,hocana söylersin imza atar olur biter..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

En iyisini yapmış olursun.Bide bi hocandan referans mektubu yazdır.Hocalarda hazır referans mektupları oluyor sadece adını soyadını yazıp verıyorlar onlardan alma,senin durumunu anlatan,notları kötü olsada çalışkan bi öğrencidir filan gibi açıklamaları olan bi referans mektubu yaz/yazdır.Olmadı kendin yaz bi mektub,hocana söylersin imza atar olur biter..
    hocalarda derken?ingilizce hocasına mı yazdıracaz yoksa danışman falan mı?

BannedUser
    Guest

Alıntı cakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocalarda derken?ingilizce hocasına mı yazdıracaz yoksa danışman falan mı?
    Şirketinde örnek bir referans mektubu vardır ona göre herhangi bir prof. doldurabilir şimdiye kadar ona bakan duymadım ama yanında olsun.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Notların kötüyse derdini anlatmak adına sunabileceğin bişeyler olması iyidir.Hazırlıklı gitmekte fayda var,keşke demekten iyidir..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar geçen sene red yedim not ortalamam 1.60 tı...tekrar vize başvurusunda bulunmadım
    bu sene İCEP le tekrar başvurucam, genel not ortalamam 2.08 dönem ortalamam 1.80
    Bölümüm Havacılık 3.sınıf... Akıcı şekilde ingilizce konuşabiliyorum, o konuda kendime güvenim tam.
    Ancak notum itibariyle vize alma olasılığım nedir? Daha önce katılmış tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum
    şimdiden teşekkürler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

geçen sene red yemen sadece not ortalamandan dolayımıydı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı istkesik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene red yemen sadece not ortalamandan dolayımıydı

direk gpa yı sordu 1.80 deyince zaten kayış koptu, ne dediysem yaranamadım,
    adam da çok ters ve soğuktu.. terletti baya
    en son sorry dedi postaladı beni gerisin geri Eskişehir'e =)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada genel 1.80 dönem 1.60 dı gecen sene başvurduğumda...
    -ayrıca bu sene ilk dönem transkriptime eklenicek topluma hizmet dersi de var ancak o 2. dönem de görüceğimizden sene sonunda eklenicek hesaplarıma göre dönem 2 ye yaklaşıyo genel de 2.14 e çıkıyo-
    2 ingiliz hocadan ve bölüm başkanından referans mektubum var bu sene
    ayrıca

BannedUser
    Guest

Alıntı esesli26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçen sene red yedim not ortalamam 1.60 tı...tekrar vize başvurusunda bulunmadım
    bu sene İCEP le tekrar başvurucam, genel not ortalamam 2.08 dönem ortalamam 1.80
    Bölümüm Havacılık 3.sınıf... Akıcı şekilde ingilizce konuşabiliyorum, o konuda kendime güvenim tam.
    Ancak notum itibariyle vize alma olasılığım nedir? Daha önce katılmış tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum
    şimdiden teşekkürler
    Kardeşim 3 sene boyunca 1.9 ile vize aldım geçen sene vize alamama nedenin eğer notlarınsa bu sene düzelttiğinden bir sorun yok hatta vize görüşmesinde bunu kullanıp gitmeyi çok istiyorum hatta wat benim için bir motivasyon oldu derslerimi çalışmamda bile diyebilirsin. Alma durumun alamama durumundan daha kuvvetli. geçen sene gidememene üzüldüm.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)