Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 215 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Delta Airlines

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yemekler dagitilirken,onlar soruyorlar 2 yada 3 secenek oluyor.
    ya tamam soruyo da adam muslim menusu mu veya kosher menusu mu alirsin die sormuyoki dimi. gecen sene cunku geldi hostes tavuk.. mu makarna mi dedi.. ben atladim hemen tavuk die. hic aklima da gelmedi helal mevzusu. bu sene artik girdigim gibi solerim heralde
    if you`re good at something , never do it for free.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    British biletim için kullanıcı paneline girip meal request kısmını doldurdum. Muslim olarak seçtim hepsini. Garanti veremeyiz diyorlar ama ellerinden geleni yapacaklarmış.

Geçen sene Delta ile gidiyordum. Yanımdaki Yahudi adama özel yemek gelmişti.
    ya aga ben deltanin sitesinde bulamadim..bide sen baksan bi zahmet olmazsa

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı demmah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya tamam soruyo da adam muslim menusu mu veya kosher menusu mu alirsin die sormuyoki dimi. gecen sene cunku geldi hostes tavuk.. mu makarna mi dedi.. ben atladim hemen tavuk die. hic aklima da gelmedi helal mevzusu. bu sene artik girdigim gibi solerim heralde
    ya su helal mevzusunu abartma ya muslim yemegi sadece domuz eti olmayan et demek helal et dedigini Turkiye deki insanlar bile dogru durust bilmiyor delta mi bilecek....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya su helal mevzusunu abartma ya muslim yemegi sadece domuz eti olmayan et demek helal et dedigini Turkiye deki insanlar bile dogru durust bilmiyor delta mi bilecek....
    sanane kardesim ben dikkat ediyorum bu meseleye. abarti falan da degil. biliyosan cevap verirsin.. ayrica avrupa ve abd dahil bircok yerde helal et standardi var..bilmiyo degiller yani

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

demmah sanane filan gibi laflari kullanma bana benim yazimi bir daha oku turkcen varsa... sana laf soylemiyorum havayolu sirketlerinde muslim yemekleri oyle helal et besmeleyle kesilecek diyanetten biri orda olacak falan filan yok kardesim.... muslim secenegini secersen sana tavuk eti getirirler bu kadar ki delta zaten kirmizi et getirmez.... biliyorum ki konusuyorum anladin heralde...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

[QUOTE=ozgursum;70438]demmah sanane filan gibi laflari kullanma bana benim yazimi bir daha oku turkcen varsa... sana laf soylemiyorum havayolu sirketlerinde muslim yemekleri oyle helal et besmeleyle kesilecek diyanetten biri orda olacak falan filan yok kardesim.... muslim secenegini secersen sana tavuk eti getirirler bu kadar ki delta zaten kirmizi et getirmez.... biliyorum ki konusuyorum anladin heralde...[

eyw. o zaman sende bana abartma gibi seyler soleme tamam mi.. abarttigim bise yok cunku.helal olmasi icin illa diyanetten birinin olmasina da gerek yok. tekrar soyluyorum bu helal et standardi bircok yerde var. anladin..
    Konu demmah tarafından (24-05-2009 Saat 01:17 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

tavugada helal haram muhabbeti yapmaya başladılar özgür sence deltadaki su halalmıdır yani diyanetten biri halal şişedemi taşıyor
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teker üstü vermişler sana.ondan ucuz
    sucks !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya bu check in sırasında oturacğmz yeri biz mi seçiyoruz yoksa ordaki görevli mi veriyo ben arkadşmla beraber oturmk istyorum online check ine baktım galiba online için sınırlı koltuk sayısı gösteryo genelde tekli yerler var

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya yerini internet sitesinden secebilirsin. nerden aldin bileti bilmiyorum ama sanirim rezervasyon numarasi veya onun gibi bir numara istiyor onu girerek tum ucuslarindaki yerleri secebiliyorsun...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya yerini internet sitesinden secebilirsin. nerden aldin bileti bilmiyorum ama sanirim rezervasyon numarasi veya onun gibi bir numara istiyor onu girerek tum ucuslarindaki yerleri secebiliyorsun...
    deltadan aldım ama avaliable seat olark çok az yer gözkyo havaalanındki check inde yani bavul teslimi sırasnda kendmz seçeblymuz peki

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

zaten cok az yer gorunuyosa zor cunku ben gecen sene onceden sectigim koltuklarda uctum yanimdaki arkadasim da oyle...ne yer varsa sec simdi en kotu check in sirasinda denersin sansini

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gördüğün olumsuz yanları nelerdi?
    Alıntı demmah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedigim gibi bir olumsuz yani yoktu,non-stop oldugu halde fiyati diger biletlere gore uygundu,Lufthansadaki hizmeti duyduktan sonra kendimi otobusle gidiyor gibi hissettim sadece,fiyatta cok fark etmez ise Lufthansa bileti almaya calisacagim ki Lufthansa THY den de cok daha iyi arkadasimin tecrubesine gore.

Sonucta bu ucakta cok sayida Turk olacagi icin bana gore verdikleri yemek kesinlikle musluman geleneklerine uygundur ki,tavuk deniliyor sonucta ne sekilde katki maddesi konulabilir,domuz yagi belki ama sanmiyorum,bende tavuk almistim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yok taltrap sorun domuz urunlerinin kullanilmasi degil helal et sorunu.... tavuk da kullanilsa helal et standartlarina uyup uymamasi.........

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bana şirket deltadan aldı,chack in sırasında seçiceksin dediler koltuğu ...
    sucks !

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya olmadi ucakta bi sekilde idare edilir. yaninda goturdugun yiyeceklerle falan. yolculuk dedigin 20 saat olsun. ben abd de 3.5 ay idare ettim etsiz falan filan. 20 saat dedigin nedir ki gulum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bilginiz olsun, size dağıtılan yemekte şöyle bir kağıt çıkacak. Bu ürünlerin hiç birinde domuz yağı yoktur diye. En son gittiğimde böyleydi.

Bir de adamlar zaten, Hristiyanlara bile kolay kolay domuz eti hazırlamak istemezler. Genelde herkesin yiyebileceği az kalorili, kolesterolü düşük, ay yağlı yiyecekler tercih ediliyor. Bir de biliyorsunuz, Yahudiler de domuz eti yemiyorlar. O yüzden domuz eti, isteseniz bile bulabileceğinizi sanmıyorum.

Ben Salı günü aldım deltadan bileti. IST-JFK-ORF (=NORFOLK, VIRGINIA) gideceğim. Şimdi havayolunun web sitesini baktığımda şunu gördüm, bilmem biliyor muydunuz?

Uluslararası uçuşlar için

**For tickets purchased after April 23, 2009 for travel beginning July 9, 2009, customers in economy class will be charged $20 US for first checked bag and $30 for the second checked bag.

İç hat uçuşları için ise zaten başlamış,

İlk çanta için $15, ikinci çanta için ise $25 diyor.

Diğer havayollarına da bakmak isterseniz:

http://www.expedia.com/daily/flights...-dma-wave23595

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

deltanın yenı bagaj bilgileri su sekılde arkadaslar : 21 nısan 2009 tarıhınden sonra bılet alanlar 1 temmuz 2009 a kadar ekonomı sınıfında 2 adet 23 kılouk bagaj hakkına sahıpken, 1 temmuzdan sonra sadece 1 tane 23 luk bagaja sahıp olacaklardır.diğer bagalar 50 $ userınden hesaplanacaktır.geri dönuş içinde gecerlidir.
    Bu bilgi şirketler aracılığıyla orencılere maıl olarak gonderılmektedır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Delta pek kalıtelı olmadıgı ıcın ucuzdur...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

En kalıtelısı thy ama oda pahalı ya...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı karamel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deltanın yenı bagaj bilgileri su sekılde arkadaslar : 21 nısan 2009 tarıhınden sonra bılet alanlar 1 temmuz 2009 a kadar ekonomı sınıfında 2 adet 23 kılouk bagaj hakkına sahıpken, 1 temmuzdan sonra sadece 1 tane 23 luk bagaja sahıp olacaklardır.diğer bagalar 50 $ userınden hesaplanacaktır.geri dönuş içinde gecerlidir.
    Bu bilgi şirketler aracılığıyla orencılere maıl olarak gonderılmektedır
    Giderken sorun olmıyacak ozman ama dönerken 50$ alıcaklar herkesten öyle görünüyor.

Bide birşey sormak istiyorum acaba delta nın koltukları nasıl ? Ben direkt NY a uçucam 11.25 saat gidicem rahat mı ve nasıl bir düzeni var ?
    Don't Give up

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Cok fazla esya almaya ne gerek var.ben hep bır bavulla gıttım yettı.orda da var magaza...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayinstayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Giderken sorun olmıyacak ozman ama dönerken 50$ alıcaklar herkesten öyle görünüyor.

Bide birşey sormak istiyorum acaba delta nın koltukları nasıl ? Ben direkt NY a uçucam 11.25 saat gidicem rahat mı ve nasıl bir düzeni var ?
    hangı taırhte gıdıosun sıra su sekılde xx xxx xx koltuk check ınını hemen netten yapabılıosun ama onlıne check ın son 24 satte oluo bu da yeşılkoyde hız kazandırı mı sana bılmıorum normalde daha az sıra beklıosun dıe ben yapmayı dusunuorum we donerken efet epey bı bayılıcas ebn bıd eepey bişiler almayı duusnuorum :S

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı karamel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangı taırhte gıdıosun sıra su sekılde xx xxx xx koltuk check ınını hemen netten yapabılıosun ama onlıne check ın son 24 satte oluo bu da yeşılkoyde hız kazandırı mı sana bılmıorum normalde daha az sıra beklıosun dıe ben yapmayı dusunuorum we donerken efet epey bı bayılıcas ebn bıd eepey bişiler almayı duusnuorum :S
    29 haziranda gidicem ben 12.30 da uzun bi yolculuk olucak inş. koltuğa yapışmayız Sen ne zman gidicek sin ?
    Don't Give up

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

25 ınde gıdıorum bende
    bu arada yemek olaynı bılen warmı onceden tercıh falan mı yapıcas?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

[QUOTE=karamel;75493]25 ınde gıdıorum bende
    bu arada yemek olaynı bılen warmı onceden tercıh falan mı yapıcas?[/QU

normalde 2 cesit var menude. gecen sene tavuk ve makarna vardi..ama ozel yemek istersen onceden bildiriyosun..ozel yemek dedigim ole iskender falan degil tabi hani bole sandvic tarzi biseydi gecen sene yanimdaki kadinin yemegi oleydi..cok ozeldi yani

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

onceden sıteye gırıp mı tercıh belırlemem gerekıo yoksa...?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tmm yemek olayı kolay en kötü yanımıza bişiler alırız içecek olayında sınır war mı ? alkolsüz
    Don't Give up

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yanına yiyecek ve içeçek alamıyorsun diye biliyorum ben.
    o yüzden önemli yiyecek mevzusu ama dayanacağız artık napalım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

[QUOTE=handif;75506]yanına yiyecek ve içeçek alamıyorsun diye biliyorum ben.
    o yüzden önemli yiyecek mevzusu ama dayanacağız artık napalım [/QUOTE

olur mu ole sey.. alabiliyosun tabiki de..icecek olayini bilmiyorum ama yanina yiyecek alabiliyosun..hatta ben sarmaya kadar almistim yanima icecek olayi da sinirsiz gibi bise galiba.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)