Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 193 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT Öğrencilerine Harçsız Pasaport

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart marmara üni

s.a ark lar..marmara üni de sorun oluyor demişlerdi bu harçsız pessport olayı.bizde biraz umut biraz azimle başladık işe..anlatayım:bolum dekanlığınıza dilekçe ile başvurun,soora 5 6 imzadan geçiyor orda.sonra göztepeye onaya gidiyor,orda da 5 6 imza ve veriliyor.
    not:genelge,kanun ek i ve sağlam yazıyla gidiniz.
    not2:işinizi takip edin,ve kendiniz götürürn evrakları göztepeye.yoksa 2 ay sürüyor biz bir haftada aldık
    sorusu olana yardmcı olrm yine.selamlar

Pozisyon: Sponsor Şirket
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaslar bu konu önemli bir konudur ve tüm üniversiteler bunu sizlere vermek zorundalar daha once baska baslıklarda gerekli hukuki linkleri vermistik isteyen arkadaslar bizlerle baglanti kurabilirler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sag olsun dün şirket 2 sayfa agıt verdi birni bugun okula onaylattım dakena ve bolum baskanına , dıgerıylede haftaya pasaport almaya gıdecem . acana sadece 81 lıra mı vercem kı ?? bı de ıngılzce ogrencı belgesı fılanda aldım ( ole dedıelr ) var mı tecrubelıler acaba ???????

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

31.12.2009 mesai bitimine kadar 81 ytl
    01.01.2009 dan sonra 90 ytl

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı paSHan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sag olsun dün şirket 2 sayfa agıt verdi birni bugun okula onaylattım dakena ve bolum baskanına , dıgerıylede haftaya pasaport almaya gıdecem . acana sadece 81 lıra mı vercem kı ?? bı de ıngılzce ogrencı belgesı fılanda aldım ( ole dedıelr ) var mı tecrubelıler acaba ???????
    evet arkadaşım 81 ytl vereceksin. ing. ögr. belgesine pasapot için gerek yok zaten okuldan aldığın yazıda yeterli bilgi var. (zaten vergi dairesinde memurların yes no dışında ingilizcesi yok..)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende arastırdım bunu
    gıdecegın sırketten bı yazı alıyosun bızıme gıdıcek fln dıye sonra okula verıyorsun okulda sana harcsız pasaport alabılır dıye bı yazı verıyo hıcbır sekılde vermeme lukslerı yok sonucta devletın ogrencılere verdıgı ı hak bu. sonra o yazıyıda emnıyete goturdugun zaman aynı gun pasaportunu 81 lıra vererek alıyosun.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

elinizi cabuk tutun derim
    yılbasından sonra 90 ytl olcak
    ona göre

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    . ing. ögr. belgesine pasapot için gerek yok zaten okuldan aldığın yazıda yeterli bilgi var. (zaten vergi dairesinde memurların yes no dışında ingilizcesi yok..)
    eee o zaman ben niye ingilizce ögrenci belgesi aldım ki ?????? nerede kullacam ????

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı paSHan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eee o zaman ben niye ingilizce ögrenci belgesi aldım ki ?????? nerede kullacam ????
    o vize için..pasaportla alakası yok

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben bir kaç hafta önce çıkarttım. 2009 yılı için harçsız pasaport almak isteyen arkadaşlara söyleyeyim.Okuldan aldığınız belgeyi (bu iş 1 hafta sürüyor hemen hemen) ilgili vergi dairesine götürüp onaylatmak zorundasınız.Bu sene yürürlüğe giren bir yasadır haberiniz olsun.Ayrıca 2 yıl falan alamazsınız en fazla 1 yıl izin veriyor vergi dairesi bu işe o yüzden bundan sonra wat öğrencileri 1 yıllık pasaport alabilecek!
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet bende aldım pasaportumu 1 yıllık veriyorlar.ama bunun nedeni okulun size verdiği ve vergi dairesine götürdüğünüz dilekçede amerikaya çıkış tarihinizin yaz dönemi belirli tarihler olarak yazılmasıymıs.tarihi belli olmayan sadece amerikaya wat ile gidecektir diye bir dilekçe alırsanız okuldan iki yıl verirlermiş.polis memuruyla konustum bana aktardıkları böyleydi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bugun okula belgerı verdım umarım salı yada carsamba ban gerı verılerde 2008 de laırım yoksa 90 lıra vercem heralde :s ama olsun ya tek osurun bu olsun : d

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mephisto_930 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar ben pasaportumu çıkardım.1 yıllık pasaport çıkartırdım.acaba okuldan muafiyet belgesini alsam, emniyete gidip pasaportumu 2 yıl ücretsiz uzattırabılır mıyım?? ya moralım bozuldu şimdi.200 küsür para verdim okul bana o belgeyı verır mı? sonucta pasaportu cıkardım.
    1 yillik pasoportun var iste o sana yetmezmi bu sene icin..bir dahaki uzatama zamanida okuldan belgeyi alirsin ve en az 2 yil uzatirsin free
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Okuldan süresiz izin için belge vereceklerini hiç zannettem bence bunu bile öpüp başınıza koyun. . 1 yıl neyimize yetmiyor sanki 2 yıl gideceğimiz kesinmiş gibi.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim muafiyet belgemde de tarih belirttirildi zorla.. şirketten ise en az bir yıllık pasaport istediler.. yazılanları doğru okuduysam tarih belirtildiği halde 1 yıllık pasaport alabiliyoruz.. Öyle değil mi stres yapmıştım o kadar da
    __2009 watçısı olma yönünde çalışmalar yapan kız __

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ya bnm bildiğim bütün öğrencilere 1 yıl veriolar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okuldan süresiz izin için belge vereceklerini hiç zannettem bence bunu bile öpüp başınıza koyun. . 1 yıl neyimize yetmiyor sanki 2 yıl gideceğimiz kesinmiş gibi.
    ewt suresiz vermiyorlar zaten
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu işi geçen sene yapmıştım.Okuldan yazı almanız gerekiyo ve marmara üniversitesinde okuyanlar dikkat! çok zor veriyolar.Olayı bilmedikleri için oluyo bu da.Biraz uğraşmanız gidip gelmeniz gerekecek.ben 1 sene uzatmıştım sadece.2 sene uzattırma olayı da sanırım okuldan aldığınız yazıya ek olarak yazdırmanız gerekiyo.bişi yazmazsa 1 sene uzatıyolar.Başvurdğunuz şirket size bi yazı vercek onla okula başvurun.

bede marmaradayım haydarpaşa kampüsü ve gittiğimde dilekçeyi bile onlar yazdırdı çook yardımcı oldular sonra göztepe kampüsünden 1 yıl harçsız pasaport için yazı aldım seneye master bitio ondan 1 yıl verdiler sağolsunlar

aman dikkat aldığınız belgeyi vergi dairesine onaylatın benim gibi ev-çemberlitaş-cevizlibağ vergi dairesi-çemberlitaş yapmayın

pasaport işleminde en çok parmak izi zaman aldı bende

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben akdeniz üniversitesinde okuyorum dün verdk dilekçeyi önceki snelerde sorun çıkmış hep onaylamamışlar tekrar konşulcakmış umarım verirler belgeyi ama vergi dairesi olayını anlamadım??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya bnde okuldan yazıyı aldım,daha sonra bana en yakın olan vergi dairesine gittim onlar okuldan aldıgın kağıda (dilekçe) bu kisiye su kadar yıllık pasaport verilmesi uygundur yazip imza muhur vuruyorlar ondan sonra emniyete gidip harcsız pasaportunu aliyorsun.vergi dairesinden bana iki yil verilmesi uygundur yazdilar sonra emniyete gittim 2009 içinde gidip geleceksin sana 1 yıl veririz bunu bir yıl olarak duzelttir dediler bnde tekrar vergi dairesine gittim duzelttrip pasaportu 1 yıllık olarak aldım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bugün gittim belgeyi almya şirketten verilen belgenin üzerinde gidip geleceği süre kadar pasaport harcından muafiyet die yazıyomş ama 1yıllık pasaprt isteniyo bu konuda tartştk biraz fakülte sekretryle ama sonra bana hak verdi amerkn konsolosluğu sorun çıkarıyo 1 yıldan azolursa die dedi bugn emniyetle görüşücek yrn hallolur inşallah ama bide bu yıl yasa değiştiği için vermemz gerkiyo sanırım daha önce verilmiyodu dedi ysada ne gibi bi değişklik var acaba??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bişey daha sorucam ayrı bi kağıt mı vericekler yksa şirket dilekçesinin üstüne mi işlem yapılcak daha önce vermedikleri için karışıklık olmasın bide o yüzden soruyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya bn sirketten verdikleri dilekceyi okula goturdum. okul daha onceden baska ogrencilerede boyle dilekceler hazırlamiş,sirketten verilen kagit okulda kalıyor.okul şu emniyet mudurlügüne diye bi dlilekçe yaziyor onu once vergi dairesine sonra emniyete goturup pasaportu aliyorsun.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar ben bu dilekçeyi 2 yıllık olarak unıversitemden aldım fakat ögrenci işleri daire başkanın imzası var sadece acaba başka bir imza falan gerekiyor mu?

ayrıca ben şimdi bu belgeyi bir vergi dairesine götürecek miyim? bunu için ücret alıyorlar mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ayrıca herhangi bir vergi dairesi oluyor mu?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

hocam okulun sana verdii belgede zaten nereye götürceni söylüo

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abi yazmıyor birşey . mesela üsküdar emniyet müdürlüğünün yakınlarında bu dilekçeyi imzalatabilcegim bir vergi dairesi var mıdır?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

belgenin rektörlüğe gitmesi gerekiyor öyle bitek bölümün imzasıyla olmuyor okul yazı hazırlıcak o yazıda dıcek vergı daıresı oda bostancıda

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar banada 1 yıllık için yazı verdiler okuldan :S ama 2 sene mi istiyor amerikan elçiliği yani ben haftaya alcam pasaportu ama vize şubatta yani 1 sene olmuo 11 ay oluo :s çok mu ince dusundum acaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks