Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 129 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and Travel 2012 düşünenler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Huan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ukla'nın ilk 20 kişiye 999 dolar teklifine varım dedim. Aslında 3. kez katılacak da olsam bu kez Alaska'ya gitmek düşüncesi gene de pır pır ettiriyo içimi, bambaşka bi WAT tecrübesi Ama duyduğum kadarıyla bu sene çok kazanamamış Alaska'cılar, seneye bize nasip olsun artık Bu arada firma konusu çok hassas biliyorum arkadaşlar ama, naçizane fikirlerimi söylemek isterim. WAT programında şirketin öneminin sanıldığı kadar çok olduğunu düşünmeyenlerdenim. Ama Ukla Abroad, United Towers, Armada Grandee gibi firmalar ciddiyet bakımından gözümde daha bir iyi yerdeler.
    eger kodiak sehrine gideceksen sana sahte job offer ayarlasinlar self git az para ver…orda is pek sorun olmaz…

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

DjNia
    bence wat alaska kaldirilmali…

amerika icinde calisip, 2 sene alaska ya gelen biri olarak yaziyorum…yalan yok 2 sezon alaskada tek fabrikada calisarak iyi para kazandim ama dahada gelmeyi dusunmuyorum cunku ;

1. burada filipinliler gibi millet karakteri olmayan somurge toplumunun insanlarindan daha asagida goruluyorsun…

2.her zaman is var mi stresi yasarsi cunku sezon olmazsa is olmaz yani herhangi bir kesinlik yok

3.wat bir kultur degisim programi ve alaskanin bu degisimle alakasi yok…yani para kazandiktan sonra gezersin o sekilde kultur degisimi olur demeyin…o insanlarla calismali ,yasamalisiniz…

4.hava 3 ayin 2 ayi kotudur, sosyal aktivite olanagi sifira yakindir…(sabahtan aksama kadar btak oynamayi aktivite saymazsaniz)…

5.bu programin bir diger amaci ingilizce pratik yapmaktir, filipinliler vs. milletlerden insanlarla ingilizce konusmak londra metrosunu anlamaktan daha zordur…eger bilmezsende her isi sana yuklerler birde bilmedigin icin ustune dalga gecerler…

velhasil arti tarafi olarak sadece para var ve bence para icin bu kadar sey goze alinmamali…bana sorarsaniz niye 2. yil gittin diye fiziki olarak cok calismiodum ve paraya ihtiyacim yoktu sirf biri bana birsey dediginde terslemek icindi…
    Mustafa arkadaşımız olaya ana hatlarıyla değinmiş ama soruyorum sana :

-Amerika içine gidip magdur olan arkadaslarımız var.Haftada 40 degil 25 saati zor bulan üstüne ayda 500 dolar kira veren arkadaslarmız var.Bunlar perişan olmuyor mu?

-Alaska zordur.Psiklojik açıdanda fiziksel açıdanda yorar insanı.Giderken şirketler bunu söyler zaten.Ama sorarım bir pedicapte 2 amerikan obezini çekmek çok mu ense bi iştir?

-Alaskada ben işe gitmediğimde atılma gibi ya da aşağılanma gibi bir muamele yaşamadım.Hastaydım,Yorgundum vs şeklinde söylediğimde gayet anlayışla karşılandı.
    Ama McDonalds'a yaklaşık 15mil mesafe bisiklet sürüp işe giden arkadaşlar işe gitmediğinde neler yaşadı?

-Ayrıca son olarak ben alaskada cebinde ki son parasıyla amerika içinde dolandırılıp Alaskaya bilet alan bile tanıdım.Onun için size önerim şudur.Alaskaya gitmek her babayiğidin harcı değildir.

Gitmeyin!Ama Amerika içinde çekiceğiniz çilede Her babayiğidin harcı degil
    Whence I Would Like?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu yıl gitmeyi planlıyorum ama geç gidicem ve cedar point i düşünüyorum başka bu su parkını düşünen arkadaş varmı? ayrıca şirketler tl olarak ödeme alıyolardı dolar mı olmuş bu yıl?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar United Towers olursa : Virginia beach , Eduyork olursa : lagoon park , Academix ve advis şirketlerinden hangisini seçeyim UT ve EduYork bunlar en iyi eyalet ve işlerimizdir dediler onları seçersem büyük ihtimal o yerlere giderim me yapmalıyım ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb arkadaşlar bende 2012de gitmeyi düşünüyorum ama yalnız gidicem büyük ihtimalle bütün riskleri göze aldım da yalnız gitmek korkutuyor gözümü.çok büyük bi sıkıntı olurmu yalnız gitmek acaba???

BannedUser
    Guest

merak etme tr den yalnız gıden ogrencı sayısı bır elın parmakları kadardır. sırketınden bırılerı ıle tanısırsın orada tanısırsın

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı DjNia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger kodiak sehrine gideceksen sana sahte job offer ayarlasinlar self git az para ver…orda is pek sorun olmaz…

nasıl sahte offer açarmısın biraz konuyu???

BannedUser
    Guest

aman o işlere girme hakan benden demesi bu sene kodiaka o sekil giden herkes kufredıyordu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı pll_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar bende 2012de gitmeyi düşünüyorum ama yalnız gidicem büyük ihtimalle bütün riskleri göze aldım da yalnız gitmek korkutuyor gözümü.çok büyük bi sıkıntı olurmu yalnız gitmek acaba???
    gel beraber gidelim ben de herşeyi göze aldım. gemiden filan atlar, mülteci oluruz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Paingod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa arkadaşımız olaya ana hatlarıyla değinmiş ama soruyorum sana :

-Amerika içine gidip magdur olan arkadaslarımız var.Haftada 40 degil 25 saati zor bulan üstüne ayda 500 dolar kira veren arkadaslarmız var.Bunlar perişan olmuyor mu?

-Alaska zordur.Psiklojik açıdanda fiziksel açıdanda yorar insanı.Giderken şirketler bunu söyler zaten.Ama sorarım bir pedicapte 2 amerikan obezini çekmek çok mu ense bi iştir?

-Alaskada ben işe gitmediğimde atılma gibi ya da aşağılanma gibi bir muamele yaşamadım.Hastaydım,Yorgundum vs şeklinde söylediğimde gayet anlayışla karşılandı.
    Ama McDonalds'a yaklaşık 15mil mesafe bisiklet sürüp işe giden arkadaşlar işe gitmediğinde neler yaşadı?

-Ayrıca son olarak ben alaskada cebinde ki son parasıyla amerika içinde dolandırılıp Alaskaya bilet alan bile tanıdım.Onun için size önerim şudur.Alaskaya gitmek her babayiğidin harcı değildir.

Gitmeyin!Ama Amerika içinde çekiceğiniz çilede Her babayiğidin harcı degil
    amerika icinde alaskadan iyi seceneklerde mevcut kotu secenekler..bu arstirmaya ve bilgiye dayali birsey…

tartisacak degilim ama calistigin fabrikanin supervisor i siz daha ise baslamadan Turk ler soyledir boyledir diyen bir insan(ocean beauty)…sen asagilanma yok diyorsun ama Turkler giremez diye kapiya yazi asan fabrikada calismissin(western)...

velhasil ben zaten sadece kodiak icin konusuyorum…

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar academix düşünüyorum virginia ne dersiniz yada U.T?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı pll_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Work and travel'a bana kalırsa zaten kendi başına gitmelisin. herşeyin üstesinden kendin gelip herşeyi kendin yapabilmelisin. Ben dells'e gittim, ve gelen türklerin çoğuda yalnızdı herkes orda yaşamayı ve gidip bir güzelde travelını yapmayı başardı herkes çok memnundu. birazda şans gerekiyor.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

macera yasamayi seven biriyseniz kesinlikle tek basiniza katilin.hic pisman degilim tek basima katildigim icin.cok guzel gecti.sirketlere de hic guvenmeyin arkadaslar.forumda hakkinda olumlu yazilan bazi isler vardir o islerden bu yazda dahil cogu kisi memnun kaldilar.iyi arastirin..!
    secret nerde burda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı heraklos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar academix düşünüyorum virginia ne dersiniz yada U.T?
    Ut tabiki virginia beach onların tekelinde oteli sheraton seç en iyi saati oradan alirsnEski çalışanym yardımcı olurm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar merhaba, ben de bi arkadaşımla bu sene amerikadayım bi sıkıntı olmazsa, kayıt işlemlerini de hallettik, nj six flags tarzı bişeyler var aklımızda..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

genelde six flags de çalışıp mutlu ayrılan görmedim. Saat olarak yani para olarak pek bişey kazanılmıyor diyolar. İyice araştırın six flags işini.
    Wisconsin Dells | Noah's Ark
    2011 Summer

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

doğru söylüyosun açıkcası ama onu bilerek seçicez. bizm amacımız çok para kazanmak türkiyeye parayla dönmek fln da değil pek aslında,en azndan elimize gecenle bi araba kıralayp,işten kalan vakitlerde yada haftanın boş gunlerınde yakın eyaletlere fln gitmek.. ki nj six flags,baya bi elverişli bu açıdan ..washington,ny,maryland,delaware..
    yanlış mıyım hocam?..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alaska kafamı çelip duruyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı jurishan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alaska kafamı çelip duruyor
    uzak durun bence herkes paraya kanıp gidiyor
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzak durun bence herkes paraya kanıp gidiyor
    Hocam doğrudur haklısınız. Benim çalışma koşullarından bir çekincem yok yani çalışabilirimde ya balık çıkmazsa diye bir korku var bende. Ben hertürlü kalma ortamını falan göze alırımda ama orda balık yok hadi size güle güle derlerse üzülürüm gerçekten göze alamadığım kısmı burası.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı moncher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru söylüyosun açıkcası ama onu bilerek seçicez. bizm amacımız çok para kazanmak türkiyeye parayla dönmek fln da değil pek aslında,en azndan elimize gecenle bi araba kıralayp,işten kalan vakitlerde yada haftanın boş gunlerınde yakın eyaletlere fln gitmek.. ki nj six flags,baya bi elverişli bu açıdan ..washington,ny,maryland,delaware..
    yanlış mıyım hocam?..
    işte o kadar bile kalmıyor bildiğim kadarıyla ancak konaklamaya yemeğe yetiyormuş. Bende seninle aynı düşünürek gittim ilk senemde 2011 yazında, ha tam beklediğim gibiydi ne az ne çok. herşeye yettirdim gezdim alısverıs yaptım 3 ay yedim içtim konakladım herşeye yetti 3 dolarlada döndüm
    Wisconsin Dells | Noah's Ark
    2011 Summer

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadslar meb lar ben elektrik elektronik mühendisliği(ing) 2. sınıf öğrencisiyim gno m 1.7 vize almamda büyük bi problem yaratır mı sizce vize alma ihtimalim nedir. cevaplarınızı bekliyorum simdiden tesekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadslar mrb lar ben elektrik elektronik mühendisliği(ing) 2. sınıf öğrencisiyim gno m 1.7 vize almamda büyük bi problem yaratır mı sizce vize alma ihtimalim nedir. cevaplarınızı bekliyorum simdiden tesekkürler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

düşünenlerin kaçı kayıt oldu acaba,ses seda kesilmiş

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar Konsoloslukta artık not ortalaması çok dikkate alınmıyor. Ayrıca mühendislik, tıp gibi bölümlerde okuyorsanız not ortalamsının hiç önemi yok. her türlü vize verirler. Vize işin en kolay kısmı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar ben konusunu açmıştım ama cevap veren olmadı.gerçi burdaki konu ilede alakalı,ben bu sezon work and travel'a katılacağım ve morey's pierta çalışmak istiyorum.geçen yıllarda morey's e giden varsa aranızda ne seviyede ingilizce istiyorlar acaba bilgi verebilir misiniz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

iş seçiminde karar vermek şu olayın en sıkıntılı dönemi olsa gerek ,yahu six flags işleri bi yandan .. ocean city işleri bi yandan hangisinde karar verelim derken beklenmedik bi şekilde Cleveland da güzel bi iş çıktı...

aradım ama pek bulamadım cleveland hakkında bilgi arkadaşlar hani ortamı nasıldır günlük yaşam nasıldır,work and travel için tercih edilmeli midir, gitmiş olan yada gitmiş olanlardan duyanlar yardımcı olabilirse sevinirim ..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

2012 yazında yine Alaska)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

merhaba arkadaslar bende bu yaz gidiyorum sirket tamam iş tam belli degil ama ocakta işverenle gorusmeye gidicem rsv pools dc de bununla ilgili dusuncelerini tecrubeleri olanlar paylasırsa sevinirim, birde newjersey de dondurma işi ilgimi cekti poppsy pop du sanırım şirketin ismi ne bunu da bi degerlendirirseniz sevinirim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2012de miami düsünüyoruz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)