Sayfa 35 Toplam 40 Sayfadan BirinciBirinci ... 25313233343536373839 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1173 adet sonuctan sayfa basi 1.021 ile 1.050 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cedar Point - Sandusky, OHIO

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar öncelikle biraz CP deneyimlerimden bahsedip sonra size CP ve civarı hakkında bir kaç bilgi vereyim.. Gidecek arkadaşlar için umarım açıklayıcı olur.

2008 ve 2009 yazlarında CP de bulundum 2008de Power Towerda 2009 da Demon Drop ta ride host olarak çalıştım. 2008 de pek kimsenin bilmediği Night Trash olarak çalışırken aynı zamanda Mc Donalds ta ikinci işi yaptım.
    Araba alıp satmaktan tutunda bilet satarken yakalanmaya kadar bir çok olayın içinde buludum Ha taksiciyi kafalayıp nereye gidersek 1 dolar almasıda var tabi Neyse şimdi CP de dikkat edilmesi gereken şeyleri özetleyim...

1- Öncelikle kesinlikle çok büyük hevesle ve beklentiyle gitmeyin!!!
    Çok büyük beklentiyle gitmeyin çünkü Sandusky alışılagelmiş(Filmlerde izlediğiniz gökdelenler lüks binalar vs. ) Amerikanın çok dışında bir yer. Aslında Sandusky gibi bir çok yer böyle. O filmlerde gördüğünüz manzarayla karşılaşabilmek için work kısmını bırakıp travel kısmına geçmiş olmanız gerekecek.

2- Kesinlikle gitmeden 10 15 Günlük yiyecek stoğunuzu yapın.!!!

Oraya gittiğiniz zaman yiyeceklere alışana kadar ve neyi nasıl yiyeceğinizi çözene kadar aç kalacaksınız.Onun için hazırlıklı gidin. Yemek için en makul seçim Mc Donalds olacak ilk başlarda sonra zaten çözdükçe daha keyifli mekanlarla karşılaşacaksınız.

3- Kalacak yer seçimi

Cedar Point te 2 Tür konaklama yurdu var.Birisi cedars die geçer dieri Commens gibi bişidi. Cedars yurtları parkın içinde ve ucuz olanı. Rahatlık ve konfor açısından pek tatmin edici değil. Bol bol Türkle kalmak ve sabahları yarım saat daha uyuyak isterseniz ve konfor ikinci plandaysa bu yurtları seçebilirsiniz.Ama uyarıyorum eğer arabanız yoksa servis otobüslerini kullanmak zorundasınız ve parkla dışarısı arasında bağlantınızı sağlayacak tek gereç o otobüsler.

Diğer yurt commens : Burda genelde Türk bulmak çölde su bulmak gibi oluyo 2009 da sadece 5 Türk kaldık biz. Odalar klimalı ve cedars a göre nispeten biraz daha konforlu. Birazda pahalı. Ama ben parkın içine tıkılıp kalmak istemiyorum derseniz uygun olacaktır.

3- Ulaşım

Türkiyeden izleyeceğiniz yol.. Türkiye -(UÇAKLA) Cleveland- (Bir kaç arkadaş birleşip taksiyle Cedar Point) olmalı. En makulü budur.New yorktan 16 saatlik iğrenç bir Greyhound seyahati yapmış biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilrim

4- Sakın yanınıza çok fazla gereksiz eşya almayıın.!!

Gittiğiniz ilk bir kaç gün içinde size forma verecekleri için gün içinde giymek için fazla eşya almanıza gerek yok. Çünkü geri dönüşte oradan alacağınız eşyalar için yer kalmadığında kafanızı taşlara vurabilrsiniz. Yada götürdüğünüz bir çok eşyadan vaz geçmek zorunda kalabilirsiniz.

5- Cedar Point iş seçenekleri

CP de gözde olan bir kaç tane iş var yapabileceğiniz;

- Ride Hostluk : Genelde geçerlli bir iştir. En çok çalışma saatlerine sahip olabileceğiniz seçeneklerden biridir.
    - Swepper : Gün boyunca elinizde süpürgeyle dolaşıp para kazanabileceğiniz bir iş. Genelde iyi para kazanırlar ama ayaklardan fedakarlık etmek zorunda kalacaksınız. Haa bide tuvaletleri saklanmak için mesken edineceksiniz

- Food host :Food hostlukta para kazanma işi şansa bağlı. İyi bir tükanda fazla çalışma saatlerine de sahip olabilirsiniz yada iş yapmayan bi yerde çok düşük çalışma saatlerine de.. Tamamen şans ile alakalı.

-Temel 3 iş bunlardır CP deki.

4- Araba kiralama yada alma.

Ben araba kiralamak yerine almayı tercih edenlerdendim. Eger 2 3 arkadaş anlaşabiliyorsanız ve araştırma ruhunuz varsa birleşin ve 600 700 dolara bir araba ALIN.. 3 ay binin. Biz 550 dolara alıp dönerken 650 dolar + ps3 e satmıştık. Araba alım satım işleri çok kolay. Kesinlikle gözünüz kormasın.

5- Alışveriş Merkezlerini keşfedin..

Wallmarta abone olacaksınız zaten.. Onun dışında TJ maxx e uğramadan gelmeyin. Outletleri burda yazmanın anlamı yok zaten orada olağan gelişen olaylar bunlar. Mutlaka birileri sizi outletlere sürükleyecektir.

GENEL OLARAK : Cedar Point bir yarım adaya kurulmuş çok büyük bir eğlence parkıdır.Sandusky kasabasında park dışında çok fazla sosyal hayat beklemeyin. Bütün sosyal hayatınız (WORK KISMINDA) bir kaç bar, wallmart,best buy sandusky mall olacak. Bunlardan fazlasını düşleyerek gitmeyin. Aracın olmaması orda sıkıntı kaynağı. Çünkü alış verişe giderken bile taksi tutmak zorunda kalacaksınız. 3 dolar/ kişi götürüyolardı benim zamanımda.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.. Özellikle sormak istediğiniz sorular olursa bunlar üzerine seve seve cevaplarım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı docTR1925 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bu yaz ceader pointe gitmeyi düşünüyorum burada herhangi bi klinik revir tarzı bi yer var mı tıp öğrencisi olarak bir şekilde kendimi orda çalıştırabileceğim bir yer
    klinik revir varda orda calisman mumkun degil, sadece cedar degil amerikanin diger yerlerininde calistirmazlar ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Zacc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    klinik revir varda orda calisman mumkun degil, sadece cedar degil amerikanin diger yerlerininde calistirmazlar ...
    amacım çalışmak değil biraz da amerikadaki tıp yaklaşımını incelemek burda amele gibi çalıştırılıyozda

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı docTR1925 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bu yaz ceader pointe gitmeyi düşünüyorum burada herhangi bi klinik revir tarzı bi yer var mı tıp öğrencisi olarak bir şekilde kendimi orda çalıştırabileceğim bir yer
    hocam tıpla alakalı hiçbir iş bulamazsıniş insan sağlığı olunca olaylar değişiyor amerika çok hassas bu konuda sadece amerika değil butun ülkeler aynı durumda lisansın felan olmadan olmaz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar cedar pointe daha önce giden arkadaşların toplandığı ve gitmek isteyen arkadaşların da sorularına cevap arayabilmesi için facebook cedar point turkiye grubu açılmıştır. Kaynaşma ve tanışma adına hepinizi bekleriz

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Zacc bu arkadasinda isi zor ha kardes sen olsa olsa louies de dis cekersin baskada tipla ilgili bir sey yapamazsin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ayrica Raptors arkadsin kolay ulasim dedigi hem zor hemde pahali ulasimdir

yapacaginiz sey Chicago ya gidip ordan direk Sandusky e 5 saat tren yolculugu yapmaktir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı footos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    22 sine kadar işimi belirlemem gerekiyor arkadaşlar, bu işi özellikle runnerlığı düşünüyorum ne diyosunuz? kazandığımı orda harcayıp rahat yaşayabileceğim bir para benim için yeterli. parayla dönmeyi düşünmüyorum
    runner ligi sana verdiler de dusunmen kaldi ben runner olsam bundan sonrarki hayatimi Sandusky de surdururdum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı TeMPuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    runner ligi sana verdiler de dusunmen kaldi ben runner olsam bundan sonrarki hayatimi Sandusky de surdururdum
    Tempus anlaşılan cedar yine sağlam sıkıntılı bir sezon yaşayacak )))

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Zacc bu arkadasinda isi zor ha kardes sen olsa olsa louies de dis cekersin baskada tipla ilgili bir sey yapamazsin
    Tempus formundasın yine ... )

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yerli yabanci bircok kisiyi barindiran 2012 grubu sorularinizi sadece Turklere degil yabancilara da sorabilirsiniz , CP ye gitmeden gidecek kisilerle arkadaslik kurabilirsiniz...
    Log In | Facebook

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Mrb Arkadaşlar.
    Daha önce 2 defa wata katıldım.Bu yıl da katılmayı düşünüyorum.İlk yıl Alaska,ikinci yıl ise Cedar Point'te ride hosttum.Bu yıl üniversiteyi bitirip gitmeyi düşünüyorum.Ama Cedar Point'te çalışmak istemiyorum.Sevmediğimden değil geri dönmek istemediğimden orda çalışmayı istemiyorum.Cedar Point'te sadece yazları açık olduğu için H2B vizesi ile orda çalışamam.Benim sorunum şu yılın 12 ayı açık olan bir yerde çalışıp işverenle anlaşıp H2B vizesi alabilmek.New york,New Jersey gibi Türklerin fazla olduğu yerlerde çalışmak istiyorum.Belki onlar H2B vizesi almama yardımcı olurlar.Ne tür işlerde çalışabilirim?Yardımcı olursanız sevinirim.Kusura bakmayın çok uzun bi yazı oldu.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba
    genellikle hangi firmalarla cedar a gidiliyor bilgilendirirseniz sevinirim
    teşekkürler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ciee in sponsoru oldugu 3 firma...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Gectigimiz sezon bu bolumun neden ragbet gormedgini bu yaz Cedar a gidince anladim, gectigimiz sezonlarda 40-60 olan Turk sayisi bu sene sadece 11 di bunun 3 de tekrarlardan gelenler...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

neden bu sene rağbet azdıki cedar a? birde cedarın saatlik ücreti ve haftalık saati kaç?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ragbetten ziyede is gorusmesinde cogu insan elenmis, saatlik ucret 7.70 di bu sene 8.00 e cikar sanirim, gectigimiz sezon insanlar ortalama 50 saat aldilar haftalik.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ragbetten ziyede is gorusmesinde cogu insan elenmis, saatlik ucret 7.70 di bu sene 8.00 e cikar sanirim, gectigimiz sezon insanlar ortalama 50 saat aldilar haftalik.
    Bir adam gece yarısı üniformalarla beraber quit yapmadan kaçar gider, bir adam area manager ın önünde uyur işten atılır, sweeper kızlar bütün gün tuvaletlerde break area larda kaytarır final warning yer, Louies te olay çıkarmayan Türk neredeyse yok ondan sonra tabi 11 tane adam alırlar ))) adamlar haklı TEMPUS :))

Araştırmacı Watçı HakaN84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

ahh cedar point ah 2010 da biz gittigimizde 60-70 arası türktük orda ve yarımız quit yapmak zorunda kalmıstık.. şaka gibi bi yer orası ya ) belliydi sayının böyle düşecegi

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bir adam gece yarısı üniformalarla beraber quit yapmadan kaçar gider, bir adam area manager ın önünde uyur işten atılır, sweeper kızlar bütün gün tuvaletlerde break area larda kaytarır final warning yer, Louies te olay çıkarmayan Türk neredeyse yok ondan sonra tabi 11 tane adam alırlar ))) adamlar haklı TEMPUS :))
    yakinda Turk watci alacak buyuk isler kalmayacak, bizimkiler tek zekinin kendileri oldugunu saniyorlar..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu sene duyduguma gore 3 sirketin toplam kontejyani 36, hadi bakalim hayirlisi,

Buda yeni grup , gitmeden bir kac ecnebiyle tanismak isterseniz, bi check out derim

http://www.facebook.com/groups/141671932646600/

http://www.facebook.com/groups/141671932646600/
    Konu TeMPuS tarafından (25-11-2012 Saat 11:54 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar bu sene cp ye gidenler kişisel iletişim bilgilerini forum alanında paylaşmayın eklerlerse şimdiden tanışma fırsatımız olur çok güzel olur çokta hoş olur..
    Konu Ugur tarafından (26-02-2013 Saat 04:41 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cedar Point hakkında bilgi isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim. Herkese iyi watlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

cedar a gidecek arkadaşlar nerede acaba m.karali namıdüğer RiZeLi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bildiğim kadarıyla bütün işverenlerine kalacak yer sağlıyorlar. özellikle başka ülkelerden gelenlere. Cedar Point'in kendi broşüründe yazıyor

Hayalperest Watçı eren. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de cedar pointdeyim bu yaz da en geç ben gidiyom herhalde okul geç kapanıyor deu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o kadar ayrıntı bilemiyorum, öğrenmiş oldum

Hayalperest Watçı eren. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Cedars da kalcam galiba parkın içindeki beyler bileti lufthansa olan varmıbenden baska sorum olcak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben yardımcı olamayacağım yine sen ne zaman gidiyorsun?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)