Work and Travel 2025
Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 ... SonuncuSonuncu
Toplam 235 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @aalpinistt (Pensacola/FL) 2009

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

telefon olayınada değinmek istiyorum....benim kaldığım evin hemen yakınında wireless olduğu için nete girebiliyrm hemen....ayrıca havaalanlarındada wireless var ama paralı,, 15-30 dk sı 3-5 euro...

suan iletişim için skype kullanıyrmm,, telefonu pay check aldıktan sonra alacağım belki...ama skype suan çok güzel işimi goruyrm...hem evi arayabiliyrm telefonu,, hemde görüntülü konusma.....istediğiniz ülkeyi araybiliyorsunuz...

dakikası 160 cent mi ne....

fakat internet bağlantısı sart tabi...

ayrıca telefon kulubelerinde dolarda kullanarak arayabiliyorsunuz....3 dk sı 1 dolara....

yada 5 dolara calling card lar var.....bununlada konusabilirisnzz...

ama benim için en avantajlısı skype oldu....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Özellikle çimlerdeki foto çok hoş olmuş valla, tertemiz ve tam bir USA görüntüsü

gitmiş gibi olduk birazcık

Fotolar için teşekkürler, herşeyin yolunda olması çok iyi. Kib, have nice a day

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay delükanlı havanı yesinler be,neyse işten bahset biraz hcms nasıl memnunmusun...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yaaa siz ne diyorsunuz yaa ben bugün @aalpinistt ile msn de konuşma şerefine eriştim...peeehhh... bugün off günüymüş herkese selamı var...
    Konu stormhik tarafından (25-05-2009 Saat 10:57 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kolay gelsin sana orda, darısıda başımıza...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=nicola_34;71097]vay delükanlı havanı yesinler be,neyse işten bahset

dostumm senide bekliyoruz,, hayırlı olsun buarada....

HCMS den konaklama acısından soruyorsan ,, memnun sayılırım...hyanii zaten yaptıkları pek birşey yok....evi sana gosterip parayıı alıp gidiyorlar

yanii en önemlisi,,, iş sana kalıyor,, ve ev arkadaslarına kalıyor memnun olman için...

aslındaa evde hersey var,, esya ve konfor acısından...ama olmayan evlerde vardır eminim...
    buarada bugun ogrendim,, evde camasır makinesi yokmus...neyse birşekilde idare edicez...mesela isteyen arkadaslar için bu bile memnun olmama konusu olabilir ama ben pek takmadım..

ayrıca herkes yer yataklarını üstüste koyup yatıyor,, ne bileyim belki buda rahatsızlık verebilir ama ben peksasırmadım,, normal geldi yani..

not: buarada gelirken kendi carsaf ve yatak örtülerinizi almanızı tavsiye ederim kesin..isterseniz burdada alabilirisniz ama bosa 15-25 dolar vermeyin, ayrıca alısverise gitmeye hemen fırsatınız olmayabilir...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@alpinist valla 2.resmi görüpte kıskanmamak mümkün değil resimleri upload ettikçe linklerini unutmada, sadeceresimlerin için bir konu açarsın ve tekrar bunlarıda koyarsın. bi albüm olmuş olur burda arada kaybolup gider. neyse kardeşim. hayırlı işler sana
    AEK

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkurler.....sonradan diğer arkadasların fotolarıyla birlikte ortak bir album yaparız olmazsa....

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

eeeee, anlat bakalım, nası gidiiyor? varmı problem????
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

aalpinist kardeism hangi vardıyadasın ? Aksam vardıyası galiba. Genelde o vardıyada temizlik isleri falan yaptırırlar ve restoranı erken kapatırlarsa haftalık saatin az olur. İsi kaptıysan gündüz 9am-5pm vardıyası veya sabah 4.30am-1.30pm vardıyasına gecmeye bak bence. Yorucu olur ama 2. is sansın yükselir ve temizlik islereindne kurtulursun...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yok arkadaslar cok saolun hersey yolunda....Bugun eger sevis olayından sonra SSN e gideceğim kısmetse...
    3 gün off-day im var....dün gece 2 de dondum ,, gece vardiyası bendeydi..Gerçi 3 kişiydik...1 manager 1 de Tina diye yardım sever bir arkadasımız ...tükkanı birlikte kapadıkk...

Havalar düzeldi gibi,, yağmurlar kesildi, akşamları evde biraz canım sıkılıyor yaw ama,, evdeki taylandlı çocuklar kendi aralarında kendi dilleriyle muhabbet ediyorlar,, bazen oyun kağıt mağıt ıynuyrz ama bir tanede türk olsa fena olmaz demiyor değilim.....Burda bir yere gitmek için özelliklede gezme, görme çarsı olayında taksiyi kullanıyrz...e tabii her zamanda taksiye para vermek olmadığı için evde geçiyrzz aklamları.....huzel bir gol ve korfez var yakınlarda, 100 metre kadar uzakta Oranında manzarasını izlemek guzel oluyor akşam akşam elinde kitabın falan....

suan hergün yasadığık tek problem ,, bu taylandlı bebeler iyi hos guzelde,, hergün domuz eti yiyorlar ve ev leşş gibi kokuyorr anasını satıyım....bıktım kokusundan.....

yesinler bakalım,, allahtan bocek mocek yakalayıp yemiyolar....aslında yeselerde iyi olur ama,, epey bir sivrisinek ve bocek türevi var cunku burda

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aalpinist kardeism hangi vardıyadasın ? Aksam vardıyası galiba. Genelde o vardıyada temizlik isleri falan yaptırırlar ve restoranı erken kapatırlarsa haftalık saatin az olur. İsi kaptıysan gündüz 9am-5pm vardıyası veya sabah 4.30am-1.30pm vardıyasına gecmeye bak bence. Yorucu olur ama 2. is sansın yükselir ve temizlik islereindne kurtulursun...

Yok dostum ya, burası gece 12 ye kadar acık...Gündüzz tıklım tıklım...Benim 4. gunum ve işi kaptık sayılır...menüleri hazırlarken bazen sorun yasıyrmm,, yanii daha dün öğrendiöm zaten...ekmeği ayrı,, paketii ayrı, kutusu ayrı.....fakat 2-3 sonra kaparım...

benim suan kesin bir vardiyam yok....karısık...
    2 gün 8am - 4 pm geldim....dünde 5 pm - 01 am geldim.....
    herhafta değişiyor...

bu hafta ilk haftam olduğu için çalışma sürem az, 30 saat kadar, fakat diğer calısan ve nerdeyse 2 aydır burda olan cocuklar 40 saat calısıyrlar....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok arkadaslar cok saolun hersey yolunda....Bugun eger sevis olayından sonra SSN e gideceğim kısmetse...
    3 gün off-day im var....dün gece 2 de dondum ,, gece vardiyası bendeydi..Gerçi 3 kişiydik...1 manager 1 de Tina diye yardım sever bir arkadasımız ...tükkanı birlikte kapadıkk...

Havalar düzeldi gibi,, yağmurlar kesildi, akşamları evde biraz canım sıkılıyor yaw ama,, evdeki taylandlı çocuklar kendi aralarında kendi dilleriyle muhabbet ediyorlar,, bazen oyun kağıt mağıt ıynuyrz ama bir tanede türk olsa fena olmaz demiyor değilim.....Burda bir yere gitmek için özelliklede gezme, görme çarsı olayında taksiyi kullanıyrz...e tabii her zamanda taksiye para vermek olmadığı için evde geçiyrzz aklamları.....huzel bir gol ve korfez var yakınlarda, 100 metre kadar uzakta Oranında manzarasını izlemek guzel oluyor akşam akşam elinde kitabın falan....

suan hergün yasadığık tek problem ,, bu taylandlı bebeler iyi hos guzelde,, hergün domuz eti yiyorlar ve ev leşş gibi kokuyorr anasını satıyım....bıktım kokusundan.....

yesinler bakalım,, allahtan bocek mocek yakalayıp yemiyolar....aslında yeselerde iyi olur ama,, epey bir sivrisinek ve bocek türevi var cunku burda
    biraz korkut bebeleriya domuz giribi falan yemezler belki
    AEK

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

İyi yine. Benim söylemek istedigim 5pm-1am vardıyasına biraz dikkat et. Zaman gectikce yogunluk azaldıkca managerler dükkanı erken kapamak isteyebiliyorlar. Temizlik vs bitiyor ve zaten satıs olmadıgı icin is de kalmıyor gece gec saatlerde. O yüzden 12-12.30 da kapatabiliryorlar ve olan sizin 30dk 1 saate oluyor. Haftada 2 gün 1 saatin kaynasa sana zarar yani
    Yasadıgın yer bisiklete binmeye uygunsa bisiklet al derim. Walmarttan 50$ a alırsın sonra dönüste 3 ay sonra begenmedim der satın aldıgın paraya iade alırlar. Bir sürü öyle yapan duymustum. En azındna canın sıkıldıkca cıkar 2 turlarsın bisikletle. Sahile falan gidersiniz, yakındaki alısveris merkezi varsa onları falan gezersiniz...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla bu bisiklet olayı benimde kafama yatıyor güzel olur diye düşünüyorum..sende bi dene derim hocam.
    DÜNYADA YA TOZU DUMANA KATARSIN YADA TOZU DUMANI YUTARSIN..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kaldığım evde 6-7 yane bisiklet olduğu için şimdilik onlarla idare eddiyrm walla..ama gerekirse alacağımmm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

alp nerelerdesin ya ses soluk çıkmıyor. ilk 1 haftanın değerlendirmesini ve fotoğraflarını bekliyoruz..
    AEK

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum bir de şu grip olayıyla ilgili bilgi verebilir misin? durumlar nasıl orda?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar;

Burda grip denen birşey yok, millet şort mayosunu çekip altına kumsala gidiypr yaa...Ne gribii,,

İlk haftanın degerlendirmesine gelirsek,

ulaşım sorununu uygun bir fiyatlı bir taksi yada bisikletle hallediyrm.

iletişim için, wal marttan 15-20 dolara hatlı telefon aldım...ozel bir durum olmadıkca konusmuyrm. Zaten internetten msn ve skype ı kullanıyrm..

Evde çok sukur bir sorun yok, 3-4 kişi haftaya ayrılıcak usa den. yerine yeni arkadaslar gelecek, belkide siz olabilirsnz

alısveriş için yakında benzinlik ve wal mart var..oraya gidiyrm...eczane, hastane restoran ne ararsan var evin yakınında...

yemek işi biraz sıkıntılı çünkü, türkiyedeki gibi marketlerde yok beyaz peynırmıs, cart curt mus , zeytin falan bulamıyrz, oğle yemeklerini yada akşam yemeklerini mc donaldsta hallediyrm......

havalar son 3 gündür sıcak,,, deniz deseniz pardon okyanus deseniz sımsıcak,, mükemmel...fotolarını eklerim birazdan 2-3 tane...

iş yerinde, ilk 3 günde herseyi gosterdiler nerdeyse....e tabi malum dün itibariyle 3 tane work and travel öğrencisnin çalışma sürssi doldu,, sıra bize geldi...iş kolay , mc donalds işi yorucu ama cok zor değil....suan 40 saat calıstryrlar genelde tabi çalışmanız begenilirse...

şimdilik bukadar, sorularınız olursa yanıtlayabilirm.....

selamlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

baba büyüksün, nazar değmesin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

BU FOTOLAR , DESTINDEKI MIRAMAR BEACH' te ÇEKILMISTIR...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bolge hakkında kısada olsa bilgi almanız için fotoları yolluyrm arkadaslar,, umarım yanlıs anlasılmaz....biliyorum malum sıkıntılı bir donem,, herksin derdi ayrı,, ds vize, iş ucak bileti derken....

sanki nispet gibi anlasılmasın...

elbette sıkıntılar olacak oluyorda,, hayatımızda yasadığımız farklı ve ilk yurt dısı deneyimlerinden birisi benim içinde....inşallah hersey gönlünüzce olur....

gelecekte nelerle karsılasırız bilinmez,, ama tadını çıkarmaya bakın,, pes etmeyin,,, bir kere baskoyduk buyola......

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

cok kral olmus fotolar valla gaza geldim o beyaz kumları görünce.1 hafta sonra bnde o taraflardayım nasıl olsa umarım iyi baslarız iyi bitiririz...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inşallah dostum....bekliyorum buralara..

hersey gonlunuzce olsun...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

alp hocam resimler için teşekkür. ilk resim vay..... bu nası biyer enilecek türden biryer
    AEK

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yakuza slm,

suan benim valıstığım net bir vardiya yok desem yeridir walla,, örneğin bugun 9em-5 pm deyim...fakat dün 4 pm-12pm deydim...

hafta içide 2 tane 5pm-12 CL var.....bu hafta 3 watcı işten çıkacak,, sanırım tekrar bir duzenleme yapabilirler...bu hafta 32 saat calısmam var...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alpinist,laptop götürdün mü sen yanına? baya faydasını gördün heralde dimi?Ben de götürsem mi diye düşünüyorum da ama o kadar ağırlık falan bilmiyorum

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Mr.Bratman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpinist,laptop götürdün mü sen yanına? baya faydasını gördün heralde dimi?Ben de götürsem mi diye düşünüyorum da ama o kadar ağırlık falan bilmiyorum
    Gecen sene ben goturmemistim fakat gercekten cok iseyariyor . Bu sene kesin goturecegim ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@aalpinistt

abi ne yaptın bisiklet işini_? kaç dolara aldın adamlardan_?..
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)