Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 111 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Profesyonel Kamera - Sandiego

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

drynhwyl

http://www.amazon.com/Nikon-3-5-5-6G...808537&sr=1-15

http://www.amazon.com/Canon-Digital-...1808537&sr=1-1

bu bakinalar yeni başlayan acemi birini başlangıçta tatmin edermi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

burak bir canon kullanıcısı olarak, nikonların alt seri makinalarından hep uzak durmuşumdur, ki nikon d40'ı gördün mü koşarak kaçmalısın üzerinde af motoru yok bu yüzden lens secenegi çok kısıtlı, isosu 200'den başlıyor ve 200'de bile bariz kumlanma görülebiliyor. mp çok çok önemli degil ama 6.1mp artık çoğu makinanın geride bıraktığı bir boyut.

Canon digital rebel xti (eos 400d) ise benim şahsen fiyatına göre çok sevdiğim bir makinadır. dahili af motoru 9 af noktası, geniş lens secenekleri, digic II işlemcisi vs. nikon d40'a göre çok daha alınası bir makinadır, bir kere alırsın sonra setine ekleyeceğin lenslerle uzun süre bu makinayı kullanabilirsin.

Canon'un beraberinde verilen 18-55mm kit lensden çok birşey bekleme derim, başlangıç için gayet yeterli olsa da, makinaya hakim olduktan bir süre sonra sana yeni lens ihtiyaçları doğacaktır

Bütçeni de biraz yükseltebilirsen, ebay'de gövde + 3 lens + cf hafıza kartı + çanta + tripod vs. birsürü ekstrası olan secenekler bulabilrsin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar ben de bi dsr makine almak istiyorum ordan ve max 500$ bütçem var. Ben nikon d40 düşünmüştüm ama @drynhwyl yerden yere vurmuş aleti. Var mıdır bu makineyi kullanan? Ya da daha farklı tavsiyesi olan ? DSR kullanmadım daha önce, biraz fotoğraf bilgim var ama yeni kullanıcı olacağım sonuçta. Bana yetecek bir şey olsa da olur.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

d40 kötü bir makine değil üzerinde af motoru olmaması sebebiyle birazcık lens seçer hepsi o kadar birde nikonların(d3 ve d300 hariç) yüksek iso başarısı canondan düşüktür ama daha canon a göre daha canlı renkler verirler. gövdede af motoru olmaması ise artık çok fazla sorun değil bir çok lensin kendi üzerinde af motoru var ucuz diye çok tercih edilen sigma 70-300 apo ve tamron 17-50 gibi lenslerinde yeni versiyonlarında af motoru var.200 isoda noise falanda yok abartmalayalım çektiği fotoları görmesem ben bile inanıcam.
    benim tavsiyem bütçeyi biraz artırabilirseniz canon rebel xsi (450d) dir oldukça güzel bir makine ama sizin linkini verdiğiniz rebel xt 350d diye bilinen makinedirki biraz eski teknolojidir özellikle lcd ekranı falan oldukça yetersiz gelecektir en azından xti(400d) bakın derim.
    nikon için yüksek iso vr af motoru takıntınız yoksa d40 iyi makinedir yeni versiyonu d60 diye geçer onun iso başarımında ciddi gelişme olduğu söyleniyor. gövdede af motoru olsun diyosanız d80 bakmalısınız ama o da biraz eski teknolojidir yaz aylarında d90 duyurulması bekleniyor muhtemelen 450d den daha iyi bir makine olacaktır ama fiyatı ne olur bilmem.

nikon alırsanız 18-200vr lens baya popülerdir ve o aralıktaki en başarılı lenstir biraz pahalıdır ama başka bir lens almadan oldukça uzun süre idare edebilir veya lens değiştirmekten hoşlanmazsanız hızır gibi yetilşir :d

nikon 16-85vr yine yeni çıkan oldukça başarılı bir lens henüz çok yeni olduğu için falan inceleme falan yok ama %100 croplarda bile oldukça keskin olduğunu gördüm

canonlarda bu aralıklarda fazla başarılı lensler yok maalesef ama 17-40f4,70-200f4 gibi çok güzel ve fiyat olarakta çok uçuk olmayan lensler var bu f4 serisini çok seviyorum yada sigma ve tamron gibi diğer markalarda canon,nikon,sony,pentax için üretim yapıyorlar sigma 17-70 , 70-300 apo ve tamron 17-50 oldukça sevilen lenslerdir ve canon,nikon lenslere göre daha ucuzdurlar. hatta tamron 17-50 nin görüntü kalitesi 1000 dolarlık lenslerle karşılaştırılır genelde aşşağıda kalmaz ama fiyatdan dolayı plastik kalitesi olarak nikon ve canonlara göre düşüktür.

hangi marka alırsanız alın ileride değiştiririm diye dandik lens almayın bence sonuçta herseferinde bir miktar edeceksiniz uzun süre işinizi görecek bir lens almanızı tavsiye ederim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben nikon d40'ı bizim okulun bahar şenliklerinde uzunca bir süre kullanma fırsatını buldum, yazdıklarım sitelerdeki yorumlardan toparladıklarım değil, bizzat kendi tecrübelerimdir. af motorunun lenste olması çok büyük bir eksi 18-55mm kit lensle alacak biri, loş ortamda fokuslayamama sorunuyla karşılaşacak ilk başta, 3 af noktasından bile bir seçim yapamıyor makina hava biraz kararınca, fır fır dönüp odaklayamadığı da çok oldu ama bu konuda 400d 9 af noktasıyla oldukça başarılı. iso konusunda özel fotograflarım olmasa 200 isoluk bir kaç fotografı seve seve paylaşırdım. 200 isoda kumlanma başlangıcı var ve bu 1600'de dayanılmaz hale geliyor. bu da iso yükseltip gece hareketli objeleri flaşsız çekme şansını sıfıra indiriyor. Canon'da ise 1600'e kadar pek sorun çıkmadığı için canon serisi her zaman tercihim olmuştur.

@sechkhin sen bütçene 62dolar daha ekle ebay'den 18-55mm kit lensli bir tane canon eos 400d al, sana herşeyiyle yetecek bir makinadır. ileride keşke şu da olsaydı diyeceğin tek şey yeni bir lens olacaktır

lcd meselesine gelince, küçüktü büyüktü dert etmeyin arkadaşlar, sizin işiniz vizörle olacak, lcd'ye bakma gereği bile duymayacaksınız gidin sensör boyutuna takın ama lcd'ye takmayın bir slr makinada lütfen

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizde siteden topladıkların demedik ama d40 olduğundan çok daha kötü bir makine gibi göstermişsin bu kadar yerden yere vurulmayı hakeden bir makine kesinlikle değil gövde üzerinde af motoru olmaması çok da önemli değil sebeplerini yukarıdada yazdım artık neredeyse tüm lensler af motorlu geliyor. iso200 de noise varsa senin test ettiğin makinede sorun vardır. yüksek iso performansının çok iyi olmadığını herkes biliyor. düşük ışık altındaki af performansı test etmedim ama yorumlarında abartı olduğunu sezmek çok zor olmuyor he tabii çok iyi bir af permormansı olmayabilir ama hava biraz kararınca af yapamaması baya bir abartı gibi geliyor.

lcd ekran sizin için önemsiz olabilir ama benim için gayet önemli bir araç çektiğim fotoğrafı direk görebilmek isterim 350d üzerindeki kibrit kutusu kadar ekranda anca neyi çektiğinizi görürsünüz nasıl çektiğinizi değil. sonra bilgisara bağlınca sürprizlerle karşılaşmak istemem.

hala diyorum alabiliyorsanız 450d alın alamıyosanız 400d alın ama 18-55 kit lensle değil 450d nin yanında verilen 18-55IS lensiyle beraber alın 50 dolarlık bir farkı verirsiniz ama hem daha keskin bir lens hemde IS sahibi olursunuz. çok maddi sıkıntı yoksa bence 350d den uzak durun.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hala diyorum alabiliyorsanız 450d alın alamıyosanız 400d alın ama 18-55 kit lensle değil 450d nin yanında verilen 18-55IS lensiyle beraber alın 50 dolarlık bir farkı verirsiniz ama hem daha keskin bir lens hemde IS sahibi olursunuz. çok maddi sıkıntı yoksa bence 350d den uzak durun.
    Bunu anlamadım. Yani 400d alacaksak, 450d nin kit lensini mi alalım. Bu mümkün mü?
    Sadece body alıp, 18-55 lenslere hiç bulaşmasak ve bir tele, bir macro lens alsak nasıl olur?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

faruk sadece gövde alıp lens setini ihtiyaca göre oluşturmak tabi ki en güzeli. ama böyle yapmak da oldukça tuzlu bir fiyata geliyor. anlayacağın herşey bütçeyle alakalı. mesela ben su an bir fotograf makinası alacak olsaydım ebay'den canon eos 400d + 18-55mm + 70-300mm + 50mm f/1.8 alırdım 950 dolar gibi bir fiyata gelirdi çantası tripodu hafıza kartı vs. ile..

sırf is var diye de 18-55' is almak da ne kadar tatmin edici olur bilmiyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim bütçem en fazla 1100 dolar.Bana bu fiyata kadar olan profesyonel bir dslr makine tavsiye ederseniz sevinirim.Şu an için aklımda en uygun seçenek nikon d80,canonu hiç düşünmüyorum ama son çıkan 450d olabilir.Ama el yapım büyük olduğundan küçük makine elimde oyuncak gibi kalacağından canonları düşünmüyorum bana gövdesi büyük olan bir dslr tavsiye ederseniz memnun olurum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nikon d80 ccd sensörü yüzünden yüksek isolarda fazla noise üreten bir fotograf makinası, bunun dışında iyidir, ama 1100dolara içinde herşeyi olan bir canon eos 400d set alabilirsin, gripli olduğu içinde elinde rahat durur. 1100dolara alınabilecek en güzel setin linkini veriyorum

http://cgi.ebay.com/NEW-CANON-EOS-Di...QQcmdZViewItem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gövdenin büyük olmasını istiyorsan ve canon diyorsan rebel serisi seni tatmin etmez xxd serisine bakman lazım 40d olabilir mesela 900 dolar gibi bir fiyatı var ama 200 dolara iyi bir lens alamazsın 30d de düşünebilirsin.

nikonların genelde body leri çok küçük olmuyor d80 falan gayet güzel aslında zaten d200 veya d300 1100 dolara alamazsın yüksek iso ihtiyacın yoksa d80 senin için güzel bir tercih olur artan parayada lens alırsın. ne çekmek istediğini bilmeden lens tavsiyesi pek doğru olmaz ama 18-135 kit lensi fazla övülmüyor onun yerine nikon 18-70, nikon 16-85vr,tamron 17-50,sigma 17-70 bunlardan birini tercih edebilirsin mesela hepsinin değişik artıları var örneğin 17-70 le 1:2 makroda çekebilirsin yada 16-85 geniş bir aralık ve vr sağlıyor, 17-50 sabit f:2.8 ve oldukça yüksek bir keskinlik vaad ediyor bunların arasından bütçene ve isteklerine göre birini seçersen uzun süre idare eder diye düşünüyorum.

@faruk
    400d yi illa kit lensle alacaksın diye bir şey yok sadece body alıp üstüne istediğin lensi alabilirsin 18-55 is oldukça ucuz bir lens ayrıca sanıldığının aksine 18-55 lensinin is eklenmişi değil optik kalitesi falanda 18-55e göre daha yüksek photozone testlerindende görülebilir üstüne is olmasıda cabası zaten canon bu lensi sırf 18-55 in kötü şöhretinden ve body kapağı denmesinden kurtulmak için çıkardı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

photozone sitesinden aynen alıntıdır
    "
    Its resolution characteristic is similar to the (much higher priced) EF-S 17-55mm f/2.8 USM IS at comparable aperture settings, quite a bit better than the EF-S 17-85mm f/4-5.6 USM IS and naturally vastly improved over its non-IS predecessor!
    "
    yani yapmayın etmeyin kelepir lens arıyosanız 18-55 yerine 18-55IS alın aradaki 50-60 dolar ın hakkını çok çok rahat veriyor.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Canon eos 450d hakkında ne düşünüyorsunuz canon 400d ile arasında fiyat farkı fazla değil ebayda sadece 100 dolar daha fazla.450d bana biraz daha cazip geldi hem 100 dolar fazla verip 400d yerine onu almak daha mantıklı.Siz ne düşünüyorsunuz 450d hakkında.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

=)))) her okuduğumda birazdaha hangi makinayı alsam sorusu karmaşıklaşıo ama sağolun çok yararı oluyo en azından bilgi sahibi oluyoruz =)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

profesyonel olmayan
    iyi bir kamera için ne önerirsiniz? 500$lık
    Konu justinx tarafından (28-05-2008 Saat 09:31 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

justinx kamerayi hangi amaçla kullanacaksın? kompakt bir makina mı istiyorsun yoksa slr-like mı tam olarak nasıl istedigini anlatırsan 500dolarlık bir bütçe için çok güzel makinalar tavsiye edebiliriz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı drynhwyl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    justinx kamerayi hangi amaçla kullanacaksın? kompakt bir makina mı istiyorsun yoksa slr-like mı tam olarak nasıl istedigini anlatırsan 500dolarlık bir bütçe için çok güzel makinalar tavsiye edebiliriz
    hocam valla öyle bir amacım yok
    genel amaçla işte
    Slr-like dışında daha ufak boyutlarda tercihli olabilir tabi

Canon PowerShot SD900
    tipinde tabi çok bilgim yok bu makine güzel geldi sadece
    yok bunlar iyi değil fln diyorsan
    başka seçenekler olabilir tavsiye edebileceğin

gerçi bu makinede 500$ mış sanırım titanyum olduğu için pahalı
    ama görüntü konusunda bilgim yok tabi
    Konu justinx tarafından (28-05-2008 Saat 09:39 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sd900 dpreview'de optik kalitesi olarak 7.5 puan almiş, fiyatına göre pek alınası bir makina degil açikçası..

bu paraya panasonic lumix dmc tz-5 alabilirsin ki, hem şekil olarak büyük değil ve karizmatik, ayrıca 9.1 efektif megapiksel ve 10x zoom'u var

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sd900 dpreview'de optik kalitesi olarak 7.5 puan almiş, fiyatına göre pek alınası bir makina degil açikçası..

bu paraya panasonic lumix dmc tz-5 alabilirsin ki, hem şekil olarak büyük değil ve karizmatik, ayrıca 9.1 efektif megapiksel ve 10x zoom'u var
    başka var mı peki?
    casio,canon,nikon vs vs diğerlerinden

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

casio, canon ve nikon'dan uzak dur kompakt makinalarda fuji'nin de güzel makinaları var, ama ben kendime alacak olsaydim bütçeme göre ya panasonic lumix tz-3 ya da tz-5 alırdım, gerçekten çok kaliteli makinalar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar kesinlikle çok şey öğrendiğim bir topic, teşekkürler herkese.
    benimde bir sorum olacak, ben tamamen zevk için ( hiç bi profesyonel amacım yok... ) gördüğüm, beyendiğim herşeyi öylesine çekme amaçlı bi makina arıyorum. biraz kaliteli ve en azından yarı profesyonel bi makina düşünüyorum. kafamda d40 var. arkadaşımda var bu makinadan, biraz inceledim ve çok beyendim... ( az çok bi kariyerimde var bu konuda, kameramanlık da dahil... (: )
    sizler ne diyorsunuz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

d40=)))) vallaha çok uç fikirler var onun hakkında bi kaç sayfa öncesinde war

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

d40 ben almayı düşünüyordum sonra vazgeçtim. Burdaki bikaç arkadaş önermedi. Sonrasında AutoFocus Motorundan dolayı vazgeçtim. Şimdi d50 almayı düşünüyorum ama bir türlü amerika fiyatlarına ulaşamadım. Bulabilen varsa yazabilir mi bana ya?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki burak, d40 anlatmaya çalıştığım amaçla uyuşuyor mu sence?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vallaha erman bende en az senin kadar bilgisizim bu konuda ama anladığım kadarıyla ben alırım makineyi almışkende biraz karizması olsun idare eder olsun bana yeter diosun=) ama burda işin ayrıntılarını bilen arkadaşlar yorum yaptığından onları tatmin etmemiş ama sen bilenlere sor yinede

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

erman d40 alirsin ve karizman olur, ama enstantane iso diyafram gibi değerleri olması gerektigi gibi ayarlayamayacagin için çektigin fotograflar pek hos sonuclar vermez

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

(: valla aynen öyle...
    bilenlere soruncada allak bullak oluyosun. öbür türlüde, makinayı alıp hiç bi özelliğini bilmeden, oto. modda öle boş boş çekmeyide istemiyorum. böyle yani. (:

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

erman d40 alirsin ve karizman olur, ama enstantane iso diyafram gibi değerleri olması gerektigi gibi ayarlayamayacagin için çektigin fotograflar pek hos sonuclar vermez
    bende aynını demek istemiştim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

(: anlıyorum arkadaşlar...
    yanlız, çok mu zor ayarları anlayarak foto. çekmenin... d40 için konuşuyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@drynhwyl

Nikon D40x ve D50 konusunda ne düşünüyorsun peki?

Bunlarda AF motoru sorunu var mı? Bu konuda bilgi verirsen sevinirim. Gitmeden önce kafamda oturtman istiyorum alacağım makineyi.

Fotoğrafçılıkla ilgilenen hocama sordum bütçeme göre d40x al dedi
    Bi' arkadaş da bütçeni biraz artır d50 al dedi.

Kafam karıştı. Yardım gerek.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)