Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 87 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 87 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Efsane Watçı Vizede

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaşlar neden ankaradan korkuosunuz anlamadım ankara biraz daha yoğun oluomuş istanbula göre o kadar ben ankarada sarışın bir bayanla vize görüşmesini yaptım o kdar rahat geçti ki toplasan 1 dk sürmemiştir.sadece ortalaman nie düşük dedi ben de cevap verdim o kdar sonra hangi eyalete gidiosun dedi ben utah dedim ve iyi tatiller iyi günler.... bütün konuşma bu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ozgursum senin ortalaman kaçtı ki?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

1.95 di benim ortalama

BannedUser
    Guest

haydi vize haydi vizee haydi pasaport hala kargoda arkadaşlar daha gelmedi

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bekle sabret daha dün yollamadın mı sen. ben perşembe verdim kargoya daha gelmedi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beylerr 5 sayfa konusmalarınızı okudumm gercten cok eglencelıydı mako harbı dızı gıbıydıı ama vızeyı aldgına gercekten sevındımm bakalım bende işlemlerı halldıorm bıtsın vıse ıcın tarıh alıcaz tekrardan hayırlı ooolsun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

vize için kasmaya bile deymez,
    wat macerasının en kolay kısmıdır vize.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadas merhaba,ben askerliğini 18ay yapmış ve bunun üstüne üniversiteye başlamıs bırı olarak sıze altından daha değerli bilgiler vericem.devamlı bu işlerın ıcınde olan bırı olarak sıze yararlı tıyolar verıcem.ilk olarak yasım 27 ve ilk vize görşmem 39 sanıye ikincisi 33 saniye sürdü.kesınlıkle istanbul konsolosluguna gidin ankarayı geçin.konsolosda kım ne yapıyorsa onlara bakarak onu yapın.sadece birebir görüşmede çok rahat olun.zaten sızın ıngılızce bılmedıgınızı bılıyorlar.özellıkle rahat olun hemde cok rahat,sakın kasılmayın.yoksa bu kötüye işarettir.konsoloslar sadece ve sadece ds formu pasaport,ve transkrıpınıze bakıyorlar.başka evraklar formalite icabı.aksı takdırde sızın evraklarınıza bakarsa bu vıze alamıycagınız anlamına gelir.sizin için önemlı olan kutsal yeşil kagıdı almak.sorular cok ama cok basıt,şuan bunları okuyan hadı canım sende dıycektır.inanın bana annesının ısmını söleyemeyen adamlara vize veriyorlar.sadece ve sadece rahat olun,piknik havasındaymıssınız gıbı davranın.sakın kimseden yardım beklemeyın,ve ezber yapıp gıtmeyın.cok ama cok basıt sorular buna ınanın.saçmada olsa ıngılızce cumleler kurun.ben ıkı senelık unıv okuyorum.hazırlıkda aldım ılk vızemı.aldıgım aynı gun amelıyat oldum ve tabııkkıde gıdemem.bu sene tekrar basvuruyaptım yıne aldım.toplam ıkı görüşmem 72 sanıye sürdü.vize almanız sızın basarılı oldugunuzu göstermez.alamamanızda basarısız oldugunu göstermez.sakın ama sakın ankaraya gitmeyın.daha cok detaylı bılgıyı ************* en alabılırsınız.unutmayın amerıka ıngıltereden daha kolay vize veriyor.

Edit: İletişim adresi paylaşmak forum kurallarına aykırı. Aynı hata ikinci defa tekrarlanırsa 7 gün uzaklaştırma almak durumunda kalacaksınız.
    Konu Fiorex tarafından (15-04-2008 Saat 11:21 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sana ne yazıkki katılamıyorum...
    ankaraya gidecek arkadaşları gereksiz telaşa sürüklemenin bir anlamı yok diye düşünüyorum.senin istanbulda aldıgın 33 sn vizeyi bende ankarada 30 snde aldım,tamamen kişiden kişiye göre değişen bir şey.Ankaradan vize görüşmesi randevusu gelen arkadaşlar telala düşmeye gerek yok, ankara istanbuldan iyi istanbul bursadan kötü bunun gibi olaylar yok.İstedğiniz yere gidin ve görün,kolaylıkla alcaksınız vizenizi dert etmeyin.

Alıntı bahaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar vize görüşmem sadece 1 dakika sürdü hemde siyahi konsolosla 4 soruda hallettik 15 nisan günü yani bugün watçılara genel olarak çekik gözlü bayanla siyahi konsolos bakıyodu 4. sınıf ve hazırlık öğrencileri hariç görüşmeler uzun sürmedi hemen gönderdiler. bnm arkadaş odtü de hazırlık öğrencisiydi onun görüşmesi iyi geçmesine rağmen koyu yeşil kağıt verdiler forumda yazıyodu ne anlama geldiği fakat bulamadım.
    canlı bir örnek..

BannedUser
    Guest

MAJ'a katılıyorum bence belli olmuyo bazen işte çok kolay soruyolar bazen ise adam 5 dakka muhabbet ediyo anlara istanbul bu aynı farketmiyo ben ayrıca daha vize almadım bekliyorum bakalım ne olacak pasaport yolda

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

MaJ sen haz. sınıfıydın .. Vizede sorulan sorular için başlık açtın mı forumda ..?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sabrettt

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

makro vize aldı haberınız olsun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MaJ sen haz. sınıfıydın .. Vizede sorulan sorular için başlık açtın mı forumda ..?
    evet açmştım ben baya önce gittim. 02-21 gibi fln'dı konu eski oldugundan bulamamış olabilirsin...
    Link burda.
    Arkadaşlar dün gittim ve çok kolay bir şekilde sanırım 40sn gibi bi sürede vizemi aldım.
    40 snin 15 sn si yanılışlıkla açılan yangın çıkışı kapısının ötmesindendi. =DD
    Gidecek arkadaşlara tavsiyem Stress yapmanıza hiç gerek yok.
    İşinize yariyabilecek herkesin tekrar tekrar söyledği şeyleri bir de ben söyleyim =D

Bakılan belgeler:
    1. Transkrpt.
    2. 3 ds formu(erkek için)+[üstünde 1 5*5 fotograf olması lazım].
    3. Dekont [131$].
    4. Pasaport[içine imza atmayı unutmayın].

* o diğer tapu vsvs. şeyleri hiç çıkarmama gerek kalmadan konuşma bitti ztn istemedi gerekte olmadı.

Sorulan sorular ise :
    1. Adın ne?
    2. Soyadın ne?
    3. Hangi okuldasın?
    4. Bölümün ne?
    5. Baban ne iş yapıyor?
    6. Nereye gideceksin?
    7. Hangi işi yapacaksın?

Senin için çok yararlı olcak eminim dedi.See you dedi ve bitti. (:
    Hepsi bu kdr.Sandığımdan çok daha kolay oldu.

Parmak izi makinesinde bi sorun çıktı arada biras onu bekledim onun haricinde beklerken bi anda 6 nolu kabinde Japon conversation yapan kadın açtı kabini orda bi korktum acaba ona gidermiyim diye, sora Wat öğrencilerini sadece 1-2 ye aldıklarını farkedenice bya bi rahatladım.Şarışın mavi gözlü bi kadınla konuştum çok tatlılar.Vize alacaklara bir daha söylüyorum hiç ama hiç stres yapmanıza gerek yok. =)) Şimdiden hyrlı olsun...
    Hazırlık sınıfı oldugumu berlirttim,arada okuduğumuz düzeyi fln söyledim işte upper-intermediate fln 1 sene zorunlu olarak okuyoruz fln die geçiştirdim onun haricinde hazırlık sınıfı ile ilgili bir şey sormadı...
    Konu MaJ tarafından (18-04-2008 Saat 07:59 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pasaportu eve mı gönderıyolar

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

efsane watcı serisi devam edecekmi?efsane watcı uçakta,efsane watcı amerikada gibi değişik versiyonlarla

BannedUser
    Guest

aynen kanka şu an bilet aşamasındayım ama efsane watçı amerikada açıp size hergün alaskada ne yaptım anlatcam uçaktan indiğimde falan ama önce laptop almam lazım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

çok haklısın,banada bir laptop lazım oradaykende mümkün olduğunca irtibatı koparmamak lazım.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

onu aslında sormak lazım alaskacılara,yani elbet vardır bir tekno market.

BannedUser
    Guest

buluruz bi yolunu vardır birinde insandırlar veriler bi 10 dakka galiba :9

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

onlıne alırsın adresıne gelır..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

heryere gelıor sorun yok

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba bende sonunda vizemi aldım ve sizinle paylaşmak istedim.içeri girip numaraları aldıktan sonra belgelerimi eslim edip parmak izini verdim ve beklemeye başladım.numaralar karışık yandığı için de heyecan yaptımama numaram yanınca 1 numaralı yere gittim ve kızıl saçlı gözlüklü bir adam denk geldi.benim not ortalamam 240 tı ve ingilizcem de iyi değildi.anlamayacağımdan çok korkuyodum ama inanın okadar anlaşılır bir şekilde soruyorlarki anlamamanız çok zornese öznce merhabalaştık nasılsın dedi teşekkürler siz dedim iyiyim dedi ist ü dmi okuyosun dedi ewet dedim ne okuyosun dedi bölümümü söyledim (hiç süslemeden direk söledim)lisede hazırlık okudun mu dedi daha önce yurtdışında bulunup bulunmadığımı sordu nerde çalışacaksın ne iş yapacaksın burdan kaç kişi gidiyorsunuz dedi ve ups ye gönderdi belgelerim ondan kaldı hepsi bu aslında bana çok soru sordu diğer arkadaşlarıma iki soru sorup verişlerdi.
    nese demek istediğim vize almaktan korkan var ise hiç gerek yok ben de çok korkuyodum ama hiç bişiy yokmuş umarım herkes vizesini kolaylıkla alır bol şans ...(bu arada 2 yıllıklara vize vermiyolar ,arkım okul birincisi olmasına rağmen 2 yıllık olduğu için vize alamadı)

BannedUser
    Guest

hayırlı olsun arkadaşım gerçekten vize almak kadar kolay kısım yok bu wat işinde inanın harç muafiyet belgesini okuldan almak vizeden daha zor

BannedUser
    Guest

bundan sonra ajanda tutmaya karar verdim amerikada her gümü yazacağım bence not tutmaya başlayın ne yapmanız gerektiği konusunda

BannedUser
    Guest

29 mayıs çok bişey kalmadı artık vedalaşmak için evime gideceğim uçak biletim herşeyim tamam artık valizime neler koymam gerek bunun hazırlığı içindeyim tam 4 ay ülkemi göremeyeceğim ve hayatımda ilk kez yurtdışına çıkıyorum bu mükemmel bir duygu

BannedUser
    Guest

yeni bölümü yarın açıcam tam 3 hafta kaldı orada faydalı bilgiler olacak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)