Sayfa 3 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 ... SonuncuSonuncu
Toplam 284 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yalnız Gitmek

BannedUser
    Guest

bende yalnız gideceğimi sanıyodum (daha vize alamadım) ama iki kişi buldum king cove a giden belki daha giden vardır.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla şahsen kendi görüşüm yani kanımca : ben hiç kimsenın derdını,dırdırını abd de çekemem..o sebeple yalnız gitmek her zaman iyidir.yaw zatenn yalnız kalmak istesende pek kalamayacaksın bence ev arkadasların orda ki turkler elbet arkadas bulunur...tek dezavantaj havalimanlarında falan olabilir..
    o da elbet aynı ucakta turk olur bişeler yapılır

Yalnızlık en büyük servettir
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ido dsler gelmısmı..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yer yer değinilmiş ama kimse tam olarak bahsetmemiş arkadaslar ucaktan ilk indiginizde ne hissettiniz ve gidiceginiz yere ulasmak için cok zorlanan oldumu bence cogu insanın korkuları bunlara yakın seyler ilk gidişte

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dorian arkadasım uçaktan indiğinde ne yapacağın en basıt seyler arasındadır,korkun olmasın,sana sadece tavsıyem gideceğin yeri iyi araştır,gitceğin yerde ilk gunler hostelda kalacaksan mutlaka hosteldan yerını ayırttır,sonra oranın adresını al en sonuncusuda atla bı taksıye yada otobuse kalcağın yere gıt,yapcakların bundan ibaret,gecen sene ilk seattle havaalanına gıttığımde acıkcası korkmustum ama onceden herseyım planlıydı,napacağım konusunda bılgım vardı,o yusden pek sorun yasamadım.herkese bı korkuyla gıdecek,o ucak yolculugu gıderken gecmek bılmeyecek aklınızda bır suru dusunce olucak ama ınanın bunların hepsının ustesınden geleceksınız.sonra dıyeceksınız ben bunlardanmı korktum dıye

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eyw slamdunk

yasanılan mutlu anların anlatılması hoş ama herkesin içindeki korkuları yenebilmesi adına yasanılan zorluklardan daha fazla bahsedilmesi taraftarıyım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

zor olan guzeldir arkadaslar tek gitmeninde zorluklari olucak ama bunlari asmak insana guven ve deneyim kazandiracak.bende tek gidiyorum hatta konaklmam bile belli degil ama bunlari arastirmak tek basindan ustesinden gelmek gercek bir wat deneyimi olsa gerek...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu başlığı görünce birşeyler yazmadan geçmek istemedim bende yanlız gidiyorum ilk başlarda aklımın ucundan bile geçmiyordu ama hangi arkadaşımla başvuru aşamasına gelsek nedense gidemiyorlardı bence wat a giden iki grup insan var birisi vazgeçmeyip yoluna devam edenler diğerleride gideceğim diyip hiçbir faaliyet gösteremeyenler... benim birde kız olarak gitmem ayrı bir olay herkes aaaa tek mi gideceksin gerçekten mi gibi sorularla karşılaştım ama yılmadımm...sonuçta yanınızda birinin olması evet size güven veriyor ama orda ne yaşayacağımı bilemedim o arkadaşlarımla... yabancı birinin bir yaptığı hareketi kültür farklı şu farklı der geçiştirirsiniz ama arkadaşınızla yaşadığınız problemler can sıkıcı olabilir... iş verenim çok iyi... sürekli konuşuyoruzz... gitmeden tüm ailesi ile tanıtştırdı beni cafede çalışanların hepsi bayan eleman...birde ben gitmeden kız kardeşinin yanında ikinci işimi ayarladı...benimle yaşıt kız kardeşi ve arkadaşları ilede konuşuyoruzz... benim yanıma arkadaş olarak rus bir kız aldı ve onunla birlikte kalacağız şimdilik onunlada konuşuyoruz...tabi bunlar daha gitmeden yaşadğım şeyler... ama oraya gidincede o insanların sıcaklıklarından kaybedecekleri pek birşey olduğunu zannetmiyorum...rus arkadaşımlada gitmeden birçok konuda konuştuk...aynı traihte dönüş yapacağız hatta travel kısmının bilee planlamaya başladıkk... bunun dışında tek başına giden birçok insan tanıyorummm...özgüven eksikliği hissetmemiz lazım ben ingilizce öğretmenliğinde okuduğum içinn hem dil gelişimim açısından hemdeee o kültürü tanımak adına çok şey kazanacağımı düşünüyorummm.... herkonuda kendime güveniyorum ve bunun cesaret işi olduğunu düşünüuorum... seneye geldiğimde birçok insanın artık bana daha değişik baktığınıda şimdiden tahmin edebiliyorummm....cesaretinizi hiçbirzaman kaybetmeyin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı abraxas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu başlığı görünce birşeyler yazmadan geçmek istemedim bende yanlız gidiyorum ilk başlarda aklımın ucundan bile geçmiyordu ama hangi arkadaşımla başvuru aşamasına gelsek nedense gidemiyorlardı bence wat a giden iki grup insan var birisi vazgeçmeyip yoluna devam edenler diğerleride gideceğim diyip hiçbir faaliyet gösteremeyenler...
    çok güzel tarif etmişin. bende başlangıçta 2 arkadaşımla gidiyordum ama görünüşe bakılırsa tek başıma kaldım. Ve inanır mısınız bilmiyorum ama işverenle konuşurken 2 Türk öğrencinin daha olacağını öğrenince üzüldüm. Çünkü tek başıma olmaya kendimi hazırlamıştım. Bir çeşit hayal kırıklığı yaşadım. Belkide böylesi daha güzel olacak Umarım herkes için güzel bi tecrübe olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bu wat işinde gideceksen gerçekten seni satmayacak birisi ile gideceksin benim arkadaşım en yakın arkADAŞI ile gitti ama çok pişman oldu... kişiden kişiye değişiyor bana birde şey diyorlar rus olacak ne yapacaksınn... falan diye rus diyince hemen farklı gözle bakıyorlar dikkat et diye... türk olduğumuz içinde bizim hakkımızda yalan yanlış çok şey düşünenler oldu ama artık takımıyorummm.... gidip iyi kötü birçok fdeneyimle dönmek istiyorum....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

lonely, ı'm miss lonely
    yola sınıf arkadaşımla başladım, kankam ve hala kankamla ama o 3 ay sonra vazcayınca benimde geri adım atacağımı sandılar.

ama hayıri asla ve katta geri adım atmadım gidiyorum. yanlızlığımı giderici formüller düşünürken birde ne duyayım, bizim ünivden biriyle aynı yere düşmüşüz. ohhh be dedim hem yanlızım hem değilim, kimdir nedir bilmem ama bi tane türk var işte
    gittim; gezdim; gordum....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba bizde 2 arkadaş maine gidicez.ama daha vize görüşmesine önümüzdeki hafta gidicez...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

satmayan watçılarrr istiyoruzz arkadaşlarrr.... vazgeçmeyin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Açıkcası tek başına giden arkadaşlara hayranlık duyuyorum.Ben de bunu becerebilmeyi isterdim ama kolay kolay yapabileceğimi de zannetmiyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya benim şirketim başlarda sırf onlarla gidebilmem için beni baya ikna etmeye çalıştılar neyse ben kararımı verdikten sonra herşeeyin üstesinden ben geldimmmm.. gitmeden şirketler zaten özgüvenin kazanman için ellerinden geleni yapıyorlarr destek vermeyerek merak etmeyinnnnn....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amerikaya yalnız gidin,cunku
    -baskasıyla beraber gidildignde tartışma,kavga v.b huzursuzluk ihtimali var
    -ingilizce ogrenmek icin yalnız kalmak şart
    -hayat tecrubesi edinmek icin yalnız kalmak sart
    -yeni arkadaslıklar kurmak icin yalnızlık avantaj
    -en onemlisi ozguven kazanmak icin yalnızlık sart
    *2007 yazını new jersey pt. pleasant beach'te 8 bulgarla gecirmis biri olarak;
    yalnız gidin derim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yalnızlığı tercih ettim daha önceki yurtdışı deneyimlerimde pişman olmadım..tavsiye ederimtabi bu saatten sonra değiştiricek haliniz yok orasıda ayrı
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben şimdiye kadarki yurt dişi deneyimlerimde hep yanlız gittim

çokçok memnun kaldım şimdi arkadaşlar beraber gidelim diyolar
    ben istemiyorum zaten uymadi ayri yere gittiler..iyi oldu

benimde yeggane tavsiyem yanlız gidin arkadaşlar

faydalarını uzun uzadıya anlatmaya gerek yok

ordan gelince anlarsınız

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben ark.ımla gidiyorum ama böyle anlatınca yalnız gitmek istedim bende Şaka bi yana büyük cesaret işi tebrik ediyorum tek gidenleri bn beceremezdim..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla bence o kadar da büyük cesaret istemiyor. yani ben giderken özellikle yalnız ve az Türk ün olduğu yer istedim. (ki öyle bir yer yok ) öle olmasa buraya harcadığım para ile gider güzel ülkemin sahillerinde 3 ay tatil yapardım.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de yalnız gidiyorum iyimidir kötümüdür görücez bakalım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

iyidir iyidir yalnızlık ömür boyu alışmak korkmamak lazım
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Tamamen yalnız olmayacağız ama. Bende yalnız gidiyorum. Herhangi bir arkadaşımı wat macerasında yanıma almadım ama gideceğim yerde bir çok türk olacak.Türkler heryerde biliyorsunuz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart WAT ' a tek gitmek iyimi kötümü?

arkadaslar wat programına sizce tek katılmak avantajlamı yoksa dezavantajlımı? deneyimleriniz paylaşırsanız sevinirm

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasım wata tek gitmek cok guzel bence. ama istesende gidemiyosun daha havaalanından seninle aynı yere gidecek olan insanları bulup tanısıyosunuz. yani gideceğin yerde turk olma ihtimali cok yuksek. o yuzden burdan arkadaslarınla gitmek ile orda tanısıp arkadas olmak(turkler ile) arasında bi fark yok.. ama keske gideceğin yerde hic turk olmasa ve uc ay boyunca sureklı ıngılızce konussan. ingilizcenin ne seviyeye geleceğini tahmin edemiyorum..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar yalnız gidecek olanlardan biri de benim elbette ki gittigimiz yerde türklerle karşılaşacagız elbette havaalanında arkadaşlık kuracagız ama hepsi bi yere kadar olacak yine her adım atılması gereken işlerde tek başımıza olacagız bi arkadaş yakın dost kanka vs gibilerinin dırdırı sorunları ile boguşmayacagız her akşam onla iş cıkışı türkce günün kritigini yapmıyacagız o yüzden yalnız gitmek kişilere ne kadar korkutucu gözüksede her acıdan cok cok ii olacaktır diye düşünüyorum dil ögrenmesen bile en azından kişiligini güclendirip kendini geliştireceksin yani elbette bişiler kazanarak dönecegiz ordan o yüzden yalnız gitmek sanırım cok daha mantıklı..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Katiliyorum yalniz basina ozguven , ingilizce , girisimci ruhunu artirma bakimindan cok yararli olacaktir fakat Stephen 'in dedigi gibi de gideceginiz yerde muhakkak Turk vardir ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

siz oyle sanin her aksam gunun kritigini de yapacaksiniz gunun %90 inda turkce de konusacaksiniz ingilizceniz ole dusundugunuz gibi kesinlikle gelismicek bir sorununuz oldugunda size istemeseniz de yardim edecek bir cok turk bulacaksiniz hatta sizde orda buldugunuz yeni turk arkadaslara hatta (kankalara) yardim edeceksiniz ama dondugunuzde iyiki ole bir yaz gecirmisiz diyeceksiniz bu da benim dusuncem

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yalnız gitmeye karar verenler gittikleri yerde turk olmayacağına dikkat etsinler ben de benzer düşüncelerle yalnız gittim am o da ne 7 turkle aynı evdeyim.
    speaking yerlerde.
    benden uyarması
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)