Work and Travel 2025
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 135 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2014 Wat Genel Konu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kagiiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam yüksek lisans öğrencileri de gidebiliyor mu acaba?
    yapılıyor arkadaşım

Acemi Watçı AliArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar suan arama kısmından aklıma takılan birşey olursa aratıyorum fakat uzerıne tıkladıgım zaman hata vermeye devam ediyor tek bendeki bir sorun mu yoksa genel olarak bir sorun mu

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı AliArslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar suan arama kısmından aklıma takılan birşey olursa aratıyorum fakat uzerıne tıkladıgım zaman hata vermeye devam ediyor tek bendeki bir sorun mu yoksa genel olarak bir sorun mu
    Ben de o sekilde bir sorun yasanmiyor , hangi tarayiciyi kullaniyorsun? Tarayicini degistirip deneyebilirsin daha once boyle birsy olustu internet explorer kullanan birine. Ben chrome kullaniyorum herhangi bir sorun yasamadim forumda.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı AcemiWAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ozgursum abi. Suan hicbir sirkete yazilmadim.

1- Calisacagim yere job offer yollamaliyim? Yada nasil yapayim? Job offer aldiktan sonra self-wat icin mi basvurayim?
    Kardesim simdi yapman gereken sey , oncelikle self wat icin bir firma bulman. Firmalari arastir ucuz olani secmeye calis. Ancak hangi firma ile anlasirsan anlas , Sozlesmene 31 ocak a kadar ds2019 belgesi getirilmis olsun diye belirt. Ekim ayinda kaydoluyorsun sonucta.Eger getirtilmezse tum para iadesi 1 hafta icinde yapilir diye de eklet. Sonra seni sallayip mayista vizeye yollamasinlar. Sirketle anlastiktan sonra onlarin calistigi sponsorun bos is sozlesmesini iste. O is sozlesmesini isverene yolla ve doldurt.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim simdi yapman gereken sey , oncelikle self wat icin bir firma bulman. Firmalari arastir ucuz olani secmeye calis. Ancak hangi firma ile anlasirsan anlas , Sozlesmene 31 ocak a kadar ds2019 belgesi getirilmis olsun diye belirt. Ekim ayinda kaydoluyorsun sonucta.Eger getirtilmezse tum para iadesi 1 hafta icinde yapilir diye de eklet. Sonra seni sallayip mayista vizeye yollamasinlar. Sirketle anlastiktan sonra onlarin calistigi sponsorun bos is sozlesmesini iste. O is sozlesmesini isverene yolla ve doldurt.
    Sponsorun bos is sozlemesini nerden isteyecegiz firmadan mi ? Yoksa sponsorla mi irtibata gececegiz anlamadim.sonucta self ya sirket bunu niye versin ki bize ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyler benim üniversite ilk seneden staj koymuşlar 20 gün. Wat a kayıt olunup geç gitme ihtimalim var mı?
    Everybody sit down,i'm gonna be here for a while!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ozgurumsin napiyon ya ozlelmisn turkish wati hala abdyim ekimin sonuna kadar da burdayim seneyede gelcem kismtse

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı carmela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sponsorun bos is sozlemesini nerden isteyecegiz firmadan mi ? Yoksa sponsorla mi irtibata gececegiz anlamadim.sonucta self ya sirket bunu niye versin ki bize ?
    Bos sozlesme internetten bile bulabilirsin sorun degil ki o , onemli olan ustunde yazanlar ve bilgiler. Kontrol ediyor sponsr bilgileri isverenle.
    Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozgurumsin napiyon ya ozlelmisn turkish wati hala abdyim ekimin sonuna kadar da burdayim seneyede gelcem kismtse
    Kardesim donunce yine konusuruz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3735 tl fiyat ceken kimse Allah yolunuzu acik etsin de bir daha ugrama telefonlarini da acma
    aynen bu sene için eduyork gençtürkcell indirimiyle birlikte 3.500 dedi erken kayıt sonrası 3.750 ile 4.000 olur dediler.Kafam çok karışık ayrıca bu şirket iş seçimi için karakter testi tarzında birşey yapıp ona göre iş vereceklerini söyledi istediğim işi yapamayacağımı düşünürlerse tercih ettirmezlermiş genelde böyle mi oluyor şirket aşaması?ingilizce test de var aynı şekilde..

Araştırmacı Watçı tugceksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

benimde pek fiktim yok, bilindik iyi sirketler kaç bin dolar istiyor birde babamla igtsem indirim yaparlarmı pazarlık falan

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tugceksk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde pek fiktim yok, bilindik iyi sirketler kaç bin dolar istiyor birde babamla igtsem indirim yaparlarmı pazarlık falan
    firyatlar pek degismez . Ama her sirketin 100 dolar civari indirim yapma durumu oluyor. Kim iyi pazarlik yaparsa onla git.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

En ucuz self wat sirketi bilen var mi aranizda? 500 usd cok fazla bir rakam bence...

Tecrübe Puanı
    11

peki bu sene normal wat ücretleri ne kadar bilen var mı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim şirketim erken kayıt kampanyası yapmış 1350$ sonrası 1500$.diğer şirketlerde 1500$ aşağı değildir.

Tecrübe Puanı
    11

hangi sirket peki

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

merhaba arkadaslar 2012 yilinda bende sizler gibi wat gidicem diyip sonunda gittim evet suan bir cogunuz heycanla gitmek istiyorsunuz.Bn soyle soyliyim hayatinizda ve dusuncelernizde okadar degisim oluyorki sizler bunlarin farkina variyorsunuz. Bu yil tekrardan Amerika hayelleri kurmaya basladim ve wat yapmaya karar verdim.
    1. Olarak sirketiniz cok onemli cunku hem iletisim olsun hem is olanagi olsun sizlere yardim edicek ilk kisi sirketiniz bir arkadasim dolandirilip geri donmek zorunda kaldilar yada bekledikleri gibi olmadi .
    2.Amerika sizler icin sadece gezmek olmasin ki yalnis olur cunku 3 ay boyunca calisip para kazanicaksiniz sonra o paralari catir catir yiyicez

Ben 2012 yilinda westline adli sirketimle Amerikaya gittim .Memnun kalmadim dersem ayip olur evet bazen puruzler cikiyor ama okadari olucak.Ilk isimde dayanamayip sirketime soyledigimde destirmislerdi ve bizim icin cok iyi olmustu.Sizlerden ricam buyuk sehirlere gitmeyin. Cunku hem yasam hemde eglence bakimindan paranizi cebinizde tutmaniz zor olucak ilk olarak sakin kiyi seridi dusunebilirsiniz.Boyle yaziyi tamm toparlayamadigimdan sizlere tm anlatamiyorum sizler sorularinizi sorarsaniz sizlere daha akici anlatmaya calisirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı slytein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar 2012 yilinda bende sizler gibi wat gidicem diyip sonunda gittim evet suan bir cogunuz heycanla gitmek istiyorsunuz.Bn soyle soyliyim hayatinizda ve dusuncelernizde okadar degisim oluyorki sizler bunlarin farkina variyorsunuz. Bu yil tekrardan Amerika hayelleri kurmaya basladim ve wat yapmaya karar verdim.
    1. Olarak sirketiniz cok onemli cunku hem iletisim olsun hem is olanagi olsun sizlere yardim edicek ilk kisi sirketiniz bir arkadasim dolandirilip geri donmek zorunda kaldilar yada bekledikleri gibi olmadi .
    2.Amerika sizler icin sadece gezmek olmasin ki yalnis olur cunku 3 ay boyunca calisip para kazanicaksiniz sonra o paralari catir catir yiyicez

Ben 2012 yilinda westline adli sirketimle Amerikaya gittim .Memnun kalmadim dersem ayip olur evet bazen puruzler cikiyor ama okadari olucak.Ilk isimde dayanamayip sirketime soyledigimde destirmislerdi ve bizim icin cok iyi olmustu.Sizlerden ricam buyuk sehirlere gitmeyin. Cunku hem yasam hemde eglence bakimindan paranizi cebinizde tutmaniz zor olucak ilk olarak sakin kiyi seridi dusunebilirsiniz.Boyle yaziyi tamm toparlayamadigimdan sizlere tm anlatamiyorum sizler sorularinizi sorarsaniz sizlere daha akici anlatmaya calisirim
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim kıyı şeridi tavsiye etmişsin ama oralar genellikle pahalı şehirler hem konaklaması uygun ve iyi para kazanabileceğim hem de güzel şehirlere yakın bir yer söleyebilir misin?ihtiyacım tam da bu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhaba,
    Forumda yeniyim. Kismetse bende seneye gitmek istiyorum. Dün bir şirket ile mülakat yaptım. Tamam yarın evraklarını ve parani getir kayıt yapalım dediler. Cv filan doldurttular. Bugün ise arayıp gelme intermediate seviyesinde işler yok biz sana olunca haber veririz dediler. Sizce ne yapmalıyım? Bekleyeyim mi yoksa başka şirkete mi bakayım. İngilizcem kötü değil. Sorunum pratik. Ilk yurtdışı tecrübem olacak

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mixrocticha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Forumda yeniyim. Kismetse bende seneye gitmek istiyorum. Dün bir şirket ile mülakat yaptım. Tamam yarın evraklarını ve parani getir kayıt yapalım dediler. Cv filan doldurttular. Bugün ise arayıp gelme intermediate seviyesinde işler yok biz sana olunca haber veririz dediler. Sizce ne yapmalıyım? Bekleyeyim mi yoksa başka şirkete mi bakayım. İngilizcem kötü değil. Sorunum pratik. Ilk yurtdışı tecrübem olacak
    hangi şirket

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı criminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi şirket
    Şirket ismi vermek yasak diye biliyorum ancak en bilinenlerden biri

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Acikcasi ingilizce seviyen cok iyi degil demekki , ve bu sirket risk almak istememis olabilir seni kaydettirerek. Eger Ciee ile calisan 3 sirketten biri ise gecn sene Ciee her ogrenciye mulakat yapti ve bazilarinin work and travel kayitlarini iptal ettirdi. Ve bu soylediklerim ocak subat gibi de yasandi. Sanirim sirketin senin de bu sorunu ysayabilecegini dusunmus ve seni magdur etmek istememis. Eger son sinif degilsen ingilizceni gelistirip tekrar dene ya da baska sirketle sansini dene. Emin olabilirsin seni havada kapacak bir suru sirket var ama iyi sponsoru olan iyi bir firma ile gitmek cok cok daha iyidir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Acikcasi ingilizce seviyen cok iyi degil demekki , ve bu sirket risk almak istememis olabilir seni kaydettirerek. Eger Ciee ile calisan 3 sirketten biri ise gecn sene Ciee her ogrenciye mulakat yapti ve bazilarinin work and travel kayitlarini iptal ettirdi. Ve bu soylediklerim ocak subat gibi de yasandi. Sanirim sirketin senin de bu sorunu ysayabilecegini dusunmus ve seni magdur etmek istememis. Eger son sinif degilsen ingilizceni gelistirip tekrar dene ya da baska sirketle sansini dene. Emin olabilirsin seni havada kapacak bir suru sirket var ama iyi sponsoru olan iyi bir firma ile gitmek cok cok daha iyidir.
    tekrar merhaba sitede iş seçerken sponsorlarına önem vermemiz gerektiği vurgulanıyo ama ben bi şirketle yüzyüze görüşmeye gidebilecek bir şehirde değilim ve tel görüşmesinde e-postalardan sponsarlarını öğrenemiyorum acaba iyi ve güvenilir işveren/şirket ismi verebilir misiniz? ona göre şirketlere bunları sorma şansımız olur.teşekkürler şimdiden

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sana sponsorunu soylemeyen sirketle zaten cok ugrasma , telefonla konus hepsiyle ve hepsinin sponsorlarini ogrenmeye calis. Biz bircok sponsorla calisiyoruz ayaklarini yeme. Saglam sponsor var mi yok mu ogren. Dedigim gibi zaten sakliyorsa senden sponsor isimlerini salla o sirketi , gizledigi birsey var demektir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çocukluğumdan beri ingilizceyi bir hayat felsefesi haline getirmeme rağmen Advanced Düzey ingilizceden biraz uzağım. Fransızca öğrendiğim için üst düzey ingilizceyi unttumsayılır. 'lifeGuardlık' Can kurtaranlık da advanced istiyor. Şimdi soracağım soru şudur ki. Bilet fiyatları şimdiden alsam mı ki yani şubatta alsam arada kaç lira fark olur? Advanced düzey ingilizce isteyen Cankuranlık dışında neler yapabilirim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar aranızda kaydolup sözleşmeyi okuyan var mı?Benim sözleşmemde 4. sınıflar için vize reddi almamız durumunda verilen ücretten 500 dolarının kesileceği yazıyor.Sizde de böyle bir durum söz konusu mu ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı dejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim kıyı şeridi tavsiye etmişsin ama oralar genellikle pahalı şehirler hem konaklaması uygun ve iyi para kazanabileceğim hem de güzel şehirlere yakın bir yer söleyebilir misin?ihtiyacım tam da bu
    ben ohio gitmistim bence en iyi para biriktirilecek yer marlyland vardi galiba orasida hem eglence yeri hemde para birikterebilrisin demek istedigim buyuk sehirlere gitmemeniz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı deniz18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocukluğumdan beri ingilizceyi bir hayat felsefesi haline getirmeme rağmen Advanced Düzey ingilizceden biraz uzağım. Fransızca öğrendiğim için üst düzey ingilizceyi unttumsayılır. 'lifeGuardlık' Can kurtaranlık da advanced istiyor. Şimdi soracağım soru şudur ki. Bilet fiyatları şimdiden alsam mı ki yani şubatta alsam arada kaç lira fark olur? Advanced düzey ingilizce isteyen Cankuranlık dışında neler yapabilirim.
    Biletlerin alinacagi en iyi donem mart nisan donemidir. THY ile gidecem illa diyorsan da Ocak subat donemidir. Daha erken almanin hicbir fiyat kazanci saglamaz size. Ayrica Lifeguardlik Advanced duzey degil , Upper seviyesinde ingilizce ister. Advanced ingilizce , server , front desk gibi pozisyonlarda olur. Eglence parki , satis , busser lik , Lifegardlik gibi isler upper intermediate seviye ister.
    Alıntı slytein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ohio gitmistim bence en iyi para biriktirilecek yer marlyland vardi galiba orasida hem eglence yeri hemde para birikterebilrisin demek istedigim buyuk sehirlere gitmemeniz
    Bolge olarak spesifik bir yer ismi soylemekten ziyade , konaklamanin ve ulasimin ucuzlugu ve saatlik ucretin yuksekligi para biriktirmeyi sagliyor. Ayrica Maryland de haftalik 90 dan asagi kira olacagini hic sanmam.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Biletlerin alinacagi en iyi donem mart nisan donemidir. THY ile gidecem illa diyorsan da Ocak subat donemidir. Daha erken almanin hicbir fiyat kazanci saglamaz size. Ayrica Lifeguardlik Advanced duzey degil , Upper seviyesinde ingilizce ister. Advanced ingilizce , server , front desk gibi pozisyonlarda olur. Eglence parki , satis , busser lik , Lifegardlik gibi isler upper intermediate seviye ister.

Bolge olarak spesifik bir yer ismi soylemekten ziyade , konaklamanin ve ulasimin ucuzlugu ve saatlik ucretin yuksekligi para biriktirmeyi sagliyor. Ayrica Maryland de haftalik 90 dan asagi kira olacagini hic sanmam.
    İlginiz için teşekkür ederim özgürsum. Şirketin bana verdiği bilgiye göre bunu belirttim yalnız. Ben genellikle heyecanlı birisiyim o yüzden Upper ıntermediate konuşurum. Yalnız Advanced'e yükseltip işte LifeGuard düşünüyordum. Fakat siz LifeGuard Upper istiyor dediniz Sizce LifeGuard iyi bir meslek midir? Ayrıca turizm çıkışlıyım. Server derken Garsonluktan bahsediyorsunuz sanırım 2 sene garsonlukta hayatım çürüdü. Amerikada Otel Garsonluğu nasıldır yani sistem açısından. Ayrıca Front Desk de olabilir.

Yani özetle Girişimci ve aktif birisiyim hayallerimin olduğu bir şehire gidiyorum. Hayallerimi yaşarken de ne gibi zorluklarla karşılaşacağımın kesinlikle farkındayım. LifeGuardda şüphelerim oluyor bazen.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı deniz18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginiz için teşekkür ederim özgürsum. Şirketin bana verdiği bilgiye göre bunu belirttim yalnız. Ben genellikle heyecanlı birisiyim o yüzden Upper ıntermediate konuşurum. Yalnız Advanced'e yükseltip işte LifeGuard düşünüyordum. Fakat siz LifeGuard Upper istiyor dediniz Sizce LifeGuard iyi bir meslek midir? Ayrıca turizm çıkışlıyım. Server derken Garsonluktan bahsediyorsunuz sanırım 2 sene garsonlukta hayatım çürüdü. Amerikada Otel Garsonluğu nasıldır yani sistem açısından. Ayrıca Front Desk de olabilir.

Yani özetle Girişimci ve aktif birisiyim hayallerimin olduğu bir şehire gidiyorum. Hayallerimi yaşarken de ne gibi zorluklarla karşılaşacağımın kesinlikle farkındayım. LifeGuardda şüphelerim oluyor bazen.
    Acikcasi server liga ingilizcen yetiyorsa en iyisi o dur, cunku bahsislerle beraber en iyi kazanclar o pozisyonda olur. Baskalarinin 60 saat calisip kazandigini siz 30-40 saatte kazancaksiniz. Ama cok iyi ingilizce isterler.Hele bi sana isler sunulsun , o zaman forumda isler hakkinda yorumumuzu yapariz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Tek gıdecek olanlara tavsıye

Arkadaslar ben bu sene ilk defa WAT'a katilmayi dusunuyorum ve tek gidecegim daha once tek gitmis olan arkadaslarimin tavsiyelerini ve yorumlarini bekliorm. Tesekkurler...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)