Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD'de Kredi Kartı Kullanımı {Ana Başlık}

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Şimdi arkadaşlar. Bütün yazılanlardan sonra 2 şey yattı kafama.

1) Burdan HSBC kart ile gidersem ekstrelerimi Türkiye'deki biri mi ödemek zorunda yoksa ordaki herhangi bi bankadan ödeyebilir miyim?

2) Orda büyük ihtimalle bulabilirsem Bank of America'dan hesap açtıracağım. Onların bana vereceği banka kartıyla internet üzerinden alışveriş yapabilir miyim?

Yardım ederseniz sevinirim..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

visa electron amerikanin ger yerinde gecerli degilmi?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart kredi kartı

arkadaşlar elektronik ürünler en uygun iinternet uzerınden alınıyormus bunun içinde kredi kartı gerekiyor.turkiyedeki kredi kartlarımızı orda kullanabiliyoruz ancak para odemesi turkiyeden yapılması gerekmekte ayrıca bankalar bizlere fazla limit vermiyor.amerikadaki bankalaradan kredi kartı alabiliyormuyuz.yada orada hesap actırıp yatırdıgımız kadar alısveriş yapabilirmiyiz.
    sonuc olarak orada internet uzerinden nasıl alışveriş yapabiliriz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

debit kartınla da yapabilirsin (banka hesap kartı)
    ayrıca kredi kartı da alabilirsin ama uğraşmaya değmez bence 2-3 ay için...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki necro, tr deki kredi kartımızın kullanımı nasıl olur abd de? ( internet için konuşuyorum )

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

kartın yurtdışında ve telefon, internet kullanımına açıksa (ki hemen hemen hepsi açık oluyor) ödediğim ücretin günlük kura göre ytl değeri ekstrene yansıyor... ama birkaç banka şöyle birşey yaptı bu ay, yurtdışındaki alışverişlerini 1-2 ay öteleyebiliyorlar... bu konuda bankanla görüşebilirsin.
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

anladım... teşekkürler.
    bi kesinti, fln olmaması güzelmiş. o zaman debitle fln uğraşmamada gerek kalmaz. gerçi debiti her türlü alıcaz ama... en azından nette kullanmam...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hangi bankalar bir iki ay öteliyor acaba..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

oradaki çıkarttığımız kart limiti ne kadar ve başvuru ücreti felan var mı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turkiyedeki kredi kartımızı kullanabiliyoruz ama paranın turkiyeden odenmesi gerekiyor buda sorun oluyor.ordan buraya parayı gondermek zor oluyor.ayrıca turkiyedeki kredi kartlarını orada kullanmamız durumunda banka max %2 olmak uzere bizden komisyon alıyor.newyork da subesi olan bir turk bankası işimizi gorebilir ben iş bankası ve garanti ye sordum yok.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bende Hsbc bankasının kredi kartı var sonuçta hsbc dünyanın heryerinde şubesi var ama yinede kredi kartı ödemelerimi türkiyedenmi yapmam gerekiyor anlam veremedim :S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

HSBC için ben bankaya sormuştum durumu, Türkiye'de LCW lerden yatırılabildiği gibi gittiğimiz eyalette böyle yerler bulabileceğimi, yoksa bile eyaletteki anlaşmalı bankalardan ekstremi ödeyebileceğimi söyledi bana.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende Hsbc bankasının kredi kartı var sonuçta hsbc dünyanın heryerinde şubesi var ama yinede kredi kartı ödemelerimi türkiyedenmi yapmam gerekiyor anlam veremedim :S
    hocam ben musteri temsilcesiyle gorustum hsbc campus kart için odemeyi oradan yapamiyormusuz turkiyeden yapmamız gerekiyor ytl olarak bankanın kendı kurunda donusturp ektreye yansıtıyorlarmıs ama istersen dolarla da odeyebılıyormöusun turkıyeden ama bunun için bi sey actirman gerekliydi unuttum ismini.
    ben ewdekilee kart nosunu vericm krediyi cekip yatirsınlar ole hem orda da rahat rahat kullaniyim ;

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar ben de citibank tan yurtdisi ogrenci hesabi die bi hesap actirdim. burdan gonderilen parayi ordan kesintisiz cekebilicem. ayrica hic param kalmazsa ya da cuzdanimi kaybedersem vb bana 2000 dolarlik bi kredi saglanabilecek. internet isini ben de bi soriim bu arada

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fritz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben de citibank tan yurtdisi ogrenci hesabi die bi hesap actirdim. burdan gonderilen parayi ordan kesintisiz cekebilicem. ayrica hic param kalmazsa ya da cuzdanimi kaybedersem vb bana 2000 dolarlik bi kredi saglanabilecek. internet isini ben de bi soriim bu arada
    abi ne gerek var para almaya turkiyeden valla ben bızımkılerı ole ikna ettım yazın 5 kurus istemıcm die acaba internette de kullanabılıyormuyuz bizim burdaki kartlari?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar ben Bonus karta ve Fınanaskar t kullandım hıc bır keısntı yok o ankı kurdan cevırıyorla ryanı bır kaybınız olmur orda kredı kartı bence zor ıhtımal sız en guzelı burdakı ıle alın. buraya para gondermek zor deyıl ayrıca wester unıon ıle 25 dolar oduyorsunuz ıstedıgınız kadar yollayın ne kadar fazla yollarsanız tek sederde okadar ıyı yanı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı erdal600 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben Bonus karta ve Fınanaskar t kullandım hıc bır keısntı yok o ankı kurdan cevırıyorla ryanı bır kaybınız olmur orda kredı kartı bence zor ıhtımal sız en guzelı burdakı ıle alın. buraya para gondermek zor deyıl ayrıca wester unıon ıle 25 dolar oduyorsunuz ıstedıgınız kadar yollayın ne kadar fazla yollarsanız tek sederde okadar ıyı yanı.
    sadece ytl ye ceviriliyor borc olarak dimi?ama nette de kullanabılıyormuyuz acaba bi bilgin var mi hocam ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet evet nettede kullanıyorsun ama yuksek meblahalarda kredı kartı son ekstıreısın fax veya maılını ıstıyorlar gıtmeden maıl ıle ekstre yollanmasını talebını ısteyın bır ıstersenın dolar olarak yaptıgınızı dolar euro olarak yaptıgınız alısverıslerı euro olarak odeye bılıyorsunuz ama ozel bı ıstek yoksa TL ye cevrılıyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı erdal600 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet evet nettede kullanıyorsun ama yuksek meblahalarda kredı kartı son ekstıreısın fax veya maılını ıstıyorlar gıtmeden maıl ıle ekstre yollanmasını talebını ısteyın bır ıstersenın dolar olarak yaptıgınızı dolar euro olarak yaptıgınız alısverıslerı euro olarak odeye bılıyorsunuz ama ozel bı ıstek yoksa TL ye cevrılıyor
    ben de olyle duydum ozel istek yok ise tl ye cevirip ektreye yansitiyorlar neyse zaten maille geliyor ektre o zamn bir sorun olmaz demekki

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben citibank tan çıkardım bankamatik mis gibi. amerikanın bir çok yerinde geçiyor yaygınmış da daha ne olsun.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

üstünde visa yazan her kartın geçtiğini duymuştum. Merak ettiğim nokta mesela benim cardfinans ım var döviz hesabı açtırmam lazım mı ? açılackasa Türkiye de i amerika'da mı?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ben amerıkada cok yogun bı sekılde kredı kartı kullandım bı defa alısverıslerde kullanınca banka once o parayı dolara cevırıyo ve sen kur farkından dolayı zarar edıyorsun eger o alısverısı ıade edersen tekrar dolardan tl ye cevırıyo ıkıncı defa zarar edıyorsun
    onun dısında tum kartların yurtdısı kullanım ucretı var cuzı bı mıktar ama var

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

kredı kartı yanınızda olsun ama gerekmedıkce kullanmayın ve araba kıralarken kredi kartınızda promosyon cekıyorlar daha sonra onu nakıt odeyın heme lımıtınız eksılmez hemde kur farkı odemezsınız

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Hocam provizyon olmasın o?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar annesini veya babasını kartını amerika kullanan varmı? ben giderken babamın hsbc kartını almayı düşünyorum bir prblem olurmuk?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı smartscream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstünde visa yazan her kartın geçtiğini duymuştum. Merak ettiğim nokta mesela benim cardfinans ım var döviz hesabı açtırmam lazım mı ? açılackasa Türkiye de mi amerika'da mı?
    Açtırabilirsin fakat masraflı . Geçen sene Citibank bir kereliğine 75$ keserek hesap açıyordu . Eğer para gönereceksen MoneyGram ya da Western Union 'ı araştır derim .

Alıntı micmuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar annesini veya babasını kartını amerika kullanan varmı? ben giderken babamın hsbc kartını almayı düşünyorum bir prblem olurmuk?
    Ne için kullanacaksın ? Alış-veriş olursa problem yaşamazsın , araba kiralamak için alacaksan hem ehliyetin hem de kredi kartının senin adına olması lazım .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alış veriş için kullanacam kamera, telefon fln.. ok yurtdışı kullanıma açtırıyım ozman hemen

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

araba kiralamak icin ne kadar limitli bi kart almamız lazım???

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı kennesaw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba kiralamak icin ne kadar limitli bi kart almamız lazım???
    İşte max 50-75$ civarı kesiliyor araba kirasında kendim kiralamadım fakat sormuştuk Seattle 'da . Fazla limitli olmasına lüzum yok !
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)