Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 84 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 84 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kötü anılar buraya

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vay bee dallas mı desem yalan rüzgarı mı deseemm..yok abi yok bu work and travel işi bize göre değil..ne güzel gül gibi bir ülkemiz varrr..avrupaya gidince bunu anlamıştım..bi de amerikaya gidiyim nasılmış diceektim ama gerek yokmuş galiba yaaa...oturuyum oturdugum yerde...yazın 500ytlye giderim güneyde bir otelde çalışırım öyle de geliştiririm ingilizcemi...kalsınnnn amerika orda

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Millet harbi harbi kapışmış burda herkes kendince haklı birşey diyemiyorum. Kimseyi tanımama rağmen okuduklarımdan bahsi geçen 'ayhan abi'nin de öyle kötü niyeli olduğunu veya yozmen1 inde ayhana iftira ve karalama çabasına girdiğine inanmıyorum. Ne kadar iki taraf çok farklı uç şeyleri iddaa etselerde bu sadece insanların olaylara bakışları ve yorumlamaları arasındaki fark diyebiliyorum. Ve yanlış aktarımlardan öne çıkabilecek farklılıklar.

Ayrıca ceza yiyen arkadaşımızında kesinlikle öyle bir taciz gerçekleştireceğine ihtimal veremiyorum üniversiteye kadar belli bir eğitimi almış ve ingilizcesini ilerletebilmek için burdan taaaaa amerikalara kadar gitmiş bir kişiliğin öle çocuk sapıklığı yapacağına kesinlikle inanmıyorum. Ne kadar taciz edildiği ileri sürülen çocuk böyle birşey yaptı ve piskologların evet psikolojisi bozulmuş demesine rağmen. Bu sadece amerikan adalet sisteminin kendi vatandaşı olmayanlara farklı ve acımasız davrandığından kaynaklanıyor tahminimce.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bunları okuyan ınsan bırak amerıkaya gıtmeyı evden dısarı cıkarken 5 kere dusunur parayı verdık artık :S gercı sonlara doğru durum ıyıye doğru azda olsa kaydı ama.......

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bi maceramida ben anlatim ozaman..gecen yazin NY queensbury deyim ve six flags great escape de calisiyorum..gerci bizim turkler great mistake derlerdi hani bu paraka..ben wall-martin hemen caprazinda budget-inn diye bir motel vardi burda kaliyordum..sahibide pakistanli..cok iyi anlasirdik ,baya bi maceramiz olmustu beraber..birgun muhabbet arasinda bana polis seni durdurdugunda ehliyetin yaninda yoksa ehliyetini motelde unuttugunu ve acil hastaneye yetisecegini sole demisti..bende kafama onu kazimisim tabi..zaman su gb akip geciyor tabi..bigun ben arkadasa ''olm su arabayi verde bende bi abd de araba surmenin heyecanini ,sicakligini hissedim'' dedim..ne kadar yok dese de bana , ben dururmuyum ,karadenizliyim bikere inadim inat..bi baktim dreksiyondayim..actik muslum babadan bide muzik..nese lake georgeyi bilenler bilir , arabayi dj clubin onunden aldim ben..nese hersey cok guzel normal hizmda devam ediyorum ben.. bide arkadasa dondum ve''lenn olm, bide okadar korkuyosun polis molis diye, bak nerdeyse gelcez ,yalanadan ugrastiriyosun beni'' dedim
    ama tabi keske demez olaydim..aniden bir ses..dikiz aynasina baktim..arkadasa baktim ..arkadas eywah dedi..polis tampona kadar girmis de aniden isiklari yakmasinmi...eee buyrun maceraya..ehliyet yok bende..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi maceramida ben anlatim ozaman..gecen yazin NY queensbury deyim ve six flags great escape de calisiyorum..gerci bizim turkler great mistake derlerdi hani bu paraka..ben wall-martin hemen caprazinda budget-inn diye bir motel vardi burda .................................................. .........................................ama tabi keske demez olaydim..aniden bir ses..dikiz aynasina baktim..arkadasa baktim ..arkadas eywah dedi..polis tampona kadar girmis de aniden isiklari yakmasinmi...eee buyrun maceraya..ehliyet yok bende
    arkadaşım bu meaceranın devamını dinlemeliyiz,
    bu arada yukarıda esen "yalan rüzgarı" ise gerçek olması dolayısıyla bize ibret olsun, vede not edilmesi gereken noktalar var ,yoksa kişiler, dallas-ceyar çoğumuz için hikaye kısmı...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben myrtle beach de güvenlik sorunu var mı onu merak ediyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi maceramida ben anlatim ozaman..gecen yazin NY queensbury deyim ve six flags great escape de calisiyorum..gerci bizim turkler great mistake derlerdi hani bu paraka..ben wall-martin hemen caprazinda budget-inn diye bir motel vardi burda kaliyordum..sahibide pakistanli..cok iyi anlasirdik ,baya bi maceramiz olmustu beraber..birgun muhabbet arasinda bana polis seni durdurdugunda ehliyetin yaninda yoksa ehliyetini motelde unuttugunu ve acil hastaneye yetisecegini sole demisti..bende kafama onu kazimisim tabi..zaman su gb akip geciyor tabi..bigun ben arkadasa ''olm su arabayi verde bende bi abd de araba surmenin heyecanini ,sicakligini hissedim'' dedim..ne kadar yok dese de bana , ben dururmuyum ,karadenizliyim bikere inadim inat..bi baktim dreksiyondayim..actik muslum babadan bide muzik..nese lake georgeyi bilenler bilir , arabayi dj clubin onunden aldim ben..nese hersey cok guzel normal hizmda devam ediyorum ben.. bide arkadasa dondum ve''lenn olm, bide okadar korkuyosun polis molis diye, bak nerdeyse gelcez ,yalanadan ugrastiriyosun beni'' dedim
    ama tabi keske demez olaydim..aniden bir ses..dikiz aynasina baktim..arkadasa baktim ..arkadas eywah dedi..polis tampona kadar girmis de aniden isiklari yakmasinmi...eee buyrun maceraya..ehliyet yok bende..
    böyle yarım bırakılır mı ya ayıp
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Bnmki anlatılanların yanında devede kulak kalır ama kısaca ben de bahsedeyim. 2007 yazında Abd de çalışmış biraz da gezmiş olarak 12 Eylül'de Türkiye'ye dönmek üzere hava alanının yolunu tuttum. Vizem 10 Eylülde bitiyordu ama +30 gün gezme süresini biliyorum ya takmıyorum fazla. Verdim valizleri, güvenlikten geçicem pasaporta bi bakıyor görevli ilk dediği şey gel bakayım sen söyle bir kenara (Tabi İngilizce) Ben tabi noldugunu bilmiyorum ama az cok da tahmin ettim. Vizen geçmiş meçmiş kaçaksın derken dedim özel belgem var +30 gün sürem de var vs vs. Çıkartım DS2019 u gösterdim, aldı bir baktı. Bir üstüne de sordu diger adam Bakanlıktan belgesi var salıver gitsin gibisinden bir seyler
    söyledi ben de Oh çektim tabi.
    Özetle bu gibi olaylar olma ihtimali yüksek ama DS i göstermeniz yetiyor. Ama diğer tüm olaylarda oldugu gibi en önemlisi soğuk kanlı olmanız. İyi günler...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

deneyimlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler...umarım bu sene sorunsuz bir wat geçirir herkes...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kremkaramel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deneyimlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler...umarım bu sene sorunsuz bir wat geçirir herkes...
    umarız herkes mutlu bir şekilde amerika'dan döner.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

şöyle kısadan anlatayım bi tane..bizim patron her hapşurduğunda huh jesus derdi ulan benimde komiğime gidiyordu bu..bi gün yanyanayız ben hapşurdum istem dışı huh moses dedim..adam tip tip baktı yüzüme bayağı bi sırıtmıştı ortamda

edit:yahu buraya ciddi anılar girilmiş bu pek uymadı gibi ama tuzu biberi olsun.. pardon
    Konu cAv tarafından (04-03-2011 Saat 12:54 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

biz bazı yönlerden çok saf milletiz valla,

öyle çocuk tacizi fln pek bilmeyiz, yanlış anlaşılmak bile aklımıza gelmez pek.

valla gerçekten suçu olan varsa bişey diyemem ama allah kimseyi suçsuz yere iftirayla karşı karşıya bırakmasın, heleki başka bi memlekette.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

olayları genel olarak okudum kimseyi tanımıyorum zaten aradan yıllar geçmiş o arkadaş tacizcimi yoksa suçsuz mu bilmiyorum ama niye herkes sanki Türkiyede hiç çocuk tacizcisi yada kötü insan yokmuş gibi davranıyor anlayamadım ve bir Türk olarak şunu diyorum ki herkese sırf Türk olduğu için güvenilmez ve inanılmaz ne yazık ki bizim aramızda da insan ve Türk sıfatlarını taşıyamayan kötü kalpli insanlar var
    Benden de tavsiye şu olsun yurtdışında yada memleketinizden ayrı bir yerde gördüğünüz her Türke yada hemşehrinize onu tam tanımadan güvenmeyin bu yolla çok büyük kazıklar yiyebilirsiniz...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı mcc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olayları genel olarak okudum kimseyi tanımıyorum zaten aradan yıllar geçmiş o arkadaş tacizcimi yoksa suçsuz mu bilmiyorum ama niye herkes sanki Türkiyede hiç çocuk tacizcisi yada kötü insan yokmuş gibi davranıyor anlayamadım ve bir Türk olarak şunu diyorum ki herkese sırf Türk olduğu için güvenilmez ve inanılmaz ne yazık ki bizim aramızda da insan ve Türk sıfatlarını taşıyamayan kötü kalpli insanlar var
    Benden de tavsiye şu olsun yurtdışında yada memleketinizden ayrı bir yerde gördüğünüz her Türke yada hemşehrinize onu tam tanımadan güvenmeyin bu yolla çok büyük kazıklar yiyebilirsiniz...

kesinlikle haklısın ama bizde sokağın ortasında tanımadığın bi çocuğu bile sevsen insanların aklına kolay kolay kötü bişey gelmez.

tabiki kimseye sırf türk diye güvenilmez,o zaman istanbulda herkese güven bakkiym noluyo

hepimiz kazasız belasız gider döneriz umarım.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ucagımız ıstanbuldan londraya ınmıstı daha sonra Nyc ucagına bınecektım.londraya ılk ındıgımızde ucagın kapısından gecer gecmez kapıda bekleyen sıyahı polıs sadece benı cevırdı bı anda are u alone falan dedı yalnız mısın tek mı geldın vb bı kac soru sordu garıp garıp baktı kendımı kotu hıssettım n yalan soylıyım terorıst muamelesı gordum desem yerı kotu hıssettım kendımı gercı sadece bı kac soru sordu sadece hakkıdır da ama bakısları benı kızdırmıstı..nereye gıdersenız gıdın muslumanlara bakısı tektır
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vay anasını ya,epey kötü şeyler yaşayanlar olmuş...
    bende naçizane yaşadıklarımı yazayım.ne kadar kötü olduklarına siz karar verin...

öncelikle arkadaşlar kural 1:eğer alkol aldıysanız,kafanız ayık olsa bile,gecenin bir yarısı arabayla gezmeye çıkmayın.hele bir de altınızdaki araba mustang ise...iyi sürün veya sürmeyin,gece ille bir kontrol olacaktır...ondan sonra al başına belayı...ellerinde otomatik silahlarla gelen sherrif memurları,arabadan hışımla çıkarılmanız,donunuza kadar aramaları vs...seyreyleyin komediyi ondan sonra...
    ha,kurtululurmusunuz,kurtulursunuz.polisin karşısında iyi tavrınızı takınır,sorularına adam akıllı cevap verir ve "ben watcıyım abey" imajını oluşturursanız kurtuluyorsunuz,ömrünüzden 10 yıl gidiyor ama...bütün bunlar olurken,yanınızda sizi destekleyen,kurtulmanızda pay sahibi olan bir dostunuz olması da paha biçilemez...

ama herkes benim kadar şanslı olur mu bilemem...sonuçta orada alkollü araba kullanmanın cezası hapis ve ehliyet iptali....denemenizi önermem

2.olarak,müşterilerle yaşanan ve dil yetersizliğinden gelen sorunlara bir örnek vermek istiyorum: (bazı yerleri zihninizde daha iyi canlandıracağınızı düşündüğümden ingilizce yazmayı uygun gördüm.)eğlence parkında ilk günlerim.ortama yeni yeni adapte olmaya çalışıyorum.ingilizce de çok iyi değil haliyle.o sıralarda çocuk ridelarında çalışıyordum.müşterilerden birisiyle epey bir sorun yaşamıştım.bu hanım ablamız(meksikalı) obez haliyle çocukların rideına binmek istedi,kızıyla birlikte.bende dedim ki "im sorry this is not good for you"...kadın illede binecem diyor...haliyle lap bar kapanmayınca inmek zorunda kaldı..neyse efenim çocukları bindirip indirdik,kadının arkadaşı geldi ve arkadaşını neden bindirmediğimi söyledi.
    bende dedim ki -buraya dikkat- "i think she is not good for it,cuz she is fat (burda kadının suratında bir dumurlara gelme ifadesi ve akabinde devam ettim) hold on pls,i didn't tell to her like that,i told...." demeye kalmadan bu kafadan bacaklı konuşmanın geri kalanını dinlemeden beni topa tutmadı mı? neymiş efendim "you can't behave like that,you are rude,call your supervisor,im gonna tell them and you'll be fired,vıdıvıdıvıdıvıdı..."eh,ben haklı olduğumu biliyorum haliyle,sallamadım.5 dakka geçmedi 2 tane lead beni kolumdan tuttukları gibi götürdüler,şikayet var,durumu bi anlat bize diye. aniattım tabi. bi ara coştum da zaten "how can she judge me? who are she?" falan dedim.leadler benim haklı olduğumu biliyorlar ama özür dilemek zorundasın diyorlar başka birşey demiyorlar...(ha meksikalı ha amerikalı al birini vur ötekine,töbe töbee) neyse yanımda leadler gittim bunların yanlarına. ve özür dileyecem ayağına durumu açıkça anlattım,böyle birşeyi yüzüne karşı diyip demediğimi sordum...bu sefer 2 kadın ağız birliği yapıp "dedin" demezlermi? bir yandan kadınlara laf yetiştirmeye çalışıyorum,bir yandan leadler özür dile özür dile diye baskı yapıyorlar...o anda yaşadıklarımı anlatamam arkadaşlar.özür dilesem haklıyken haksız olacam,dilemesem şikayetçi olacaklar korkusu falan...zaten ingilizce yetmiyor...en sonunda kadınlar leadlerle tartışmaya başladılar,ben onları izliyorum.sonra canıma tak etti ve "size söylemediğim o cümle için üzgünüm,ama bu nedenden beni kovduramazsınız,buyrun deneyin" dedim(gerçi elin meksikalısı ne anlar ironiden ya neyse...) ve arkamı dönüp break rooma gittim.bir postada oradaki amerikalılara dert anlattım sinirli bir halde (artık olayımı anlattım,yoksa sövdümmü siz tahmin edin)...sonrasında leadler beni ara vermeye yolladılar zaten.gün sonunda da leadlerimden birisinin "don't worry,mexicans always do that,they don't deserve to be in our country" diyip ardından bir adet "a good job from good employee" high five ı ile yollaması ise benim için onur verici birşeydi....

kural 2:meksikalıların bu derece uyuz olanlarından uzak durmak lazım.hani akıl sağlığımız açısından...

şunu unutmayın: orada aynı zamanda ülkemizi de temsil ediyoruz ve olabileceğimiz kadar güçlü olmak zorundayız...eminim herkes üç aşağı beş yukarı benzer müşteri münakaşaları yaşar,yaşayacaktır...oradakilerin buradakilerden farkı,kendinizi daha güçlü savunmanız.çünkü dilini öğrenmeye gittiğiniz toplumun dilinde tartışacaksınız onlarla..işin zor kısmı bu işte...sağlam durmak lazım...

bunlardan başka daha kötüleri de var...eklerim uygun bir zamanda...yoruldum yazmaktan

(not:yazarken bile sinirlendim gece gece ya )
    Konu quinzeo tarafından (08-05-2011 Saat 02:08 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Quinzeo'nun müthiş "Meksika" macerasının bir benzeri de benim başıma geldi.

Benim de ilk iş günlerimden biri..Yeni yeni kuralları öğreniyorum, çalıştığım trenin yanında bir eşya bırakmak yasak, 1 dolar karşılığı aşağıdaki dolaplara bırakmak gerekiyor.Ama bir yandan etrafı kontrol etmek, bir yandan çalıştığım arkadaşlarla koordinasyonlu olabilmek ilk başlarda zor tabii.Bütün dikkatlerime rağmen bir bayan güneş gözlüğü ve şapkasını trenin yanına koymuş ve trene binmiş.Aldım elime, kaldırdım yukarı; teker teker soruyorum bunlar kimin? diye. Tereddütlü bir şekilde Meksikalı bir adam, benim benim dedi. Ama bayan eşyaları olduğu için şüpelendim tabii ki. Emin misiniz? diye sordum. Tabii ki diye cevap verdi.Ondan sonra o adama teslim ettim doğal olarak ve o treni gönderdik...Turunu bitirmiş diğer trenden inen yolculardan biri yanıma geldi ve bana dedi ki: burada eşyalarım vardı gördünüz mü? Ben de biraz önce bir beyefendiye teslim ettim dedim. Kadın şaşırdı tabii ama çok anlayışlı biriydi anladı hemen olayı. Ben de dedim ki merak etmeyin kaçacak bir yeri yok mecburen gelince bu kapıdan çıkması gerekecek..Neyse bayanla beraber diğer trenin gelmesini bekledik ve adam sonunda çıkış kapısına geldi.Adama sordum, neden bu eşyalar benim dedin diye. Ondan sonra bir anda 4-5 kişi olan adamlar sardı etrafımızı ve kadına dediler ki bu çocuk bize zorla verdi bunları.Kadın kendinden emin bir şekilde "öyle olmadığına eminim" dedi.Adam elindekileri kadına teslim edip biran önce kaçmaya çalıştı. Ama kadına dedim ki bu hırsızlara gerekli olan müdahaleyi yapacağımdan emin olabilirsiniz. Kadın da teşekkür edip ayrıldı.

Ondan sonra hemen leadin yanına gittim ve güvenliği aramasını istedim.Tabii ki dedi ve hemen bir güvenlik görevlisi yanıma geldi.Bir kişinin başkasının malına el koymaya çalıştığını ve yalan söyleyerek beni yanılttığını söyleyip; yüz hatlarını ve giydiği elbiseyi tarif ettim. Çok kısa sürede bulunarak gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi.Ve hepimiz rahat bir nefes aldık.

Sevgili arkadaşlar, hiç kimseyi memleketinden dolayı suçlayamayız.Ancak bazı şeyler vardır ki herkes tarafından görülüp, tahlil edilebilir. Çok ama çok iyi niyetli Meksikalılar da var, tekrar görüşeceğim çok fazla Meksikalı arkadaşım var. Ama gerçekten problem yaşayabileceğiniz; beklemediğiniz davranışlar sergileyecek çok yüksek sayıda Meksikalı Califonia'da yaşıyor. Siz siz olun her zaman temkinli davranın arkadaşlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bır gun bılgısayara daldıgım ıcın bı de mutfak cok kalabalık oldugundan ocagın ustune caydanlık bıraktıgımı unutmustum farkettıgımde cok gectı caydanlıktan dumanlar cıkıyordu yarısı sıyah olmustu yanmıstı..ev sahıbı alman kadın cımrının tekı . bı kac sat sonra kadın gelıp dedı caydanlıgımı sen mı yaktın dıye ewt dedım tmm hersey ıyı guzelde benı ıspıyonlayan tayvanlı arkdslara kıl kapmıstım.bunu bır koseye yazdım .bı gun partı verdık bı arkdsın dogum gunuydu .bılmem apacı muzıgı falan actık eglendık tayvanlılar da eglendı .yalnız o benı ıspıyonlayan cocuk dans ederken ev sahıbının kocasıyla cekmıs oldugu resmı duvardan dusurdu ve camını kırdı ıstemeden . anında ulastırdım alman kadına ahh ıntıkam atesı . kadın kızmadı kırdıgına ama gelıp kendısı nıye soylemıyor dedı.kotu bı anı degıl ama yıne de yazdım
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

quinzeo'nun hikayesi iyiymiş. Sürpriz sonla bitmesi heyecan verici

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Daha önce de anlatmış mıydım bilmiyorum ama six flagste çalışmaya başladığım ilk gün,hatta ilk bir saat içinde çok umut kırıcı bir deneyim yaşamıştım.Ride operatorlük yapanlar bilirler,safety training ler almıştık bir sürü,zaten gerginsin.İlk gün nasıl olacak heyecanı var.Ben çalışACAĞım ride ın sınavını yeni gçemişim,geldim çalışmaya başlayacağım.Daha ilk saat içinde downtime yaşadık,yani ride bozuldu.(o gün şimşek çakıyordu ve yağmur bastırmak üzereydi.)Ama diğer rollercaosterlar henüz kapanmamıştı,ilk biizmki kapandı.

Neyse,lead im bana dedi ki git girişte dur,closed yazıısnı tak ve gelenlere kapalı olduumuzu açıkla,başka ride ları öner filan.Ben de yaptm aynen,insanlar teşekkür edip gidiyorlar filan.Sonra bir cadaloz geldi,bana herkesin içinde avaz avaz bağırmaya başlamasın mı...Nasıl kapalı olur,ben season pass aldım,4 tane vip aldım.Hepsi de flashpass(binme önceliği olan pahalı biletler.)İstediğim ride a binemeyeceksem ben buraya boşuna mı para ödüyorum filan,saydırıyor..O kadar kötü hssettim ki,daha ilk saatim yani işte...Hemen kendimi toparladım ,gidin yönetimle konuşun muhattabınız ben değilim dedim.Zaten öyle yapıcam diye daha da çok söylenerek gitti..

Oldukça umut kırıcı bir başlangıç yaptım,ulan dedim acaba bu iş bana göre değil mi,ben çekemem böyle çirkef insanları falan..Ama 3 ayın sonunda o kdr çok gördüm ki bunun gibi olay,artık işin kurdu olmuştum hiç etkilenmeden başımdan savmayı öğrendim =)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce de anlatmış mıydım bilmiyorum ama six flagste çalışmaya başladığım ilk gün,hatta ilk bir saat içinde çok umut kırıcı bir deneyim yaşamıştım.Ride operatorlük yapanlar bilirler,safety training ler almıştık bir sürü,zaten gerginsin.İlk gün nasıl olacak heyecanı var.Ben çalışACAĞım ride ın sınavını yeni gçemişim,geldim çalışmaya başlayacağım.Daha ilk saat içinde downtime yaşadık,yani ride bozuldu.(o gün şimşek çakıyordu ve yağmur bastırmak üzereydi.)Ama diğer rollercaosterlar henüz kapanmamıştı,ilk biizmki kapandı.

Neyse,lead im bana dedi ki git girişte dur,closed yazıısnı tak ve gelenlere kapalı olduumuzu açıkla,başka ride ları öner filan.Ben de yaptm aynen,insanlar teşekkür edip gidiyorlar filan.Sonra bir cadaloz geldi,bana herkesin içinde avaz avaz bağırmaya başlamasın mı...Nasıl kapalı olur,ben season pass aldım,4 tane vip aldım.Hepsi de flashpass(binme önceliği olan pahalı biletler.)İstediğim ride a binemeyeceksem ben buraya boşuna mı para ödüyorum filan,saydırıyor..O kadar kötü hssettim ki,daha ilk saatim yani işte...Hemen kendimi toparladım ,gidin yönetimle konuşun muhattabınız ben değilim dedim.Zaten öyle yapıcam diye daha da çok söylenerek gitti..

Oldukça umut kırıcı bir başlangıç yaptım,ulan dedim acaba bu iş bana göre değil mi,ben çekemem böyle çirkef insanları falan..Ama 3 ayın sonunda o kdr çok gördüm ki bunun gibi olay,artık işin kurdu olmuştum hiç etkilenmeden başımdan savmayı öğrendim =)

dostum ben son 2 yazdır fanta gençlik festivalinde çalışıyorum, türkiyeyi dolaştık bende jumperdan sorumluydum.sen bi türklerin cazgırlığını düşün, diyarbakırda çıkan olaylar fln saymıyorum bile; bende çok yaşadım öyle kavgalar ama bende dediğin gibi uzman olmuştum artık ister istemez müşteriyi fiziken dışarı attığım çok oldu.yani dövdüm desen haklısın derim nasıl zor bi iş olduğunu ben bilirim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Amerikadaki ilk saatlerim. Avrupa aktarması Amerika içi aktarma, uçağa son anda yetişmeceler derken gelmişim myrtle beach,SC ye aldık bavullarımızı,sorun yok, türkiyede taktığım top kilit bile hala bavulun üzerinde, dokunulmamış bavula belli atladık bi taksiye, gelmeden mailleşip anlaştığımız motele geldik. Bekliyoruz. Motel sahibi geldi ,Meksikalı. Daha bakışlarından anladım bi b.kluk olacağınıda neyse adam başladı sinirli sinirli konuşmaya bide öyle seri konuşuyoki anlayabilmek mucize zaten bizim ing seviyeleride sınırlı önce mail görmedim ben almıcam sizi dedi ,biz arkadaşımla birbirimize bakıyoruz bilmediğimiz biyerdeyiz saat gecenin 2si napcaz biz filan derken içimizden, adama ikna çabaları sürüyor. Daha sonra sadece kız alıyorum bu sene diye saçmalayarak devam ederken en son tmm dedi ama 3 aylık kontrat istedi bide fiyat yükselti . en son dayanamadım filmlerden aldığım güzel bi replikle küfürü bastım çıktık oradan wat dönemi boyunca küfürbaz olmamın temelleri atılmış oldu durduk öyle yol ortasında arkadaşımla konuşmuyoruz bile şok olmuşuz napcağımızı düşünüyoruz öyle okyanusa bakıp adama sövüyoruz çalışacağımız otelde yürüme mesafesinde oraya gidelim bize bişey bulurlar dedim gittik yok öyle bişey. Resepsiyonda bi iki kişi vardı biz derdimizi anlatıyoruz o ise bize gecelik oda fiyatını söylüyor(oda fiyatıda gecelik 150$ az bişey olsa kalcaz o gece ama ne mümkün) oradan da çıktık söve söve. Saatler iyice ilerliyor bavulları sürüye sürüye yürüyoruz boş sokaklarda . tüm yol boyunca oteller ve moteller sıralanmış ama heryer kapalı. En son biyer buluyoruz adam bize oda fiyatını anlatıyo filan ama biz oda fiyatını kişi başı filan anlıyoruz artık iyice kopmuşuz yorgunluk uykusuzluk derken. Neyseki adam anlayışlıydı bize bi kağıda çizerek anlattı çok güzel bi tablo yaptı artık anlamamak mümkün değildi bizi almayan yere görede baya uygundu çıktık odaya üzerimi bile değişmeden okadar olayın ardına ve kalcak yer bulma mutluluğuyla süper bi uyku çektim. Bayılırım mutlu sona

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@seyyah41 hocam herkez genelde myrtle beach'e gidiyor ,bu sayfadada myrtle'da kötü hatıralar yaşayan olmuş, senin izlemin nedir?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

myrtle beachte muthis gunler gecirdim ben sahsen.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)