Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ozman

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben aralıkta kayıt oldum hala kesin işim belli değil hesap et.
    Konu ksk_caner tarafından (09-03-2008 Saat 02:46 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

ben gitmedim ama başvuruları zamanında yapmaları, evrakları zamanında ulaştırmaları ve hemen hemen herşeyi elektronik ortamda yapmasıyla meşhur...

sitesine baktım ama hangi sponsorlarla çalıştığını göremedim ama sanırım ciee ile çalışıyorlardır...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inş hayırlısı olur bzm için

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla ocakta kaydoldum paşa paşa işimizide ayarladık ds belgelerimizin gelmesi için paramızı yatırmayı bekliyoruz o kaldı yalnızca job fairları yapıolar eğer takip edersen önümüzde bi tane daha var e işlerde de diğer firmalarda ne kadar varsa bunlarda da o kadar öyle acaip enteresan günde 1000 dolar verecek işler arama hiç bir firmadan çok yüksek beklentilerde olmayın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar beyleer bayanlar bende bu sene ozmanla izmirden gidiyorum Seçkin Bey ve Ece Hanım çok iyi ilgileniolar saolsunlar bende ama her seferinde ne zaman sorum olursa yanlarına gitmekten çekinmiyorum hatta günlük ozman ziyaretlerim bile war mesela yarın yine gidecem Şirket seçimi gerçekten önemli ben iyice düşündüm ve bu şirketi seçtim umarım ilerde pişman olmam şu anda herşey çok güzel gidio

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim bi arkadaşımda şuan ozmanla gidiyo. başvuralı 2 ay oldu çocuğun daha evraklarını bile tamam değilki vizeye gitsin. iş seçcek, vizeye gitcek, ds formu....ooo çok yavaşlar yaniiii....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

enteresan ben kendim tamamlamam gereken belgeleri tamamladıktan 1 hafta sonra ne var ne yok herşeyi hallettiler bence arkadaşın biraz yawaş

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hmm olabilir zaten onun ************* şüpheleniyodum ama genede çanakkaledeki ozman ekibi hiç ilgilenmiyo öğrenciyleee....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla arkadaşlar benim ozmanla gıden ev arkadasım orda cok sorun yasadıgını anlattı dondugunde. alaskaya gitmilerdi onlar ve orda 40 Türk tüler.arkadasımın ucak parası cok pahalıya denk gelmiş, zaten uzak oldugu ıcın bıraz fark oluo ama ozman geç almış bıletı bu yuzden daha pahalı olmus. onun harıcınde orda ozmanla gıdenlerden baska sıkayetlerde duymus. baska bır konu da, ozman çalışanlarından bıtanesı taa alaskaya kadar gıdıp,orda fabrıkayla gorusmus ama oraya gonderdıgı 40 öğrenci aylardır onlara ısrarla ulaşamaya çalıştıgı ve ulaşamadıgı halde,bu öğrencılere hiç görünmeden geri dönmüş. herkes cok sınır olmus,bu 40 kişiden 3 tanesıde işsiz kalmıs alaskada, ozmanı aramıslar ama ulaşamamıslar,bir sure sonra herkese "tatildeyiz"diye maıl gelmıs ozmandan.ben arkadasımdan bunları duydum, madem konumuz bu şirket yazim dedim bende.herkese kolay gelsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

interexchangele giden var mi? işiniz belli oldu mu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yUsUf CaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar beyleer bayanlar bende bu sene ozmanla izmirden gidiyorum Seçkin Bey ve Ece Hanım çok iyi ilgileniolar saolsunlar bende ama her seferinde ne zaman sorum olursa yanlarına gitmekten çekinmiyorum hatta günlük ozman ziyaretlerim bile war mesela yarın yine gidecem Şirket seçimi gerçekten önemli ben iyice düşündüm ve bu şirketi seçtim umarım ilerde pişman olmam şu anda herşey çok güzel gidio

oncellikle hayirli olsun umarim pisman olmazsin uzun suredir ilk defa ozmani oven bir yazi okudum ondan quote yapmak istedim

ozman giden yaklasik 6-7 arkadasim var ve hicbiri memnun kalmadi ve baya saydirdilar ama kendimin sahsi bir deneyimi yok ama fazla palavra atiyorlar diye biliyorum ve ona sahit oldum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

interexchange ile gidiyorum.İşim belli oldu arkadaşım.Virginia Beach ve FOOD LİON da stoker & cashier

Bu arada bende şu ana kadar OZMAN dan gayet memnunum.Umarım ilerisinde de sorun çıkmaz.Ama en önemlisi güvenmek.sürekli açık aramak yok yere açık çıkmasına sebep olabilir.ondan dolayı ben başta güvendim ve bir daha sorgulamadım.sagolsunlar onlarda ellerinden geleni yapıyorlar.Teşekkür ederim hepsine

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

2007 de Ozmanla Wat a gitmistim. Diğer illerdeki büro nasıl bilemiyorum ama Ankara benimle baya ilgilenmisti. Abd de iken dönüs biletimi degistirmek istedim 2 gün sonra yeni e-biletim mailime gelmisti. Vize randevumla okuldaki vizelerim çakışmıstı vize randevumu iptal edip degistirdim, Ds formum zamanında geldi, vs vs. Yani gayet memnundum. Şirketlerden memnun olmak biraz da size baglı. Zaman zaman bazı isleri kendiniz halletmeyi veya sirketi lüzumsuz yere cok fazla sıkıstırmamak lazım.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

BEnim arkadaş ozmanla gidiyor ve deli gibi para ödemiş çocuğun okulu 7 haziranda bitmesine ve taaa ekimden başvurmasına rağmen 21 haziranda vize görüşmesi alabilmişler ben istanbul lisan merkezinden gidiyorum 950 dolar ve 6 taksit yaptılar vizemi aldım mayıs başında başvurmama rağmen. Arkadaşı baya sıkıntıya sokmuşlar hemde 4 kişi gidiyorlar hepsine aynı sıkıntıyı vermişler, siz siz olkun az ve öz gönderen firmalarla gidin o zaman uğraşcakları az öğrenci oluyor ve herşeyi sağlam yapıyorlar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de OZMAN la gidiyorum ve bütün işlerimi hallettiler sağolsunlar. Son günlerdeki yoğunluklarından dolayı her ne kadar ilgilenemselerde ( Uçak Bileti için) o kadarda önemli değildi kendim halletim onu da. Kendinizi biraz onların yerine koyarsanız herşey yolunda gidiyor. O kadar öğrenci ile ilgilenmek kolay olmasa gerek. Bütün OZMAN daki çalışanlara teşekkür ederim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla arkadaslar bende ozmana kayıt olduym su ana kadarda bı sorun cıkmadı bunu onerdı arkadaslar ondan ozmana kayıt oldum.....umarım b undan sonrada sorun cıkmaz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ozman

Arkadaşlar;
    ben 3 kez Wat programına katılmış biriyim. Bu sene de kız kardeşim gitmek istiyor. Fakat şöyle bir problemimiz var ki kız kardeşim arkadaşlarından dolayı ozman ile gitmek istiyor. Ben daha önce ozman ile gitmedim ve kulaktan dolma bilgiler hariç çok dabilgim yok şirket hakkında. Sizin ozman ile ilgili tavsiyeleriniz nelerdir?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aynen kardeş fazla bilgi yok ne iyi ne kötü siteleri fena değil ama bu iş siteyle olmuyo sen hangi şirketle gittin söle kardeşine beraber tatil yapsın arkadaşlarıyla kendi çalışsın hem dil hem kişisel gelişim için
    2009 watçısı olcakken 2009 campusacısı olan şahsiyet

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben adresusa ile gittim ama pek memnun kalmadım. Diğer gidişlerimde de zaten işimi kendim buldum şirkete ihtiyacım pek yoktu. Kız kardeşimin gitmesini istiyorum ama şirkete de güvenebilmeliyim.
    Yok mu ozman hakkında fikri olan arkadaşlar?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İzmir için konuşuyorum; izmir ofisinde seçkin,burak bey ve ece hanımdan oluşan muhteşem üçlü görevlidir. Hiçbir konuda doğru düzgün konuşmadıklarından bilgili insanlar gibi görünürler ama hiç alakası yok Bakın ben geçen mayıs ayında pasaportumu gönderdim vize için vizeden redd aldın diye bi mail gönderdiler bana ama pasaportum ortada yok hala Geçen gün aradım ya benim pasaport noldu dedim "bulursak ararız" dediler Yarın öbürgün basacağım o şirketi ortalığı yakıp yıkabilirim o yüzden benim baskınımdan sonra kayıt olma işinizi düşünün Birde bu muhteşem üçlü geçen seneki wat faciasından sonra dağıldı diye duydum bakayım hala ordalar mı ona göre size bilgi veririm.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sen basinda Ozman 'a gittim . Beni Wrangell 'a yollar misiniz dedim evet tabikide siz nereye isterseniz oraya gonderebiliriz demisti Istanbul Yetkilisi Saygin Bey . Peki ne kadar kazanirim demistim o zamanlar acemiydik tabi ... En az 6000$ dedi bana . Gecen sene de cocuklara en az 10.000$ demis cocuklarda kazanamayinca isyan cikartmis vs. Saygin Bey gitmis Alaska 'ya olaylar yatismis falan dha sonra Wrangell 'i kaybetmis Ozman , zaten bizde 1100$ kazanabildik Alaska 'da...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

1100 de iyi para be break öyle deme

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ozman kabusu

bende bu sene ozmanla gıttım amerıkaya OZMAN kesınlıkle onermıyorum
    .uzak durulması gereken sırketlerın basında gelıyorr ben sırketle cok sorun yasadım basvuru subatta yaptıgım halde ısım hazıranda bellı oldum amerıakaya gıtmeden 3 gun once o kadar vahım yanıı verılen hıc bır sozu tutmadılar ben eglencelı bır ısterken bana alakasız sacma bır verdıler onların yuzunden
    dısarlardakaldım ozmanın bır taktıgı de işsiz
    kalan ogrncısıne ıssız bır sen varsın amerıkada her ogrencımız cok rahat yalanıı amerıakya gıtmeden once sana verdıgın parayı 2 haftada cıkarırsın dıyorlardı ama amerıkaya vardıgımda konustugum zaman amerıak yasayabılcek kadar para kazanırsın demeye basladılar herkesı sıx flags olcak senın haberını beklıyoruz amerıkadan dıyıp kandırmaca sen amerıakda surda calıscaksın ama sonra kanalızasyon temızle ısı yapcak kadar zor duruma dusenede sahıt oldumm

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir için konuşuyorum; izmir ofisinde seçkin,burak bey ve ece hanımdan oluşan muhteşem üçlü görevlidir. Hiçbir konuda doğru düzgün konuşmadıklarından bilgili insanlar gibi görünürler ama hiç alakası yok Bakın ben geçen mayıs ayında pasaportumu gönderdim vize için vizeden redd aldın diye bi mail gönderdiler bana ama pasaportum ortada yok hala Geçen gün aradım ya benim pasaport noldu dedim "bulursak ararız" dediler Yarın öbürgün basacağım o şirketi ortalığı yakıp yıkabilirim o yüzden benim baskınımdan sonra kayıt olma işinizi düşünün Birde bu muhteşem üçlü geçen seneki wat faciasından sonra dağıldı diye duydum bakayım hala ordalar mı ona göre size bilgi veririm.
    Öncelikle olumlu ya da olumsuz eleştirileriniz için teşekkür ederiz..Ozman izmir ofisinde hiçbir zaman burak isimli bir çalışan olmamıştır. Ayrıca seçkin bey ve ece hnm program ile ilgili yüksek bilgi birikimine sahip kişilerdir. Öyle ki şu an seçkin bey Brezilyadaki ofisimizde kış work and travel programına öğrenci göndermektedir. Son olarak 12 yıllık work and travel geçmişinde ozman hiçbir öğrencinin pasaportunu kaybetmemiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen basinda Ozman 'a gittim . Beni Wrangell 'a yollar misiniz dedim evet tabikide siz nereye isterseniz oraya gonderebiliriz demisti Istanbul Yetkilisi Saygin Bey . Peki ne kadar kazanirim demistim o zamanlar acemiydik tabi ... En az 6000$ dedi bana . Gecen sene de cocuklara en az 10.000$ demis cocuklarda kazanamayinca isyan cikartmis vs. Saygin Bey gitmis Alaska 'ya olaylar yatismis falan dha sonra Wrangell 'i kaybetmis Ozman , zaten bizde 1100$ kazanabildik Alaska 'da...
    Öncelikle Yorumlarınıza ve eleştirelerinize size daha iyi bir hizmet sunabilmemiz açısından ihtiyacımız olduğunu ve bu yüzden teşekkür ettiğimizi belirtmek isterim..Alaska ile ilgili olarak ozmanın verdiği bütün sunumlarda alaskanın bıçak sırtı bir bölge olduğunu ve balık sezonunun yoğun yaşanması halinde çalışma saatleri ile doğru orantılı olarak yüksek miktarlarda para kazanılabildiğini ancak sezon olmadığı zamanlarda bu miktarın düşeceğini ve öğrencilerin bu risk faktörünü her zaman bilerek Alaska'ya gitmeleri gerektiğini vurgulamaktayız. Ayrıca 12 yıllık tecrübeye dayanarak programın hassas noktaları olduğunun bilincinde olan Ozman çalışanları öğrencilere hiçbir zaman kesin,yaparsın,edersin gibi vaadlerde bulunmamaktadır. Son olarak Wrangell i ozman kaybetmiş değil..Yapılan anketler sonucu öğrencilerin geçen sene oradaki memnuniyetsizlikleri dikkate alınarak oraya öğrenci göndermekten vazgeçmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı saviour Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu sene ozmanla gıttım amerıkaya OZMAN kesınlıkle onermıyorum
    .uzak durulması gereken sırketlerın basında gelıyorr ben sırketle cok sorun yasadım basvuru subatta yaptıgım halde ısım hazıranda bellı oldum amerıakaya gıtmeden 3 gun once o kadar vahım yanıı verılen hıc bır sozu tutmadılar ben eglencelı bır ısterken bana alakasız sacma bır verdıler onların yuzunden
    dısarlardakaldım ozmanın bır taktıgı de işsiz
    kalan ogrncısıne ıssız bır sen varsın amerıkada her ogrencımız cok rahat yalanıı amerıakya gıtmeden once sana verdıgın parayı 2 haftada cıkarırsın dıyorlardı ama amerıkaya vardıgımda konustugum zaman amerıak yasayabılcek kadar para kazanırsın demeye basladılar herkesı sıx flags olcak senın haberını beklıyoruz amerıkadan dıyıp kandırmaca sen amerıakda surda calıscaksın ama sonra kanalızasyon temızle ısı yapcak kadar zor duruma dusenede sahıt oldumm
    Öncelikle Yorumlarınıza ve eleştirelerinize size daha iyi bir hizmet sunabilmemiz açısından ihtiyacımız olduğunu ve bu yüzden teşekkür ettiğimizi belirtmek isterim. Ozman 12 yıldır bu programı organize etmekte ve bu güven sayesinde 8 sponsorla çalışmaktadır. Sponsorlarımızdan bazıları bizden kaynaklı olmayarak çeşitli zaman dilimlerinde nadir de olsa iş değişikliği yapabilmektedirler. Ve bunun olabileceği her öğrencimize eksiksiz olarak henüz kayıt aşamasındayken bildirilmekte ve formlarımızda yer almaktadır. Ayrıca programda yaşanabilecek olumsuzlukların tecrübesi dahilinde bilincinde olan Ozman çalışanları kesinlikle hiçbir öğrenciye kesin,yaparsın,edersin kısa sürede şu kadar kazanırsın gibi ütopik hayaller sunmamaktadır. Sadece yapılmış ve gerçekleşmiş olan hikayeleri güven vermek açısından isim de belirterek öğrencilere örnek olarak anlatmaktadır.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı chucky... Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle olumlu ya da olumsuz eleştirileriniz için teşekkür ederiz..Ozman izmir ofisinde hiçbir zaman burak isimli bir çalışan olmamıştır. Ayrıca seçkin bey ve ece hnm program ile ilgili yüksek bilgi birikimine sahip kişilerdir. Öyle ki şu an seçkin bey Brezilyadaki ofisimizde kış work and travel programına öğrenci göndermektedir. Son olarak 12 yıllık work and travel geçmişinde ozman hiçbir öğrencinin pasaportunu kaybetmemiştir.
    Valla sana başka bişeyler daha söyleyeceğimde sen yine başlayacaksın "12 yıllık work and travel" geçmişimiz diye. seçkin bey brazilya'ya work and travel muhabbeti yapar tabii benimde annem babam ozman'ın sahibi olsa bende yaparım. Ece hanım yeni öğreniyor işi zaten kapıyı aç telefonu aç başka bi iş yaptırmıyolar ona

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla sana başka bişeyler daha söyleyeceğimde sen yine başlayacaksın "12 yıllık work and travel" geçmişimiz diye. seçkin bey brazilya'ya work and travel muhabbeti yapar tabii benimde annem babam ozman'ın sahibi olsa bende yaparım. Ece hanım yeni öğreniyor işi zaten kapıyı aç telefonu aç başka bi iş yaptırmıyolar ona
    Bu bayaa sağlam olmuş

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lucayas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bayaa sağlam olmuş
    Abi hepimiz yalan söylüyoruz baksana

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı chucky... Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Yorumlarınıza ve eleştirelerinize size daha iyi bir hizmet sunabilmemiz açısından ihtiyacımız olduğunu ve bu yüzden teşekkür ettiğimizi belirtmek isterim..Alaska ile ilgili olarak ozmanın verdiği bütün sunumlarda alaskanın bıçak sırtı bir bölge olduğunu ve balık sezonunun yoğun yaşanması halinde çalışma saatleri ile doğru orantılı olarak yüksek miktarlarda para kazanılabildiğini ancak sezon olmadığı zamanlarda bu miktarın düşeceğini ve öğrencilerin bu risk faktörünü her zaman bilerek Alaska'ya gitmeleri gerektiğini vurgulamaktayız. Ayrıca 12 yıllık tecrübeye dayanarak programın hassas noktaları olduğunun bilincinde olan Ozman çalışanları öğrencilere hiçbir zaman kesin,yaparsın,edersin gibi vaadlerde bulunmamaktadır. Son olarak Wrangell i ozman kaybetmiş değil..Yapılan anketler sonucu öğrencilerin geçen sene oradaki memnuniyetsizlikleri dikkate alınarak oraya öğrenci göndermekten vazgeçmiştir.
    Tum sirketler sezonun olmadiginda kazanilan paranin dusecegini soyluyor zaten . Kesin vaadde bulundugunuz icin yaziorum yoksa Ozmana 'ada iyi derdim , yalan soyleyecek degilim . Bu verdigim linkteki resimde Ozman 'a yazmis oldugum maildir . Daha 12 Martta Wrangell 'a gonderebileceginizi soyluyorsunuz fakat fabrikanin Ozman 'dan 1 kisi almadigini ogreniyorum 3 ay sonra . Neden ? Cunku 2007 yilinda izlemis oldugunuz yanlis polita yuzunden .

# Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)