Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 92 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada paramızı nerede biriktirelim?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben üstümde para taşımayı pek sevmiyorum.çok ayrı bi durum olmadıkça 50 tlnin üstünde para bile taşımam.

şimdi yabancı memlekete gidiyoruz burada bile üstümde para taşımazken orada hiç taşımam.

benm merak ettiğim konu ise oradada bankamatiklerden para yatırılabiliyormu?buradaki bankamatiklerden alıştım fazla param olursa hemen hesabıma yatırıyorum.ordada benzer durum olursa hemen bankamatiğe yatırırım ama benzer bankamatikler oradada varmı merak ettim açıkçası

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki yurtdışında bize para yollamak istediklerinde en az kesintili şekilde nolması için neyi önerirsiniz?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Şirketimden Citibankla ilgili böyle bir mail geldi ve bu işlem tamamen ücretsiz deniliyor.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şirketimden Citibankla ilgili böyle bir mail geldi ve bu işlem tamamen ücretsiz deniliyor.
    Ben 6 senedir kendi kredi kartımı kullanıyorum.5 sene HSBC bank ile çalıştım şimdide garanti bank ile çalışıyorum ancak arkun vermiş olduğun döküman ilgimi çekti amerika'ya gitmeden bir city bank kredi kartı almak hiç fena olmayacak sanırım..Bank of america gibi şube ve atm sayısı nedir bilmiyorum ancak hiç değilse ayda yada 15 günde bir giderek parayı güvence altına almış olabiliriz..Citybank'ın internet adresinden bununla ilgili bir araştırma yaptım ancak gözüme bununla ilgili birşey çarpmadı link verebilirsen eğer bu konuyla ilgili çok sevinirim. Yada telefon bankacılığı ile mi bilgi alabiliriz sen nasıl yaptın???
    Konu aCHeRoN tarafından (22-05-2009 Saat 01:58 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme
    İnancımızdan şüphe duyanlar, O gün geldiğinde anlayacaklar.. uA|KaЯŞı lıksız bir sevda bizimkisi..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bence en güzel yolu paycheck leri bozdurmamak

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben geçen sene citibanktan uluslar arası hesap açtırdım

ama geçen sene amerikaya gidemedin yani citibankı hiç kullanmadım

arıca trde bu hesabı alırken 85 Dolar gibi bi para ödüyorsunuz

bana bu şuan çok mantıklı gelmiyor
    |
    |
    |
    |
    -dahi anlamındaki -de -da eki kelimeden ayrı yazılır
    -bağlaç olan -ki eki de ayrı yazılır
    -türkçe hiçbir kelime x,w,q gibi hafler içeremez

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende giderken yanımda taşıycağım paramı oraya varınca ssn aldıktan sonra banka hesabı açtırcam veya çalıştığım şirketin paycheckleri hangi bankaya ait ise o bankada hesap açtırım yanımda götürdüklerimi o bankaya yatırırm ve paycheckleride o hesaba koyarım sonra lazım oldukça çekerim ordan paramı.
    ayrıca yanımda citibank kredi kartı ile citibank banka kartı götürüceğim her şekilde sorun yaşıycağımı zannetmiyorum...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@scuba87,

ne kadar ödemiştiniz siz citibank'dan hesap açtırmak için?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hesap açtırmak için para ödemedim çünkü ailemin citibankta hesapları vardı o yüzden bana ücretsiz açtılar....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadslar atm tabi ki var burda,hesap ta kolayca actirabilyorsn aylik 5 10 dolar kesiyorlar.sana debit kart veriyorlr atm karti yani.netten alisversite te kullanabiliyorsn.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

citibanktan ilk hesap acisinda 75-85$ falan birsey oduyordun galiba. ama trden amerikaya para yollamak bedava gibi birsey. sitesinde yaziyordu ne kadar oldugu

trden para yollamayacakalrsa bank of amerika en mantiklisi. aylik yillik falan hic masrafi yok. ucretsiz yada 5$ a aciyordun hesap. ben ucretsiz biliyorum. arkadasim dun 5$ dedi. nyde adim basi subesi var. bulundugunuz yerde subelerine bakabilirsiniz. hesabi kapatacaginiz zaman bankaya gittiginizde ne kadar paraniz varsa size verip hesabi kapatiyor. tamamen sorunsuz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben paycheckleri bozdurmuyorum. duruyolar oylece. bi de bisey sorucam gelmisken. ceklerin kullanim suresi ne kadr. yani ne kdr sure bozdurmazsak gume gider cekler ben benim patrona sordum 6 ay dedi ama yanlis anlamis olabilirim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben paycheckleri bozdurmuyorum. duruyolar oylece. bi de bisey sorucam gelmisken. ceklerin kullanim suresi ne kadr. yani ne kdr sure bozdurmazsak gume gider cekler ben benim patrona sordum 6 ay dedi ama yanlis anlamis olabilirim.
    paycheckin çek kısmında valid until bilmem kaç yıl diye yazıyor benimkinde.muhtemelen seninkindede yazıyordur.benim paychecklerimde 180 gün yani 6 ay geçerli

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

checklerin uzerınde yazıyor valid felan diye...su an elımde vergi iadesının uzerınde cek var onda 1 yıl.bızım otelın ceklerı 3 yada 6 ay gecerlıydı tam hatırlamıyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

biz wisconsinda arkadaslarla paralari associated bank die bi banka vardi yerel bankaymis.patronla gidip ilk hafta hesap actirmistik oraya yatirioduk.hic sorun olmadi bizim icin hatta bireysel musteri temsilcimiz cok iyi bi bayandi bize cok yardim etti.banka bize debit kartta gondermisti butun internetten yaptiimiz alisverisleri de bu kart sayesinde yaptik

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paycheckin çek kısmında valid until bilmem kaç yıl diye yazıyor benimkinde.muhtemelen seninkindede yazıyordur.benim paychecklerimde 180 gün yani 6 ay geçerli
    heryerine baktim vallaha. yazmiyo oyle bisi. neyse kadinin dedginden anladigim dogru galiba. 6ay. zaten 3ay olsa da donerken bozdurcam. 3ay olmuyo bile. sagolun arkadaslar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben derım tr de bozdurma eger elınde cek varsa .tr de para bayagı kesıyorlar yaw

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yok ya turkiyede bozdurmucam. deli miyim ben dedigin gibi yariya dusuyormus nerdeyse. donecegim zaman bozdurcam hepsini.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

yok ya turkiyede bozdurmucam. deli miyim ben dedigin gibi yariya dusuyormus nerdeyse. donecegim zaman bozdurcam hepsini.
    getırırkende dıkkat et cebınde .... gecen watta en cok onda tırsmıstım boyle kabarık bır cep ıcınde 8/10000 $
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tr de bozdur da bak neler oluo..3 de 1 ini alirsin parani eline ancak..
    buaksam da bu 3 de 1 i kelimsini cok kullandim
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bırde hemen alamıyorsun oyle bıraz gec verıyolar ...15 guncuk sonra ...
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yooo neden 15 gun fln die bi zaman dilimi yok..!
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yok arkadaslar yok burda bozdurcam.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yok arkadaslar yok burda bozdurcam.
    en mantiklisi..tebrikler
    S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

walla zıraat oyle dedı...kımı dovız hesabı ıstıyor kımı baska bısı ıstıyor...mesela sen bır bankaya verdıgınde o cekı dırek abd dekı bankayla ırtıbata gecmıyorlar...aracı banka varmıs onla konusuyormus aracı bankada abd dekıyle gorusme felan uzun suruyormus butun bankalara sordum gecen gun vergı cekım geldı o yuzden ...ama bende burda bozdurmucam...nasıpse onumuzdekı ay abd de artık...
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

inslh artik..
    S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

insallah,amen,amin vs...
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ne kadar dogrudur bilmiyorum ama arkadasim bana chase bankta hesap acyirdigimiz zaman bankanin 125 dolar bonus verdigini soyledi.ama tabi 125 dolarin karsiliginda nelerin istendigini hic bilmiyorum.bilgisi olan arkadaslar paylasirsa sevinirim...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bize gelen vergi çekini amerikaya yollayıp tanıdığın tahsil etmesini sağlayıp sonra bize göndermesini sağlamak çok daha avantajlımı olur türkiyedeki bankalarla uğraşmaktansa?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

mmtcskn:
    dedıgın dogru arkadasım.bazı bankalar boyle seyler yapıyor...şart felan da kosmuyorlar yanı sana o parayı dırek verıyorlar aslında hesabına yatırıyorlar oyle gorunuyor ama o parayı cekemıyorsun...sadece alısverıs yapabılıyorsun ...bır nevı alısverıs cekı gıbı...bızım arkadaslara suntrustbank ten 50$ vermıslerdı...

realbrutal:
    senın vergı cekını senden baska kımse bozduramaz..yanı tanıdıklar vs. olmaz cunku o cek uzerıne kayıtlı...ama soyle bırsey yapabılırsın...eger banka hesabını kapatmazsan tr ye gelınce cekın arkaasını ımzalarsın daha sonra bankayla ıletısıme gecersın ve cekı bankaya gonderırsın onlar zatı senın hesaba yatırıyorlar...cekım kaybolur calınır dıye de merak etme hıc bı b.k olmaz...bu dedıgımın aynısını arkadasım yapmıstı ordan bılıyorum...ama bır sorun var o parayı nasıl tr,ye getırcen onu bılemıyorum.getırmen ıcınde yıne para keserler.eger tekrar abdye donceksen benım gıbı sakla o cekı yada yıne gonder bankaya ,bankada dursun belkı ılerde bır gun gıdersın yada hava atarsın arkadaslarına benım hesabım var abd de dıye 500$ cık
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)