Work and Travel 2025
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avustralya Work&Travel

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

cok süper birsey olurdu bencede
    ancak yol masarfı coookk fazla ve ücretler avustralya doları oldugu için cok cazip sayılmaz...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Avustralyada work and travel mümkünmü ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

forum uyeleri arasinda bas vuranlar varmi acaba?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bu konuyu arastırmıs arkadasların bilgilerini bizlere de sunmalarını bekliyoruz...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fastdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AVUSTURALYA hakkinda kisa bilgi

amerikada urdunlu bir arkadasla tanistim cok kafa dengi bir cocuk
    bana avusturalya hakkinda verdigi bilgileri ozetleyecek olursam ozellikle sydney

sydney bildiginiz gibi avusturalyanin en onemli sehri bizim istanbul gibi
    toplu tasima imkanlari cok guzel Amerikadaki gibi sizi evinize baglayan hicbir sebep yok
    ayrica sehirler arasi ulasimda trenle cok rahat ve ucuza saglaniyor yani detroitden boston a amtrack ile 1 gunde 150 dolar vererek gitmek gibi biseydeil cidden ucuz
    cok guzel sahilleri var bir hafta sonu trene atlayip 4 saat mesafede tatil yorelerine gitmek mumkun
    is hayati cok canli verilen ucretler gercektende tatmin edici en az 12 dolar dior arkadas ( avusturalya dolari )
    ve orda bir cok turk ile karsilasma sansiniz yuksek bu yonu ile de biraz almanyaya benziyor
    insanlari daha sicak kanli ve sehirler daha guvenli geceleyin bile sehirda guvenli ve rahat bir bicimde gezmek mumkun
    insanlari amerikalilar gibi deil ozellile obezite ile buyuk bir sorunlari yok ve hayat tarzlari bana daha iyi gibi geldi
    turkiye ve avrupadaki gibi sinir 18 yas 18 ve ustu serbest gece hayati vs vs
    avu da çalışmada süre sınıırı var diye biliyorum ben tabi yanlış bilgi vermiyim ama bi danışmanlık sayfasında gördüm 20 yada 21 olması lazım haftalık çalşma saati. daha çok ing geliştirme dil için gidilir bence

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Avusturya'da work and travel mı varmış ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı webking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avusturya'da work and travel mı varmış ?
    güzel espri, "jfk 24 saat açık mı?"dan sonra tabi
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar dun baku'de work and travel dubai sirket ilani gordum.acaba tr'de wat dubai varmi? bilgisi olan?
    Şirket Seçim Yönergesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vize ucreti 230 dolar.
    ucak biletleri ortalama 2 kati olur amerika biletlerine gore.
    ve kaliteli sirketlerin wah programi var cok yaygin degil ama suan.
    ve avustralya ya wat degil intership programi var. yani sadece 12 aylik vize aliorsunz.
    ve kanundaki calsima ucretleri 13- 16 avustralya dolari.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ozlemmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vize ucreti 230 dolar.
    ucak biletleri ortalama 2 kati olur amerika biletlerine gore.
    ve kaliteli sirketlerin wah programi var cok yaygin degil ama suan.
    ve avustralya ya wat degil intership programi var. yani sadece 12 aylik vize aliorsunz.
    ve kanundaki calsima ucretleri 13- 16 avustralya dolari.
    Ucak biletleri iki kati kadar degil 738 Euro. (12 Haziran 2010 gidis 23 Eylul 2010 donus) Ben kontenjan olarak 80 kisi diye biliyorum fakat dogru bilgi olmayabilir. Tanidik vasitasi ile internship ayarlanabilir aslinda .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaslar ben bunu arastirdim gitmeyi dusunmustum cunku. birincisi internship programi degil programin adi work and holiday.. universite 2. ve 3. siniflarin katilabildigi yani arasinifta olma sarti aranan bi program. ayrica bu program icin calisma suresi 6 ay dir ama calisma tarihleri aralik civarinda basladigi icin okulunuzu en az bir donem genelde bir yil dondurmaniz gerekmekte. ayrica bir ingilizce sinavina grmek zorundasiniz gitmek icin. bu programda 6 aydan sonra orda bir dil okuluna bir egitim kurulusunda max. 4 ay olmak uzere kayit yaptirabiliosunuz. en sonunda da 2 ay kalio bu sureyi de gezerek gecirebilirsiniz cunku bu programin vizesi yanlis bilmiorsam 1 yillik oluyor. aslinda cok kapsamli bir program ama sadece ara siniflarin kabul edilmesi ve gitmek icin okulu bir sure dondurma ihtiyaci kimsenin ilgisini cekmior. bildiklerim bu kadar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ucak biletleri iki kati kadar degil 738 Euro. (12 Haziran 2010 gidis 23 Eylul 2010 donus) Ben kontenjan olarak 80 kisi diye biliyorum fakat dogru bilgi olmayabilir. Tanidik vasitasi ile internship ayarlanabilir aslinda .

kontenjan neye gore oluoyr peki. ben onu hic duymadim,sirktlerin oalbilir,
    ama 3 aylik gidis donus bakarsan o fiyat olur bilet.ama orasi icin 1 sene calisma anlasmasi yapiyorsun.(wah)
    onun icin ben tek gidise baktim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ozlemmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kontenjan neye gore oluoyr peki. ben onu hic duymadim,sirktlerin oalbilir,
    ama 3 aylik gidis donus bakarsan o fiyat olur bilet.ama orasi icin 1 sene calisma anlasmasi yapiyorsun.(wah)
    onun icin ben tek gidise baktim.

birseyide bilmeyi ver..herseyi bilmek zorundamisin sen .
    Peki.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

KATILIM KOŞULLARI

Bireysel Koşullar

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2- Müracaat tarihinde on sekiz (18) ila otuz (30) yaşları arasında (30 dahil) bulunmak,

3- Geçerli bir pasaport ve gidiş-dönüş bileti ile Avustralya’da geçimini sağlamak amacıyla 5000 Avustralya Doları karşılığı 5000 YTL bulunan banka hesap cüzdanı, (Sizin yada ailenizin hesabı olabilir)

4- Erkek adaylar için askerlikten tecilli olmak,

12 aylık Sağlık sigortası

Akademik Koşullar

1- Öğrencinin transkript belgesi,

2- İngilizce yeterlilik için IELTS Sınavından toplamda 4,5 puan almış olmak yada eğitim dili İngilizce olan bir üniversitede eğitim alıyor olmak

3- Üniversiteden izinli sayılmak,

Katılımcıların ayrıca geçiminden sorumlu bir çocukları olmaması, Çalışma ve Tatil" programına daha önce katılmamış olmaları gerekmektedir.

9,0 üzerinden puanlanan IELTS sınavı için 4,5 skoru intermediate düzeyde dil bilgisi gerektirir. IELTS sınavı Türkiye’de British Council tarafından ayda iki kere olmak üzere İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde gerçekleştirilmektedir. IELTS sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz

Çalışma vizelerini alan öğrenciler, 6 ay süreyle çalışma, 4 ay süreyle eğitim alma ve 2 ay süreyle tatil yapma olarak toplamda 12 ay Avustralya'da bulunma hakkına sahip olurlar. [Yani 3 ay icerisinde de geri donebilirler bu durum kisinin kendisine kalmistir.]
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Avustralya Internship Programının Tanıtımı

Avustralya Internship, üniversitede eğitim gören veya mezun olan adayların, Avustralya’da maaşlı ya da maaşsız , geleceğe yönelik kariyer yapma ve uluslararası iş tecrübesi kazanma fırsatı sunan bir programdır. Avustralya Internship programı süresince, yabancı dilinizi geliştirme, Avustralya kültürünü yakından tanıma, yeni gelişimlere açık olma, düşük maliyetle programa katılma gibi imkânlara sahip olacaksınız.

Avustralya Internship Programının Süresi

Programa staj ve çalışma süresı ilk aşamada 12 ay’dır. Bu süre adayın ve iş verenin karşılıklı anlaşması dahilinde 3 yıl’a kadar uzatma hakkına sahiptir.

Programın size sağlıyacağı faydalar

Avustralya’nın yaşam tarzı ve kültürü hakkında bilgi sahibi olma fırsatı, yeni dostlar kazanma imkânı ve iş tecrübesi kazanma şansı bulacaksınız.

CV'nize ekleyeceğiniz Avustralya'daki iş tecrübeniz, iş hayatınızda size iyi bir referans olacaktır.
    Avustralyali işverenler uluslararası katılımcıların getirdiği yeni fikirlere ve farklı kültürel bakış açılarına her zaman açıktırlar. Bu anlamda kendi fikirlerinizi uygulama şansı da yakalayabilirsiniz.
    Öğrenciler stajyer olarak full-time çalışmakta ve karşılığında saatlik 13 AUD-16 AUD arasında ücret alabilmektedirler. ( Bu maa; teklifi belli alanlarda yerleştirmeler için verilmektedir)

ben de boyle bir bilgi edindim.sirketten sirkete degisiyormus demekki

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

6 ay calıs, 4 ay egitim, 2 ay da geziver gibi süre kısıtlamaları ve okulu dondurma olayı olmasa güzel olurmus aslında niye olmasın. 6 ayda kazanılan parayı 4 aylık egitim kurumuna verilir, galiba okurken calısma olayı da olmadıgını göre tüm parayı tüketip 2 ay gezemeden veya cepte - ile geri gelinebilir. TR deki okul da 1 yıl uzamıs olur, bu da bonus Şu eğitim kısmı net olmalı bence düsünen arkadaslar icin. Mesela erasmusa benzer olarak TR deki okulumuzda okudugumuz bölümün 1 dönemini o 4 aylık sürede alsak baya iyi olabilirmis. İyi arastırmak gerek diyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birseyide bilmeyi ver..herseyi bilmek zorundamisin sen .

napip edip gitmem lazim benim orayaaa.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim arkdas gitti dil okuluna oraya.. sanrım oda aynı sekilde gitti.. brz durunca master programın yazılcak nerdeyse 1 yıl oldu gideli...
    O melbourne de kalıyo, anlattıklarına göre, yiyecek, içecek ve eğlence ucuzmus... kazanç ise fena deyilmiş.. işine göre 11 dolardan başlıyomuz 17 ye kdr, bu wat işlerine benzeyen işler...
    yanlız biraz ev-kira ve ulaşım pahalılıgı varmıs. yani kriz teget geçmiş ama Mortgage vurmuş haa haa

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Aslinda wat'dan daha iyi bir secim bence, wat'a herkes katiliyor artik, tuzu kacmis wat'in
    Şirket Seçim Yönergesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sabah sponsor bir firmadan aldığım mailde avustralyada work and travel yapabileceğimi söylemişler 995$ program ücreti 230$ vize ücreti yaklaşık 1000$ da uçak bileti toplam 2500$
    konsolosluktan da çek ettim türkiye için work and holiday vizesi veriliyormuş

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sabah sponsor bir firmadan aldığım mailde avustralyada work and travel yapabileceğimi söylemişler 995$ program ücreti 230$ vize ücreti yaklaşık 1000$ da uçak bileti toplam 2500$
    konsolosluktan da çek ettim türkiye için work and holiday vizesi veriliyormuş
    öyleyse seneye bir başka ingilizce konuşulan vatanın kollarında olabiliriz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam herkese, eski bi konu ancak giden birisi olarak, Work and Holiday Avustralya ile ilgili soru sormak isterseniz yardım edebilirim. 2009-2010 da ordaydım, 2008 yılında WAT'a da katıldım, karşılaştırma yapmam gerekirse, Avustralya work and holiday "backpacker" cenneti. Bi alternatif olarak aklınızda bulunsun!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı thran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam herkese, eski bi konu ancak giden birisi olarak, Work and Holiday Avustralya ile ilgili soru sormak isterseniz yardım edebilirim. 2009-2010 da ordaydım, 2008 yılında WAT'a da katıldım, karşılaştırma yapmam gerekirse, Avustralya work and holiday "backpacker" cenneti. Bi alternatif olarak aklınızda bulunsun!
    ilgin için sagolasın abicim , daha onceki sayfaları okuduysan eger tecrubeyle sabit bir bilgi verilmiş degil. eger sen vaktin oldugundsa buraya kısa bır bılgılendırme gecersen ,nedir nasıl gidilri ne kadara patlar gibi ,bizler için cok iyi olur.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Avustralya dediğim gibi bizim için yeni olsada aslında tam bi "backpacker" ülkesi, her sene onbinlerce Avrupalı, çoğunluğunu İngilizler ve Almanlar oluşturuyor, buraya bu amaçla geliyorlar. Türkiye'ye vize daha yeni verilmeye başladığı için (aynı zamanda her yıl 100 kişi sınırı var) bu vizeyle giden tek Türk oluyorsunuz çoğu ortamda. Yalnız Melbourne ve Sydney'de çok fazla Türk var orası ayrı, özellikle dil okullarının olduğu her yerde Türkler var.

İş bulma konusunda şunları diebilirim, eğer daha önce tecrübeniz yok ise gerek bi işin nasıl yapılacağı gerekse işin nasıl bulunacağı ile ilgili, işiniz biraz zor. Ancak aklınıza gelebilecek her işi yapma şansınız var bu vizeyle, sadece sezonluk işler değil, yapabilirseniz gidin bi bilgisayar firmasında çalışın, tamamen size bağlı. Burdaki firmalara para vermenize hiç gerek yok, çünkü WAT taki gibi hiçbiri iş garantisi veremiyor, iş görüşmesi ayarlıyolar sadece. o da hikaye zaten. Herşey size bağlı olduğu için şu kadar kazanırsınız, şu kadarı konaklamaya yemeğe gider, üstüne iphone alırsınız muhabbetine girmeyeceğim, genelde WAT planları yapılırken bunlara bakılıo, olayın macera kısmı es geçilio.

Ben sırtımda çanta Melbourne'e indim, Adelaide'e gidip kalacağım hostel rezervasyonundan başka hiçbir planım yada tanıdığım yoktu, yaklaşık 8ay kalıp geri geldim, daha fazla da kalabilirdim, okuldan dolayı döndüm.

Tecrübe, macera arıyorsanız, kendinize de güveniyosanız Avustralya harika bir yer. Tek zorluğu uçak uzun sürüyor e tabi biraz pahalı da

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

acentadan bagımsız mı gittin?

kısa bır degerlendırme yapacak olursan iş bulmak kolay mı zor mu?

bide o 8 ayı ne yaparak gecırdın?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet bağımsız gittim, iş bulmak şansa bağlı ama backpackerlar çok olunca onlar için işlerde gerçekten çok(backpacking Australia die arama yapabilirsin) İşsiz kalmassın yalnız o iş sevdiğin iş mi olur orası ayrı. Ben bi ay kadar "fruit picking" denilen çeşitli meyze sebze toplama işleri yaptım(genelde portakal topladım, kasa başına 25AUD alıosun, bi fikir olsun 4kasa toplarsın biraz antrenmandan sonra temiz 100dolar günlük, daha sonra şehire uzak bi resortda çalıştım. bu 8 ayda kesintisiz değildi 4aydan sonra dönüp tekrar gittim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

konaklama şartları nedir?

ve en onemlisi programa katılım sureci nasıl oluyor?ajanstan yardım almadan bu sureci yurutmek eminim ki zor olmustur.

bide kişisel bi soru sormak istiyorum . ben şimdi bu yaz usa ya gidecem yine bi aksilik cıkmassa sonra dondukten hemen sonra avustralya ya gıdebılırmıyım yani bu işleri gitmeden once yada geldikten sonra 1 -1,5 ay ıcerısınde halledebilirmiyim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

konaklama şartı dediğim gibi yine sana bağlı ben motelde çalışırken yine orda kalıodum haftalık 75AUD'ye, önce amerika sonra avustralya mümkün tabi, yalnız work and holiday vizesi için işlemler çok uzun sürüo, en basitinden önce okuldan sonra YÖKden daha sonra Dışişlerinden izin alıp sonra vize başvurusuna gidiosun, şirket sadece bunların takibini yapıo, seninde telefonla yapman mümkün, tabi çok büyük sabır istio tüm bu bürokrasi. bunlar en az 2 ay sürüo ben 3aydan fazla uğraşmıştım, herkes ilk defa duyduğu için böyle bi vize olduğunu. Avustralya vizesi aldığın günden itibaren 12 ay oraya gitme süresi verio, giriş yağtığın tarihten itibaren başlıo 12 aylık vize süren.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

SLm arkdaslar eger Turkiye disinda(Kibris, azerbaycan vb) okuyan arkdas varsa bu programla hic ilgilenmesinler malesef olmuyor Dgr turlu butun bilgileride bana sorabilirisniz isin expri oldum ama gidemedim bende geri work and travel a dvm gibi gozukuyo...kafaniza takilan varsa cvplayabilrim , evrak surec fln fistan grz....

Hayalperest Watçı mobidik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ege unı.hazırlık sınıfındayım buyaz 3 aylıgına avustralyaya gıtmek ıstıyorum akrabamın yanına hem gezıp hem calısmak ıstıyorum.wat la gıdebılırmıyım sızce benı bılgılendırırmısnız acaba?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)