Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 42 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Firma Yetkilisi Yazıyor (BİR DE BİZDEN DİNLEYİN ! )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba, yazdıklarınızı dikkatle okudum öncelikle bunları paylaştığınız için teşekkürler. H2B için firma önerebilirmisiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamam hakli olabilirsiniz ama bunda acentanin araci sirketin hic sucu olamazmi yani sizin ilgisizliginiz ogrencilere yalan beyaniniz yalan reklemlariniz acikcasi dogru olunursa herkes memnun kalir acik acik soylemek gerekir fakat siz tutupta kivirirsaniz bu olmaz sonra boyle benim basima gelen veya arkadaslarin basina gelenler gibi problemleriniz olur iste bu noktada advis in hicbir elle tutulacak tarafi yoktur diyeyim ben ozur dilerim ama oyle

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de buna birşeyler eklemek istedim. Ben Edurehber ile gittim ve hiçbir sorun yaşamadım. Uçaktan indiğimde de nereye nasıl gideceğimi ayrıntılı bir şekilde biliyordum. Fakat orada tanıştığım insanlar pek de hoş şeyler yaşamamışlardı. Uçaktan birlikte indiklerim nereye nasıl gideceklerini bilmiyorlardı ve çalıştığım yerdeki birkaç arkadaşımın kalıcak yeri hazır olduğu söylenmesine rağmen geldiğinde kalacak yer yok demişler, Amerika'ya geldikten sonra iş sözleşmesini iptal edenler olmuş ki hiç de az değildi bu sayılar. İşte şirketler bunları sağlamak zorunda. Bu sene gitmeyi düşünen arkadaşlar, iyi araştırın gideceğiniz şirketi, önceki seneler o şirketle gidenlerle konuşun, hatta gideceğiniz yerde çalışanlarla mutlaka konuşun. Kolay gelsin...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

wya bea suraya baq neler donuor.. Bizde şirketler ne kadar guler yuzlu hep arıolar soruolar die sevınıoduk ) parayı weredık daha werkdten sonrada arayacaklarmı acaba

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla ortalık baya karışmış bu konuda arkadaşlar valla şirket olayı şans aslında biraz da. aynı firmayla gidip seven de var söven de zaten work and travel programı tamamen risk programı. riski göze alip da gideceksiniz gidecekseniz. parayı cıkartamama kötü konaklama işten atılma bunları göz önüne alın. ha sizi haksız yere işten atamazlar zaten. genelde işten atılanları görüyoruz sakal traşı olmamış geç kalmış oturmaması gerekirken gitmiş oturmuş dinleniyo vs... amerikalılar iş kuralları hakkında ne kadar sıkı olduklarını her forumda okuyabilirsiniz. biz Türkiye de alışmışız ense yapmaya. Sonra sıkıya gelince böle sayip sövüyoruz. İşin fake çıkması yani yalan olması tabi şirketin büyük sucu. böyle bi durumda buraya gelip forumda söveceginize türkiye ye döner dönmez yüklü bir tazminat davası açarsınız olur biter. sonucta işiniz sahte çıkmış. ama oraya gider iş kurallarına uymaz işten atılır yada çalışma koşullarını beğenmezseniz oturup sorunu kendinizde arayın derim. Para kolay kazanılmıyor zaten. Ama şu da bir gerçek Amerika da çalışanın hakkı veriliyor.Türkiye de bi otelde saabah akşam çalışsanız ayda 750 ytl alabilirseniz ne mutlu size yaz dönemi için. ama orda sabah akşam çalışsanız ayda 750 ytl değil 750 dolar değil 3000 dolar gene kazanırsınız. neyse böle işte

BannedUser
    Guest

bende bilmiyorum ingilizce. ama duyuyorum bir sürü rus gidiyormuş hiç ingilizce bilmeyen bende deneyeceğim şansımı hemde alaskaya gideceğim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya benim aanlamadigim bir nokta var demisini 1100-1300 dolar bu isin normal fiyati felan herhalede bunu da gecen sene icin yazmissiniz..ben bu watta 3 kere katildim her senede arastirdim sordum butun ulkelerden ogrencilere hepside bizden 200-300 doalr az para vermis yani firma olarak sizmi kazik yiyorsunuzda bu bize daha fazla paraya yansiyor yoksa sizmi is yapmayi bilmiyorsunuz.........

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence burada şu olay var,bu şirketlerin bir çoğu anlaşılan odur ki müşteri memnuniyeti diye bir şeyi umursamıyorlar.Bu işi dua ile yapmıyor kimse ister 10 dolar kazansın ister 100 dolar kazansın bu işten para kazanıyorlar ise ortada bir memnuniyet olmak zorundadır.Yani ben burada bir ürün almıyorum hizmet alıyorum o zaman bu işin eczaneden ilaç almaktan farkı olmalıdır.Çünkü adı üstünde HİZMET.
    Bunu birkaç örnekle ele alalım.
    Size kaç firma ödediğiniz her kuruşun hesabını verir.Sadece şu kadar ödeme yapmalısınız derler dimi.Yani ben bunun bu kadarını şunun için harcıyacağım,bu kadarıda benim karım der?Demelidir prof.çalışıyorsa bence.Ki ben böyle hizmet sağlayan başka sektörde ajentalar gördüm.
    Bir başka örnek ele alalım.Bu adamlar sürekli size ben abd de şu firmaya şunu yazdım şu kuruma senin için şunu sordum der.Beklemedeyiz der.Peki o zaman neden benim mail adresimi cc ye koymadın?Neden işleri benim açımdan anlaşılmaz hale sokuyorsun?
    Bir çok firma sen eğer birşey sormazsan periodik biçimde asla senin şuan ki statün hakkında seni bilgilendirmez.Evraklarının durumu şudur demez.Neden?

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün,zaten şikayetleri forumda mevcut arkadaşların.Fakat başta ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.Eğer bu iş bir hizmetse hizmetin evet bir bedeli vardır ama bu işi yapanda o hizmeti layıkı ile yerine getirmekle yükümlüdür,müşterisini memnun etmelidir.

Bu işi umuyorum ki hakkıyla yapan sağlam dürüst müşteri nedir bilen insanlar zamanla yapar fakat bizler bunu öğrenciliğimizde göremeyeceğiz gibi geliyor.

arkadaşlar foruma bu işlerin denetimini kimlerin yaptığına ,hangi ticaret odalarının bu iş yerlerinden sorumlu olduğuna,bu iş yerlerini açarken türkiye de ilgili makama ve abd deki ortağa ne gibi taahhütlerde bulunulduğuna,standartlarına dair bilgisi olanlar bizlerle paylaşsınlar lütfen.Bilinçli yapılan her iş amacına ulaşır mutlaka diye düşünüyorum.
    *EnFla ProDuction™*

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Orhaninho'nun tam olarak ne yasadıgını bilmiyorum ama haklı oldugundan eminim.Çünkü benim içimden gecenleri yazmıs aynen.Bu işi yapıyorsa bir şirket,hakkını vermeli.çoğu şirket amerikayı sadece bir haritadan biliyorlar,haritanın yesil kısımları burası doğa harikası oluyo,mavi kısımları mavi cennet oluyo,newyork'a komşu bi eyalet(türkiyedeki illerin birbirine olan mesafesi gibi düşünülüp) newyork'a bir uzaklıkta deniliyor, adam gibi bi bilgi sahibi olmadan öğrencileri meçhule gönderiyorlar..kendi çocukları ya da akrabalarını bana söylenmiş olan yalanlarla kandırılmıs olsaydı ve yasadıklarımı yasasaydı acaba ne yaparlardı cok merak ediyorum...
    Work&Travel Türk öğrencileri için uygun bir program degildir.Yasam standartları daha düşük olan ülkelerin öğrencileri için cok daha uygundur-ki bu ülkelerin öğrencilerinden hiçbirzaman şikayet etmez işverenler.Bu program Türkiyede tutmuyor,yakın gelecekte de bu programın çok hızlı bir şekilde popüler olduğu gibi çok hızlı bir şekilde batacağından eminim! O günü görebilmek dileklerimle...
    KAYIT YAPTIRMADAN ÖNCE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI ŞİRKETLERİNİ KENDİ SİTELERİNE BAKARAK DEĞİL,GİDEN ÖĞRENCİLERİN YAZDIĞI FORUM SİTELERİNE BAKARAK ARAŞTIRIN!(eksisozluk vb...)

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Yazilanlar cok guzel bakalim bu sene nolucak bu Work and Travel isi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Tam şirketlerdeki kazıkçı danışmanların konuşma tarzı ya

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ama sitem ettigi konularda da haksiz sayilmaz ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks