Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 148 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New York

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ny sixflagste çalışmayı düşünüyprum amcımız çok gezmek ve amerikadaki gecimimizide sağlamak acama ny için ne dersiniz bide sıcak yerleri pek sevmiyorum yazın nyde hava durumu nasıldır__?==?====??

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı SERKANAqA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ny sixflagste çalışmayı düşünüyprum amcımız çok gezmek ve amerikadaki gecimimizide sağlamak acama ny için ne dersiniz bide sıcak yerleri pek sevmiyorum yazın nyde hava durumu nasıldır__?==?====??
    Serkan forumun arama motorunu kullanırsan senin için çok faydalı olur. Çünkü belirttiğin konular hakkında onlarca yorum bilgi vs var

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

new york'un bulutsuz olduğu günü çok az gördüm. burdan da canlı izleyebilirsiniz: www.turkishwat.net/nylivecam
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bi newyork muhabbeti donmus ortada......amerikaya gideceksen ya newyorku ya da calfornia yi gormeden donme derim .ama illa newyorku gezmek icin de orada is bulman gerekmiyor. ben gectigimiz yaz connecticut da calistim. otelimin yakinindan (stamford) tren geciyordu.yarim saat de bir hemdee.hatta expresse bindin mi 45 dakikada grand central dasinnn yani newyorkun gobegiii.ben 3-4 kere gittim ve bu bana ve arkadaslarima yetti. zaten times meydani,empire states, ozgurluk heykeli ve central parki gorsen yeterliiii.bide bastan asagii gezersin caddelerini falannn.yanii demk istedigimmm sadece newyork a giden ulasim araclarina yakin olacakk bir is yeri ve konaklamasi sec...ayrica benim 4. gidisimde newyork baymisti.b kere acayip kalabalik ve gokdelenleree bi turluu alisamamistimmm.ve sehirr kokuyorduinanmassin yemek kokuyorduuuubir dee pahali, herseyde sira var ve gece 10 dan sonra acayip tenhalasiyor.her tarfarta polis kayniyo ki buna ragmen cok olay oluyorrrrrr.bencee ii dusunnnnnn ve ii arastirrrrrr

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

newyork long island a gidcek arkadaslar var mi acaba bu sene

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı nimo06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi newyork muhabbeti donmus ortada......amerikaya gideceksen ya newyorku ya da calfornia yi gormeden donme derim .ama illa newyorku gezmek icin de orada is bulman gerekmiyor. ben gectigimiz yaz connecticut da calistim. otelimin yakinindan (stamford) tren geciyordu.yarim saat de bir hemdee.hatta expresse bindin mi 45 dakikada grand central dasinnn yani newyorkun gobegiii.ben 3-4 kere gittim ve bu bana ve arkadaslarima yetti. zaten times meydani,empire states, ozgurluk heykeli ve central parki gorsen yeterliiii.bide bastan asagii gezersin caddelerini falannn.yanii demk istedigimmm sadece newyork a giden ulasim araclarina yakin olacakk bir is yeri ve konaklamasi sec...ayrica benim 4. gidisimde newyork baymisti.b kere acayip kalabalik ve gokdelenleree bi turluu alisamamistimmm.ve sehirr kokuyorduinanmassin yemek kokuyorduuuubir dee pahali, herseyde sira var ve gece 10 dan sonra acayip tenhalasiyor.her tarfarta polis kayniyo ki buna ragmen cok olay oluyorrrrrr.bencee ii dusunnnnnn ve ii arastirrrrrr
    Artık bir new york yolcusu değilim, utah garsonluk işi oldu, dediklerinizde sanırım haklısınız sadece 3-5 gün gezeceğim yer olcak new york bu arada california ya ve los angeles eyakın olmamdan dolayı oaraları da gezebilcem umarım doğru bi karar vermişimdir çünkü hala karmançurmanım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

gezinirken gördüm de : özel isimlerin başına "the" koyulmaz söyleyim dedim =)))

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

özel olduğu için koymadım arkadaşım zaten bir tane new york olduğu için öyle süsleme yaptım maşalalh herkesde şehire küfür ettiğimi falan sandı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende nya gidijem ama ruby!!
    sanırım orda yaşamak merkeze göre daa rahattır ama keşke merkezde olsaydım.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart New York

New York, Amerika Birleşik Devletleri'nin nüfus bakımından en büyük kenti. Aynı isimli New York eyaleti'nde yer alır. Yüzyıldan fazladır dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezlerinden biridir. Şehir, medya, politika, eğitim, eğlence ve modadaki küresel etkilerinden dolayı bir dünya şehri olarak kabul edilmektedir. Birleşmiş Milletler Genel Konseyi binasına ev sahipliği yaptığından dış ilişkiler için de çok önemli bir merkez durumundadır. Fakir semtlerinde ise çok sayıda işsiz ve evsiz yaşar.

Kent beş bölüme ayrılmıştır: Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx ve Staten Island. 830 km²'lik bir alanda yaşayan 8,2 milyon nüfusuyla New York, Amerika'da nüfus yoğunluğu en büyük olan şehirdir. Çevre banliyöleriyle birlikte New York metropolitan bölgesi 21 milyonluk nufusa sahiptir ve dünyanın en kalabalık yerleşim bölgelerinden birini oluşturur.

New York, bir göçmen kentidir. Kentte yaklaşık 170 ayrı dil konuşulmaktadır ve her üç kişiden biri ABD dışında bir ülke doğumludur. İngilizce çeşitli aksanlarla konuşulur. İngilizce’nin yanı sıra İspanyolca, Little Italy (Küçük İtalya) semtinde İtalyanca, China Town’da (Çin mahallesi) Çince konuşulur.

New York birçok Amerikan kültürel hareketinin de doğum yeridir. Edebiyat ve görsel sanatlarda Harlem Rönesansı, resimde soyut ekspresyonizm (New York Ekolü), müzikte hip hop, punk, salsa ve Tin Pan Alley bu hareketlerden bazılarıdır. 24 saat açık olan metrosu ve yoğun trafiğiyle Hiç Uyumayan Şehir adını almıştır.

Özgürlük heykeli, Empire State Binası, Central Park ve Times Meydanı, Modern Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Modern Tarih Müzeleri şehrin ilgi çekici mekanlarıdır. Gökdelenleri, caddeleri, lokantaları, alışveriş merkezleri ve insanlarıyla, New York turistleri cezbetmektedir.

ARKADAŞLAR BU BÖLÜMDE NEW YORK'U KONUŞALIM. ÖZELLİKLE GEÇTİĞİMİZ SENELERDE NEWYORK'TA BULUNAN ARKADAŞLARIN KATILIMLARINI BEKLİYORUM. BU SENE NEWYORK'A GİDECEK ARKADAŞLAR İÇİN BÜYÜK REFERANS OLUR.
    Konu stephen tarafından (10-04-2008 Saat 03:41 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yokmu newyorkla ilgili soylenecek bişey

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben newyorka gittim gecen sene tatile 3 gun bu sene isi long island da buldum kendim oyle rast geldi ama o kadar sevimli bir yer degil insani korkutuyor cok kalabalik amerikanin kucuk bir eyaletinde insanlar seni yolda gorse hemen selam veriyor guluyor ama burda oyle birsey yok bir kosusturmaca caddeler cok kalabalik igne atsan yere dusmez hani millet yururken birbirine carpiyor times squarede valla ben o kadar begenmedim ama bu sene long island a gidicem bence travel kisminda newyork yapmayin derim florida ya gidin

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı loveronur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben newyorka gittim gecen sene tatile 3 gun bu sene isi long island da buldum kendim oyle rast geldi ama o kadar sevimli bir yer degil insani korkutuyor cok kalabalik amerikanin kucuk bir eyaletinde insanlar seni yolda gorse hemen selam veriyor guluyor ama burda oyle birsey yok bir kosusturmaca caddeler cok kalabalik igne atsan yere dusmez hani millet yururken birbirine carpiyor times squarede valla ben o kadar begenmedim ama bu sene long island a gidicem bence travel kisminda newyork yapmayin derim florida ya gidin
    peki kardes newyork ta nerelerden alısveriş yapılır. her eyalette ucuz yerler var bildiğim kadarıyla newyork ta varmı ole bildiğin bi yer.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

valla ben 3 gun kaldim newyorkta alisverisi ordan yapmadim ama cogu eyalette outlet ler oluyor kardes tanger outletler en unlusu bir cok subesi var internetten aratttir belki newyorkta ta vardir fiyatlarida cok uygun bilgisayar elektoronik icinde circuit city ve best buy lar var en uygun fiyatlar bunlarda

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

pardon ben "3 gun kaldım" dediğin yeri atlamısım. bende 2 gun kalmıstım newyork ta gecen yıl. virginia beach teydim. bu sene newyorka gidicem newyork cok buyuk bi yer bilinmesi gereken bi cok sey vardır diye dusundum. o yuzden bole bi konu actım teşekkur ederim paylastıkların için.
    evt newyork gencliği. "ben newyork'tayken" diye baslayan butun yazıları bekliyoruz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok güzel ve yararlı olmuş bu bölüm, umarım bu sene ilk defa gidecekler için yararlı olur. konaklaması, gezilip görülecek yerleri, alışverişi... vs.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yokmu gecen senelerde giden?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben gecen sene florıdadaydım bu sene newyork cıty de degıl ama newyork eyaletınde olcam ınsallah. guzel bi topic olmus oraya giden goren arkadaslar bıldıklerını yazarlarsa bızlerde yararlanırız.şimdiden tskkurler yararlanırız

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bu forumda gecen senelerde newyorka giden hiç kimse yokmu:S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hadı new yorka gıden yokmu gecmıs senelerde??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hadiii artık bırı cıksın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

abi newyork wat öğrencilerinin en çok tercih ettiği eyaletlerden biri nasıl olmaz kimse yaa.:S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende anlamıyorum valla nasıl cıkmıyor gecen senelerde new yorka gıdenler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı enesadak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende anlamıyorum valla nasıl cıkmıyor gecen senelerde new yorka gıdenler
    enes sen ne iş yapıcaksın. konaklama yerin neresi. ayarladınmı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ds formu beklıyorum daha gıtmem kesın vızeye baglı ama ben manhatten de garsonluk ısı yapıcam.kalacak yerımde var hazır ucretsız..hersey vızeme baglı ıste bu hafta gelıcek heralde ds formum bakalım..sen napıcan??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

benim konaklama yerim hazır newarkta kalıcam. ama işim yok. social security number oldugu için iş bulmakta zorlanmazsın diyolar. bakıcaz artık.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

işin yoksa nasıl gıdıceksın?? fake job offer mı yaptın?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

evt. coside calısıyo gosterdim kendimi. aldım vizeyi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yuh abı cosı amerıkan degılmı sahıbı sorun cıkarmadımı?? nasıl ayarladın?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yok ya sorun falan cıkmadı. gayet kolay aldım. şirket ayarladı ya ben bişi yapmadım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)