Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 69 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt Dışı Çıkış Harcı Muafiyeti

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

havaalanında satışı hangi akla mantık yasaklamışlar acaba yaa hani unutup falan gitsen uğraş dur onunla

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Duyuru
    Yurtdışı Çıkış Harcı Konusunda Önemli Hatırlatma

26.12.2007
    26.12.2007 tarihi itibari ile yurt dışı çıkış harç pulunun TÜRK HAVA YOLLARI bilet satış noktalarımızdan sağlanmasına son verilmiştir.

Bu sebeple; yolcularımızın ATATÜRK HAVALİMANI’na gelmeden önce yurt dışı çıkış harç pullarını, bankalardan veya İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI’nda GÜMRÜK SAYMANLIK MÜDÜRLÜĞÜ’nden temin etmesi gerektiği önemle duyurulur.

http://www.thy.com/tr-tr/corporate/n....aspx?aid=2255

böle bişi buldum google dan

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu harç olayı nedir tam olarak, hangi bankaya yatırmamız gerekiyor. bankaya giderken pasaport dışında götürmemiz gereken bir şey var mı?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

ben gecen yil ziraat bankasindan odemistim,miktarda yada bankalarda degisen birsey varmi arkadaslar?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ziraat bankasından ödeme yapılabiliyor arkadaşlar ve ödememiz gerekiyor

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation

Alıntı XxRamSesxX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ziraat bankasından ödeme yapılabiliyor arkadaşlar ve ödememiz gerekiyor
    ya bunu en erken ne zaman yatırabilirz ki?
    yani belki forumda tartısılmıstır ama ben hiç göremedim
    mesela ben 14 haz da cıkıcam tr den şimdiden ziraat bankasına gidip yatırabilir miyim?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bunu en erken ne zaman yatırabilirz ki?
    yani belki forumda tartısılmıstır ama ben hiç göremedim
    mesela ben 14 haz da cıkıcam tr den şimdiden ziraat bankasına gidip yatırabilir miyim?
    evet tabiki yatırabilirsin. yani ben öyle biliyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

başlıkta muafiyet yazısını görünce, acaba yatırmıyo muyuz diye aklımdan geçti bi an ama zorunluymuş galiba. pasaportla birlikte ziraat bankasına gidip yatırıyoruz dimi, yani pasaportu götürcez illaki?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

havaalanında odeyebılırsınız benim bıldığım..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim uçak sabah 6 da kalkıyor. o saatlerde havaalanındaki banka açık olmaz heralde.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bankaya ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Vize kontrollerinin yapıldığı bölümün 50 mt kadar karşısında yurtdışı çıkış harcınızı yatırabilirsiniz. Karşılığında bir pul veriyorlar.
    admin (at) turkishwat.net

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Havaalanina kadar birakmaktansa,gidin bir ziraat bankasina yatirin cok bir is degil 15-20 TL arasi olmasi lazim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar havaalanındaki bölümde çok kuyruk oluyor benden söylemesi bence boş bir gününüzde pasaport numaranız ve tc kimlik nonuzla size en yakın banka şubesine gidip yatırın ben öylle yaptım kafanız rahat olu 5 dk lık iş sonuçta
    Bu dünya üzerinde şu an itibariyle tam;6.872.504.571 insan var !!!
    Kimisi korku içinde kaçıyor,-kimisi günü kurtarmak için yalan söylüyor.Diğerleri gerçeklerle tam şu anda yüzleşiyor.Bazıları,kötü insanlar,iyiyle savaşıyor.Bazılarıysa iyi,kötüye karşı mücadele veriyor.
    Dünyada yaşayan 6 MİLYAR İNSAN…6 MİLYAR RUH…
    Ve bazen...
    TEK İHTİYACIMIZ OLAN İÇLERİNDEN BİRİ

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayberkdundar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar havaalanındaki bölümde çok kuyruk oluyor benden söylemesi bence boş bir gününüzde pasaport numaranız ve tc kimlik nonuzla size en yakın banka şubesine gidip yatırın ben öylle yaptım kafanız rahat olu 5 dk lık iş sonuçta
    bu yil kac lira oduyoruz?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

illa pul mu göstermemiz gerekiyor pasaport kontrolünde. bankanın verdiği makbuz yeterli değil mi? bu pulu bankadan da veriyolar mı?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illa pul mu göstermemiz gerekiyor pasaport kontrolünde. bankanın verdiği makbuz yeterli değil mi? bu pulu bankadan da veriyolar mı?
    makbuz yeterli
    bende gecen sene neden pul vermediler diye killanmistim,pul makbuz fark eden birsey yok,yeterki para,devlet babanin cebine girsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

geçen yaz barcelonaya giderken ödedim ben 15 ytl...havalimanında ödeyebiliyoruz...gümrük kısmının karşısında bi masa var..oraya veriyoruz...dert etmeyin bu kadar...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yil kac lira oduyoruz?
    walla tam hatırlayamadım üşenmedim kalktım dekontu buldum 15 liraymış emin oldum
    Kimisi korku içinde kaçıyor,-kimisi günü kurtarmak için yalan söylüyor.Diğerleri gerçeklerle tam şu anda yüzleşiyor.Bazıları,kötü insanlar,iyiyle savaşıyor.Bazılarıysa iyi,kötüye karşı mücadele veriyor.
    Ve bazen...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

makbuz yeterli
    bende gecen sene neden pul vermediler diye killanmistim,pul makbuz fark eden birsey yok,yeterki para,devlet babanin cebine girsin
    nasıl baba ya bu. hep o bizden alıyo, arada bi 2 kuruş harçlık koysun cebimize

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Havaalanından 39 sn'de 15 tl karşılığında pul alınır, yalanır, pasaportun arka sayfasına yapıştırılır! Pulun satıldığı yer zaten pasaport kontrolünden geçeceğiniz yerdedir. Sıra falan olmaz. Sıra dediğiniz şey bankada olur. Ayrıca bu işlemi yapacağınız masa 24 saat açıktır.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yahu en kötü derdimiz bu olsun ha bankadan yatırın ha ordan ..bankaya yolu düşen,boş bulan ordan yatırsın..zamanınız olmazsa havaalanından yatırın ama yatırın yani 15 milyon bişe
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayberkdundar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla tam hatırlayamadım üşenmedim kalktım dekontu buldum 15 liraymış emin oldum
    Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl baba ya bu. hep o bizden alıyo, arada bi 2 kuruş harçlık koysun cebimize
    eyvallah ayberk.

onun cebimize harclik koydugu gun dunyanin sonu gelmis demektir,ben o kdar diyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havaalanından 39 sn'de 15 tl karşılığında pul alınır, yalanır, pasaportun arka sayfasına yapıştırılır! Pulun satıldığı yer zaten pasaport kontrolünden geçeceğiniz yerdedir. Sıra falan olmaz. Sıra dediğiniz şey bankada olur. Ayrıca bu işlemi yapacağınız masa 24 saat açıktır.
    tamam faruk amma sert yaptın baba ya ben yanlış görmüşümdür sıra olarak kusura bakmayın ama bence en iyisi yine o güne bırakmamak hem ne gerek var pul mul yapıştırmaya pasaporta bırak temiz kalsın
    Ve bazen...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de havaalanından alcam .faruk un dediği gibi yalama ,yapıştırma hizmeti de veriliyormuş

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

15 tl'yi paşa paşa ziraat bankamıza veriyoruz. ordan aldığımız dekontu da kim isterse gösteriyoruz havaalanında. bundan ötesi yok. ziraat bankası özel işlem şubelerinde çok daha hızlı şekilde yapıyorlar bu yatırma işini. muafiyet yok ama geçen senelere nazaran düşük bir ücret veriliyor. kendimizi kandırmayalım. binlerce dolar verdiğimiz şu programa 15 tl daha vermek çok koymaz sanırım.
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı el_edebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 tl'yi paşa paşa ziraat bankamıza veriyoruz. ordan aldığımız dekontu da kim isterse gösteriyoruz havaalanında. bundan ötesi yok. ziraat bankası özel işlem şubelerinde çok daha hızlı şekilde yapıyorlar bu yatırma işini. muafiyet yok ama geçen senelere nazaran düşük bir ücret veriliyor. kendimizi kandırmayalım. binlerce dolar verdiğimiz şu programa 15 tl daha vermek çok koymaz sanırım.

Pasaporta harç için pul basmaktanalan söz edilmekte, havaalanından önceden Ziraat Bankasına ödeme yaptığımızda böyle bir durum yok ve sadece dekont var, prosedür nasıl işlemektedir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Şirketteki görevli o dekontu göstermemiz halinde pulun verileceğini söyledi yanlış hatırlamıyorsam. Bugün bir daha soracağım ama 15 tl yatırdığına dair ziraatbank dekontu yetiyor bu iş için.
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı roboelektronik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pasaporta harç için pul basmaktanalan söz edilmekte, havaalanından önceden Ziraat Bankasına ödeme yaptığımızda böyle bir durum yok ve sadece dekont var, prosedür nasıl işlemektedir.
    aynı şeyi ben de merak ediyodum. yukarda teltrap açıklamasını yapmış;

makbuz yeterli
    dekont yeterli oluyomuş yani, illa pul yapıştırcaklar diye bi şey yok.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar yarın en sonunda ucuyorum abd ye..birlikte gidecegim arkadas harc parası ıcın is bankası na 20 dolar odemis.almıslar yani.biz de 15tl biliyorduk da acaba harc parası mı degisti ? bilgisi olan arkadas var mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu kadar basit bir şey bile ne kadar karışık bir hale geldi ya
    "Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher."

"İki şey sonsuzdur, evren ve insanın aptallığı ama evrenden henüz tam emin değilim."

-Albert Einstein -

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks