Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: is fuarıııı!!!!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya arkadaşlar amerikalılar Türkiye de oldugu gibi saç sakal takıntısı olan adamlar degıl. ben sinemada çalıştım bı ara 2 günde bir traş olmak zorunda oluyodum laf sölüyolardı hemen. ameikada haftada bir traş oluyodum o da kendim istiyorum diye bu arada ıs fuarı denilen şey bir holdinge genel müdür almak için mülakat degil ya her zaman nasıl gidiyorsanız öle gidin ış fuarına ben geçen sene eşofmanla gitmiştim 3 işverenle görüşmüştüm hepsi bana iş sözleşmesi uzattı ben istemedim bunu da unutmayın orda siz seçilmek için bulunmayacaksınız çalışmayı düşündüğünüz yerle ilgili ve çalıştığınızda sizin yöneticiniz olacak kişiyle ilgili daha yakından bilgi alma olanağınız olacak gittiğinizde göreceksiniz o adamların etrafında 30 tane üniversite öğrencisi herbirinin farklı derdi ve isteği var onları soruyo.. adamlara harbiden acımıştım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tşk ler arkadaslar evet fuarda rahat olmak gerekli sanırım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar job fair'lara katılan arkadaşlardan bir ricam olacak.iş verenlere sormamız gereken soruları ingilizce kalıplar halinde verebilir misiniz acaba? bir çok kişi için faydalı olacaktır.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya hep bizmi soru sorcazki..tamam annadk konaklama,ücret,ulaşım vs sorcazda onlar hçmi bişi sormuoo????

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı burçin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hep bizmi soru sorcazki..tamam annadk konaklama,ücret,ulaşım vs sorcazda onlar hçmi bişi sormuoo????
    onlarda soruyor,bana vize görewlsinin sorduğu her soruyu ordada sordular,bide restaurant işi seçtim diye salata yapablirmsin,yemek konusunda becerin warmı felan dedi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar amerikalılar Türkiye de oldugu gibi saç sakal takıntısı olan adamlar degıl. ben sinemada çalıştım bı ara 2 günde bir traş olmak zorunda oluyodum laf sölüyolardı hemen. ameikada haftada bir traş oluyodum o da kendim istiyorum diye bu arada ıs fuarı denilen şey bir holdinge genel müdür almak için mülakat degil ya her zaman nasıl gidiyorsanız öle gidin ış fuarına ben geçen sene eşofmanla gitmiştim 3 işverenle görüşmüştüm hepsi bana iş sözleşmesi uzattı ben istemedim bunu da unutmayın orda siz seçilmek için bulunmayacaksınız çalışmayı düşündüğünüz yerle ilgili ve çalıştığınızda sizin yöneticiniz olacak kişiyle ilgili daha yakından bilgi alma olanağınız olacak gittiğinizde göreceksiniz o adamların etrafında 30 tane üniversite öğrencisi herbirinin farklı derdi ve isteği var onları soruyo.. adamlara harbiden acımıştım
    Ben de paycheck den paycheck e traş oluyordum
    İş konusunda pek kasmamak lazım, rahat bir şekilde kendinizi ifade ediyorsanız ve
    işe başlangıç tarihleriniz uygunsa iş kabulu almamanız için bir sebep yok

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onlarda soruyor,bana vize görewlsinin sorduğu her soruyu ordada sordular,bide restaurant işi seçtim diye salata yapablirmsin,yemek konusunda becerin warmı felan dedi
    ozaman seçceen işe göre genel bişiler bilsen sıkıntı çekmicen çok..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ozaman seçceen işe göre genel bişiler bilsen sıkıntı çekmicen çok..

yani ama hep öle olmuodur belki bana işten dolayı sormuştur,yda otel seçene sorar daha önce çalıştınmı die ama eğlence parkında çalışcak olana sormaz heralde ama öle uzun ve zor bişe diil iş görüşmesi korkmana gerek yok

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bazen de su acidan soruyolar o isyerinde birden fazla pozisyon icin ogrenci alinacaksa bilgisi ve yetenegine gore yerlestirme yapiyor da olabilirler ona gore is sozlesmesi veriyor olabilirler...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani ama hep öle olmuodur belki bana işten dolayı sormuştur,yda otel seçene sorar daha önce çalıştınmı die ama eğlence parkında çalışcak olana sormaz heralde ama öle uzun ve zor bişe diil iş görüşmesi korkmana gerek yok
    tşk edermm...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadalar bende gecen sene cetusa job faire katıldım walla türkiyeye geldiklerinde bütün işlerii dağıtıpp öyle gelmişler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lebronfrost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadalar bende gecen sene cetusa job faire katıldım walla türkiyeye geldiklerinde bütün işlerii dağıtıpp öyle gelmişler
    Ben de girdim o fuara , hatta 3 yerden job offer almıştım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de girdim o fuara , hatta 3 yerden job offer almıştım
    aaa..ne sormuşlardı sna..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

aaa..ne sormuşlardı sna..
    Bölümümü , işe başlangıç ve bitiş tarihlerini , neden işi istediğimi sormuşlardı fix olarak.
    Eğer kendinizi ifade edebiliyorsanız size işi tanıtıyorlar ve size uygun olup olmadığını soruyorlar.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlar işveren sizi değil siz işi seçiceksiniz fazla endişe etmenize lüzum yok. Neco' nun dediği gibi kendinizi ifade etmeniz yeterli olur.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar işveren sizi değil siz işi seçiceksiniz fazla endişe etmenize lüzum yok. Neco' nun dediği gibi kendinizi ifade etmeniz yeterli olur.
    e okadar red cvbı alınca merk ettim ne sorduklarını sadece..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölümümü , işe başlangıç ve bitiş tarihlerini , neden işi istediğimi sormuşlardı fix olarak.
    Eğer kendinizi ifade edebiliyorsanız size işi tanıtıyorlar ve size uygun olup olmadığını soruyorlar.
    işe başlangç ve bitş tarihleri belli olmuomu ztn?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

işin başlangıç ve bitiş tarihlerinin, okulunuzun açılış kapanış süresiyle uyumlu olup olmadığını soruyo. benim seçtiğim işin birinde tarihler uymuyodu, vizede problem çıkar demişti görüştüğüm kişi ama ne kadar doğru bilemem...
    iş fuarı dedikleri şey de göz boyamadan başka bi şey deil bence.orda verilen işleri, şirketteki türk danışmanlar da verebilir size ki bunun olduğunu göreceksiniz. dediğim gibi göz boyama işte.. görüşmede de çekinilecek bi şey yok. daha önceki arkadaşların yazdığı gibi istediğiniz işi söylüyosunuz, eğer iş iyi ingilizce gerektiriyosa. bi kaç basit soruyo soruyo ve işi alıyosunuz. hiç ingilizce konuşamayan birinin bile excellent ing gerektiren iş aldığını görmüştüm fuarda. çocuk kursa gidiyom, yaza kadar ingilizcem daha iyi olcak die salladı, işi aldı...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin başlangıç ve bitiş tarihlerinin, okulunuzun açılış kapanış süresiyle uyumlu olup olmadığını soruyo. benim seçtiğim işin birinde tarihler uymuyodu, vizede problem çıkar demişti görüştüğüm kişi ama ne kadar doğru bilemem...
    iş fuarı dedikleri şey de göz boyamadan başka bi şey deil bence.orda verilen işleri, şirketteki türk danışmanlar da verebilir size ki bunun olduğunu göreceksiniz. dediğim gibi göz boyama işte.. görüşmede de çekinilecek bi şey yok. daha önceki arkadaşların yazdığı gibi istediğiniz işi söylüyosunuz, eğer iş iyi ingilizce gerektiriyosa. bi kaç basit soruyo soruyo ve işi alıyosunuz. hiç ingilizce konuşamayan birinin bile excellent ing gerektiren iş aldığını görmüştüm fuarda. çocuk kursa gidiyom, yaza kadar ingilizcem daha iyi olcak die salladı, işi aldı...
    tşk edermm..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

job fairlerın adaletliği olduğuna da inanmıyorum kesinlikle. görevliyle görüşme sırasını danışmanlar kafasına göre ayarlıyolar. size sıra geldiğinde kafanızdaki işlerin hiçbirinde boş yer kalmamış olabilir. erken girenler iyi işleri kapıyolar. o yüzden danışmanlara içeri giriş sırasının nasıl ayarlandığını fuar başlamadan önce sorun. gerekirse bu konuda kurra çekilmeli bence. geçen sene bize sıra oluşturulurken kayıt zamanı vs. gibi hiç kriterin gözetilmediği söylendi ama danışmanlara yakın öğrenciler içeri daha önce alındı. ben girdiğimde neredeyse bütün işler dolmuştu ve moralim iyice bozuldu. sonra amerikalı kadın bi iş tavsiye etti, sözleşmesine bile bakmadan kabul ettim, ne olacaksa olsun artık diyerek. zaten bi şeyi çok incelediğinde illa kafaya takacak bi şey buluyosun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

job fairlerın adaletliği olduğuna da inanmıyorum kesinlikle. görevliyle görüşme sırasını danışmanlar kafasına göre ayarlıyolar. size sıra geldiğinde kafanızdaki işlerin hiçbirinde boş yer kalmamış olabilir. erken girenler iyi işleri kapıyolar. o yüzden danışmanlara içeri giriş sırasının nasıl ayarlandığını fuar başlamadan önce sorun. gerekirse bu konuda kurra çekilmeli bence. geçen sene bize sıra oluşturulurken kayıt zamanı vs. gibi hiç kriterin gözetilmediği söylendi ama danışmanlara yakın öğrenciler içeri daha önce alındı. ben girdiğimde neredeyse bütün işler dolmuştu ve moralim iyice bozuldu. sonra amerikalı kadın bi iş tavsiye etti, sözleşmesine bile bakmadan kabul ettim, ne olacaksa olsun artık diyerek. zaten bi şeyi çok incelediğinde illa kafaya takacak bi şey buluyosun.
    genelde en çk hangi işe talep oluo fuarda?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

genelde en çk hangi işe talep oluo fuarda?
    benim katıldığım fuarda eğlence parklarındaki işler daha çok rağbet görüyodu... amerikalı görevliyle görüşme sırası gerçekten çok önemli, zaten her işin 4-5 kontenjanı oluyo, sizden önce girenler istediğiniz işi çoktan almış oluyo. size o iş için görüşme fırsatı bile tanınmıyo.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslr oryantasyon aldıgın eyaletın dısında bır eyaletteki işler ile gorusme ımkanımız warmı acabaa?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

fuarda sakala dıkkat edıyorlarmı yaaa ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı erkankaracali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rahat ol arkadasım sakal fılan onemlı degıl ama uygun bı sekılde gıtmen senın yararına...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Konsoloslukta bile sakala dikkat etmiyolar, ben ne olur ne olmaz die kesmiştim. Ama at hırsızı kılığında gelen elemanlar bile vizeyi aldı. Amerikada işte bile sakala pek dikkat etmiyolar. Ben garsondum, güya sakal yasaktı ama hiç bi zaman patronların buna dikkat ettiğini görmedim. iki haftalık sakalla çalışan arkadaşım vardı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı erkankaracali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben fuarda işverenle görüşürken benim grubumdaki sakallı bir arkadaşa Amerikalı işveren eğer işe kabul edilirsen senden o sakalları kesmeni istemek zorundayım umarım problem olmaz demişti.O da kesebileceğini söylemişti.Ama çocuk işe alınmadı :=) Sakalların etkisi ne kadardı bilemeyeceğim gerçi =)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Görüşmeyi yapan amerikalı köse miydi? Türk arkadaşın gür sakallarını kıskanmış olmasın:d

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ama at hırsızı kılığında gelen elemanlar bile vizeyi aldı. ı.
    Mükemmel yorum. İlk gittiğimde bende çekinmiştim. Kılığıma kıyafetime özen göstereyim diye. Ama gerçekten anlamı yok. Konsolosluk vizeyi dağıtıyor resmen. blueblood'un dediğine ek olarak.. o elemanlar atlarıyla dahi gelse alırlardı vizelerini

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mükemmel yorum. İlk gittiğimde bende çekinmiştim. Kılığıma kıyafetime özen göstereyim diye. Ama gerçekten anlamı yok. Konsolosluk vizeyi dağıtıyor resmen. blueblood'un dediğine ek olarak.. o elemanlar atlarıyla dahi gelse alırlardı vizelerini
    Aynen öyle. Bu kadar vurduymaz kişilerin vize aldığını gördükten sonra iyice rahatlamıştım. Bi de job faire eşofmanla gelen arkadaş vardı. Önce garipsemiştim ama istediği işi alana kadar baya efor sarfetti. Eşofmanların faydasıni da orda gördü sanırım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks