Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 135 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2014 Wat Genel Konu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben buradan kimsenin şu şirket böyle şu şirket şöyle diyceğini pek sanmıyorum çünkü okudugum çoğu konun yorumlarında şirket ismi vermeden yorum yapılmış ,yasak olma ihtimali var ,daha yeniyiz tam bilmiyoruz tabi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ama özel mesaj atabilirler diye sanıyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ücretsiz yapılan iş fuarları hakkında bilgisi olan var mı? şirket gerekmiyor mu o fuarlarda iş bulunca?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb arkadaslar bende bu sene wat yapmayı dusunenlerdenım.ama kesın karar ıcın gıden bır arkadasım var onun yorumuna gore kara verıcem eger cok kotulerse gıtmıcem sanırım bakalım hayırlısı.fıyatlar umarım uygundur gecen sene 1350 dolar cekmıslerdı sırket sadece

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı alageyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ücretsiz yapılan iş fuarları hakkında bilgisi olan var mı? şirket gerekmiyor mu o fuarlarda iş bulunca?
    ole birsey yok , is fuarlarini sirketler kendi ogrencileri icin yapiyorlar. Wat icin baska is fuari yok.
    Alıntı onrkrm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama özel mesaj atabilirler diye sanıyorum
    Ozel mesaj kontrol altindaadir oncelikle bunu belirteyim. Ayrica size onerilen sirketin iyi olduguna da , kotu olduguna da emin olamazsiniz. Sirket calisanlari ogrenci gibi size yazip , su sirket iyi bu sirket kotu gibi yonlendirmeler yapabilir. Bunun daha iyisi imzamdaki sirket secim yonergesi ve is secimi ile ilgili konulari okumani oneririm. Kisaca oneri verirsem en iyi sponsorlari bul , onlarla calisan ve o buyuk sponsrun fuarini kesin yapan sirketler arasindan secim yap.
    Alıntı uqurgokce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar bende bu sene wat yapmayı dusunenlerdenım.ama kesın karar ıcın gıden bır arkadasım var onun yorumuna gore kara verıcem eger cok kotulerse gıtmıcem sanırım bakalım hayırlısı.fıyatlar umarım uygundur gecen sene 1350 dolar cekmıslerdı sırket sadece
    Arkadasinin soyledigine gore hareket etme sakin , cok kotu bir sirketin ender mutlu olan ogrencisi olabilir arkadasin , ya da cok iyi bir sirketin ender kotu wat gecirenlerinden olabilir , bu seni cok yaniltir. Bu yuzden daha genel bir arastirma yapmani oneririm.
    Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozgur naber
    Iyilik kardesim napiyorsun
    Alıntı emircoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Şirketlerle ile ilgili tecrübelerini bekliyoruz arkadaşlar ..
    Sirket ismi burada yazilmaz arkadaslar , genel itibariyle size ozel mesaj yoluyla da olsa sirket kotuleyen ya da onerenler olursa bizlere bildiriniz , sizin cok masum gordukleriniz aslinda sirket calisanlarinin oyunlari oluyor genelde. Sirket tecrubelerini gecmis konulari okuyarak a cok gorebilirsiniz. Sozluklerde , forumlarda baya bilgi var . Ozellikle sn senenin yorumlarina bakmanizi tavsiye ederim , cunku 2 sene evvel iyi gorunen sirketin bir sene sonra rezalet bir wat sezonu ciakrdigina sahit olduk. Bu tarz durumlar olabiliyor. Firmadan once sponsor secin cunku herseyin basi sposnordur bu programda. Iyi sponsoru olmayan , varmis gib yalan soyleyen firmalari tercih etmeyin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de 2014 yazında ilk kez gitmeyi planlıyorum. İlk sefer gideceklerin çoğunda olduğu gibi endişeler korkutuyor. Hiçbir konuda fikirlerim net değil. Bakalım neler olacak, hayırlısı...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben araştırıyorumda bazılarıyla konuşuyorum ,hiç gerek yok köle gibi calısıyosun diyolar paranla rezil olmaya degmez diyolar ,bazıları en başta zor sonra alışıyosun diyo ,tam bir curcuna ya

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mancestra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben araştırıyorumda bazılarıyla konuşuyorum ,hiç gerek yok köle gibi calısıyosun diyolar paranla rezil olmaya degmez diyolar ,bazıları en başta zor sonra alışıyosun diyo ,tam bir curcuna ya

Köle gibi çalışıyorsun, paranla rezil oluyorsun diyenlere kulak asmamak gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta çalışmak bu programın bir parçası. Onlar ne bekliyormuş? Masa başı iş mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2014 work and travel

Sanırım bu kadar fahiş fiyatlarda giden çok az kişi olucak her yıl belli bir artış olduğu ve dolarında yükseldiği varsayılırsa 2 sene sonra Türkiye_den work and travel programına katılacak kişi olmaz bence. Şu haliyle bile Amerika'daki dil okullarına mı gitsem daha iyi dedirtiyor. 2014 wat için 3,735 tl fiyat aldım bir firmadan şaka gibi. gider dil okuluma paşalar gibi ingilizcemide geliştiririm gezerimde 1 ay da az kalmış olurum amerikada ama en azından çalışmamışta olurum. Bence WAT'ın artık artıları eksilerinden az.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

WAT bir ingilizce geliştirme programı değil yalnız. Paran yoksa Amerika'yı görürsün ve hayat tecrübesi kazanırsın.

Kursta durduğun yerde para harcayacağın ve çalışma iznin olmadığı için WAT hala düşük gelir grubu için mantıklı olan.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Wisconsin dells'e sakın gelmeyin benden demesi...burası köy etrafta hiçbişey yok gezecek bi yer yok en yakın yer alışveriş için walmart bisikletle 15 20 dk sürüyor...ayrıca inanılmaz şekilde Türk nüfüsu var...tatil köyü otel vs çok olduğu için herkesi buraya yolluyorlar...Eğer bir hata yaparsanız wisconsin'e gelmekle wilderness'ı öneririm sadece benim çalışdığım yer güzel 32 saat anlaşmam olmasına rağmen 50 60 saat arası çalışdım hep...houseekeeping işi can sıkıcı ama iyi kazanıyorsun tip olayı var ayrıca müşterilerin bıraktığı yiyecek içecek vs senin oluyor..çoğu zaman oradan çıkan şeylerle idare ettiğimi biliyorum....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

3735 tl fiyat ceken kimse Allah yolunuzu acik etsin de bir daha ugrama telefonlarini da acma

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar dün taksimde 3-4 sirktle görüştük. 4-5 kişi gideceğiz. ama fiyatlar 1400 dolar ile 1750 dolar arasında değişiyor. fiyatlar geçen senekine göre cok fazla. acaba uygun fiyata bir sirket bilen var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Engineer10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün taksimde 3-4 sirktle görüştük. 4-5 kişi gideceğiz. ama fiyatlar 1400 dolar ile 1750 dolar arasında değişiyor. fiyatlar geçen senekine göre cok fazla. acaba uygun fiyata bir sirket bilen var mı?
    Ben de bu sene için şirketlerden fiyat aldım.1400 dolardan aşağıya bulabileceğini sanmıyorum.Ki daha garanti ve eski firmalar 1500 den aşağı fiyat vermiyor.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

1500-1600 dolar su an icin ideal bir fiyat. yani tl olarak 2800-3200 arasi 3200 den bir lira fazla vermemeye calisin. 3200 dedigim de saglam sponsorla calisan buyuk firmalar icin. 1 tane saglam sponsor kaldi Turkiyede onu da azcok herkes biliyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

4-5 sirketl daha görüştüm telefon ile 2 tanesi 1400 dolar 1 side 4 kişiye 2500 tl yapabileceğini söyledi. 1250 dolara geliyor. fakat bu 2500 lük sirketi hiç duymadım. haftaya bakırköyde yeni ofisine taşınacagını söylüyor. gidip orada bir görüşeceğiz. Bu sene acılmıs bu 1250 dolara olan yer.
    Konu Engineer10 tarafından (12-09-2013 Saat 06:51 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sponsorunu sor kesinlikle , sponsor cok onemli bu iste.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

merhaba arkadaşlar;bende arkadaşlarımla gitmeyi düşünüyorum önümüzdeki yaz.Şuan kafama yatan 2 şirket var bu benim 2. tecrübem olacak,eğer olursa.Fiyat olarak 3250 tl den aşağı inmediler ne yazık ki siz ne düşünüyorsunuz fiyat için ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eeduyork sanırım dediginiz şirket yani fiyat normal. ben böyle bilindik şirketler içinden en ucuz 1400 dolar fiyat aldım. oda 2800 tl ediyor. ama cogu sirket 1500-1750 dolar arası istiyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

eeduyork sanırım dediginiz şirket yani fiyat normal. ben böyle bilindik şirketler içinden en ucuz 1400 dolar fiyat aldım. oda 2800 tl ediyor. ama cogu sirket 1500-1750 dolar arası istiyor
    evet burda isim vermek doğru değil diye o şekilde yazdım imden 1400 dolar fiyat aldınız acaba direk yazmak istemezseniz mesaj olarak yazar mısınız ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

global grup buradan duydum bende ismini. aradım o fiyatı verdiler. profilde hangi şirketle gittiniz bölümü varya. ordaki şirketlerin hepsini aradım. biriside buydu.

Acemi Watçı AliArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow Work And Travel 2014

Merhaba arkadaşlar bu yıl work and travela katılıyorum şirkete kaydımı oldum tecrübeli arkadaslardan faydali bilgiler bekliyorum ve benım gibi bu yıl gidecek arkadasları bu baslık hakkında toplamayı düşünüyorum adım adım ilerleme hakkında herkes yaptıgı şeyleri paylaşırsa problemsiz bir wat olacagına inanıyorum şimdiden teşekkür ederim hepinize

1. Aşamam şirkete kayıt oldum iş seçeneklerini bekliyorum

2. olarak lifeguard olmak istiyorum ama mülakat falan söylüyorlar
    yüzme ile ilgili hiçbir problemim yok küçüklügümden beri yüzüyorum
    fakat korktugum kısım ing mülakat mı ne yapılıyormus elenmekten tırsıyorum acıkcası

Birde gittigim üninin secenegi olmadıgı için secemedim Nişantaşı MYO lojistik bölümü 1. sınıftayım 2 yıllık bölümden giden arkadaslar var mı gitme şansım nedir

not: konuyu yanlıs yere açmıs olabilirim kusura bakmayın şimdiden

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mülakatta zorlamazlar.En fazla 4-5 dakika sürecektir.Daha önce Amerika'da bulundun mu?,ne zaman geleceksin?,tek mi arkadaşınla mı geleceksin? yüzme biliyor musun? gibi sorular soruyorlar.Öğrenmek istediğin herşeyi mülakatta sor sonradan bir sürprizle karşılaşma.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı AliArslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu yıl work and travela katılıyorum şirkete kaydımı oldum tecrübeli arkadaslardan faydali bilgiler bekliyorum ve benım gibi bu yıl gidecek arkadasları bu baslık hakkında toplamayı düşünüyorum adım adım ilerleme hakkında herkes yaptıgı şeyleri paylaşırsa problemsiz bir wat olacagına inanıyorum şimdiden teşekkür ederim hepinize

1. Aşamam şirkete kayıt oldum iş seçeneklerini bekliyorum

2. olarak lifeguard olmak istiyorum ama mülakat falan söylüyorlar
    yüzme ile ilgili hiçbir problemim yok küçüklügümden beri yüzüyorum
    fakat korktugum kısım ing mülakat mı ne yapılıyormus elenmekten tırsıyorum acıkcası

Birde gittigim üninin secenegi olmadıgı için secemedim Nişantaşı MYO lojistik bölümü 1. sınıftayım 2 yıllık bölümden giden arkadaslar var mı gitme şansım nedir

not: konuyu yanlıs yere açmıs olabilirim kusura bakmayın şimdiden
    Oncelikle arama yapmani oneririm , Lfeguardlik isleriyle alakali detayli bilgiler mevcut zaten forumada. RSV Pools , Community Pools gibi lifeguard isleriyle alakali da konular mevcut. Meslekyuksek okullari ile de ilgili konu var. Yani soylemek istedigim yillarin birikimi bu forumda mevcut ama biraz arama yapmaniz gerekmektedir. Arama butonu ile kolayca ulasakcisiniz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Work and Travel=Slavery

Acemi Watçı AliArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Arama yaptim linkler de cikti fakat 404 ertor veriyor o yuzden yazdim kusura bakmayin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

2014 Watcilar erken baslamislar ya ben de seneye tekrar gitmek istiyorum job offer ayarlarsam eger. Ama bu sefer housekeeper olmam

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı AliArslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arama yaptim linkler de cikti fakat 404 ertor veriyor o yuzden yazdim kusura bakmayin
    Ayni konulari kullanmak hem senin bilgilere ulasmani kolaylastirir , hem bilgili kisilerin yeni mesaj yazmasi icin daha kolay dikkatini ceker hem de forum duzenini korur. Gecici bir sorun olusmustur. Ben elimden geldigince duzeltmeye calisiyorum konulari ama yine de varolan konuyu bulup okursaniz belkide yeni mesaj yazmaniza bile gerek kalmayacak. Kolay gelsin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

arkadaşlar selam yüksek lisans öğrencileri de gidebiliyor mu acaba?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Sevgili Ozgursum abi. Suan hicbir sirkete yazilmadim.

1- Calisacagim yere job offer yollamaliyim? Yada nasil yapayim? Job offer aldiktan sonra self-wat icin mi basvurayim?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)