Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 122 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mount Olympus-Wisconsin Dells

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hoşgeldin Başak Günay. ben parkın konaklama seçeneklerinden yararlanmak zorundasın diye biliyorum yanlış mı biliyorum? parkın içinde yurt gibi bir yer varmış haftalık 70 dolar civarı 200 de depozit

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

wisconsin dells ; gercekten cok hos,kucuk,sevimli bir town.insanlari gercekten cok yardimsever,siz onlara yanlis yapmadiginiz surece size yanlis yapmayacak insanlardir.
    gidecek arkadaslara tavsiyelerim; mumkunse erken gitsinler.her yil labor day(isci bayrami)'na kadar sezon devam eder.bu yilki labor day 7 eylulde.zaten ondan sonra okullar acilir.otellerin doluluk oranlari % 90lardan % 30 lara duser.bu da sizin daha az saat calisacaginiz anlamina gelir.
    mount olympusun kendi housingleri var.dediginiz gibi deposit yapiosunuz.haftalik da 70-75 $ konaklama ucreti.odalar 4 kisilik sanirim(orda calismadim arkadaslarim vardi orda calisan)
    wilderness,kalahari,noah's ark,chula vista diger is imkani olan mekanlardir.wilderness,kalahari ve chula da calistim.en iyi imkanlari olan wilderness tir.vede inanilmaz buyuktur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

geçen yıl yogi bears parkında iki arkadaşım çalışmıştı bir kart vermişler onlara. wisconsin dellsde çalışan herkese veriyolar dedi. bir liste halinda ücretsiz gireceği parklar indirimli restourantlar tiyatrolar. çok güzel uzun bir listeydi çevredeki bütün parklara 1 kere bedava girdiklerini söyledi. böyle birşeyden haberi olan var mı?
    ayrıca housing de merak etiğim diğer bir konu. odalar nasıl? yurt tipinde mi? içinde neler var? mutfak falan var mı (kendi yemeğini yapma açısından iyi olur)en çok onu merak ediyorum. inşallah güzel bir yaz geçiririz hepimiz. ben 27 haziranda yolcuyum inşallah.

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı DEMIR17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen yıl yogi bears parkında iki arkadaşım çalışmıştı bir kart vermişler onlara. wisconsin dellsde çalışan herkese veriyolar dedi. bir liste halinda ücretsiz gireceği parklar indirimli restourantlar tiyatrolar. çok güzel uzun bir listeydi çevredeki bütün parklara 1 kere bedava girdiklerini söyledi. böyle birşeyden haberi olan var mı?
    ayrıca housing de merak etiğim diğer bir konu. odalar nasıl? yurt tipinde mi? içinde neler var? mutfak falan var mı (kendi yemeğini yapma açısından iyi olur)en çok onu merak ediyorum. inşallah güzel bir yaz geçiririz hepimiz. ben 27 haziranda yolcuyum inşallah.
    kartin fiyati 15 dolardi gecen sene.bu sene nolur bilemiorum.46 tane mekan var bedava grip eglenebilecegin.bowling,su parklari,korku tunelleri gibi etkinlikler.mt.olympus'ta mutfak ortakti bildigim kadariyla.odada tv vardi.ama orda kalan birini bulursan sana daha cok yardimci olur.prefabrik vede guzel bi housing.en azindan is ayaginin dibinde.bu sizin icin buyuk avantaj.hem mc donalds da yurume mesafesinde.downtown 2 km falan.yeriniz fena diil yani!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben de bu yaz mount olympus'a gidiyorum.13 haziranda orda olucam inşallah.lifeguard olarak çalışacağım bir arkadaşımla.Çalışan Türk sayısı oldukça fazla olucak anlaşılan

Görüşmek üzere...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet sanırım ben biraz merakları giderebilirim arkadaşımı gönderdim oraya mayıs 18de ordaydı şu an life guard pozisyonunda çalışıyo tahminimce 48 türk olursunuz orda hiç bir sıkıntısı yok ayrıca oraya giden arkadaşlarım var onlarda sizler gibi geç gittiler general cleaning yada mutfakta hamburger kızartma tarzı işler yaptılar yorulduklarını söylediler ama memnundular şirketten. mesajlarını tam okumadım genel bişeyler yazıyım istedim orada internet ulaşımı kısıtlı otelin içinde varmış. burdan giderken chicago yada madison şeklinde gitmenizi tavsiye ederim chicagodan 4 saat sürüyor. sözleşmenizde yazanlara harfiyen uyuyorlar bi çekinceniz olmasın

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben ıkı sene calıstım orda hemen hemen her pozısyonda calıstım gercekten amerıka da gıdebılcegınız en ıyı yerlerden bırı
    hepınıze ıyı ehglenceler benım yerımede HADES e bının
    P.S.hades tunelde 90 derece yan gıdıyor
    budımır gavrıl ve troy ve carrıe ye selamlarımı ıletın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı bahaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet sanırım ben biraz merakları giderebilirim arkadaşımı gönderdim oraya mayıs 18de ordaydı şu an life guard pozisyonunda çalışıyo tahminimce 48 türk olursunuz orda hiç bir sıkıntısı yok ayrıca oraya giden arkadaşlarım var onlarda sizler gibi geç gittiler general cleaning yada mutfakta hamburger kızartma tarzı işler yaptılar yorulduklarını söylediler ama memnundular şirketten. mesajlarını tam okumadım genel bişeyler yazıyım istedim orada internet ulaşımı kısıtlı otelin içinde varmış. burdan giderken chicago yada madison şeklinde gitmenizi tavsiye ederim chicagodan 4 saat sürüyor. sözleşmenizde yazanlara harfiyen uyuyorlar bi çekinceniz olmasın
    böyle güzel şeyler duymak iyi oldu. 23 gün sonra orada olacağım.İstanbul-Amsterdam-Ditroit-Madison ------------>Mount Olympus
    Madison'dan yakın diye duydum Dells'i iki kişiyiz en uygun ulaşım şekli ne olur?Taksi tutulabilir diye düşündüm belki oraya giden bir iki kişi daha olur uçakta daha uygun olur..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba ben Tilbe bende istanbul amsteram ditroid ve milwalkee aktarmalı olarak gideceğim 26 haziranda sonrada otobüse binmek istiyorum umarım rötar yapmaz uçak da otobüs saatlerini kaçırmam bu arada mt. olympusda lifeguard olarak çalışacağım

bu arada ben fuarda lifeguard olmak istiyorum diyince beraber görüşmeye girdiğim arkadaşlarım bana güldü çok soğuk oluyor nasıl o soğukta çalışacaksın diye...Gerçekten o kadar soğuk oluyor mu??
    Konu TİLBE tarafından (09-06-2009 Saat 03:47 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: EKLEME

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadsın wisconsin dells ın sıcagı altında kalmamıs herhalde hıc
    gecen sene ılk defa turkıyeden 2 kız lıfeguard olarak calıstı bu senede sen calıscan galıba
    cok eglencelı ve guzel bı yer
    bence cok memnun kalırsın ben cok memnundum seneye yuksek lısansla tekrar oraya gıtmeyı dusunuyorum
    ve emın ol o sıcakta o soguk su super gelıyor sabahları bazen kotu oluyor ama genede guzel yanı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadsın wisconsin dells ın sıcagı altında kalmamıs herhalde hıc
    gecen sene ılk defa turkıyeden 2 kız lıfeguard olarak calıstı bu senede sen calıscan galıba
    cok eglencelı ve guzel bı yer
    bence cok memnun kalırsın ben cok memnundum seneye yuksek lısansla tekrar oraya gıtmeyı dusunuyorum
    ve emın ol o sıcakta o soguk su super gelıyor sabahları bazen kotu oluyor ama genede guzel yanı
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim içim rahatladı vallahi

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

http://www.turkishwat.net/wisconsin-dells-t1575p2.html
    burda da wısconsın dells hakkında aradıgın herseyı bulabılırsın
    umarım ıyı bı yaz gecırırsın
    supervizor ın Trpy olcak benden selam sole ona (ferhat)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

20 Haziranda sabah 6 uçağıyla gidiyoruz bakalım Olympusa. Heyecan ve korku karışımı bişey bastı beni biletide alınca Bileti almadan önce inglizce yeterli olur az çok diyodum ama artık öyle düşünemiyorum

Daha önce çalışmış arkadaşla bi sorum olacak. Haftalık çalışma süresi ortalama olarak kaç saat oluyor acaba?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bıze ılk sene haftada 60 saat verıyorlardı ama gecen sene 70-90 arası hatta bazaen 100 saate kadar calısma ımkanı verıyorlardı en fazla cleanerlar calısabılıyor sonrada ride lar calısıyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

60-70 saat mı iş formunda avarage olarak 32-40 saat deyince üç aşağı beş yukarı bu kadar bişey bekliyodum ben. Yeterki böyle olsun ama ikinci iş falan aramak zorunda kalmayız. Saol.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

gecen sene bazen sabah saat 7 de baslayıp aksam 10 kadar calısıyordum yanı gunde 15 saat haftada 90 saat calıstıgım oldu saatlık ucretımde 8$ dı ıkıncı senem oldugu ıcın haftalık 720 dolar cıvarı alıyordum
    ne kadar calıscagın tamamen senın elınde
    saolsun Gavrıl ve Budımır benı cok sevıyorlardı bana sureklı ıs buluyorlardı hemen hemen her departmanda calıstım ben

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

herkese dellsten selamlar arkadaslar;konu acmiyorum cok fazla zamanim kalmadi henuz nete girebilme firsati bulabiliyoruz Cumartesi dells e vardiktan sonra pazartesi is basi yaptik ve bugun offgunumuz;Mount olympusta go cartta calisiyorum ilk 3 gunde 40 saat calistik umarim sezon ayni sekilde devam eder.Konaklamada beklentimin ustunde umarim sezon bu sekilde devam eder gorusmek uzere kalin saglicakla
    Somethings never changes..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

demıstım sıze mt olympus cok ıyı dır bu konuda
    go kortlardakı yazılara bak mutlaka benımde yazdıgım seylerı gorursun
    ben sensız wisconsine dusmanın
    ferry
    onlar benım yazılarım cok ozledım valla orları

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

sagda solda ferhat yaziyor helios,poseidon;trojan Gecen hafta 74 saat calistik bu hafta daha fazla olacak gibi

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ferry yazmıyor mu nasıl goremedın onların hepsını ben yazdım
    ıkı tane ayı gıbı ırı yarı copcu vardı bırını resımlerden gordum dıgerı de ordamı onlara uyuz oluyordum ıkısede bulgar tanıstınız mı onlarla aranız nasıl
    gavrıl e selam sole gavrıl cok baba bı adam

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ivan,simon,yuliani falan diyorsun sanirim copcu
    Konu adros tarafından (18-10-2009 Saat 03:24 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

sezonu bitirdik geldik,her guzel seyin bir sonu var

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

super bir sezondu.)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DEMIR17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    super bir sezondu.)
    yaz gunlugunden 3 5 birseyde eglenelim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Wisonsin Dells gunlugumden alintilar:

28.08.2009
    ebay den iphonumu aldim.hesabimda $20 para kaldi.Atiye,pinara,onura borcum var.su uclu beni tenhada kistirma plani yapiyor olabilirler dikkatli olmaliyim. hakan benle dalga geciyo. dellsin nufusunun yarisi benden para bekliyormus. dun gece mehmet,ati,tuba ben kaybolduk saat 12 gibi yarim saat bi arabayla downtownda dolasalim dedik 5 de eve donebildik.

29.08.2009
    bugun 10 a kadar calistik 7 de bitirmeye alisinca 10 zor geldi.hava cok soguktu.cok usudum yoruldum.onurla ivan emilija yi parka gitmek icin ikna etmeye calisiyolar.atilla bu gecede calisiyor,calissin param biterse ondan alirim

10.09.2009
    dun is olmayinca hakan,onur,ati,ben selma,seyfi;taner madisona gittik.bugunde son gunumuzdu parka budiyle vedalasmaya bide atinin saatini almaya gittik.ordan american worlde gittik kovulduk..ordan mc donaldsa gittim check in yaptik.ordan hakan onur ati ben pizza puba gittik.donuste american worlde gittik yine kovulduk.aha emilija geldi bizde nerde kaldi die merak ediyoduk aldiklarini gosteriyo yine 40 dolara camasir almis victoria's secretdanburadan ayrilmanin bu kadar zor olacagi aklima gelmezdi,farkinda olmadan alismisim meger.en cok da oda arkadaslarimi ozliycem

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

eyvallah kardesim sagolasin iyi borcun vardi he sadece atiye takip gitsen yeterdi
    Su kaybolma mevzusunu ayrintilariyla anlatsaydin ya olm chicagoya gidecekmissiniz nerdeyse

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Merhaba arkadaşlar, googleda arama yaparken foruma takıldım, 2 gündürde okuyorum harika şeyler var. Öncelikle emeği geçen, paylaşım yapan herkese teşekkürler.

2010 WAT için başlıkta belirtilen yere yerleştim. Hakkında pekde olumsuz şeyler duymadım, gerek bunca giden arkadaşlardan gerekde internetten. Her ne kadar sponsor çok övsede fazla inanmam onlara ama buralardanda görmek hoşuma gitti.

Benim merak ettiğim bir konu ise şu. Ben O'Hare'e indim, ve Dells'e gitmem gerek. Ama Sosyal Güvenlik numaramı almamda gerek, ve ofis Portage'da, yani Dells'e giderken yolun üzerinde.

Ben hiç Dells/Mt Olympus'a uğramadan direk yol üzerindeyken Portage'daki Sosyal Güvenlik ofisine gidebilir miyim başvuru için? Ayrıca bu numaram çıkana kadarda çalışamıyorum galiba, nerede ne yapılır, Mt Olympus bana konaklama verir mi bu numara çıkana kadar ki geçen bir kaç günlük süreçte? (zaten onlar verecek ama sosyal numaram yokken?)

Şimdiden teşekkürler.
    Konu hakanerdogan tarafından (12-12-2009 Saat 11:28 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sosyal numaranı alman için orada en az 10 gün ikamet etmiş olman lazım. 10 günden önce Portage'a gidenler oldu SSN icin alamadan geri geldiler. Ayrıca Mt olympus'a SSN icin zaten geliyorlar. Gitmene gerek yok. Bu yaz orda çalışan baya bir arkadasım vardı onlar oyle yaptılar hatta SSN'i orda çalışmadığı halde bile alanlar olmustu.
    Bir rüzgardır gidiyoruz ama dur bakalım nolcak..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Teşekkür ederim.

Peki SSN olmadan çalışabilmek, yani kabaca para kazanmak mümkün mü? Yoksa bekleyecek miyiz SSN'cileri?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hiçbirşey olmaz alırsın paranı ben SSNi hiç olmadan 3.5 ay çalışan adam biliyorum çatır çatırda parasını alıyordu gerçi vergi oranı biraz daha fazla oluyordu ama yinede çalışıyordu.
    Bir rüzgardır gidiyoruz ama dur bakalım nolcak..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)