Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ups pasaportumu kaybetti!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Valla ben hiç bir aşamada stres yaşamadım şu ana kadar.İşimi erkenden seçtim,belgelerim erkenden geldi ve vizeyi sorunsuz aldım.Taa ki büyük pyango bana vurana kadar Ama şu 3 gündür çektiğim stres beni benden aldı.Kaybolduğu 3 gündür emniyete bildirilmemiş bile.Ben bastırınca yaptılar.İnsanın aklına neler geliyor.Kötü amaçlı belge kullanımı sadece filmlerde olan bişey değil maalesef.

Neyse neyse,artık olumsuz birşey düşÃ¼nmeyeceğim,yemin ettm =)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

takma kafana simdi vizeler baslar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

adına çok üzüldüm kardeşim İnşallahuteala işlerin hemen yoluna girer ya

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Teşekkürler.Bu süreçte beklemek gerçekten çok zor.Özellikle de planlı programlı olmayı,işlerini sırunsuz erkenden halletmeyi seven ve mizaç olarak endişeli biri olduğum için istesem de istemesem de gergin oluyorum.Tek dileğim vizeli pasaportmun bir an önce elime geçmesi artık.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.

Benim pasaport,ds 2019 ve sevis belgelerimin kaybolduğuna dair daha hrhangi bir yere başvuru vs yapmamış tutanak falan tutmadı bu ups.Bu konuda gevşek davraıyorlar,o kadar aradım kaç kez söyledim.Ama yeni pasaport çıkınca diğerinin otomatikman hükümsüz olacağını söylüyorlar.Konsolosluğa da bunların kayıp olduğu bildirilmiş.Şimdi ben ilerde yurtdışına giriş çıkış yaparken sorun yaşamaktan,bu belgelrimi kötü amaçlı kullanılmasından korkuyorum.Acaba konsolosluğa bildirmek yeterli olur mu,yoksa ben emniyte gidip bildirmeli miyim?Ups ye emniyete bildirip tutanağı bana yollmalarını söyledm,tamam dediler ama hala gelen gidn bir şey yok.Ben bireysel olarak ne yapabilirim,bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Emniyete git bunun için dilekçe verip vermeyeceğini sorgula problem yaşama ileride ayrıca konsolosluğu ara (vizeni nereden almışsan eğer) durumu anlat.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

UPS'e bırakma işi. Sen Emniyet'e gidip durumu anlat onlar yardımcı olur zaten. Çünkü yeni bir pasaport vermeden önce daha önce üstüne bir pasaport olup olmadığını özellikle soruyorlar. Eğer pasaportun kaybolduysa onla ilgili birkaç işlem mutlaka vardır. Tabi bunun için inandırıcı bir belge istiyorlar, bu konuda UPS'e muhtaçsın sadece. Sen bu belgeyi alıp geriisini kendin halledersen daha garanti olur. Yoksa seninde dediğin gibi ilerde alehine kullanılabilir kayıp pasaportun kötü niyetli birinin eline geçerse falan.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yeni pasaport çıkarttılar bana , çıkarırken kayıp dilekçesi doldurup verdim.Yeni pasaportum da 2 saat içerisinde çıkartıldı.Ben ups ten polis tutanağı istedim,belgelerimin sizin şirketinizin sorumlluğundayken kaybolduğuna dair bir tutanağım,bir belgem olsun istiyorum dedim.Ancak bana böle birşeyi veremeyeceklerini,benim ilerde hiçbir şekilde mağdur edilmemem için gereken yerlere bildirdiklerini(konsolosluk,sınır kapıları falan dedi) söyledi.Peki emniyete bildirildi mi,benim ayrıyeten gidip kayıp dilekçesi vermem ya da kayıp başvurusu yapmam gerekir mi diye sordum.Buna gerek olmadığını,zaten yeni pasaport çıkınca diğerinin hükümsüz olduğunu,zaten pasaport alırken doldurduğum dilekçeyle kayıp olduğunu bildirmiş olduğumu söylediler.Ama bu gene de beni pek tatmin etmedi,birisi pasaportumu alıp resimle bilgilerle oynayıp yurt dışına çıksa ya da ne bileyim kmlik bilgilerimi kullanıp bir işlere kalkışsa gelip beni bulacaklar.Benim elimde hiçbir şey yok gösterecek.

Bu arada ups bana bir belge yollayacaklarını,o belgede şu şu belgelerimin ups nin sorumluluğundayken kaybolduğunu ve yenilerinin çıkarılmakta olduğunu yazacağını söyledi.Bir avukatla görüştüm,bu belgeyle savcılığıa gidip ordfa kayıp bildirisi yaparak kendini garanti altına almalısın dedi.Ups yasal süreçten kaçıyor dedi.Cidden bana biz herşeyi hallettik vs diyorlar ama benim elimde hiçbr belge ve kanıt yok.

Şimdi yarın yollayacakları belgeyi bekliyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni pasaport çıkarttılar bana , çıkarırken kayıp dilekçesi doldurup verdim.Yeni pasaportum da 2 saat içerisinde çıkartıldı.Ben ups ten polis tutanağı istedim,belgelerimin sizin şirketinizin sorumlluğundayken kaybolduğuna dair bir tutanağım,bir belgem olsun istiyorum dedim.Ancak bana böle birşeyi veremeyeceklerini,benim ilerde hiçbir şekilde mağdur edilmemem için gereken yerlere bildirdiklerini(konsolosluk,sınır kapıları falan dedi) söyledi.Peki emniyete bildirildi mi,benim ayrıyeten gidip kayıp dilekçesi vermem ya da kayıp başvurusu yapmam gerekir mi diye sordum.Buna gerek olmadığını,zaten yeni pasaport çıkınca diğerinin hükümsüz olduğunu,zaten pasaport alırken doldurduğum dilekçeyle kayıp olduğunu bildirmiş olduğumu söylediler.Ama bu gene de beni pek tatmin etmedi,birisi pasaportumu alıp resimle bilgilerle oynayıp yurt dışına çıksa ya da ne bileyim kmlik bilgilerimi kullanıp bir işlere kalkışsa gelip beni bulacaklar.Benim elimde hiçbir şey yok gösterecek.

Bu arada ups bana bir belge yollayacaklarını,o belgede şu şu belgelerimin ups nin sorumluluğundayken kaybolduğunu ve yenilerinin çıkarılmakta olduğunu yazacağını söyledi.Bir avukatla görüştüm,bu belgeyle savcılığıa gidip ordfa kayıp bildirisi yaparak kendini garanti altına almalısın dedi.Ups yasal süreçten kaçıyor dedi.Cidden bana biz herşeyi hallettik vs diyorlar ama benim elimde hiçbr belge ve kanıt yok.

Şimdi yarın yollayacakları belgeyi bekliyorum.

UPS sana bir belge vermek zorunda, gerekirsew Emniyet ile görüş sonuca nasıl ulaşabileceğini sor. Onlar bu konuları biliyorlardır. Sana fazlasıyla yardımcı olacaklardır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yarın savcılığa gidip kayıp bildirisini ben yapıyorum.Ups nin kaybettiğini söylüyorum.En azından elimde bir belgem olmalı.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Zaten yeni pasaport çıkartmışsın , bu da eski pasaportunu hükümsüz hale getirecektir.
    Emniyet müdürlüğünden resmi tutanak tutturman senin yararna olacaktır.
    Yerinde olsam ups'e dava açardım ve tazminat talep ederdim

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Merak etme hersey yoluna girer 15-20 gun sonra.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bugün savcılığa giderek dilekçe verdim,pasaportumun ve diğer belgelerimin kötü amaçlı kullanılıp yasa ihlalinin doğacağı durumlarda bu kişilerden şimdiden şikayetçi olduğumu filan bildirdim.Sağ olsun başsavcı da bayağı yardımcı oldu durumu anlatınca.Hatta tazminat davası açma hakkımın olduğunu hatırlatı

Ben şimdilik şu aşamada açmayı düşÃ¼nmüyorum,önce vizemi sağ sağlim tekrardan almak istiyorum.Bu süreci riske atmak istemiyorum.Sonrasına bakılır

Şu anda ds ve sevisin gelmesini beklorum.Ondan sonra parmak izi için tekrar konsolosluğa gitmem gerekecekmiş.Vize sürecinde ups yardımcı olacak tabii ama o nasıl olacak bilmiyorum.Göreceğiz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar ekstra kargo ücretinin verildiğini de hesaba katarsak ds ve sevisin gelmesi ne kadar sürüyor amerikadan?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ekstra kargo ücretinin verildiğini de hesaba katarsak ds ve sevisin gelmesi ne kadar sürüyor amerikadan?
    Sevis Amerika'dan gelmiyor , internet üzerinden doldurulup ofiste direk çıktısını alıyorlar.
    Ds2019 ise 3 gün içerisinde gelebilir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Tamam teşekkürler :=)
    Benim ds başvurusu yapılalı bir haftayı geçti ama hala gelmedi.Üç gün derken,kargoya verildikten sonra üç gün mü yoksa ds nin hazırlanması vs süreci toplam 3 günden fazla sürmez mi diyorsun?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar yarın saat 10 da konsolosluğa gidiyorum tekrar,ups masasındaki görevli bayan bana içerde yardımcı olacakmış.Bir aksilik çıkmasından çok korkuyorum.çift dikiş gidiyorum bu yıl vize görüşmesine )

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Ups'e dava açtın mı sen?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hayır açmadım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Neden açmıyorsun ki?
    Kesinlikle haklı taraf sensin,
    sen dava açarsan bundan sonra daha dikkatli olurlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

açmamış olmam açmayacağım anlamına gelmiyor zaten =)

önceliğim vizemi elimde basılı görmek.bu süreç içinde devamlı onlarla muhattap olmak durumunda kaldığım için bir sıkıntı yaşamak istemedim süre açısından.inşallah yarın 2.kez vize aldığımda duruma daha farklı yaklaşacağım =)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

açmamış olmam açmayacağım anlamına gelmiyor zaten =)

önceliğim vizemi elimde basılı görmek.bu süreç içinde devamlı onlarla muhattap olmak durumunda kaldığım için bir sıkıntı yaşamak istemedim süre açısından.inşallah yarın 2.kez vize aldığımda duruma daha farklı yaklaşacağım =)
    Umarım dava açarsın ve tazminat da alırsın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

teşekkür ederim =) zaten avukatımdan öğrendiğim kadarıyla dava açtığım takdirde hatırı sayılır bir mktar alma hakkım var.onlar da bnun bilincinde olduklarından çok dkkatliler ve her işimi evimin önünden arabayla alınarak hallettim.yarın da konsolosluğa götürüleceğim,içerde de görevli ilgilenecek.ama tüm bu işler benim snav dönemime mi denk gelmiş,psikolojim ne durumda olmuş kmseyi ilgilendirmiyor tabii =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Hakkını elde etmişsin zaten. Bu saatten sonra dava açarsan pek fazla birşey alamazsın.Elbette açabilirsin ama, kaybettiğinin ertesinde onların yardımını kabul etmeseydin. Yardımcı olma isteklerini geri çevirseydin. İşte o zaman. Mahrum kalacağın hakların tamamını mahkemeden talep edebilirdin. Sonuçta aradaki mesafeli taşıma sözleşmesine göre hüküm verirdi hakim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Davayı bu saatten sonra açsan da mağdur olan sensin sonuçta ,
    ups sana bir tazminat ödemekle yükümlü

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ÖYle öyle ama sonuçta UPS artık iyiniyetli, açacağı davada UPS karşı tarafın kötü niyetini elindeki belgelerle gayet ispat edebilir. Vize alamazsa eğer işte o zaman eline büyük koz geçer. Ama vizeyi alır, herşeyini halleder buna rağmen de hala dava açacağım derse. Hakim 'orada bi dur sen bakayım!' der

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

2 haftadır uğraşması ne olacak peki?

DüşÃ¼n ki taksici kaza yapıyor sen yaralanıyorsun,
    taksici ona dava açmaman için hastane masraflarını karşılıyor.
    Aynı durum işte

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 haftadır uğraşması ne olacak peki?

Düşün ki taksici kaza yapıyor sen yaralanıyorsun,
    taksici ona dava açmaman için hastane masraflarını karşılıyor.
    Aynı durum işte
    Diyorum ya bende. Alır yine 3 5 birşeyler ama işlerini halledip, herşeyi yoluna koyduktan sonra dava açmasından bahsediyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı siMITci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyorum ya bende. Alır yine 3 5 birşeyler ama işlerini halledip, herşeyi yoluna koyduktan sonra dava açmasından bahsediyorum.
    3-5 birşey almaktan ziyade ,
    firma hakkında olumsuz yorum olması daha önemli.
    Bu şekilde kendilerine çeki düzen verirler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Valla sadece sikayetvar sitesine girip ups yazmak yeterli.Neler neler olmuş,ne mağdur olan insanlar var.Sadece konsolosluk teslimatı kaybı ilk kez benim başıma geliyor.Onun dışında normal kargolarda da çok sorun yaşamış insanlar.Zorunlu olmadıkça kullanılmamalı...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)