Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 18 Mayıs Vize Görüşmesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2.sınıfım İngilizce öğretmenliği okuyorum,birincisi final haftası dedemi kaybettiğimizi söyledim ve 2 ortalamaya sahip olabilmem için bütün notlarımın 70 olması gerektiğini,bir notum bile 69 olsa otomatikman ortalamamın 2nin altına düştüğünü söyledim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

) tamamdır sağol

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vize görüşmesinden önce 1 ay formu takip ettim. kimileri zor olduğunu yazmıstı kimileriyse çok kolay olduğunu. Bende bu yüzden çok stres yapıyordum daha vize görüşmesine girmeyen arkadaşlar gibi. Ama gerçekten gerek yok.ben hep karşılıklı oturacağımızı sanıyordum ama öyle değilmiş resmen banka veznesi gibi numaran yanıyor gidiyorsun önünüzde cam var ses mikrofonlar aracılığıyla gidiyor sadece küçük bölme var oradan kağıtlarını veriyorsun. vize görüşmemde 195. sırayı aldım ve gittiğimde daha 88di görüşmedeki numara.yani 100 kişiyi dinleme fırsatım oldu.En önemlisinin rahat olmak olduğunu söyleyebilirim. Kasılan yada heyecanlananlara çok daha fazla soru soruldu ne kadar rahat ve özgüvenle cvp verirsen o kadar kolay oluyor sorular.Buyuzden girecek arkadaşlar güler yüzlü ve rahat olun kendinize güvenin.çok kötü ing konuşanların bile aldığını bile gördüm. Çok kısa cvplar vermeyin biraz süsleyin cvplarınızı.nasılsınız derken sadece iyiyim diyerek geçiştirmeyin.Ben bugun kendimi çok iyi hissediyorum siz nasılsınız dedim ve karşımdaki yüz ifadesi bile değişti. Bence ne kadar pozitif bir enerji verirsen güzel geçiyor görüşme bunu söyleyebilirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı moncher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sabah bizde 2 arkadaş vizemizi aldık sonunda...

Bazılarını gerçekten zorladılar, özellikle cevap veremeyip heyecan yaptıgınızda mutlaka ekstradan birkaç soru daha yöneltiyorlar o yüzden rahat olmaya çalışın, evet ortamın havasından ve bütün bir sene kurulan hayallerden dolayı heyecan elbet oluyor ama rahat olmaya çalışın, siz rahat ve güleryüzlü olduğunuzda onlar da aynı şekilde oluyorlar çünkü...

Konuşmaya gelecek olursak
    B=Ben M= Memur

M=hi how are you
    B=fine, what about you
    M=fine, what do you study, and can you open your transcript for me ?
    B= international relations (transkripti açıyorum bu sırada)
    M= Ok, where will you go ?
    B= Iowa, okoboji..
    M=Did you read the informations about human trafficking
    B= Yes
    M= Ok,

ve devamında türkçe olarak hoşçakal ve iyi tatiller dedi.. 40 saniye fln sürdü...

Beraber gidiceğim arkadaşıma da neredeyse aynı sorular soruldu, dediğim gibi kendinizden emin olun, aşırı stres yapmayın gerisi gelir mutlaka arkadaşlar..
    Hacı ben de aynı yere gidiyorum da kalacak yer işini ne yaptınız siz ya yardımcı olursan sevinirim

Araştırmacı Watçı broadway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    13

18 mayıstaki vize görüşmesinden size bir örnek veriyim de korkmamızın ne kadar yersiz olduğunu anlayın, ben kendi sıramı beklerken esmer kadının olduğu yerde bekliyordum ve hem keli hem de esmeri dinliyordum. Almayan tek bir kişi bile görmedim. En ilginci ise esmer kadına gelen bir kızdı. Kadın ne iş yapmaya gidiyorsun diyince kız cankurtaran dedi ama belgelerinde öyle görünmüyormuş sonra kız ağlamaya başladı ve ingilizcesi yok gibiydi tek kelime konuşamadı. Kadın türkçe konuşmaya başladı ve bir git hallet sonra gel sakin ol falan dedi gayet yardımsever bir şekilde. Sonra kız yine geldi ama hala konuşamıyordu yine gözleri dolmaya başladı. Kadın buraya nasıl geldin dedi sanırım ingilizce konuabiliyor mu diye sordu bunu ve kız buna da cevap veremedi ama bu kız bile vizeyi aldı. Zaten bunu görünce çok rahatladım bu kadına denk geldim ve sorduğu tek şey ne iş yapıcaksın oldu.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Kel adam dışında herkes aynı soruları soruyo. Kel adam aslında çok iyi, çok şirin görünüyo ama diğer memurlardan çok daha fazla konuşup ingilizcenizi test ediyor. Diğerleri 3-4 tane kalıp cümle sorup vizeyi veriyo. vizeyi alabilir miyim diye telaş etmesin kimse.
    "-what do you study?
    - To texas. "diye sohbete tanık oldum. O cevabı veren vatandaş da aldı vizeyi. Vize alamama olayını kafanızdan silin yani çok rahat ortam. sicilin temizse ortalama 1.60 üstüyse sıkıntısız alırsınız.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bizim şirkettende 40 kişi giricek cuma günü vizeye..bir kişi red almaz umarım.Çünkü o bi kişi olmaktan çok tırsıyorum .. dediğiniz gibi geçer inşalah

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aynen kasmaya falan hiç gerek olmuyo 13 sumaraydı galiba en son adama gitmiştim .. ama vize gorusmesindeki kel adam on numara bi adam komik adam birsuru sorular falan soruyo ama eğlenceli adam

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim şirkettende 40 kişi giricek cuma günü vizeye..bir kişi red almaz umarım.Çünkü o bi kişi olmaktan çok tırsıyorum .. dediğiniz gibi geçer inşalah
    Ya zaten öyle geçicek yani bu sene kaç bin insan girdi görüşmeye yüzde 99una aynı şeyler sorulmuştur aynı şekilde geçmiştir görüşme. Yani inanın stres yada heyecan yapıcak bişey yok. Size verilen saatten önce gidin erkenden biter işiniz çünkü mesela 7.15 görüşme randevunuz var sizin gibi 20 kişi de o saatte. Formalite yani o saatler. gidince görüceksiniz ne kadar rahat oldugunu, önemli olan oraya stressiz heyecansız gitmek. Çünkü kendinizi ne kadar heyecanlandırır, strese sokarsanız bi anda söyleyebileceğiniz 3-5 tane kelimeyi söyleyemeyebilirsiniz. Banka veznesinde para yatırır gibi düşünün. numaranız yanıcak gidiceksiniz 2-3 basit soru ve kısacık cevaplar. Vizeniz hayırlı olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bir de benim girdiğim gün toplam 560 kişi girmiş görüşmeye 12 kişi alamamış vizeyi. yüzdeye vurunca çok ufak bir durum ki o kişiler gerçekten 0 ingilizcesi olan kişilerdi bir kaç tanesini görmüştüm orda.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)