Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 36 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: (2007)WAT Durumlariniz Nasil ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı wasab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar wata ne amaçla gittiğinize bağlı her şey...
    para kazanmak istiyorsanız kazanırsınız ama günde 15-16 saat işe hazırsanız...
    gezmek istiyorsanız gezersiniz haftada 30-40 saat çalışırsınız kalan zaman size yeter de artar. ben 3 yaz üstüste katıldım wata... hem burdan giderken harcadığım paraları getirdim hem de aemrikanın dogusunu niagara şelalesinden miamiye kadar gezdim... chicago ,ve detroit de cabası...
    aklınıza gelebilecek her türlü haylazlığı da yaptım...
    eğlence derseniz taaa dibine kadar..
    hmm bu arada araba da aldık 2 sene üstüste yani böyle bir şansınız da var...
    tabii bunları yapmanız için öncelikle iyi bir işe ve anlayışlı bir patrona ihtiyacınız var... bu da iyi bir şirket seçiminden ve türkiyede sirketlerin sizin tarafınızdan çok iyi takip edilmesinden geçerr...
    bence senin bize anlatıcak cok şeyin var abi paylaş ya neler yaşadın ne kadar kazndın ne kadarı sana kaldı(yani zorunlu harcamaları cıkarınca sana kaln ne oldu, eğlenceye bilmem neye nekadar harcadın...) daha başka şeylerdende bahsetsen iyi olur...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya arkadaslar bu aslında biraz da kısmet işi.yani şirketin ne kadar ii olursa olsun bazen olmuyor ve tam tersine bazen şirketin berbatta olsa şansına seçtiğin iş iyi cıkıyor.ben bu sene virginia daki Kings Dominion adlı bir Theme Park ta calıstım(six flags tarzı bi park)haftalık 65-70 saat calısyrdum ama gel gelelim ki 'overtime' vermiyorlardı,yani calıstıgım her saatten aynı ucreti alıyordum.overtime bonus gibi bişey,haftalık 40 saati gecince calısma suren 41. saattn itibaren calıştıgın her saat başına %50 daha fazla kazanıyorsun.bunun yanında ben masraflarıma da hiç dikkat etmedim.ama herseye ragmen benim için cok guzel bir yaz oldu,çok şey ogrendim,ingiizcem fark etti.iyiki de gitmişim diyorum ve acıkcası fırsat olsa gitmek isterim tekrar
    Size tavsiyem şirket seciminizde çok iyi davranmanız,ondan sonrada iş secimi gelir.bakın bu forumda bazı mesajlar belki bazı şirketleri karalama amaclı yalan haber veya tam tersi reklam amaclı olabilir,yazılan herseye hemen inanmayın ama bir şirketin kotu oldugunu cok kişi diyorsa bence onlara kulak vermek lazım.bu forumda özellikle 2 tane şirketin adı cok kotu anılıyor eski katılımcıları tarafından.ben o firmaları hiç bilmiyorum ama bence o iş te bir gerceklik payı vardır.
    DEdiğim gibi sakin olun daha onunuzde zaman var.bu programa basvurmanın zaman olarak en iyi vakti bence ama mumkunse ocak ayına kadar şirket seçiminizi yapmış olun.ve herseyi de ''şirket halleder nasl olsa'' diyerekten onlara bırakmayın.surekli arayıp eksik bişey var mı yada bu forumdan ve baska yerlerden ogrendiğiniz ve şirketinizde olmayan seyleri sorun.onlar cevap vermek zorundalar ,cekinmeyin.
    Herkese hayırlı WAT'lar diliyorum.....sorularınız olursa yardım edebilecegim,her zaman yanıtlayabilirim,sorabilirsiniz..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet bence de hocam şirketlerin kapılarını gidene kadar bol bol aşındırmak lazım hayattaki her işte bu böyle değil mi? bi işi birilerine yaptırırken dikkat ettiyseniz gidip kontrol edersiniz nasıl gidiyo diye bu da öyle işte

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya ben baktım azcok, bişey sorcam, ben iyelim ki haftada 50 saat çalıştım.. kazandığımpara yani yemek ve konaklamayı gectikten sonra kalan parayla gezip alışveriş ettikten sonra bana ne kadar kalır yada yeter mi?? yani donerken cebimde para olurmu olursa ne kadar olur???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de şunu soracaktım genelde amerikadayken araba'ya ihtiyaç duyulduğu söyleniyo özellikle florida gibi toplu taşımanın 0 olduğu eyaletlerde peki bu arabayı alırken vergisidir cartıdır curtudur bissürü problem çıakrtmıyolarmı?bide bu arabaları aldığımız fiyata satabiliyomuyuz??

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arka sayfalara düşen ancak içinde çok faydalı bilgileri içeren bir topic.Mutlaka okunmalı !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)