Work and Travel 2025
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 55 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bayan watçılar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet bu açıklama çok iyi oldu gerçekten ben ingilizceme güveniyorum açıkçası bilkentte okuyorum dersler ingce.. Garsonluk yada front desk olursa iyi gibi geldi bana garsonluk için - birşey de pek demedin sanki

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

burdan ophelia23 arkadaşımızı üşenmeden uzun uzun anlattıığı için tebrik ediyorum
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı gbilgutay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bu açıklama çok iyi oldu gerçekten ben ingilizceme güveniyorum açıkçası bilkentte okuyorum dersler ingce.. Garsonluk yada front desk olursa iyi gibi geldi bana garsonluk için - birşey de pek demedin sanki
    garsonluk zor iş vardı garson arkdşlarım sürekli koştuturlardı aynı mekan içinde 5 dk sohbet edemezdik bahşişleri olayın en güzel tarafı
    bu arada bilkentte okuman ordaki yaşamın üstesinden süper geliceğini göstermez cnm kendine güven elbette ama önce yaşa belki de yetmicek ingilizcen bilemezsin bunu milyarlarca yer ve binlerce iş pozisyonu var kımbılır nasıl biyere düşersin..ayrıca yeme-içme işlerinde çalışmak kolay degıldır otelde büyük bi restoranda falan garson olmak kolay değil en ufak anlamadıgın yerde azarı yersin managerdan düşün o kadar iyi olman şart ordaki milletle anlaşabilmek için ayrıca sevgili zenci dostlarımızla anlaşman için amerika daki tüm üniv.leri bitirmeni falan tavsiye ederim o kadar ciddi durum neyse şaka bi yana umarım dedigin gibi kolay olur herşey senin için ve herkes için...hepiniz mutlu gidin mutlu dönün.. fazla ağlayıp zırlamayın güçlü olun eğlenin keyfinize bakın bidaha olmıcak bi şans çünkü bu her günü çok değerli unutmayın
    dip not:bu arada bende ingilizce çevirmenlik okuyorum not ortalamam 4 e 10 var düşün ama bu hal bile yeri geldi yetmedi orda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burdan ophelia23 arkadaşımızı üşenmeden uzun uzun anlattıığı için tebrik ediyorum
    ne demek her zaman

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gbilgutay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı ophelia23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    garsonluk zor iş vardı garson arkdşlarım sürekli koştuturlardı aynı mekan içinde 5 dk sohbet edemezdik bahşişleri olayın en güzel tarafı
    bu arada bilkentte okuman ordaki yaşamın üstesinden süper geliceğini göstermez cnm kendine güven elbette ama önce yaşa belki de yetmicek ingilizcen bilemezsin bunu milyarlarca yer ve binlerce iş pozisyonu var kımbılır nasıl biyere düşersin..ayrıca yeme-içme işlerinde çalışmak kolay degıldır otelde büyük bi restoranda falan garson olmak kolay değil en ufak anlamadıgın yerde azarı yersin managerdan düşün o kadar iyi olman şart ordaki milletle anlaşabilmek için ayrıca sevgili zenci dostlarımızla anlaşman için amerika daki tüm üniv.leri bitirmeni falan tavsiye ederim o kadar ciddi durum neyse şaka bi yana umarım dedigin gibi kolay olur herşey senin için ve herkes için...hepiniz mutlu gidin mutlu dönün.. fazla ağlayıp zırlamayın güçlü olun eğlenin keyfinize bakın bidaha olmıcak bi şans çünkü bu her günü çok değerli unutmayın
    dip not:bu arada bende ingilizce çevirmenlik okuyorum not ortalamam 4 e 10 var düşün ama bu hal bile yeri geldi yetmedi orda
    ya bence bılkentte okuyup ta wat a katılmak garıp kendını ne ezdırcen ya bas parayı gıt yasa 3 ay orda calısmadan gerı gel sonra özel üni degıl mı orası..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben de bayan bir watçıyım,geçen yaz six flags great america da çalıştım.forumda hatırlayanlar olur,daha gitmeden başına talihsizlikler gelen biriyim her sorunumda yana yakıla foruma gelir anlatırdım

gittiğim yerde pek çok türk ve yabancı kız watçıyla da tanıştım.açıkçası bu meselenin kız ya da erkek olmakla çok alakası yok.nedense kızların amerikada daha fazla zorlanacakları filan düşünülür.ben her zaman türkiyede de kendi işini kendi halleden birisi olduğum için orda da sıkıntı çekmedim.tabii erkek arkadaşımla birlikte gittiğim için ikimiz de birbirimize büyük destek olduk.fakat bu kişinin kendi karakteriyle alakalı bir durum bence.eğer türkiyede daha önce hiç iş deneyimi olmamış,ailesinin kanatları altında yaşamış biriyseniz tabii ki amerikadaki iş ve yaşam koşulları size güllük gülistanlık gelmeyecektir.

iş ve yaşam koşullarını bir kenara bırakırsak ve sosyal hayata gelirsek açıkçası amerikada kız olmak özgür ve rahat olmakmış kışın sıcağında rahat rahat şort ve badi giyerek dışarda takılırken kimsenin kafasını çevirip sana bakmamasının verdiği
    rahatlık hissiymiş bnu da belirtmesem olmazdı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de bayan bir watçıyım,geçen yaz six flags great america da çalıştım.forumda hatırlayanlar olur,daha gitmeden başına talihsizlikler gelen biriyim her sorunumda yana yakıla foruma gelir anlatırdım

gittiğim yerde pek çok türk ve yabancı kız watçıyla da tanıştım.açıkçası bu meselenin kız ya da erkek olmakla çok alakası yok.nedense kızların amerikada daha fazla zorlanacakları filan düşünülür.ben her zaman türkiyede de kendi işini kendi halleden birisi olduğum için orda da sıkıntı çekmedim.tabii erkek arkadaşımla birlikte gittiğim için ikimiz de birbirimize büyük destek olduk.fakat bu kişinin kendi karakteriyle alakalı bir durum bence.eğer türkiyede daha önce hiç iş deneyimi olmamış,ailesinin kanatları altında yaşamış biriyseniz tabii ki amerikadaki iş ve yaşam koşulları size güllük gülistanlık gelmeyecektir.

iş ve yaşam koşullarını bir kenara bırakırsak ve sosyal hayata gelirsek açıkçası amerikada kız olmak özgür ve rahat olmakmış kışın sıcağında rahat rahat şort ve badi giyerek dışarda takılırken kimsenin kafasını çevirip sana bakmamasının verdiği
    rahatlık hissiymiş bnu da belirtmesem olmazdı
    kısın sıcagımı oluyo bea ordaben haberlere bakıyorum amerıka kardan gecılmıyor

bu arada kısın ortasında sort ve bady mı gıyıyosunuz yahuu amerıka ıyıymıs desene

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kışın sıcağı mı yazmşm auhah

ben de diyorum ne diyo yaz diye okuyuverin onu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kışın sıcağı mı yazmşm auhah

ben de diyorum ne diyo yaz diye okuyuverin onu
    ya bıde su soruyu sorasım geldı

amerıkada erkek yokmu

bole sortlu badılı guzel bır hatuna bakmıyolarsa onlarda bı sorun var demektır bılmem anlatabıldım mı acaba

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşım onlar 'doymuş' bütün sorun bu amerıkan kızları da taş ayrıca ama kimse kimseyi gözüyle yemiyor..medeniyet tabi dicek başka bişey yok...onlarca örnek verebilirim bununla ilgili...ama o kadar güzel bi hiski rahatsız edilmemek...insanın ömür boyu o koşullarda yaşayası geliyor..o kadar bakmıyolar ki adamlar, o kadar mı çirkiniz ya diye arkdşlarla yer yer gülerdik söylenip

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ophelia23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım onlar 'doymuş' bütün sorun bu amerıkan kızları da taş ayrıca ama kimse kimseyi gözüyle yemiyor..medeniyet tabi dicek başka bişey yok...onlarca örnek verebilirim bununla ilgili...ama o kadar güzel bi hiski rahatsız edilmemek...insanın ömür boyu o koşullarda yaşayası geliyor..o kadar bakmıyolar ki adamlar, o kadar mı çirkiniz ya diye arkdşlarla yer yer gülerdik söylenip

guzel cırkın dıye bısı dıyemem sıze ama en azından ordakı erkeklerde sorun oldugunu onayladınız sız sımdı bana( bu arada bende sapık degılım sakın hatun mılletının aklına bısı gelmesın )

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

amerikada bir erkek gelip masanıza oturup merheba nasılsınız derse konuşursunuz ama türkiyede biri dese alimallah

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

belki demeyenler de vardır... önyargılı olma!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ophelia,

elbetteki yetmeyecektir burda bilkent harika ingilizce öğretiyor ben rahat ederim demiyorum kastettiğim şey en azndan kolay alışabilirim diye düşündüm ama oraları gezmiş görmüş tecrübeli biri ne diosa doğrudur bnm gözmde ynlş anlaşılmasın..

Sucre,

evet bilkent vakıf okulu, ben wat heyecanını yaşamak istiyorum o yzden bu şeklde amerikaya gitmeyi tercih ettim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Tüm mesajları okuyamadım ama okuduğum mesajlarda değinilmeyen bir konuya değinmek istiyorum.

Ben WAT'ı sonuçta vasıfsız işçi olarak çalışma olayı olarak gördüğüm için kızların pek tercih etmediğini düşünüyordum. Fakat gittiğimde gördüm ki, Türkiye'den bile şaşırtıcı çoklukta bayan WAT'çı vardı. "Hep erkek olucak orda" gibi çekincesi olan varsa kesinlikle yersiz bir çekince bu, onu söylemek istedim

Ayrıca gördüğüm kadarıyla WAT bayanlar için çok daha avantajlı. Bazıları zaten bahsetmiş bunlardan. İş imkanı daha fazla, iş bulmaları daha kolay. Özellikle güzel ingilizcesi olan bir bayanın çalışamayacağı yer yok gibi.

Not: Bilkent'ten olduğunu yazanlar olmuş. Yazın orda tanıştığım, Bilkent'ten arkadaşlar vardı. Tanışmanızı sağlayabilirim eğer tecrübeli biriyle yüzyüze görüşmek isteyen olursa.
    Konu MFC tarafından (01-01-2011 Saat 06:56 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı MFC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Not: Bilkent'ten olduğunu yazanlar olmuş. Yazın orda tanıştığım, Bilkent'ten arkadaşlar vardı. Tanışmanızı sağlayabilirim eğer tecrübeli biriyle yüzyüze görüşmek isteyen olursa.

Valla böyle bir şey ayarlayabilirsen çok memnun olurum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben de gecen yaz gittim ...yanimda sirket sayesinde tanistigim bi arkadasim vardi bi kere gorusmustuk sadece ve baya uzun bir yolculuktu...gittigimde hic evimi ozleme gibibi durumum yoktu 1 yil yurtta kalmistim bunun artisi vardi ama uzun bi sure eve gidemicektim ve yaz mevsimini izmirde gecirememek uzmustu ama dedigim gibi ilk gittigimde ortama alismaya calisiyodum gitmeden orda olan turk arkadaslarla haberlstim...ilk gittigimizde baya yardimci olmustu yabancilarla konusmaktan cekiniyodum sonra sonra alistim hatta sonralarda turklerden cok yabancilarla zaman geciriyodum yanimda sadece beraber geldigim turk arkds vardi..kiz olmanin bi avantaji yada dezaatnaaji yok aslinda..amerikaya gittinigizde herkes ayni...sadece gidiceginiz yerdeki sefiniz ve insanlarin nereli olduklari ve kisilikleri onemli...mesela benim sef erkeklerle hic iyi anlasamazdi o yuzden erkekler hic sevmezdi onu onun ulkesinden cok insan vardi onlar bile..sefle aram cok iyiydi normalde kimseyle anlasamazken bnle konusrdu hep kiskananlar olurdu ve kiz olunca arkandan dedikodular olurdu hep bu kotu birsey iste ...amerikada cok eglendim ...19 yasinda gittim oraya herkes sasiriyodu ..kiz olmak bi korku yaratmasin ..cok eglenceli yararli vakitler gecirebilirsiniz tabi zorluklara karsi dayanklysanz...bu sene o turk arkadasimla tekrar gitmeyi dusunuyorum yine ikimizkiz basimiza:d.....ik soyle birsey de var vize icin gerekekn belgeleri toplarken karsilastigim insanlar beni cok tebrikk etti bu yasta kiz olmana ragmen dunyanin bi ucuna gidiyosun aferin demislerdi bu cok guuurur veriyo insana ve ozguven....bence bunu herkes yasamalii//

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben taze watçı sayılırım sanırım, zira hala amerikadayım.

konuya en son 1,5 yıl önce yazılmış ama taze kan gelmiş olsun madem.

wat için cinsiyet değil sadece karakter fark ediyor. ben şahsen üniversite dahil hiç evden ayrılmamış, anamın babamın dizinin dibinde yaşamış ve her küçük çocuk gibi elini sıcak sudan soğuk suya koymamış biri olduğum halde 3 aydır burda gayet güzel başa çıktığımı düşünüyorum.

türkiyede evden çıkınca yanımdakine güvenip yolları bile takip etmeyen ve dolayısıyla 100 defa geçtiğim yolda 101. de kaybolan ben amerikada şimdiye kadar hiç kaybolmadım ve evet bu bir başarı benim için.

onun dışında patronla prensipte anlaşamadığım için işten çıkarıldım. 3 gün boş boş gezdim sonra şirketin ayarladığı yeni iş için bir otbüs ve trenle başka bir eyalete geçtim. kasiyer olarak başlamam gereken işe mutfakta bulaşık yıkayarak başladım. sonra benim ekstra enerjim ve pozitif elektiriğim mutfağa fazla gelince, kasaya alındım.

3 hafta paycheck alamadm. getirdiğim para da onaca masrafa suyunu çekti ve kaldığım yerin ücretini ödeyemediğim için çıkmak durumunda kaldım. hatta benimle aynı durumda olan iki arkadaşla yol kenarında bavullarla 5 parasız otururken çekilmiş bir resmimiz bile var.

çalıştığım yere gidip patrona tarzanca durumu anlattım ve vermediği paychecklerden avans aldım. aynı yerde gece mesaisinde çalışan meksikalı şefi arayıp evindeki boş odayı, ödemeyi sonra yapmak üzere, tuttuk yerleştik. onda sonra düzenimiz oturdu çok şükür. hatta bu mesajı da aynı odada arkadaşımla paylaştığım yatağın bana ait köşesinden yazıyorum.

evet sefalet içerisindeyim ama mutluyum. bunca tecrübeyi türkiyede yaşamam mümkün değildi.

inşallah bu mutluluğum dönene kadar da bozulmaz. )

yani ki durum bu. cinsiyetin önemi kalmıyor buraya gelince. hatta "elinin hamurunu" silip çamura bulaman bekleniyor tabiri caizse. duygusal zayıflık filanda yalan.. geldiğimden beri en çok evim-annem diye mızıldanmayı türkiyede delikanlı tabir ettiğimiz erkek arkadaşlardan duydum ben.

korkmayın, gelin, kendiniz görün.. )

ama danışmanlık şirketinizi iyice araştırın, türkiyede yıkayıp yağlayıp, buraya geldikten sonra telefonlara çıkmayan şirketler yüzünden gerçek manada mağdur olan bir sürü kişiyle karşılaştım. boşuna wat macerasını zehir etmenin manası yok.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok güzel bir yazı olmuş eline ve klavyene sağlık iyi watlar dilerim..
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben de bir bayan watçı olarak birkaç şey yazayım

2011 yazında wat yaptım daha önce 2008 yazında okulumla birlikte boston'da yaz okuluna gitmiştim 1 ay. wat yaz okulundan çok farklı bambaşka bir tecrübe oldu.
    2 kız maine eyaletinde kennebunkport'da housekeeper olarak çalıştık. şansımıza aile tarafından işletilen küçük bir oteldi ve patronlarımız çok iyiydi. otelin bahçesinde karavanda kaldık, karavan yahu! hayatımda bir daha böyle bir şey yaşar mıyım bilemiyorum çoğu evden daha konforlu bir karavandı. 2 çinli ile birlikte... interexchange sponsorluğunda gittiğimiz için 2 gece new yorktaki new yorker otelde konaklama şansımız vardı, mükemmel bir otel kesinlikle... lokasyon olarak da muhteşem.
    new york ve boston'ı daha önceki amerika seyahatimde gezmiş olduğum için bu iki şehri tekrar gezmek hiçbir yeri unutmadığımı görmek ve tekrar oralara ayak basmak çok güzeldi.

forumda bayanların wata uygun olmadığı ya da gidenlerin de hep isyanda olduğu yazılıp duruyor ama biz iki kız hiçbir şeyden şikayetçi olmadan, çıkan ufak tefek aksilikleri bi şekilde çözerek hiç sefalet çekmeden bu işi tamamladık ve ülkeye döndük. bu yaz için tekrar gitmek istiyoruz önemli olan şirket ya da başka bir şey değil kesinlikle patronlar diye düşünüyorum belki onlar bu kadar iyi olmasaydı kötü bir wat geçirmiş olacaktım wat için şans çok önemli.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Araya giriyorum ama suda bi gercek kızlar yogun calısma temposuna erkekler kadar ayak uyduramayabilir,kolay alısamayabilirler..Ama yinede olay karaktere bakıyor.Yoksa hepimizin gittiği yerler calıstıgı işler aynı bilmem anlatabildimmi :rolleyes

Not:Şimdi illa feminist bir arkadas bana karsı cıkar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sans faktörü çok önemli ya ben ve arkadaşımda çok güzel bi wat dönemi geçirdik ve arkasından 2 hafta da süper bi tatil yaptık karaktere de bağlı ama biz çok keyifle yaptık şimdi okul bitti yüksek lisansı sırf bu wat için tekrar istiyorum ama bu yaza yetişemiycek galiba benim öğrencilik

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

newyorker otelden sonra karavan sarmamıştır bende ilk 2 gece kalmıştım yeri çok süper

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bu konu baslıgında en iyi bilgiyi Rise'n fall verirdi oda ortalarda yok artık tam deneyimli kendisi cünkü

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    newyorker otelden sonra karavan sarmamıştır bende ilk 2 gece kalmıştım yeri çok süper
    hahaha doğru diyorsun

interexchange bu yaz da new yorkerda 2 gece konaklama şansı verir mi bilmiyorum ama gerçekten çok güzel bir şanstı.

biz maine'e iş yerimize gitmek için de port authorityden otobüse binmiştik ve terminal new yorkera çok yakın, otelin çok faydası oldu.

açıkçası karavanda çok mutluyduk internet, televizyon, mikrodalga fırın, duş, buzdolabı... bi evde olması gereken her şey vardı hatta otelin bahçesinde kaldığımız için iş bittikten sonra dilediğimiz gibi havuzu da kullanabiliyorduk bayağa rahattık

biliyorum ki çoğu ev tutan arkadaşın ev hayalleri bayağa kötü çıkıyor şansımıza karavanımızda her şey vardı hatta ilk gittiğimize patronlar 1 haftalık yiyecek alışverişi bile yapmışlardı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)