Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 45 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and Travel 2009 hakkında...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni arkadaşlar şirketten çok işe dikkat etmeliler bence.
    Adı sanı duyulmuş orta dereceli bir şirketle gitmek yeterli bence.

Önemli olan iş, işveren ve gidilecek şehir.
    Bence de türkiyedeki şirket çok önemli değil. daha önce de bir arkadaşımızın dediği gibi dolandırıcı olmasın yeter. yaptıkları işler nerdeyse hepsinin aynı çünkü. wat biraz da şans işi, orada işvereniz, iş piyasası ve sizin davranışlarınızda bitiyor bütün olay. iyi bir iş seçer, ve gitmeden önce işvereninizle iletişime geçerseniz pek sorun yaşamazsınız.
    Gel gidelim hamama,
    Otur Barack Obama...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

orta halli bifirma bence daha iyi olur daha samimi ve işin gerçeklerini anlatırlar işin çoğu sizde burdan iletişimi koparmayarak işverenleirtibata geçerek işinizi garantiye alabilirsiniz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

önemli olan da zaten bu değilmi işverenle en iyi şekilde irtibatı sağlayabilmek
    bi firmanın yapması gereken en önemli şey bence bu
    ki bazı şirketlerin jobfairleri oluyor bizzat işverenle kendin görüşebiliyorsun aklına ne gelirse sor işte ham gitmeden tanışmış da oluyosun daha ne
    benim size tavsiyem bu şekilde işinizi ayarlayın görüşün konuşun edin öyle gidin

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cengzateş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önemli olan da zaten bu değilmi işverenle en iyi şekilde irtibatı sağlayabilmek
    bi firmanın yapması gereken en önemli şey bence bu
    ki bazı şirketlerin jobfairleri oluyor bizzat işverenle kendin görüşebiliyorsun aklına ne gelirse sor işte ham gitmeden tanışmış da oluyosun daha ne
    benim size tavsiyem bu şekilde işinizi ayarlayın görüşün konuşun edin öyle gidin

Adana 'da bir sirket varmis sadece Seattle 'a ogrenci ginderiyormus ve sirket sahibinin karisi Amerikaliymis ondan dolayi wat isine girmis adam Seattle 'da 1 'e 1 ilgileniyormus kalacagi yerden is problerine kadar herseyle kendisi ilgileniyormus ama sadece Seattle 'mis sanirim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya burda yorumları gorunce sasırıyorum burdan bagıra bagıra soyluyoruz gıtmeyın kazanamasınız rezill olursunuz dıye ama burda bircok sırket temsılcısı war artık onlar ılgılensın arkadaslarla artık yazın da goruruz aglayan alaskacı genclerı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokhaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya burda yorumları gorunce sasırıyorum burdan bagıra bagıra soyluyoruz gıtmeyın kazanamasınız rezill olursunuz dıye ama burda bircok sırket temsılcısı war artık onlar ılgılensın arkadaslarla artık yazın da goruruz aglayan alaskacı genclerı
    Sanırım WAT'a katılan tüm öğrencilerle fikir alışverişi içinde bulundun. Eğer sen gidip kazanamayıp rezil olup geldiysen senin problemin. Ama inan bana gidip de hüsranla dönenlerin sayısı, memnun olanların yanında çok az kalmakta.
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet ya niye böle yapılıyo anlamıyorum,herkes aynı beklentiyle gitmiyoki

alaskada bu sene sezon kötü olmasına rağmen gayet iyi iş çıkaran arkadaşlarım var ve gayette iyi kazandılar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

WAT 2009 genel olarak kötü geçmiş olabilir ama sonuçta iyi geçen arkadaşlar da var.
    Ayrıca kötü geçen arkadaşların kaç tanesi pişmandır acaba gittiğine.Bunu sormak lazım.

Benim hüsrana uğrayanlardan biri olarak hiç de pişman değilim.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokhaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    'Work and Travel' programın amacı 'TONLA' para kazanıp dönmek değildir ki bu da imkansızdır. Bi kere 3000 dolar masraf edip de sonra onun üstüne kar oalrak 10 bin dolar kazanmayı düşünmek zaten biraz ne olur siz söyleyin Alaska da en kötü sezon bile olsa (cok ama cok az istisnalar hariç) en kötü 3 ayda 5 bin dolar kazanmış olur, benim fikrim. ki bu parayı benim bildğim herkes kazandı. ben önce Amerika içindeydim işten durduk yere cıkartıldım istedigim gibi iş bulamadım ve şirketim alaska da iş ayarladı. 2 ay kadar çalıştım ve cok da güzel para kazandım. bu yaz yine ordayım. 'TRAVEL' kısmını yapmak istiyorsanız doya doya bence alaska riske girmeye değer. bu yaz da öyle yapacağım. riske girip Alaska ya gideceğim ve inanıyorum ki en azından 5 bin dolar birikim olur ve bu parayı tamamen travel'a yatıracağım. Bir araba kiralayip 1 boyunca California'yı karış karış gezeceğim. Bu arada böyle planı olan arkadaşlarla iletişime geçelim. ortak araba filan kiralarız Sınır tanımadan heryeri paramın yettiği kadar gezmek için elimden geleni yapacam. Gezip görmeyip çalışıp ülkeye dönerseniz bunun hiç bi anlamı yok....

Bu arada ben gideyim TONLA para getirim diyorsanız size kücük bir hesap:

Masraflarınız ortalama 3000-3500 dolaar.... hiç bu işe girişmeyin bu parayı bi kenara koyun yazın 3 ay TARLADA çalışın günde 20 ytl den. 90x20=1800 ytl. eee 3500 dolarlık masrafınız da yok. üstüne koy 5 bin dolar filan. Bakın 5bin dolar kazandınız işte Alaska ya gidip de sonra ben paramı cıkartamadım demeyin. WORK AND TRAVEL para kazanma değil HAYATI ÖĞRENME programı. Hayatı öyle bir öğretiyor ki herkesin YAŞAMASI lazım derim

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı quemmaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    'Work and Travel' programın amacı 'TONLA' para kazanıp dönmek değildir ki bu da imkansızdır. Bi kere 3000 dolar masraf edip de sonra onun üstüne kar oalrak 10 bin dolar kazanmayı düşünmek zaten biraz ne olur siz söyleyin Alaska da en kötü sezon bile olsa (cok ama cok az istisnalar hariç) en kötü 3 ayda 5 bin dolar kazanmış olur, benim fikrim. ki bu parayı benim bildğim herkes kazandı. ben önce Amerika içindeydim işten durduk yere cıkartıldım istedigim gibi iş bulamadım ve şirketim alaska da iş ayarladı. 2 ay kadar çalıştım ve cok da güzel para kazandım. bu yaz yine ordayım. 'TRAVEL' kısmını yapmak istiyorsanız doya doya bence alaska riske girmeye değer. bu yaz da öyle yapacağım. riske girip Alaska ya gideceğim ve inanıyorum ki en azından 5 bin dolar birikim olur ve bu parayı tamamen travel'a yatıracağım. Bir araba kiralayip 1 boyunca California'yı karış karış gezeceğim. Bu arada böyle planı olan arkadaşlarla iletişime geçelim. ortak araba filan kiralarız Sınır tanımadan heryeri paramın yettiği kadar gezmek için elimden geleni yapacam. Gezip görmeyip çalışıp ülkeye dönerseniz bunun hiç bi anlamı yok....

Bu arada ben gideyim TONLA para getirim diyorsanız size kücük bir hesap:

Masraflarınız ortalama 3000-3500 dolaar.... hiç bu işe girişmeyin bu parayı bi kenara koyun yazın 3 ay TARLADA çalışın günde 20 ytl den. 90x20=1800 ytl. eee 3500 dolarlık masrafınız da yok. üstüne koy 5 bin dolar filan. Bakın 5bin dolar kazandınız işte Alaska ya gidip de sonra ben paramı cıkartamadım demeyin. WORK AND TRAVEL para kazanma değil HAYATI ÖĞRENME programı. Hayatı öyle bir öğretiyor ki herkesin YAŞAMASI lazım derim
    Haklisin quemma work and travel para kazanma programi degil eger sirketler 5000$ para kazanirsiniz diyorsa ispatlamalarini soyleyin inanmayin oyle herseye . California fikrin mantikli profilimden msn adresimi ekler misin ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

burdan ocelıkle focus sa mesaj yazıyorum alaskada durupda en cok kazananlardanım bılmıyorum sen kac senedır ordasın ama 2 senedır ordayım 2 senedır de mılletın halını goruyorum warsa benım kadarpara kazanan arkadaslar helal olsun derıımm.ama goruncede alaskaya yenı gelen arkadasları durumlarına uzuluyorumm o yuzden bu soylemler....
    2 .cısı burdan bas bas bagırıyoruz sırketler dolandırıyo bunu yalan dıyen bırı gelsın basbasa konusalım hepsının bı gusellıgı war bu konuda mılettı nasıl soyyuyorlar bızde bılıyoruzz ayrıca o sırketlerın fıyat konularını burda hıc bahsetmıyorum gıdecek olan arkadaslarada uzuluyorum o kadar para werceklerı ıcın ....
    yıne goruyorum bı dunya ınsan reklam sırket pesinde kımısı temsılcı gecın bu ayakları o arkadaslar gıderken bızde gelıodukk ayrıca quemmaaa benım amacım work and work du bunda yaptım hayvan gıbıde calısdım paramıda kazandımm hemde saglam kazandım o nadır olan ınsanlardanımdır...
    seneye yıne orda olcam yıone bı dunya kısının agladıgını gorcem nedenlerını yazdık zaten ..
    kımsenın temsılcılıgını yapmıyoruzzz buralarda dogruları soyluyoruzz warsa alaska yı dusunen ınsanlar onlara butun gerceklerı soyluyoruzzz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2008 da gittim 2009da yine gidicem 2010da şimdiden aklımda...bi daha ele geçmeyen bi fırsat herkesin edinmesi gereken bi tecrübe diye düşünüyorum vize alma konusunda da geçen sene ben çok endişelenmiştim ama banka ortamı gibi olan konsoloslukta işler bankadakinden bile koly ilerliyo hiç endişelenmeyin vize almk o kdr zor değil

Tecrübe Puanı
    10

2008 'de parmak izi verdiyseniz , 2009 yılı için sadece evrak gönderorsunuz vize görüşmesine katılmıyorsunuz .

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 'de parmak izi verdiyseniz , 2009 yılı için sadece evrak gönderorsunuz vize görüşmesine katılmıyorsunuz .
    Bu olayı ben de duydum ve duyduğum anda müthiş keyiflendim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu cok super oldu ...ugrasmaya gerek kalmadi artik
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)