Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 44 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika'da Ebay,Amazon gibi Sitelerden Alışveriş yapmak!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı lvntbkdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamda baştan beri anlamadığım şey şu.
    1) siz diyosunuzki debit cardlar 1000$ dan sonra tek seferde alışverişi kabul etmiyo ve bloke oluyo.
    2) bende diyorumki benim kredi kartım 500tl limitli,başka kredi kartım yok,orda "debit card" çıkartıcaz ve alışveriş için mecbur onu kullanıcam.

hem debit card 1000$ dan sonra kabul etmiyo diyosunuz. hemde ben internetten 1000$ üstü tek sefer alışverişte ne yapıcam o zaman diyince visa,mastercard kullanın diyosunuz.

sonrada visa = debit card diyosunuz.

bu mantıksızlığı çözemedim..

yani kısaca hem debit 1000$ üstü bloke oluyo, hemde 1000$ üstü için debit kullan diyosunuz burdan çıkardığım sonuç budur.
    Kafan baya bi karışmış
    şimdi bizim dediğimiz sey su.. Amazonda oLuşturduğun üyeLik iptaL oLuyor debit card ın iptaL oLmuyor
    Senin kredi kartının Limiti 500 tl değiL 5000 tl dahi oLsa yine hesabın (site üyeLiğin) bLoke oLacaktır (senden istediği işLemLeri yapınca hesabın acıLıyor)
    Sonra ordan debit cıkarıp aLısveriş yapman mantıkLıdır burdaki kuru banka kendi beLirLiyor cunku extra masraf oLur..
    Debit card visa card aynı zamanda burdaki banka kartLarı gibi ordan cıkardığın bi debit card La (visa iLe) aLısveriş yapmanı öneririm..
    Buna da site izin vermiyor dedik evet doğru ama site bazı seyLer istiyor bankadan yazıLı onay senin hesap biLgiLerinin oLduğu hem banka hem amazon üyeLiğinin (e-mail adresin faLan ) vs vs bunLarın bankadan onayLanmıs bi şekiLde faxını amazonun fax numarasına yoLLayınca oLay çözüLüyor.. Ama biraz zaman aLıyor.. Ne uğrascam kardesim diyenLer oLuyor onLarda gitsin mağazadan aLsın diyoruz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafan baya bi karışmış
    şimdi bizim dediğimiz sey su.. Amazonda oLuşturduğun üyeLik iptaL oLuyor debit card ın iptaL oLmuyor
    Senin kredi kartının Limiti 500 tl değiL 5000 tl dahi oLsa yine hesabın (site üyeLiğin) bLoke oLacaktır (senden istediği işLemLeri yapınca hesabın acıLıyor)
    Sonra ordan debit cıkarıp aLısveriş yapman mantıkLıdır burdaki kuru banka kendi beLirLiyor cunku extra masraf oLur..
    Debit card visa card aynı zamanda burdaki banka kartLarı gibi ordan cıkardığın bi debit card La (visa iLe) aLısveriş yapmanı öneririm..
    Buna da site izin vermiyor dedik evet doğru ama site bazı seyLer istiyor bankadan yazıLı onay senin hesap biLgiLerinin oLduğu hem banka hem amazon üyeLiğinin (e-mail adresin faLan ) vs vs bunLarın bankadan onayLanmıs bi şekiLde faxını amazonun fax numarasına yoLLayınca oLay çözüLüyor.. Ama biraz zaman aLıyor.. Ne uğrascam kardesim diyenLer oLuyor onLarda gitsin mağazadan aLsın diyoruz
    işte bu ! 4/4 lük bir cevap oldu şimdi. haklısın kafam çok karışmış olabilir ama tekrar tekrar okudum ilk sayfadaki şeyleri. genede böyle bi sonuç çıkarmamıştım o zaman uğraşırız nolcak. yani mesele amazon değil zaten, diğer ne biliyim apple store yada dell shop falan kendi online siteleri. apple hariç diğerlerinin bi çoğunda indirim kupon kodları kullanabiliyosunuz.internette biraz aranınca çok cazip şeyler çıkıyo. (mesela şu sıralar dell için 350 + 150 olmak üzere 500$ lık indirim kupon kodu var). 500$ için uğraşmaya değer bence..

peki bu kadar uğraşmadan sonra %100 sonuç alabiliyomuyuz? yani olay sadece bizim uğraşıp uğraşmamamızamı bakıyor?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı lvntbkdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte bu ! 4/4 lük bir cevap oldu şimdi. haklısın kafam çok karışmış olabilir ama tekrar tekrar okudum ilk sayfadaki şeyleri. genede böyle bi sonuç çıkarmamıştım o zaman uğraşırız nolcak. yani mesele amazon değil zaten, diğer ne biliyim apple store yada dell shop falan kendi online siteleri. apple hariç diğerlerinin bi çoğunda indirim kupon kodları kullanabiliyosunuz.internette biraz aranınca çok cazip şeyler çıkıyo. (mesela şu sıralar dell için 350 + 150 olmak üzere 500$ lık indirim kupon kodu var). 500$ için uğraşmaya değer bence..

peki bu kadar uğraşmadan sonra %100 sonuç alabiliyomuyuz? yani olay sadece bizim uğraşıp uğraşmamamızamı bakıyor?
    Diğer siteLerde durum ne biLmiyorum ama amazon güvenLik sebebiyLe hesabını donduruyor.. Bir eLektronik mağazasını aramıstım bunun üstüne babamın kart numarasıyLa onLine aLısveriş yapıcam sorun oLmurmu dedim 1000 doLarın aLtında ise oLmaz üstündeyse iLk etapta onayLanmaz bankadan yazı istenir dedi kadın teLefonda.. WaLLa benim hesabım acıLdı %100 sonuc aLdım ama dediğim gibi ben tr ye döndükten sonra acıLdı işime yaramadı.. Bi arkadasında bLoke oLdu ama o uğrasmadı Dediğim gibi 1 hafta-10 gün kadar sürebiLir.. O yuzden aLısverişini bnm gibi son dakkaLara bırakma

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yok zaten son dakkalara bırakmak değil, gider gitmez yapıcam muhtemelen zaten parasını burdan götürücem. hem ordada kullanmış olurum laptopu. ondan bundan laptop dilenmem

o zaman neymiş, öyle binlerce dolarlık alışveriş yapmadan önce siteye mail atıp bilgi istencekmiş !

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ewt sıkıntı bankadan kaynakLanıyor.. Banka onay vermiyor.. Bu yüzden sıkıntı cıkıyor.. Türkşyedeki karttanda cektirdim baska bi hesap acıp amazondan oda iptaL oLdu.. Sonra babam bankaya gidip ekstereye e-mail adresimi kendi adresini müsteri temsiLcisinin adını ve imzasını mühürLetip imzaLattı ve fax cekti.. Dediğim gibi hesabım tr ye dönünce ancak acıLdı ve miLyon kere hem teLefonLa konustum hem maille görüstüm amazondan.. Bu arada bu oLayLar dönememe 10 gün kaLa gerçekLeşti cunku Calınır faLan die korkmustum 1500 dolar veriom bi anda koLay değiL
    Anlayabildiğim kadarıyla debit kartı alırken limitini 1500 dolar gibi bir limitle alırsak 1000 dolar üstündeki amazon alışverişlerinde herhangi bir sorun yaşamayız herhalde, muhtemelen öncelikle banka onay vermediği için kendi hesabını da bloke ediyordur, çünkü çok iyi biliyorum 1100 dolara amazondan laptop alan bir arkadaşım vardı, fakat laptopu almadan önce debit kartının limitini 1200 dolara çıkarmıştı.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sitelerin yaptigi uygulamalar bana denk gelmedi daha ama bankalar yuksek miktarli alisverislerde, 500 dolar ustu alisverislerde, onay almak icin bekliyor ve parayi transfer etmiyor hesabinizdan. ben internetten ucak bileti aldim 700 ve 180 dolarlik iki tane banka onay icin bekletmis parayi , ertesi sabah onay icin beni aradilar bazi guvenlik sorularindan sonra onayi verdim 1 sonraki gun parayi cektiler hesabimdan..boyle durumlarda belki amazon veya benzeri siteler parayi alamadigi icin karsidan ,kendileri otomatik olarak bi tedbire gidiyor olabilir..

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Bide kendi üniversitem bitseydi
    Hehehe o da biter hocam ya kaçıncı sınıf bölüm ne
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Buradan sorsam daha guzel olacak herhalde amazon ve ebayın dısında amerikada kullanabılecegımız cok guvenılır sıteler nelerdır ?
    + orada kargo olayı nasıl dıyelım evde kımse yok herkes ıste o sırada noluyor bu durumda ? oyle sık sık kargo sırketı fln varmı oradada

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

evde degilsen gidiyorsun ofislerine teslim aliyorsun. ayni Turkiye gibi kapiya birakiyorlar notu geldik bulamadik diye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür ederim cevaplarınız için internetten alışveriş yapacağım baya bi belli oldu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba Arkadaşlar.Ben ilk kez amazondan bir ürün alıcam ama used(ikinci el).Fiyat olarak used çok daha uygun oluyor.Bi sorun olur mu ? Daha önce used ürün alan var mı? Cevaplar için teşekkürler.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı racer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.Ben ilk kez amazondan bir ürün alıcam ama used(ikinci el).Fiyat olarak used çok daha uygun oluyor.Bi sorun olur mu ? Daha önce used ürün alan var mı? Cevaplar için teşekkürler.
    Amerika'da sorunlu urunleri yollmazlar. Ilanda nasilsa cok cok farklisi elinize gelmez. Daha once almadim fakat alan arkadaslarim oldu. E-bay'den de alisveris yapabilirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de öyle düşünmüştüm.Tam sipariş vermeyi düşünüyodum ki amerikalı ev arkadaşım used ürünlerde sorun çıkabileceğini iadesinin de zor olduğunu söyledi.Belki forumda önceden used ürün alan olmuştur diye sormak istedim.Cevap için teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)