Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 237 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [GENEL]Tavsiye-Şikayet-Uyarı-İstek Başlığı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

10 milyar masraf mı..o ne yaw..
    ya arkadaşlar ona bakarsanız advis çok bilinen bi şirkettir ama bi arkadaşımın ds formunu getirtemedi..çocuk gidemedi amerikaya ilk senesinde..
    şirket seçimi değil de amerikada işveren seçimi yapmanızı öneriyorum..
    (bunu 80 defa söledim gerçi ama yine sölim dedim hehe)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

tüm şirketler hemen hemen birbirinin aynısı tek farkları biri diğerinden geç diğer birinden erken açılmıştır. ha ekstra ufak tefek farklılıklar olsa da çok fazla işe yaramaz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı yolcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüm şirketler hemen hemen birbirinin aynısı tek farkları biri diğerinden geç diğer birinden erken açılmıştır. ha ekstra ufak tefek farklılıklar olsa da çok fazla işe yaramaz
    +1
    aynen katıldım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sayın wat guruları,

sorum size. ben izmirden bu wat macerasına katılmak istiyorum.
    ve de bir otelin onburo dept front desk clerk veya bellboy
    o da olmadı servis elmanı garsonluk gibi isler istiyorum.
    bu is icin izmirden secebilecegim en uygun isveren>sponsor>sirket
    hangisidir acaba. bu aralar yogun arastırma icerisideyim.
    bana bi yol yordam gosterin hafiften panik oldum da.
    gec kalmıs gibi hissediyom biras.
    yusuf yusuuuuuuuuf

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

worldismine baka arkadaşım geç falan kalmadın. tamam geç kayıtların belki biraz dezavantajları var ama bu tamamen şans meselesi. eğer okulun erken biter amerikaya erken gider ve biraz da girişkensen işin pozisyonun ne olursa olsun oraya gittiğinde iş verenlerinle grüşür pozisyonunu değişebilirsin. orası amerika burası türkiye burada işler nasılsa orada da öyle yani farklı bi gezegene gitmiyosun tek farkı orada hakkını alıyorsun ne kadar saat çalıştıysan o kadar saatlik ücretini alıyorsun. bi de ingilizcen perfect ise zaten hiç düşünme gerisini

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart adviss

arkadaşlar bende bu sene advise kaydoldum. bizim okuldan gidenler memnun kalmış. ama şimdiye kadar çok birşey yaptıklarını söyleyemem. vize görüşmesine gitmek istiyoruz ama hala ds formunu getiremediler. bekliyoruz. bu ds formu getirmek çok mu zor? nekadar zamanda gelir?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ds formu olmadan bu sene vizeye gidiliyo diye duydum ama doğru mu tam bilmiyom.
    Konu fatih26 tarafından (08-02-2007 Saat 09:34 PM ) değiştirilmiştir.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

siz de uygarla gidin diyecem ama arkadaslara ben de fazla sey bilmiyorum uygar hakkında.
    ama beni ikna ettiler. ilgileniyolar da saolsunlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yolcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla elt advis gibi şirketler bu gibi organizasyonların ilk kurulanlarından. size tavsiyem adı duyulmadık şirketlerle alakalı olmayın
    güldürme beni allahaşkına ben ELT ile gitmeye çalıştımda ne oldu birsürü param emeğim hayallerim gitti...büyük şirket küçük şirket diye bişey yok yalancı dolandırıcı dolu piyasa, her şey şans işi,,,ben elt ile gitmeyi denedim geçen vize görüşmesinde önümdeki abartmadan söylüuorum 10 kişi alamadı artı bende alamadım ve gidip soruyosun bu yıl kaç kişi gidemedi diye 7-8 kişi diyolar,millet yalancı olmuş...
    tanıtım günleri yapıyolar niye hiç vize alamayanlar konuşmuyoo,tüm foyalarını ortaya çıkaracaklar diyee,,
    eski TÜRK filmlerindeki gibi seni almanyaya götürcez diyip saf köylüyü istanbulda indiriyorlar!!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sakın DS formu gelmeden vizeye gitmeyin SAKIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    vize almanız daha kolay olur!!!!!!!saflık yapıp önden sürüyolar milleti....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı orhaninho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakın DS formu gelmeden vizeye gitmeyin SAKIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    vize almanız daha kolay olur!!!!!!!saflık yapıp önden sürüyolar milleti....
    Bende bu konuda ciddi uyarılar aldım arkadaslar vizenizi 10 gün gec alın ama garanti olsun

İsinizi sansa bırakmayın hiç bir zaman diyeceğim budur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Question

güldürme beni allahaşkına ben ELT ile gitmeye çalıştımda ne oldu birsürü param emeğim hayallerim gitti...büyük şirket küçük şirket diye bişey yok yalancı dolandırıcı dolu piyasa, her şey şans işi,,,ben elt ile gitmeyi denedim geçen vize görüşmesinde önümdeki abartmadan söylüuorum 10 kişi alamadı artı bende alamadım ve gidip soruyosun bu yıl kaç kişi gidemedi diye 7-8 kişi diyolar,millet yalancı olmuş...
    tanıtım günleri yapıyolar niye hiç vize alamayanlar konuşmuyoo,tüm foyalarını ortaya çıkaracaklar diyee,,
    eski TÜRK filmlerindeki gibi seni almanyaya götürcez diyip saf köylüyü istanbulda indiriyorlar!!!!

keşke toplantılarına katılıp sen konuşsaydın bı de hıc bı sırket sana vıze garantısı veremez kı anladıgım kadarıyla elt de vermemış yanı senın vize alamamanla sırketın cok da fazla alakası yok not ortalaman kotu ve ıngılızce duzeyın yetersız ise sirket ne yapsın? sankı fazla elestırıyosun gıbı geldı ama

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

orhaninho biraz heyecanlı bi arkadaş da ...başına neler geldi pek bilmiorum da sık sık olan şeyler değil..şirketin vize alımında bi etkisi yok..şirkete bağlaması ilginç geldi bana biraz..neyse
    niye acelee ettiğinizi ben hala anlamıyorum..DS gelene kadar vizeniz basılmicak bile..konsolosluk pasaportunuza el koycak DS gelene kadar..Acele etmeyin..DS formunu bekleyin oyle gidin vize görüşmesine..çok panik yapıyosunuz..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben gitseydim toplantıya konuşmazdım!!!!!!!!!!!
    pislik bir tip olsam hiç düşünmez toplantıyıda başlarına yıkardım!!!
    ben içimden geleni yazıyorum...kaypaklık yok bizde,,,
    alamadım vizeyi ama elimden gelen yardımı yaparım size...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim not ortalamam 2,14 tü ayrıca söyleyebilirlerdi geçen dönemki notların kötü bence senin şansın az diyebilirlerdi,ben onların kurslarına gittim 4 ay hızlandırılmış programa,,,annemin babamın ne iş yapamadığını mı söyleyemicem,,,eh heyecanlansan zaten onlarda insan anlıyo bunu GÖRDÜM ÇÜNKİ...
    önümdekilerde alamadı abartmadan 10 kişi,,,,onlardamı kötü notlu vs..
    söylemek istediğim az AHLAKLI OLSUN FİRMALAR,,,bu yazımı okuyan firma simsarları vardır illaki diyorum onlara,,,baştan savma iş yapıp milletin emeğini hayallerini çalmayın başınıza 10 katı ilerde gelir çünki,AHLAKLI OLUN AHLAKLI HEM TİCARİ HEM İNSANLIK ANLAMINDA...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı jeconur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bu sene advise kaydoldum. bizim okuldan gidenler memnun kalmış. ama şimdiye kadar çok birşey yaptıklarını söyleyemem. vize görüşmesine gitmek istiyoruz ama hala ds formunu getiremediler. bekliyoruz. bu ds formu getirmek çok mu zor? nekadar zamanda gelir?

bu sene DS2019 olmadan da vize gorusmesıne gidebılıyormuşsun ABD elçiliğinden yapılan acıklamaya göre.. uzunca bı acıklama ama istersen buraya da koyabılırım?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

ayrı bir başlıkta koyarsan iyi olur seymusum
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Question

benim not ortalamam 2,14 tü ayrıca söyleyebilirlerdi geçen dönemki notların kötü bence senin şansın az diyebilirlerdi,ben onların kurslarına gittim 4 ay hızlandırılmış programa,,,annemin babamın ne iş yapamadığını mı söyleyemicem,,,eh heyecanlansan zaten onlarda insan anlıyo bunu GÖRDÜM ÇÜNKİ...
    önümdekilerde alamadı abartmadan 10 kişi,,,,onlardamı kötü notlu vs..
    söylemek istediğim az AHLAKLI OLSUN FİRMALAR,,,bu yazımı okuyan firma simsarları vardır illaki diyorum onlara,,,baştan savma iş yapıp milletin emeğini hayallerini çalmayın başınıza 10 katı ilerde gelir çünki,AHLAKLI OLUN AHLAKLI HEM TİCARİ HEM İNSANLIK ANLAMINDA...
    tamam orhaninho inandım yazdıklarına... ama keske sen yıne de katılsaydın ya semınerlerıne falan iyi olurdu. bakalım ne cevap verceklerdı sana herkesın ıcınde görmüş olurduk demı ama yanlışmıyım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Smile

Alıntı LejyoneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ben henüz karar veremedim hangi sirketle gideceğime

ELT yide düsünüyodum ama bana pek güven vermediler sanki eger anlastıysan seni endisede bırakmıs olmak istemem ama bana öyle gelen sana öyle gelmeyebilir bunu da unutma

anlaştım ben artık yaa iş işten geçmiş gıbı bıraz ama hayırlısı dıyelım artık memnun kalırım ınsallah yanı su ana kadar bı sorun cıkmadı sabırla tum sorularımı cevapladılar her konuda yardım ettıler ama bellı olmaz daha oraya gitmeden bakalım artık ıkıncı bı orhaninho vakası olmam inşallah

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben bu şirketlerin samimiyetine inanmıyorum. parayı alana kadar hepsi ilgileniyo 10 kez arıyolar parayı aldıktan sonra hiç önemsemiyolar. benim 1.sınıf not ortalamam 2,96 2.sınıf 1.dönemde ortalamam 2,50 ye düştü telefon açıyorum şirkete işte benim ortalamam düştü bi etkisi olurmu diyorum yok yok hiç önemi yok onun 2,00 nin üstünde olsun yeter diyolar. eğer ödemeleri yapmamış olsaydım şirketimi değiştirirdim. neyse bunlarda bir tecrübe...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ben de Alternatifle anlastım arkadaslar

Tek kalan nereye gideceğimi secmek

Kayıt olan olacak herkese simdiden bol sanslar diliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı seymusum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaştım ben artık yaa iş işten geçmiş gıbı bıraz ama hayırlısı dıyelım artık memnun kalırım ınsallah yanı su ana kadar bı sorun cıkmadı sabırla tum sorularımı cevapladılar her konuda yardım ettıler ama bellı olmaz daha oraya gitmeden bakalım artık ıkıncı bı orhaninho vakası olmam inşallah
    Arkadasım hayırlı olsun ins kendin için en güzel kararı vermissindir

Kazasız belasız bir WAT gecirmen dileğiyle

Bu dua benimle birlikte tüm WAT cılar için gecerlidir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar sirket konusunda campusun uzerine tanımam birebir ilgileniyolar.ben cok memnun kaldım bu sene yine gidiyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar kariyer hakkında bir bilginiz var mı iyi kötü tecrübe bildiğiniz birşey yada kariyer le gitmiş birisi

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

yanlış hatırlamıyorsam, bir arkadaş bu şirketten bahsetmişti. forumu biraz araştırırsan bulabilirsin.
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu bölümm de 4 sayfa gördüm am abulamadım herhalde başka sayfa da saol denk gelirse haber veririsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bulamadım kariyer hakkında birşey yardımınızı bekliyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya anladıgım kadarıyla orhaninho çok sinirlenmiş elt'ye.neyse dostum takma kafana,olan olmus artık.bu sene gidersin inşaallah.ama açıkçası sana neden vize vermediklerini ben pek anlamadım.yani notun da istenilen duzeyin ustunde olmasına ragmen...bence u işte baska bişeyler olmş.ve ben acıkcası bu noktada şirkete pek suc bulamıyorum. bu tamamen senin coook buyuk bir sanssizlıgının sonucu.çunku sartlar tutuyor ama alamıyorsun.dostum bence gecmişi dusunerek kendini heder etme ve sadece gelecege bak.
    bu arada ds 2019 konusunda da bir sey demk istiyorum.arkadaslar ben erzurumda okuyorum ve ank. yada ist'a yolum pek dusmuyor.o yuzden ankarada bulundugum gecen ay vize gorusmesine girdim.ve ds 2019 formum henüz gelmemşti.ben çok korktum bir şey olur diye ama hic bi sorun olmadı.kadın bana ds formun gelince pasaportunla beraber buraya goner dedi.ve hic bir sorun cikmadı.ve en sonunda bi sorun cikmadan alabildm.son olarak sunu solemelym konsolosluk nisan ve mayıs aylarında cok yogunluk olmasın diye şirketlere 15 nisana kadar ds formu olmayan ogrencilerinizi gonderebilirsiniz diyor.boylece kısmen de olsa nisan ve ozellikle mayıs ayındaki yıgılmayı onlemiş oluyr.o yuzden ben EGER NOT ORTALAMANIZ 2.50 VE USTU İSE hiç çekinmeden gidin derim ds formunz olmasa bile.ama eger 2.50 nin altındaysa orhaninho'nunkine benzer bi şanssızlık başınıza gelebilir.bunun ihtimali bence cok dusuk ama olsn işinizi ihtimale bırakmayın derim.bu konuda yardım edebilecegim(soru sorabilirsiniz)herhangi bir konu olursa seve seve yanıtlarım...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence şirketten çok hangi işe gideceğin, hangi şehire gideceğin önemli.. ama artık piyasada o kadar kötü olaylar duyuluyoki.. bi işim olsun, kalcak yerim olsun yeter der olduk.. bence kayıt olmadan işinizi ve gideceğiniz şehri şeçmenizi sağlayan firmayla gidin. kayıt olduktan sonra tabiki istedikleri yere atarlar, bu hakkı vermemek lazım ellerine. Ben firmamdan gayet memnundum geçen sene, işimizi seçtik iş secenekleri arasından, kalcağımız yeri inceledik sonra kayıt olduk. Bence herkesin firmalardan talep etmesi gereken bu olmalı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben Alternatif'i öneririm çünkü yıllar boyunca hem kuzenlerim hem abim ve ben burasıyla wat programına katıldık ve hiçbirimiz sorun yaşamadık. busene tekrar gidiyorum kısmetse. Alternatif'in en sevdiğim yönüde kartları açık oynaması en başından herşeyi açık açık söylemesi ve buna göre kayıt ol olacaksan demesiydi. Açıkcası şaşırmadım değil çünkü her nekadar deneyim kazansakda tedbiri elden bırakmak istemedim ve diğer firmaları araştırdım. Hiçbiri ben sormadan söylemedi hiç birşeyi. alternatif'e geldiğimde ise ben ağzımı açıp soru soramadım çünkü herşeyi bana öyle güzel açıkladıki en sonunda soracağın birşey varmı dediğinde kalakaldım.
    Unutmayın arkadaşlar ne olursa olsun problemler yaşanabilir önemli olan size önceden haber verip uyarması bence .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)