Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 59 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: para biriktirmek için ne yapmalıyız?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

4 kişiyiz arkadaşlarım bu şirketin iyi olduğunu söylüyor ama ben istemiyorum bir sürü şey sordum hiçbirine dönmediler o yüzden şirketi değiştircem ama niyese bu sitedeki çoğu şeyi okudum böyle bi hevesim kaçtı yaa kimisi hiç memnun değil

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sna diyorum saglam isleri arastir ve direk olarak o isleri sunan sirkete kaydol.. en dogrusu bu. insanlar genelde hangi islerde memnunlar ? konulari oku gorursun..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Araştırdığıma göre williston'da işsizlik oranı ABD'nin en düşük oranı galiba. %2 diyor. Bu baya düşük bir rakam gerçekten. iyi paralar kazanılabilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şimdi bu work and travel olayını kesin yapmalı mıyım ? yapmamlı mıyım? amacım para kazanmak değil dilimi geliştirmem gerek ama yine de evdekilere de yardımcı olmak istiyorum 4 kız birlikte amerika da yapabilir miyiz?? iyi bir şirket bulmalıyız ama şirketlerin çoğu ön kayıt parası istiyor o zaman ne yapmalıyım ??

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

simdi dil gelistiricem diyorsun da dilin seviye atlamaz bunu unutma. sadece sunu yaparsin listening speaking deki sorunun eger amerikalilar zaman gecirirsen pek kalmaz.4 kiz gitmenin ne gibi bir sakincasi olabilir. 10 yasinda degilsiniz. para konsunda evdekilere yardimci olmaliyim derken bunu biraz acmalisin ? eger wat icin yaptigin tum masrafi geri getirecem sonra gezip alisveris yapicam diyorsan boyle bir sey yok. ama biraz gezip biraz alisveris yapip bir miktar 1000 dolar kadar geri getirebilecegin isler var. on kayit ucreti almadan kimsenin kayit yaptiracagini sanmam ama bir arastir bakalim bazi firmalar taksit olayi saglayabiliyor belki ilk pesinati sonra alirlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sadece wat masraflarını karşılamak istiyorum o kadar.ingilizcem iyi sadece speaking e ihtiyacım var ve 4 kız dememin manası birlikte iş istiyoruz aynı yer olur mu olmaz mı? zor durumda kalsak sokakda felan kalanlar varmış ben 20 yaşında bile olsam istemem böyle bişey.eğlenme gezme illaki olacak

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya bak hala net konusmuyorsun istedigin su mu illaki gezip eglenicen ve ulkeye wat icin harcadigin parayi geri mi getiricen ? ortalama 3000 dolar harcanacagini varsayarsak ulkeye 3000 dolar geri mi getiricen ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aslında diyor ki
    biz hem 4 türk bir arada olalım, hem para kazanalım, hem gezelim-eğlenelim-harcayalım üstüne 4 türk bir arada kalıp ingilizcemizi de geliştirelim.
    size kolaylıklar diliyorum arkadaşlar.

Programın en temel amaçlarından birisi kendi başınızın çaresine bakmayı öğrenmeniz. 4 kişi aynı yerde kalırsanız en az üçünüz ingilizcenizi geliştiremezsiniz bunu ben tecrübeyle sabit olarak gördüm.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla o kadar geitrsem ne ala zarara uğramayayım demek istiyorum yani o kadar masraf yaptım 3 ay eşek gibi çalışıcam sadece 2 hafta gezicem az bişey alışvriş üstüne sıfır para olmaz böyle anlaştık biz aramızda ingilizce konuşucaz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ilknur1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla o kadar geitrsem ne ala zarara uğramayayım demek istiyorum yani o kadar masraf yaptım 3 ay eşek gibi çalışıcam sadece 2 hafta gezicem az bişey alışvriş üstüne sıfır para olmaz böyle anlaştık biz aramızda ingilizce konuşucaz
    valla ben sana soyleyim bazi cok iyi wat islerine gitmezseni olacak sudur. 2 hafta gezersiniz alisveris yaparsiniz yapabildiginiz kadar geri de para getiremezsiniz. yani watin mantigi zaten budur. ama iste daha sansli bir iste olursaniz gezersiniz 10 gun alisveris yaparsiniz geriye 1000-2000 para getirirsiniz .. mumkun bu tabiki . ayrica o aramizda ingilizce konusacaz olayi tam bir efsane. oraya gidince anlarsiniz ing icin yabancilarla takilin ayrilin 4 lu gezmeyin. zaten cok da ing gelismez. dil okulu degil bu.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

""Biz anlaştık aramızda ingilizce konuşcaz"" kısmı iyimiş
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

arkadaşlar ben daha anlaşamadım şirketle bana önce kayıt olup ondan sonra iş imkanları ile ilgili dokümanı vereceğini söylüyor şimdi ben kayıt yaptırırsam ödeyeceğim 250 dolar olur da geri çekilirsem verilmeme durumu olur mu ?? bir de ben harcadığım kadar kazanmak istiyorum aileme çok yük olmak istemiyorum çoğu arkadaşım ve şirket 3000-5000$ biriktirip gelmiş üstüne alışverişi ve gezmesini de yapmış.gerçeklik payı nedir sizce ?eğer gerçekse ne yapmalıyız bizde bu şekilde olabilmesi için ?
    Ben daha yeni geldim amerikadan.Haziran ayında gitmiştim.kendi işimin saat ücreti 10$ dı.İkinci iş buldum,ki benim kadar şanslı olanı varmıdır bilemem saat ücreti 25-30$ arası değişiyordu 2. işte.Tabi düzenli bi ikinci iş değildi bazen haftada 6 gün bazen 1 gün bile gittiğimiz oluyodu ama neticede kendi işimden çok orda para kazandım.Haziran 2. haftasından 30 Eylüle kadar çalıştım.Alışverişin kralını ve hayalimdeki tatili yaptım ve Türkiyeye yaklaşık 1200$ la döndüm.Eğer 3000-5000 ile dönüp alışveriş +tatil yapmak istiyosan yapacağın tatil Türkiyeye dönerken aktarma yaptığın havaalanındaki mağazaları gezmek..Yapacağın alışveriş ise bu mağazalardan hediyelik eşya almak olur.Bunun dışında hem tatil yapacaksın(gerçek anlamda tatil) hem alışveriş yapacaksın ve üstüne 3000 ile döneceksin!Saat ücreti çok çok iyi olan bi iş bulursan belki..

Arkadaşlarında Türkiyede ingilizce konuşuyomusunuz?Oraya gidince ortamınız farklı olmayacak.Tanıdığın 3 insan ve sen..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hep soyluyorum watdan donenlerin anlattiklarinin %90 i yalandir. yok ole 5000 kazanacan ustune alisveris gezme baska belki giden 7-8 bin turk icinde 1 -2 kisiye denk gelmistir onu da sanmam. genel itibariyle wat su sekilde gerceklesir. orda yasamini idare edersin, calistigin ise ve giderlerine bagli olarak biriktitrecegin para senin ne kadar gezebilecegini ve alisveris yapailecegini gosterir. olay budur. ben watin iyi kazanilan isinde calistigimda laptop iphone dahil alisverisimi yapmistim. batiyi ve new york tarafini da gezmistim. cebimde 1500 dolarla donmustum. bundan daha iyisini yapabilirler mi sanmam.. cunku ben iyi para tutabilen biriyim. benle ayni iste calisan arkadaslarim gezi sirasinda paralarini bitirmislerdi.watdan cok sey beklemeyin. orda gezicen eglenicen alisveris yapican ustune harcadigini getiricen yok ole bi dunya..
    kesinlikle doğru..7500 tl yatırdım 7500 tl orda kazandım ve 0 olarak döndüm.Alabildiğim tek şey çanta tablet ve bikaç parça giysi..Aç kalmadım açıkta kalmadım ama durum bu ..zorlasaydım dediği gibi 1500 le filan anca dönerdim..1500 dolar içinde zorlamadım açıkcası..orda bu paraya daha fazla eylenir ve satın alırsın ama 1500 dolara türkiyede yarısını bile alamassın..Kişiye göre değişir tabi.Ben üstelik 2 işte çalışmıştım son bir ay.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aynen arkadaşlar. eğer eğlenmek istiyorsanız türkiye'ye para getirmeniz çok zor. Oraya gidince farkedeceksiniz ki elinizde olan tüm parayla alışveriş yapma isteği doğacak. Keşke daha fazla para getirseydim yanımda diyeceksiniz.

Bir çok arkadaşın bahsettiği gibi ben de 2. hatta ara ara 3. işte de çalıştım. Bu yolla baya para kazanmama rağmen yine de paraların hepsini elektronik ve kıyafet harcamasına + Arabayla 16.000 km'lik Doğu kıyısından Güneye yaptığımız turda harcadım.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Burada her zaman söylüyoruz WAT para kazanma programı değil, sizin Amerikan kültürünü tanıyabileceğiniz, inglizcenize katkıda bulunabileceğiniz, Amerikayı gezip biraz alış-veriş yapabileceğiniz ve de ciddi anlamda çalışacağınız bir programdır.Amerika'da loto tutturmadığınız sürece iyi paralar kazanıp Türkiye'ye dönmek mümkün değildir.Bunu yaptığını söyleyenler yalan söylüyorlardır.Eğer Amerika'ya gidip, o kadar saat çalışmayı ve her türlü şeyi göze alıyorsanız, para biriktirmeyi değil, gezip tozmayı, eğlenmeyi, ve alışveriş yapmayı düşünün.Eğer illa ki ben para kazanmak istiyorum diyorsanız Amerika'da değil, Antalya'da bir otelde çalışın.Orada da ingilizceniz az da olsa gelişir ve para kazanırsınız.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlarım istanbul dışındalar genelde çok görüşmüyoruz zaten konuşma olmuyor yani.anladım peki o zaman bizde gezer tozarız hakkını vererk

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya beklentilerinizi dusuk tutun , orda daha mutlu olmanizi saglayacaktir. is secimine cok dikkat edin, is secin sirket degil , istediginiz isi saglayan sirketi secin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Şu paycheck i bi göremedik.Arkadas birazdan koyacaktı ama üfürülmüş bir laf

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu isler biraz sans isi.ama gordugum yasadigim deneyimlere bakarak soyluyorum ki is durumun cok iyi olmasa da minimum 1000 dolarla donersin yani ulkeye.normal sartlarda 2000 in ustunde olur 3 ayda.maasini 7.50-10.00 arasi dusunursek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

normalde bu sayfaya koymayı düşünmüyodum ama en azından gereksiz yorunların önüne geçilir

house charges benzinlikten yaptığım alışverişleri gösteriyo. ekstra bişey ödemiyoduk. patron öyle gösteriyodu
    Konu harun tarafından (26-10-2012 Saat 02:16 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hocam sen geç kaldın bu iddianı kanıtlamak için o yüzden insanların o şekilde düşünmesi normal tabi.Benim anlamadığım bi nokta var,aslında bi kaç nokta..Nasıl overtime olmadan 90 saat çalışabildin?80 in üstü overtime olmuyor mu?Sick time hours nedir?ve Vacation hours nedir?Yanlış anlama irdelemiyorum sadece merak ettim nasıl oluyor diye..Yoksa güle güle harca paranıSen asıl vergi iadeni alınca rahatlarsın

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim burda kaynayip gidicek sizin cek bu arada bi arkadas solemisti ben de arastirdim sizin orayi watdan kaldirmislar.. 5 yillik wat kazancini bi senede kazanirsaniz bole olur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sen geç kaldın bu iddianı kanıtlamak için o yüzden insanların o şekilde düşünmesi normal tabi.Benim anlamadığım bi nokta var,aslında bi kaç nokta..Nasıl overtime olmadan 90 saat çalışabildin?80 in üstü overtime olmuyor mu?Sick time hours nedir?ve Vacation hours nedir?Yanlış anlama irdelemiyorum sadece merak ettim nasıl oluyor diye..Yoksa güle güle harca paranıSen asıl vergi iadeni alınca rahatlarsın
    şöyle açıklayım bu benim son paycheckim. normalde 2 haftada bi paycheck alırdık. ama bu paycheckte 2 hafta 1 gün olarak aldım. sadece 1 gün için ekstra paycheck vermediler birleştirdiler yani. normalde 80 in üstünde overtime olrak alıyoduk. diğer sick time ve vacation hours bu paycheck'e özel bonuslar, gitmeden önce hediye gibi bişeydi. normalde almıyoduk.

yanlış anlamıyorum, merak etmen normal tabi. zaten açıklamak, deneyimlerimi paylaşmak için yazıyorum buraya ama bu insanların yorumları için bi sebep değil geç paylaşmam.
    Konu ozgursum tarafından (21-10-2012 Saat 01:52 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı harun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle açıklayım bu benim son paycheckim. normalde 2 haftada bi paycheck alırdık. ama bu paycheckte 2 hafta 1 gün olarak aldım. sadece 1 gün için ekstra paycheck vermediler birleştirdiler yani. normalde 80 in üstünde overtime olrak alıyoduk. diğer sick time ve vacation hours bu paycheck'e özel bonuslar, gitmeden önce hediye gibi bişeydi. normalde almıyoduk.

yanlış anlamıyorum, merak etmen normal tabi. zaten açıklamak, deneyimlerimi paylaşmak için yazıyorum buraya ama bu insanların saçma yorumları için bi sebep değil geç paylaşmam.
    Hayırlı uğurlu olsunaçıkcası ispatlamana sevindim,Ama şuda var sen birazdan koyarım deyip aradan baya zaman geçince çatlak sesler çıkması normal..Şunuda hatırlatmakta fayda var böyle iş imkanı herkese nasip olmaz.Hatta çoğu amerikalıya bile nasip olmaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hayırlı uğurlu olsunaçıkcası ispatlamana sevindim,Ama şuda var sen birazdan koyarım deyip aradan baya zaman geçince çatlak sesler çıkması normal..Şunuda hatırlatmakta fayda var böyle iş imkanı herkese nasip olmaz.Hatta çoğu amerikalıya bile nasip olmaz.
    yanlış anlaşılan mesele ortaya çıktı. ben demedim ki birazdan paychecki koyucam. türkiyeye döndükten sonra kendi adıma başlık açıp oraya koyucam dedim.geleli daha 1 gün dolmadı hemen paylaştım zaten.

williston programdan çıkmışsa gerçekten kötü olmuş. benim sponsorum chi idi. belki başka sponsorlar gönderiyordur.

çok iyi olan patronuma gerizekalı denmiş, adım yalancıya çıkmış bunların yazılması normal, ben bi saçma yazınca mesajım değiştirilmiş komik

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı harun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlaşılan mesele ortaya çıktı. ben demedim ki birazdan paychecki koyucam. türkiyeye döndükten sonra kendi adıma başlık açıp oraya koyucam dedim.geleli daha 1 gün dolmadı hemen paylaştım zaten.

williston programdan çıkmışsa gerçekten kötü olmuş. benim sponsorum chi idi. belki başka sponsorlar gönderiyordur.

çok iyi olan patronuma gerizekalı denmiş, adım yalancıya çıkmış bunların yazılması normal, ben bi saçma yazınca mesajım değiştirilmiş komik
    o patronuna salak dye ben dedim ki ekonomik acidan kesinlikle hakliyim. ayrica mesajlariniz da ben degistirdim forum icindeki baska kisilere laf atmak tartisma cikaracak laflar soylemek yasaktir. ben sizi uyarmadan sessizce bu isi yaptim. kimsenin haberi olmadan tartisma da cikmadan gecsin diye ama senin amacin farkli. acikca belirtiyorum forumda herhangi bir konuda ikili tartismaya mahal verecek mesjlar yazmak baska bir forum uyesine hakaret ya da asagilayici kelime iceren mesaj yazmak yasaktir. eger ki yazilirsa sorumllular gerekli cezayi alacaktir. son olarak konu butunlugune bagli kalarak yorumlarinizi yapiniz yoksa mesajlariniz tamamiyla silinecektir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Aynen öyle..@ozgursum benimde mesajımı editlemişsin sebebinide yazmamışsın..Merak ettim açıkçası neden editlediğini?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Aynen öyle..@ozgursum benimde mesajımı editlemişsin sebebinide yazmamışsın..Merak ettim açıkçası neden editlediğini?
    aciklama yukaridaki mesajda yaptim kardesim. oyle cok buyuk bir olay degildi ancak bunu okuyancak kisilerin size verecegi tepkileri de biliyorum. gereksiz tartisma ortaminin olusmamis forum icin daha iyi diye dusunuyorum. ondan editledim mesajin icerigi degismedi sadece bazi kelimeler cikarildi o kadar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aciklama yukaridaki mesajda yaptim kardesim. oyle cok buyuk bir olay degildi ancak bunu okuyancak kisilerin size verecegi tepkileri de biliyorum. gereksiz tartisma ortaminin olusmamis forum icin daha iyi diye dusunuyorum. ondan editledim mesajin icerigi degismedi sadece bazi kelimeler cikarildi o kadar.
    Eyvallah..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)