Work and Travel 2025
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eğlence Parkları..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onu bilemem başka iş yaptırıp yaptırmayacakları iş sözleşmesinde yazması lazım,bizim parkta başka işlere kayanlar olmuştu mesela.sözleşmede de yazıyordu başka pozisyonlara kaydırılabilirsiniz diye falan...
    hımm demekki ride attendant diye gidip dishwasher(bulaşıkçı)olmakta var??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yok ya okadar da olmaz heralde.iş sözleşmesini iyi okumak lazım..
    tabe bulaşıkçılara saati 15-20dolar falan veriolarsa yaparım valla ben

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ya okadar da olmaz heralde.iş sözleşmesini iyi okumak lazım..
    tabe bulaşıkçılara saati 15-20dolar falan veriolarsa yaparım valla ben
    hımm peki iş sözleşmesini hemen belirtiyolarmı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ssservet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hımm peki iş sözleşmesini hemen belirtiyolarmı?
    bunun cevabını bende merak ediom valla tecrübelilere sormak lazım..

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Sözleşme ancak siz işinizi seçtikten sonra gelir amerikadan.dolayısıyla bir işi seçerken bunu bilemessiniz.ama eğer ingilizceniz işverenle anlaştığınız pozisyon için yeterli ise ve işveren performansınızdan memnunsa başka bir pozisyona kaydırılmassınız.Hemde diyelim herşey olunda olmasına rağmen böyle bişey oldu,o zaman itiraz edin.siz halledemiosanız TR'deki danışmanınıza yada amerika'daki sponsorunuza bir danışın,onlar halletmeye çalışşınlar.Özelikle sözleşmede belirtilmemişse, itiraz etmekten çekinmeyin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bn eglence parkında calışmayı yada fotogrfcılık yapmayı düsünüyorum sizde hangisi daha iidir yada ikisini birden yapabilirmiyim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

fotoğrafçılıkta para yok diyolardı ama eğlence parklarında da para var diyemem. tek farkı eğlence parklarında eğlenebilirsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    florida ya gidiyorsun,ve tatil yapıyorsun.daha ne olsun...benim maddi durumum iyi değildi çünkü 750dolar gezmeye 900dolar da laptopa,300dolar da alışveriş vs.harcadım.buna rağmen 500dolarla da döndüm. ben sezonun sonlara doğru ekstradan haftada 1gün başka işle de uğraştım.onun pek getirisi yoktu ama abd ye giderken babamdan 1000dolar harçlık almıştım.
    fotoğraf işini hiç bilmiyorum,o işler orlando da universal studios da zannedersem.orlando benim çalıştığım yere araba ile 10saatti.miami ise 14saat.bu ne demek?florida geniş bir yer ve her bölgesinde yaşam farklı olabiliyor,mesela en basitinden benim çalıştığım kasabada walmart diye bir alışveriş merkezi vardı,burası baya ucuz bir yerdi,alışverişleri hep burdan yaptık.böyle büyük alışveriş mekanları ve outletler vardı destin de,ispanyolca da konuşulmuyor kesinlikle...hiç alakası yok..
    -------------------------------------------------
    selamlar fatih bey bizde arkadaşlarla universala çlşmaya gitmek istiyoruz daha önce gezmek için gitmiştim mükemmel bir yer anladığım kadarıyla sizde epey bi beğenmişsiniz acaba hangi şirketle gitmiştiniz şu anda bi çok şirket gezdik ancak universala iş sağlayan güvenilir bi şirket bulamadık yardımcı olursanız çok memnun oluruz. osman_ham*************

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

osman_ham at hot mail nokta com

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben birşey soracağım.orlando daki universal a güzel diyorlar ama orlandoyu pek beğenmemiş arkadaşlarım.herşey çok uzak birbirine , 2 katlı müstakil evden başka bişey yok diyolar.ama eğlence parkından başka bi yere de gitme diyor.çünkü çok eğlenceliymiş.oyuncaklar falan beleş.bende şöyle düşünüm new york a yakın bi yerde eğlence parkı var mı??ve bilen varsa nasıl bi yer olduunu anlatabilir mi??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

usta bnde aynı sebepten new jerseye gitmeyi düsünüyorum.hem ny hem washingtonayakın güzel bi de eyalet orda six flags,moreys piers gibi bircok eglence parkı var ben moreys piersde calısmayı düsünüyorum
    Beni Çekemeyenler,Anten Taksın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar gidenler yardımcı olabilir mi acaba,eğlence parklarında sezon agustos ortalarında bitiyormus yada azalıyormus calısma saatleri.. doğru mudur?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gidenler yardımcı olabilir mi acaba,eğlence parklarında sezon agustos ortalarında bitiyormus yada azalıyormus calısma saatleri.. doğru mudur?
    evet doğrudur.ağustostan sonra günlerin kısalmasıyla beraber daha az çalışılıyor,su parkları haziran ve temmuzda 6 da kapanırken temmuzun ortalarında 5 te kapanıyor.benim çalıştığım su parkı eylülün başında 9 eylülde kapanmıştı.ama aynı şey thema parklar için geçerli mi bilmiyorum.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bu cankurtaranlık testlerinde10 defa gidip geliosun fln yazmış bazı ark.lar,bu kac metreye geliyo?bi de bu testlerde cok basırılı olamayıp ta işverenle sorun yasayan olmusmudur?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı moone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben de 2007 döneminde Hershey Park'a gittim. Bu konuda sormak istedikleriniz varsa ben yardımcı olabilirim
    arkadaşım meraba, ben bu yaz 4 arkadaşımla birlikte hershey park a gitmeyi düşünüorum.bana yardımcı yardımcı olursan çok sevinirim. çünkü ciddi anlamda gitmeyi düşünüoruz ve vaktimiz kısıtlı????

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben bu yaz hershey park ta work and travel a gitmeyi düşünüom ve kayıt yapmak üzereyim yani vaktim çok az .Hershey park a gidenlerden bilgi alabilirmiyim?şimdiden teşşekürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı moone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben de 2007 döneminde Hershey Park'a gittim. Bu konuda sormak istedikleriniz varsa ben yardımcı olabilirim
    ben bu yaz 4 arkadaşımla birlikte hershey park a gtimeyi düşünüyorum ve vaktimde kısıtlı.bana kısa zamanda cvp veririirsen memnun olurum. nasıl bi yerdi memnun kaldın mı? ne kadar para kazandın? şimdiden teşşekürler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bende geçen sene çalıştıktan sonra orlandodaya gittim gezmeye çok güzel bi yer yani nevada çalışınca insan orası cennet gibi gelio çölden sonra eğlenceli ama biraz pahalı ve sanırım konaklama da oldukça pahalıymış biz aylık 100 dolar verioduk kalıcak yere odası mutfağı banyosu güzeldi ama aynı şeyler orda 400 dolar civarı aynı zamanda dil konusundada genelde hep ispanyolca konuşuluyor turisler dışında iranlı,faslı,tunuslu çokk neyse universal studyolarına gittim çok güzel bi yer ama adventure of island var orda çalışmak daha zevkli olabilir ve gelen turistler zaten ingilizce konuşuo dil konusu problem olmaz kendinizi geliştirebilirsiniz ama bence daha çok nike adidas puma gibi mağzalarda çalışmaya bakın hem size özel indirim var hemde diliniz daha çok gelişebilir ve sıcak altında çalışmazsın ancak bunun için öncesinde iyi bir speakinge sahip olmalısınız
    Konu cadionur tarafından (14-01-2008 Saat 08:01 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    18

evet mağazalarda çalışmanızı tavsiye ederim.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

fatihle aynı fikirdeyiz bakaın artık fatih yöneticilğe terfi edelim ya

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı cadionur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatihle aynı fikirdeyiz bakaın artık fatih yöneticilğe terfi edelim ya
    hımm bi düşünelim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

düşün bakalım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya hershey parka giden yok mu var da nie sorulara yanıt vermiyor gskapun sen gitmişsin sanırım bize bi cvp ver nasıl bi yer iyi mi kötü? saati 7.60 veriyor gidelim mi bu para bizi orda yaşatır mı :-)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yüzde doksanın memnun kaldıgı bir mekan busch gardens ben seçtim diye söylemiyorum giden bir çok kişi ile görüştüm

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Eğlence parkları (family fun yerleri dışında ) iyidir güzeldir, temizdir, eğlencelidir. Amma velakin:
    1. Çoğu overtime vermez ancak günde 12 saat çalıştırırlar. (İstisna: Geçen yaz NJ'deki Six Flags Great Adventure veriyordu sanırsam.)
    2. Birçok türk olur, erkekler geceleri rakı içer, kızlar da msne girer. Türkiye'deki aynı muhabbet, aynı sohbet.
    3. Supervisorlar ile maneger lar her şeyi 4 4'lük tutmak için her şeye dikkat ederler. İşe 1 dk geç kaldın azar, arayı 5 sn geç bitirdin "çalışmak istemiyorsan söyle" nutukları, lavabo izni istersen de başka bir nutuk atmaya çalışırlar. Bunlarla uğraşmaya değmez
    Ama dediğim gibi eğlenceli yerler genellikle. Ben de düşündüm bu yaz kendim için. Sonra vazgeçtim. Sonuçta olay şudur: Masrafları standart olan bu programda birisi 10 kazanırken sen neden 7 kazanasın ki? Tabi bu kişinin amacına göre değişir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

wtfck,sen nj'e giderken NYda 2 gun kalıp mı geçiceksin??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n.erdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wtfck,sen nj'e giderken NYda 2 gun kalıp mı geçiceksin??
    ben nj'ye gitmiyorum ki bu soru nereden çıktı erdoğan anlamadım ben NH'a gidiyorum oraya giderken de boston'a ineceğiz oradan NH'a geçiş yapacağız

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pardon nh dıcektım karıştı kusura bakma
    anladım peki

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayrola NH'a mi geliosun?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

seçenekler arasında orasıda var da..çok kararsızım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks