Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 43 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Newark'ta konaklayacak arkadaşlar tanışalım..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugün ofise gittim seninle görüştükten sonra stephen arkadaşım ve çok ayrıntılı sorular sordum kıllandılar brs...
    ben dante diye bir restorantta çalışıcam öyle konuştuk burası hakkında bir bilginiz war mı?
    birde kalıcak yer konusundan bahsedermisniz brz ben kıbrısta okuyorum buna benzer bi yurtta kaldım kalacağım oda nasıl yani çok izbe bi yermi?
    iş garanti diyorlar bana şu an için mutlaka seni bir yere yönlendiricez diyorlar?
    birde öle çok büyük hayallerim yok yani jeyda arkadaşımızında söylediği gibi en başından beri ama hayal kırıklığınıda uğramak istemem tabiki...verdiğiniz bilgiler için teşekkür edrim...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

stephen yerden yere vurmuş şirketi ve yurdu. senin direk vazgeçmen gerekirdi. tekrar şirkete gidip konuşmanın alemi yok. vazgeç gitsin. mesuliyet kabul etmiyorum ona göre

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

kardes
    konaklama konusu gercekten jeydanin dedigi gibi sabrina bagli.. yani ben sana gozlemlediklerimi soyledim acikcasi ben o tarz bi yerde kalamam. kalmak zorunda da deilim zaten bana daha ii yerler sunan farkli alternatifler varken. bak jeyda dedigim gibi bi gece zor kaldi ve uyuyamadi. ben 2 hafta kaldim ama bana sor nasil kaldigimi mecburiyetten. ama 3 ay boyunca kalan insanlarda vardi.
    ve konaklamadan daha onemlisi is bence. bak o sirketin sana bulacagi isi sen kendin kapi kapi dolasarak ta bulursun. jeyda oyle yapti isini evini kendisi buldu. ben kendimi ornege katmiyorum cunku ben isimi bulmakta kendim sorumluydum. ona gore az para verdim sirkete. ama is garantisi yok yani.
    simdi sana bi kac tavsiyede bulunucam..
    eger gercekten isin garantiyse sana bunu belgelesinler yasal bi dayanagi olsun. eger bana is bulamazsaniz ben hakkimi nasil aricam de.
    ya bu neye benziyo biliyomusun. hani bi reklam vardi cok eskiden.. adamin biri telefon aliyo bunun garantisi varmi diye soruyo saticida bunun garantisi sahsen benim abi diyo bunlarin yaptigida o.
    normalde dedigim gibi senin isinn hazir olmali ve sozlesme olmali. gider gitmezde ise baslayabiliyo olman gerekiyo. work and travel cilara bakarsan prosedurun bu sekilde oldugunu gorursun..
    orda gidip bir hafta iki hafta issiz kalman seni maddi acidan buyuk zarar ugratir. ve elindeki kisitli parayida tuketirsin..
    firma secimi cok onemli arkadasim.. sponsor firma cok onemli. o yuzden madur olmaman icin onlemini al.
    ayrica sunuda soyleyeyim. john un size garanti ettigi islerde trainingte para vermiyolar. is veren ben sizi ne zaman hazir gorursem ozaman ise baslarsiniz diyo. jeyda bu durumu bizzat yasadi. americada trainingte para odenmek zorundadir EGER YASAL CALISIYOSANIZ...
    unutma siz j1 vizesine sahipsiniz calisma izniniz var. gemiden kacan kacak isciler statusunde calismak icin gitmiyosunuz oraya.
    son olarak tekrar soyluyorum. sana tavsiyem eger gidiceksen de bu firmayla sana garanti edilenleri belgelesinler. bunu iste bu senin en dogal hakkin.. sorularin olursa tekrar yoneltmekten cekinme.. ii sanslar...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

kardeşim belgelese bile gitmem ben olsam. söz uçar yazı kalır demişler ama kalan yazı türkiye'de kalıyor. oraya gidip rezil olmaktansa yol yakınken başka şirkete geçerim. zaten sana buldukları işi ordan kendin arayıp da bulabilirsin. çok da iyi bir iş bulmuyorlar sonuçta.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

aynen farugunda dediği gibi kaydını aldır guzel bi şirket arastırması yap ve onunla git.
    ayrıca su linki incele

http://www.turkishwat.net/gidenlerde...ighlight=necro

orda 14.sayfada aventura nickli bi arkadasta durumu anlatmıs. oda baska bi ornek...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende ayrılabilirmiyim dedim ve bana hiçbir ücret alamayacağımı söyledi emin ancak vize alamzsan ödeme yapabiliriz dediler...
    şimdi ben ayrıldım o şirketten diyelim ben parayı ta eylülde ve hepsini peşin verdim o ysdn baya uygun fiyata geldi şimdi ayrılırsam diğer şirketler 1300 $ fln istiolar sanırım...
    vize randevusu bile geldi yani ayın 17 snde...john bana gittikten bir hafta sonra işe başlayacağımı söyledi DANTE dediğim restorantta ve bu sene 10-15 kişi gönderiolarmış manhattana yani fazla karışıklık olmaz dedi...
    bnm merak ettiğim iş bakımından nasıl bir yanlış yapıolar yani işveren paramımı ödemio veya çalışma koşullarımı kötü?
    şimdi ben bu şirketten ayrılmaya kalksam çok masraf çıkıcak başıma ve büyük ihtimal gitmekten vazgeçicem çünkü kaldıramam herşey planlamıştım önceden...eğer elinizde kalıcak yerle ilgili fotoğraf war ise bana ulaştırarsınız çok sevinirim...şimdi öyle bir duruma düştüm ki kararsızlık içindeyim daha önceden araştırma yapsaydım kesinlikle kaydolmazdım tabiki...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

nasil bi sirket olduklarini belli etmisler simdiden..
    neyse ozaman kardes senin artik bu sirketle gitmekten baska bi alternatifin yok gibi. ozaman sen gitmeden her turlu arastirmani yap farkli alternatifler uret kendine...

http://www.turknorthamerica.com/

bak burda roommate arayan turkler var. gelecegin tarih yaklastiginda burdan roommate arayan ogrencilerle iletisim kurmani oneririm. bulursun bi yer mutlaka..

bu arada sunuda belirteyim. ymca deki odanin kirasi 550 dolardi degismediyse. odada 2 kisi kaldiginiza gore 275 e geliyo kisi basi. ama sen ymca ye gittigin zaman tek kisi olarak gidersen yani yaninda odani paylasacak kisi olmazsa odanin kiranin tamamni senden aliyolar. yani 550 dolari veriyosun. yanina gelicek arkadastan aliyosun sen paranin yarisini. yanina ona gore para al. 500-600 dolarla gitme.
    is konusuna gelince. dedigin restauranti bilmiyorum. bu restaurant hakkinda ki bilgileri ogren..

onun disinda craigliste bakmani oneririm. farkli is secenekleri arastir.

abi isyerinde yasal olarak calismadigin icin hersey olabiliyo ve hakkini arayamiyosun. ben isyerinden parasini alamayani duymadim. ama newarkta fast food isinde calisan 2 arkadas vardi. bi bayan bi erkek. saat ucreti 6 dolar. calisma kosullarida agir. sonra ascilar bayan arkadasa asilmislar, kiz karsilik vermedigi icin kovmuslardi parasinida kesmislerdi. sonra john onu amish markete gondermisti orda calismaya baslamisti galiba. diger arkadasta calisma sartlarina dayanamayip cikmisti baska yerde calismaya baslamis diye duydum. ben cikmistim ymca den o sirada..

yani dedigim gibi arkadasim sen her turlu arastirmani yap. umarim ingilizcen iyidir. yani derdini anlatabiliyosundur.

bunlara hazirlikli olarak git. gidince sikayetten cok bunlarin ustesnden gelmekle zamanini harca. cunku johnun yaptiklari bu kadar daha fazlasini yapmaz..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasım hemen sırketınle yaptıgın anlasmaya bak ordakı hakların neler olayı tam olarak bılmıyorum ama orda basına bısey gelsın ıstemıyorum
    allah yardımcın olsun ama dıger arkadaslarında dedıgi gibi kalcak yer mutlaka bulurusun ama sana tavsıyem su sehrın cıkıslarında genelde eglence parkları olur ve onların konaklamaları ucuz olur oyle bı yer bulman lazım ama onun ıcınde gıder gıtmez araba alman lazım cunku haftalık 200 dolar cok cok cok fazla
    sana tavsıyem new jerseyde eylence parkları var gıt orda kal ve bı araba al ıse onla gıt gel cok daha ucuza kalırsın orda konaklama 75 dolar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

newark'ta kalıcak ya da çalışacak arkadaşların dikkatine!!
    NEWARKIN Brick Church diye bir bölgesinde turkiyeye dönmeden önce 1hafta ucuz diye bi hotel'de konaklamıştık ve o bi hafta bize yetti de arttı
    suç oranı olduça yüksek bi yer.bunu polislerin geceleri sokak başlarına adeta kamp kurmalarından ve yolda gördükleri beyaz insanları uyarmalarından anlayabiliyorsunuz.akşam saat 10dan sonra dışarı çıkmak tehlikeli olabiliyor,otel'de izlediğimiz yerel tv kanalında da sürekli polisin zencilere vahşeti,yaşanan olaylar v.s dile getiriliyodu.bi kaç gün sonra ortama alışabiliyosunuz ama burdan giderken herşeyi tozpembe hayal eden arkadaşlar hayalkırıklığına uğrayabilir.tercihinizi değiştirebiliyosanız hemen değiştirin derim çünkü burası 3 ay kalıncak bi yer değil.değiştiremiyosanız da dikkatli olun ve zenci arkadaş edinin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkadaşlar ben bu sene dil kursuyla abdye gidiyorum. kursum newark da. harvest instititue diye bir kurs ama bu yorumlardan sonra vazgeçmek üzereyim. bu kurs hakkında bilgisi olan var mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benim bir akrabam gitmişti , berbat demişti , benden demesi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ooff hadi ya biraz daha bilgi verir misin? güvenlik olarak mı çok sorun yaşadı?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar burda hoş şeyler okumadım Newark hakkında ama yinede sormak istiyorum:/
    Benim biletim yüksek ihtimal Newark gidiş dönüş olucak, giderken EWR ye inip 1 gün konaklama yapmam gerekiyor, ertesi gün sabah otobüse yetişebilmek için. Tek başıma gidicem ne dersiniz bileti almaktan vaz mı geçsem yoksa bir geceden bişi olmaz mı diye düşünsem.
    Ayrıca bi geceden bişey olmaz derseniz eger, orda yaşamış birileri olarak size havaalanı yakınlarında ucuz ve güvenli bi motel veya hostel gibi bişi kolaylıkla bulabilir miyim acaba acil cevaplayabilirseniz ??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)