Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 88 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2009'un ilk vize görüşmesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ayrıca Esmer(Melez) olan bayan yapmıştı görüşmeyi..sadece yüzü biraz Soluk Benizliydi diğer görevlilere göre

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

su sevıs olayını anlatabılecek varmı bu belgelerı ılla fırmadan mı alcaz kendımız alamazmıyız yanı bana dedıler bıkacay sonra gelcek zaten bı saıbe var vıze verceklermı bellı değıl ...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iii ya alırız o zamn inş bnm vize korkum agno diil zaten dil bnm öle ii bi ingilizcem yok o soruları cevaplarm ama gidince ne yapcam korkutan o işte...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

su sevıs olayını anlatabılecek varmı bu belgelerı ılla fırmadan mı alcaz kendımız alamazmıyız yanı bana dedıler bıkacay sonra gelcek zaten bı saıbe var vıze verceklermı bellı değıl ...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Senin ds 2019 formun geldikten sonra sevis kaydin yapilir.Sevis senin amerikadaki ogrenci takip numarandir.Sirketin ds belgen geldikten sonra sevis ucretini oder ve ds ile birlikte sevis odendi belgesini konsolosluga yollar..sana bikac ay sonra gelicek denilen belge ds 2019 belgesidir.Genelde sirketler sen ucretin tamamini odemeden getirtmezler bu belgeyi,gelmis olsa bile sen ucretin tamamini odemeden geldi demezler.Ayrica birkac ay surer demelerinin sebebi bu belgeleri toplu olarak getirtmeleri..isteyince 8 gunde de getirebiliyorlar ben kayit icin bunu sart kosmustum gecen seneden cok basim yandi cnku

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aynen bende ole yapayım parayı belgeler gelınce verırım ok saol

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkdaşlar benim not ortalamam 2,98 ama son senem bide ing çook ii diiil vize alma şansım nedir acaba,ben stajımı daha yapmadım dönüşte stajımı yapcam desem olurmu sizce???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ortalaman cok ıyı sayılır bence zaten sordukları sorular bellı onceden ezberle bıde gısenın tam arkasındakı koltuğa otur gorusmeden once orada butun soruları duyarsın zaten ortalaman ıyıyse okuduğun bolum aılenın işi ve nereye gıdıp okuldan sonra ne yapacağını soyle tamamdır.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhaba,
    Ben şuan ön kaydımı yaptırdım ve vize hakkında birkaç sorum olacak..
    1)Öncelikle okulum 1 buçuk yıl uzadı, bu dönem hiç dersim yok ve boş kayıt yaptırdım. Önümüzdeki dönem 2 dersim var ve ortalamam şuan 2,23.. Okulun 1 buçuk yıl uzaması sorun yaratır mı?
    2)Belgeleyebileceğim, benim veya ailemin üzerine mal mülk yok, yalnızca bankada para gösterebilirim. Bu sorun yaratır mı?
    3)Vize görüşmesine istanbul ya da ankara'da girmem bişey değiştirir mi??
    şimdiden teşekkürler...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bugune kadar bırıne tapu yada hesap cızdanı sorulduğunu duymadım bana sorarsan okulun uzaması avantaj eğer muhendıslık falan gıbı turkıyede calısma sansının yuksek olduğu bolumlerde okuyorsan cunku dersın olması demek turkıyeye donup bu okulu bıtıreceksın anlamına gelır....sonucta adamların ıstedığı buraya donecekmısın onu onceden kestırebılmek mantıklı bı acıklama yaptıktan sonra hersey hallolur bana sorarsan sana denk gelen gorevlı en az ortalama kadar onemlı bılmıyorum ankaradakıler nasıl ama ıstanbuldakı melez bayan bıraz zorluyor o kesın...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cheguetouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugune kadar bırıne tapu yada hesap cızdanı sorulduğunu duymadım bana sorarsan okulun uzaması avantaj eğer muhendıslık falan gıbı turkıyede calısma sansının yuksek olduğu bolumlerde okuyorsan cunku dersın olması demek turkıyeye donup bu okulu bıtıreceksın anlamına gelır....sonucta adamların ıstedığı buraya donecekmısın onu onceden kestırebılmek mantıklı bı acıklama yaptıktan sonra hersey hallolur bana sorarsan sana denk gelen gorevlı en az ortalama kadar onemlı bılmıyorum ankaradakıler nasıl ama ıstanbuldakı melez bayan bıraz zorluyor o kesın...
    teşekküürler bilgi için
    benim icin onemli olan formaliteler kısmı, dil konusunda herhangibir sıkıntı olacağını sanıyorum.. Seyahat işl. bölümünde okuyorum, formda göz attım okulun ne zaman biteceğine dair bi yazıdan söz etmişler, onu alıp da gitmek en mantıklısı olacak sanırım... vize görüşmesi için ankara veya istanbul olması bizim elimizde mi???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

farketmıyor dıye bılıyorum vızeye gırdığımı gun ankaradan bırısı daha vardı mesela ordan gec tarıhlı gun verdıklerı ıcın gelmısti...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte anahtar cümle bu olacak gibi..Acaba ortalaması daha yüksek olanlara have a nice trip tarzı şeyler söylerler mi?
    biz arkadaşlarla gittiğimzde bana you should be proud of your english dedi arkdaşıma da i hope you have a fantastic holiday with your friends dedi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben gorusmeye 11.sırada gırdım belkı daha kadın olaya ısınamamıstır hıcbırımıze tuyo vermedı gercı en son arkamı dondum good luck tarzı bıseler dedı ama aynı zamandada sen belgelerı getırdıkten sonra karar verıcem dedı:S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hocam yanlış anlama ama yeşil kağıt alıpta vize reddi alan arkadaşlarım oldu. Yani red alırsanda şaşırma, vizeyi alırsanda şaşırma. Şu anda kafanın ne kadar karışık olduğunu tahmin edebiliyorum bu karışıklığın sebebide ds formu olmadan vize görüşmesine gitmekten kaynaklanıyor. ds'siz gittim geçen sene bi yığın karın ağrısı çektim o yüzden kimseye tavsiye etmiyorum 1 tane soru vardı içeri girdiğimde vizeden bi çıktım 50 tane soru oluştu kafamda.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı maviyeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz arkadaşlarla gittiğimzde bana you should be proud of your english dedi arkdaşıma da i hope you have a fantastic holiday with your friends dedi
    Bugün ben de girecem..Darısı başıma

Bu arada senin vize de hayırlı olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inşallah alırsın vizeyi..akşama deneyimini aktarırsın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar sizlere, yaptığınız yorumlara inanamıyorum.
    cheguetouch adlı arkadaşım hayırlı olsun öncelikle vizen. yeşil kağıdın anlamı şudur; vizeyi aldın ds belgen yayınanıktan sonra pasaportuna basılacak. yani binevi şartlı kabul gibi. şartı da ds belgesinin yayınlanması olarak düşünebilirsiniz.
    vizeyi alamamış olsa idin paaportun eline direk verilirdi. korkacak birşey yok yani hayırlı olsun vien . benim şaşırdığım nokta, bu konuda bu kadar arkadaş yorum yazmış ama kimse doğrusunu bilmiyor. ds yayınlanadan bu yıl 17 nisan'a kadar vize görüşmesine gidilebiliyor. 17 nisan sonrası ds olmadan gidilemeyecek fakat.
    bu arada bilinmesi gereken bir diğer konu ise şudur arkadaşlar: evet ds olmadan(yayınlanmadan) vizeye gidilebiliyor arkadaşımızın gittiği gibi. ama şahsen ds'siz vizeye gitmenizi ben de önermem. ds yayınlanması ort. 15 gündür. bekleyebilirdin aslında sen 15 gün sonrası da çok erken bir vize tarihi olurdu.neyse zaten almışsın vizeni. tekrar hayırlı olsun arkadaşım. wat konusunda sorularınız olursa forumda tekrar yardımcı olurum arkadaşlar. doğru bilgilerle donanıp gitmek gerek wat'a. bu arada merak edenlee wat'a ben de katıldım. bu anlamda da yardım isteyen arkadaşlara elimden geldiğince yardım etmek isterim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abi çok kasmayın ya..çok aklına takıldıysa sorarsın görevliye olumlumu diye..onlarda insan sonuçta adam yemiyorlar..ben görüşmeye hiç gitmedim ama giden arkadaşlar da pek uzman değiller anladıgım kadarıyla..kimse emin değil cevaplarından
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

madforest konuyla ilgisi yok ama deneyimli olduğun için soruyorum en uygun ve güvenilir uçak bileti nerden bulunur sence? wat acentama güvenmelimiyim yoksa biraysel almam daha mı mantıklı olur?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya benim görüşmem çok olumlu geçti ama pasaportumu almadı belgelerinle gönder dedi şirketim de aynı şekilde belgelrinz gelince pasaportunuzla göndericez dedi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı green Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madforest konuyla ilgisi yok ama deneyimli olduğun için soruyorum en uygun ve güvenilir uçak bileti nerden bulunur sence? wat acentama güvenmelimiyim yoksa biraysel almam daha mı mantıklı olur?
    kendin araştır netten daha hesaplı, deltanın direk ve british airways in aktarmalı ucusları hesaplı.. bi göz at netten

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı madforest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizlere, yaptığınız yorumlara inanamıyorum.
    cheguetouch adlı arkadaşım hayırlı olsun öncelikle vizen. yeşil kağıdın anlamı şudur; vizeyi aldın ds belgen yayınanıktan sonra pasaportuna basılacak. yani binevi şartlı kabul gibi. şartı da ds belgesinin yayınlanması olarak düşünebilirsiniz.
    vizeyi alamamış olsa idin paaportun eline direk verilirdi. korkacak birşey yok yani hayırlı olsun vien . benim şaşırdığım nokta, bu konuda bu kadar arkadaş yorum yazmış ama kimse doğrusunu bilmiyor. ds yayınlanadan bu yıl 17 nisan'a kadar vize görüşmesine gidilebiliyor. 17 nisan sonrası ds olmadan gidilemeyecek fakat.
    bu arada bilinmesi gereken bir diğer konu ise şudur arkadaşlar: evet ds olmadan(yayınlanmadan) vizeye gidilebiliyor arkadaşımızın gittiği gibi. ama şahsen ds'siz vizeye gitmenizi ben de önermem. ds yayınlanması ort. 15 gündür. bekleyebilirdin aslında sen 15 gün sonrası da çok erken bir vize tarihi olurdu.neyse zaten almışsın vizeni. tekrar hayırlı olsun arkadaşım. wat konusunda sorularınız olursa forumda tekrar yardımcı olurum arkadaşlar. doğru bilgilerle donanıp gitmek gerek wat'a. bu arada merak edenlee wat'a ben de katıldım. bu anlamda da yardım isteyen arkadaşlara elimden geldiğince yardım etmek isterim.
    Demek yeşil kağıdı alan herkes vize alıyor. Sor bakayım gidenlere gidipte yeşil kağıt alamayan var mı?. Seninle ciğerine,dalağına, böbreğine iddaaya girerim yeşil kağıt alıpta vize alamayan bizzat arkadaşlarım var Bir tanede değil 2 kişi var.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bana da beyaz kağıt verdi ama biletini alabilirsin dedi..Benden önce giren 2-3 tane wat öğrencisi vardı onlara da yeşil kağıt verdi hatta yanılmıyorsam ikisine bir de numara verip internet sitesinden sonucu takip etmelerini istedi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bana da beyaz kağıt verildi ne demk şimdi bu anlamadım görüşmem gayet olumluydu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bana da beyaz kağıt verildi ne demk şimdi bu anlamadım görüşmem gayet olumluydu
    Bence aldın vizeyi sen..Keşke sorsaydın benim gibi..Kafan rahat ederdi..Ama o bayan sana vermiştir vizeyi bence..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bana da beyaz kağıt verdi ama biletini alabilirsin dedi..Benden önce giren 2-3 tane wat öğrencisi vardı onlara da yeşil kağıt verdi hatta yanılmıyorsam ikisine bir de numara verip internet sitesinden sonucu takip etmelerini istedi.
    desene adamlar isim soruşturmasına takılmış.Allah sabır versin arkadaşlara

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bence aldın vizeyi sen..Keşke sorsaydın benim gibi..Kafan rahat ederdi..Ama o bayan sana vermiştir vizeyi bence..
    ya sorucam die gittim giderken ama hiç beklemedğim şekilde gelişti konuşma unttum sormayı işte ds ne zaman gelr blymsnz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya sorucam die gittim giderken ama hiç beklemedğim şekilde gelişti konuşma unttum sormayı işte ds ne zaman gelr blymsnz
    Danışmanım bana en geç 20 güne gelir dedi..Danışmanına sorarsan sana söyler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Danışmanım bana en geç 20 güne gelir dedi..Danışmanına sorarsan sana söyler
    ankaradayken sormştm belli olmaz demşlerdi tekrar sorayım bari

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)