Work and Travel 2025
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 48 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: not ortalaması hakkında

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mr_usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecen yil ankarada konsolosluktan oryantasyon icin gelen vize gorevlisi bize acik acik 2.0 altinda not ortalamasi olanlara vize verilmeyecegini ancak ilerleyen donemde notlarinda bir yukselme olursa bunun goz onune alinacagini soylemisti.Moral bozmak gibi olmasin ama bu cumle birebir gorevlinin agzindan cikti..
    peki bu siteye 2 nin altında not ortalamasıyla vize aldığını söyleyen arkadaşlar vardı onlar nasıl aldılar?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

öyle alan bir çok arkadaş var ama 2nin üstnde olması büyük avantaj

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben sadece vize gorevlisinin bize soyledigini aktardim.Birkac istisna olmasi dogaldir ayrica dedigim gibi belki daha sonra tekrar bir transcript veya not dokumu yollayip notlarinin yukselise gectigini gostermis olabilirler bu da etkili oluyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Kimse'nin içine kurt düşürmeyin.
    Notlarımda oldukça düşüş olmasına rağmen aldım. Notlar senin oraya gitmendeki faktörlerin en önemli ikincisi belki ama kendini ifade edip okulla bağlarının sağlamlığını belirttiğin ve inandırdığın an neden olmasın. Bazı ülkelerin work and travel şartlarında bu şart yokken neden bizde var? zamanında gidip dönmeyenlerin oranının fazla olması. Şimdi bu oldukça kırılmış bir düşünce dolayısıyla siz kendinizi ifade etmeye bakın derim. İngilizce seviyeniz Daha önceki yurtdışı tecrübeleriniz, Abd vizeleriniz hepsi etkili olabilecek noktalar..
    yüzde 5 yüzde 10 diye bir sayı vermek bence doğru değil. Çünkü ben biliyorum ki çevremde 1.8-2 arası başvuranların çoğu aldı vizelerini.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

gerı doneceğinize dair adamları bı sekılde ıkna edın bence onemlı olan o mesela buraya gelınce calısma ıhtımalınız olabılecek yerlerden referans kağıdı almak gıbı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı espiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu siteye 2 nin altında not ortalamasıyla vize aldığını söyleyen arkadaşlar vardı onlar nasıl aldılar?
    Kardeşim forumda vize aldım diye atlayanlardan biride benim arkadaşım. Buna yeşil kağıt verdiler "yeşil kağıt aldım 1,80 not ortalamasıyla vizeyi aldımmmmm" diye başlık açtı bu forumda. 1 ay sonra pasaportu gönderdi konsolosluğa gördü vizeyi. Hiç bulaşmayın arkadaşlar şansınız %10'u geçmez, bana inanmıyorsunuz danışmanlık şirketinizdeki çalışanlara sorun. çalışın 2'yi geçerseniz gidin geçemezseniz boşuna gitmeyin, 1 sene erteleyin hayallerinizi çünkü vize görüşmesine giderseniz hayallerinizde biter ömür boyu wat maceranızda.
    Konu ksk_caner tarafından (19-12-2008 Saat 02:49 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Daha inandırıcı olması için şunu söyliyeyim. Geçen sene united towers'a kayıt yaptırıpta not ortalaması 2'nin altında kalanları united towers vize görüşmesine göndermeden paralarını geri iade etti, nasıl olsa alamayacak boşuna gitmesin diye. gerisini siz düşünün.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha inandırıcı olması için şunu söyliyeyim. Geçen sene united towers'a kayıt yaptırıpta not ortalaması 2'nin altında kalanları united towers vize görüşmesine göndermeden paralarını geri iade etti, nasıl olsa alamayacak boşuna gitmesin diye. gerisini siz düşünün.
    Bu bilginin kaynağı nedir? Gerçeklik payı nedir? Sadece 2 soru..Mantıksal
    açıdan baktığında böyle birşeyin geröekleşme ihtimali yok çünkü

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

İki yıl üstüste 1.8 ile gitmiş biri olarak Çok inandırıcı gelmedi açıkcası...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bilginin kaynağı nedir? Gerçeklik payı nedir? Sadece 2 soru..Mantıksal
    açıdan baktığında böyle birşeyin geröekleşme ihtimali yok çünkü
    Fiorex geçen sene united towers'ta böyle bir uygulma yaptılar. Geçen sene united towers'la giden arkadaşlar vardır onlarda onaylayacaktır dediklerimi. Sen izmirdeysen gidip sorabilirsin "2'nin altındakileri vizeye gönderiyor musunuz?" diye, ya da bu forumda varsa izmir'de oturan birisi yarın gitsin hemen sorsun danışmanlara. Başka türlü bi kaynak gösterme şansım yok internet ortamında, gözlerimle görmesem bende bu kadar emin olmazdım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki yıl üstüste 1.8 ile gitmiş biri olarak Çok inandırıcı gelmedi açıkcası...
    aynen öyle united towers izmir bürosunda ülker hanım var hatta bilenler bilir, aynen o önümde söyledi çocuğu vizeye göndermedi. heee ama çocuğun ingilizceside kötüdür, not ort.'da kötüdür o yüzden göndermemişlerse onu bilemem.
    Konu ksk_caner tarafından (19-12-2008 Saat 03:13 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Hayır şirket politikalarında 2.00 ın altındakilerin kaydını almama gibi birşey sözkonusu olabilir. Buna birşey dediğim yok zaten. Fakat alınan kaydın iptal edilmesi, paranın geri verilmesi gibi bir durumun söz konusu olacağını sanmıyorum. Bununda nedenleri var :
    - Not ortamaları genellikle şubat ayında belli oluyor
    - Şubat ayına kadar DS işlemlerine çoktan başlanılmış oluyor ve şirket DS ler için belirli bir miktar para ödüyor.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şimdi bizden dönem sonunda transkript istediler baktılar, not ortalaması 2'nin altında olanları göndermediler.
    Hatta bu sitede'de yazıyordu bişeyler http://www.unitedtowers.com/detail.p...ail&CI=1&Id=36
    şirketin öyle bir politikası var. Habire bize bizim vize aldırtma yüzdemiz %98, diğerlerinin %86 civarı gibi cümleler kuruyorlardı hatta.
    ds konusunda da haklısındır teknik bilgim yok o konuda ama böyleydi bizde durum.
    Konu ksk_caner tarafından (19-12-2008 Saat 03:19 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim de ortalamam 1.80 civarlarındaydı.Ayrıca acayip bir düşüş olmuştu notlarımda ama verdiler.

Bence büyük ölçüde şans ve biraz da inandırcı olmakla alakalı.

Sonuçta ordaki adamlar bu işin uzmanı. Giyim tarzınızdan tutunda jest ve mimiklerinize kadar inceliyorlar bizi, bence.

Mesela ben vizeye gitmeden önce -hiç hoşlanmadığım- halde sabah banyo yaptım, ayrıntılı bir şekilde tıraş oldum, hiç kullanmadığım halde gidip jöle aldım.

Yolda da beni rahatlatsın diye müzik dinleyip gazete okudum.
    Mekana alışmak için 1-2 saat önceden gidip konsolosluğun orda etrafı seyrettim, çay falan içtim.

Diğer taraftan şehir dışından gelip -maalesef- uykusuz, yorgun, saç baş dağınık ve mutsuz bir şekilde vizeye giren arkadaşlar da vardı.

Son dakka telaşıyla zar zor yetişip vizeye girenler ayrı bir hikaye...

Çok fazla İngilizce gerektiğine de inanmıyorum.Sonuçta sordukları sorular "beginner" seviyesinde oluyor.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar benimle geçen sene birlikte vize alan arkadaşım 1.83 ile çok rahat aldı vizeyi.benim bu sene büyük bir ihtimalle 1.7 gelcek ama yinede başvurcam verirlerse artık.tabiki 1.9 yukarısı olursa sizin için garanti olur.bazen 2. dönem notlarını da görmek istiyorlar oda güzel ama uğraştırıcı bir aşama.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm kardes bende aynı durumdayım msnımı ekle konusalım frkn_59@hot..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Harçsız pasaport almak için emniyete gittiğimizde,okulun vermiş olduğu harçsız pasaport alma yazısının topkapı vergi dairesine onaylatılmassını istediler.
    Ayrıca vergi dairesine borcunun olmadığına dair yazı da istenir mi.Bilgileri olanlar yazabilirler mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben şişlidekine onaylattım ama hiçbirşey sormadılar 5dkda imzaladılar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)