Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 Şubat 2010 Vize Görüşmem (Syf:3)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haydi bakalım Melih başarılar...İyi haberlerini bekliyoruz.Çok kasma kendini ve vizeyi alacağına tüm kalbinle inan
    Emin ol alacağım Yetgincim az kafanı şişirmedim seninde Kafanı şişirdiğime değsin deme

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kolay gelsin arkadaşım...umarım alırsın vizeni.sen öncü ol arkandan da bizler gelelim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar vize farklı değil. benim başvurduğum vize de j-1 yani sizin gibi. fakat ibraz edeceğim belgelerde ufak değişiklik var. 12 aylık wat diyebiliriz aslında internship vizeleri daha rahat geçermiş diyorlar ne kadar doğru bilemem girmeden tabi. tüm belgelerim tam olmasına rağmen tırsıyorum arkadaşlar. ne olur ne olmaz. duanızı eksik etmeyin yeter alırız inşallah. denildiği gibi traşlı hatta takım elbiseli gideceğim ciddi iş ne de olsa. güler yüzü de eksik etmem

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ne belgeler isteniyor ? soyleyebilir misin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

wat için gereken belgelerden farkı yok diyebilirim.ekstra nolur nolmaz diplomamı götüreceğim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Takim elbise??? Abartmayin yahu )

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hadi hayirlisi sen internship vize gorusmesi olarak yeni bir baslik acarsan cok daha iyi olur.. insallah ben de acarim oyle bir baslik yakinda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takim elbise??? Abartmayin yahu )
    öyle deme hocam internship bu iş ciddi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bol şans herkese,güzel haberlerle dönün inşallah . Çok heyecan verici bi süreç ve yaşamak için sabırsızlanıyorum
    I made a promise never to settle...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bol şans herkese,güzel haberlerle dönün inşallah . Çok heyecan verici bi süreç ve yaşamak için sabırsızlanıyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eyvallah starfire çok az kaldı heyecan bastı. aslında daha önce de wat için girmiştim ama yüz kere girsem kafi gelmez bana.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı perfectcirculation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah starfire çok az kaldı heyecan bastı. aslında daha önce de wat için girmiştim ama yüz kere girsem kafi gelmez bana.
    Bende gecen yıl girdim aldım vizeyi ustelik sorunsuz tam 30sn de ama bu sene cok heyecan yaptım yaa korku düştü içime ortalamaya öyle bi sarıldımki nerdeyse bölüm birincisi olcaktım
    bu seferde alayım daha işim olmaz orayla

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Merhaba arkadaşlar, girdim DS2019 dokuz formu için Yeşil Kağıdı verdiler ama benim için biraz sinirsel bir tecrübe oldu.Nese anlatayım...

Saat 5 de kalktım, malum kar var İstanbul da ve Bahçeşehir deki arkadaşımın evinden ayrıldık babası ben ve o (Bu arada arkadaşıma ve ailesine sonsuz teşekkürler çok ilgilendiler benimle).Saat 07:00 gibi oradaydık, bıraktılar beni ve döndüler onlar...Güvenlikle konuştum, bana 2 saat sonra başlayacağız kimse kardan gelemedi dediler ve bende karşıdaki kafede oturdu...Nese girdim sıra aldım, 8 numarayı ( uğursuz sayımdır artık ).İlk 2 aşamayı atlattıkdan sonra beklemeye geldi artık.Numaralar karışık yanıyor 1 den 36 ya kadar yandı bi benim numara yanmadı, gıcık oldum neden yanmadı falan diye.Dayanamadım, anlattım durumu çok uzun süre oldu sorun varmıdır acaba dedim.Baktı tamam sıra sende dedi...

Görevli Kadın(G)
    Ben(B)

G: Why do you want to go?
    B: My university is A hundered percentage English.(Daha devam edecektim kadın ağzıma tıkadı.Zaten agresifti kadın)

G: Okay. What do perents do?
    B: My father is retired from bla bla . My mother is housewife

G: Do you have any sisters or brothers?
    B: Yes I have got a brother.

G: What does he do?
    B: He is a staff at hospital.

G: What will you do?
    B: I will wrap choch. at Hershey Choch. Company.

G: Do you have any relatives there?
    B: No, I havent diceğime, Not dedim sanırım tek hatam bu :S

G: Is there your transcript?
    B: Yes, there.

G: Kadın kendi kendine konuştu kağıdıma bakarak, bişiler dedi hızlı konuştu anlamadım...Hımm okey.

G: Have you read this paper? ( insan kaçakçılığı ile ilgili, bu sene çıkan bi yasaymış )
    B: No, never.

G: Çok hızlı konuştu bişi anlamadım bir tek, You had to read it.Your branch made very big mistake.You will tell them it.
    B: Okay, I see.I will

G: Okay, take this green paper.When your Ds2019 come, you will send it with your Passport.
    B: Okay.That is all?

G: Yes, you can go.
    B: Ok.

Ama ben nasıl sinir oldum kadın bana bağırınca, dedim olum sıçtın sen vermeyecekler vizeyi ki hiç bir hata yapmadım konuşurken bi o Not hatası var.Ama yeşil kağıdı verdiler...

Böyledi arkadaşlar kısaca görüşmem...

Ama bi çocuk Türkçe İngilizce karışık konuştu ona adam have a good summer dedi kaldım öle bune ya dedim...Çocuğa diyor, Have you ever worked as a life guard in here.Çocuk I dont know dedi :S...

Benim görüşmeye girdiğim kadın Türktü çok agresifti.
    Ama elin adamları güler yüzlü, yanlış sölesen bile okay okay diyip gülüyorlardı.Bizimki nin yüzü 1 kele bile gülmedi...
    Konu m3lijh tarafından (03-02-2010 Saat 08:09 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Hayırlı uğurlu olsun almış sayılırsın vizeyi İnsan kaçakçılığı ile çıkan yasa nedir? aydınlatırsan yada foruma geçersen seviniriz. Tekrar geçmiş ve hayırlı olsun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

biraz gergin bır gorusme olmus ancak sorun olcagını sanmıyorum benım tahmınım boyle ve son cumlene ıse kesınlıkle katılıyorum turk gorevlıler cok daha anlayıssız schengen vizesı alırken yaptıgım gorusmede yedıgım azarın haddı hesabı yoktur zaten o kadra cogaldıkı bu durumlar artık vize sikayet hattı var

vize şikayet hatları (0212 324 51 88 – 0212 324 51 99) ve elektronik posta adresi vize@ikv.org.tr
    Konu anton tarafından (03-02-2010 Saat 08:41 PM ) değiştirilmiştir.
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Umarım herşey yolunda gider..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Geçmiş olsun m3lijh atlatmışsın sen.. Vizenide pasaportuna bastılar mı tamamdır...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar ilk önce iyi dilekleriniz için teşekkür ederi...İnsan kaçakçılığı ile ilgili kağıdı sadece gördüm bakma şansım olmadı.Kadın sadece camın arkasından tutup gösterdi...

Ama diğer arkadaşlara sölüyorum MUTLAKA OKUYUP GİDİN...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Nedense sorunsuz aldıgını hissediyorum. Böyle okurken yada yazarken uzunmuş gibi geliyo ama normal sürmüş görüşmen bence. Hayırlı olsun diyorum İyi bir yaz gecirmen dileğiyle,darısı başımıza olsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Saolasın artık bekleyeceğiz vizenin basılması için oda sanırım nisan sonunda belli olacak değil mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

insan kaçakçılığı ile ilgili belgeyi acentedan verdiler bize bugün...okuyalım bakalım...
    buraya da ekledim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

iyi edersiniz okumakla arkadaşlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar bende bu yaz amerikaya gitmeyi düşÃ¼nüyorum daha henüz işim belli değil şubat sonunda job fairden işim belli olucak sonrasında yani martın hemen başında vize görüşmesine gidicem.acaba vize görüşmesini nerede (Ankara'da mı İstanbul'da mı) yapacağımızı kendimizmi seçiyoruz?
    Bu arada melih vize görüşme sonucun hayırlı olur umarım.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı K.Sinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende bu yaz amerikaya gitmeyi düşünüyorum daha henüz işim belli değil şubat sonunda job fairden işim belli olucak sonrasında yani martın hemen başında vize görüşmesine gidicem.acaba vize görüşmesini nerede (Ankara'da mı İstanbul'da mı) yapacağımızı kendimizmi seçiyoruz?
    Bu arada melih vize görüşme sonucun hayırlı olur umarım.
    Illere gore farklilik gosteriyor Istanbul ya da Ankara olacagi. Fazla bir fark yok fakat cogu kisi Istanbul' da girdigi icin oradaki konsolos arkadaslari anlatacaklar. Bence onlari tanima adina Istanbul' u secebilirsin ama vizeyi Istanbul veriyor Ankara vermiyor diye birsey olamaz. Tamamen sen ve konsolos arasinda duruma bagli vize isi.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Saolun arkadaşlar.Umarım herkes için güzel bir vize görüşmesi olur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

DS160 formunu firmaya mı doldurtmalıyız cevapları vererek,yoksa kendimiz doldursakta olur mu ,hata yaparım doldururken diye tırsıyorum. vize görüşmem 25 şubatta. haftaya formu doldurmayı düşÃ¼nüyorum. inşallah bi sakatlık olmaz.ne yapmalıyım sizce?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı politeboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DS160 formunu firmaya mı doldurtmalıyız cevapları vererek,yoksa kendimiz doldursakta olur mu ,hata yaparım doldururken diye tırsıyorum. vize görüşmem 25 şubatta. haftaya formu doldurmayı düşÃ¼nüyorum. inşallah bi sakatlık olmaz.ne yapmalıyım sizce?
    slm politeboy ben de celal bayar da okuyorum ve vize görüşmem 24 ünde.ilk defa katılıyorum wat a ve yalnız gidiyorum.hangi şehire gideceğin belli mi ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm politeboy ben de celal bayar da okuyorum ve vize görüşmem 24 ünde.ilk defa katılıyorum wat a ve yalnız gidiyorum.hangi şehire gideceğin belli mi ?
    slm sucre. hangi şehre gideceğimiz henüz belli değil 3 seçenek var kafamızda.hangi işverenle anlaşırsak onu tercih edicez. bu arada biz de iktisat fakültesindenden 4 kişiyiz yoğun katılım var belli ki. hangi firmayla gidiyosun ,eduyork mu yoksa?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı politeboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm sucre. hangi şehre gideceğimiz henüz belli değil 3 seçenek var kafamızda.hangi işverenle anlaşırsak onu tercih edicez. bu arada biz de iktisat fakültesindenden 4 kişiyiz yoğun katılım var belli ki. hangi firmayla gidiyosun ,eduyork mu yoksa?
    yok ozman dıye bi şirketle gidiyorum..sen daha öncegittin mi ? senin şirket hangisi? vize görüşmelerine giderken nasıl bi yol izleyeceksin?orda konaklıyacak mısın?senin vize saati kaç?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu arada Ankara'da vize görüşmeleri başlamamış sanırım... Benim şirketim Ankara'da daha randevular alınmıyor dedi... Doğru mudur yanlış mıdır bilemiyorum!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)