Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 45 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Self-Placement'ler buraya

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı barneystinson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işi netten araştırarak bulup mu itribat kurdun arkadaşım ? biraz daha bilgilendirirsen..
    evet ben internetten buldum iş sözleşmesi filan yaptık. iş garsonluk saat 8usd. kaonaklama ve yemekler oradan. iyi ingilizce seviyesi arıyorlar. tek kötü yönü tip olmayışı ama bonus var.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

900$ çok bence Self için. Zaten 1200$ e götüren firmalar var. Firmaları araştır daha ucuza bulabilirsin. Fake offer ı ABD deki sponsorlar kabul etmeyecektir. İş yerleriyle iletişime geçerler eğer Fake ise yollamazlar DS yi. Tabi ABD deki sponsora göre değişir. İş yeriyle anlaş eğer uygunsa self mantıklı olay tabiki. Veya daha önce gitidiğin işletmeyle iletişime geç ordan al job offer ı sonra ABD de başka bir yere git. Tabi erken gidersen o kadar iyi işler bulursun.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bence self için 500-600 vermek lazım, sakın o kadar para kaptırmayın... pazarlık yapın fiyatları düşüyolar...hele self için tek önemli şey sağlık sigortası..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Question

Firmamız iş bulamadığından dolayı Self Placement olarak gitmeye karar verdik Konu hakkında fikirleri olan arkadaşların bizimle paylaşmalarını rica ediyorum. Bu arada Maryland, New Jersey'e gidiceğiz. Orada iş bulmamızda sorun çıkıcağını sanmıyorum çünkü arkadaşımın kuzeni yaklaşık 3-4 senedir orada yaşıyor,konaklama konusunda da sıkıntı çekmiceğimizi düşünüyorum. Sizce Amerika'ya gittikten sonra bu SEVİS kaydını rahatlıkla yapmam için ne gibi yollar izlemem gerekiyor..?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fishbone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizce Amerika'ya gittikten sonra bu SEVİS kaydını rahatlıkla yapmam için ne gibi yollar izlemem gerekiyor..?
    Bir bilgisayar bulup, sponsorunun verdiği adrese girmen gerekiyor

Sevis kaydı komplike bir şey değil dostum, internetten bir siteye girip, yapıyorsun, o kadar.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir bilgisayar bulup, sponsorunun verdiği adrese girmen gerekiyor

Sevis kaydı komplike bir şey değil dostum, internetten bir siteye girip, yapıyorsun, o kadar.
    Tamam bu dediklerini biliyorum ancak sevis kaydını girdiğimde sponsorun bunu kabul etmemesi gibi bir durum varmıdır sizce? Çünkü ben full yazılmıştım fakat bugün itibariyle self'e çevirmeyi düşünüyorum. Ayrıca boş job offer mı getirtmem lazım..?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Self gidiyorsan firmana job offer vermen lazım, ondan sonra sponsorun job offer'daki bilgilere göre iş vereninle irtibata geçer ve programını onaylar. En azından Ciee'de bu şekilde işliyormuş. Bazı sponsorların bunları yaptığına şÃ¼pheliyim.. Ama prosedür bu şekilde.. Firmandakiler ne yapman gerektiğini söylemiyor mu zaten? O kadar zaman oyalamışlar, en azından job offer kısmını kendileri halledip yollasınlar..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Self gidiyorsan firmana job offer vermen lazım, ondan sonra sponsorun job offer'daki bilgilere göre iş vereninle irtibata geçer ve programını onaylar. En azından Ciee'de bu şekilde işliyormuş. Bazı sponsorların bunları yaptığına şüpheliyim.. Ama prosedür bu şekilde.. Firmandakiler ne yapman gerektiğini söylemiyor mu zaten? O kadar zaman oyalamışlar, en azından job offer kısmını kendileri halledip yollasınlar..
    Ya işte sorun orda bir job offeri getirtemediler Bizde şimdi uçak biletini alıp doğru kuzenin yanına gidicez ondan sonra orda bize iş bulucak yaklaşık 1 hafta içinde buluruz gibi geliyor. Sevisi girmek için ise 2 hafta kadar süremiz varmış işte ben burdan job offersiz gitsem ordaki işveren bana onu düzenleyebilir mi..?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Eğer gidebilirseniz problem yok. Gittikten sonra sevis kaydını direk yaparsın. Ama sponsorlar self giden öğrencilerin job offerlarında yazan işlerden onay alamazsa, DS tarihinin başlamasına bir kaç gün kala iptal ediyor programını.. En azından bizim danışman Ciee'nin öyle yaptığını söylemişti..

Örneğin bir arkadaşım da self gidecek ama sponsor işverenle kontağa geçememiş, o yüzden DS'yi yollayamıyorlarmış.. Ama senin DS geldiyse belki sıkıntı çıkmadan gidebilirsin. Dediğim gibi firmana gidip teferruatlı bir şekilde öğren ne yapman gerektiğini..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Unhappy

Eğer gidebilirseniz problem yok. Gittikten sonra sevis kaydını direk yaparsın. Ama sponsorlar self giden öğrencilerin job offerlarında yazan işlerden onay alamazsa, DS tarihinin başlamasına bir kaç gün kala iptal ediyor programını.. En azından bizim danışman Ciee'nin öyle yaptığını söylemişti..

Örneğin bir arkadaşım da self gidecek ama sponsor işverenle kontağa geçememiş, o yüzden DS'yi yollayamıyorlarmış.. Ama senin DS geldiyse belki sıkıntı çıkmadan gidebilirsin. Dediğim gibi firmana gidip teferruatlı bir şekilde öğren ne yapman gerektiğini..
    Şuan da Amerikaya giriş için hiç bir sıkıntımın olmadığını söylediler. Sadece tek sıkıntı oradayken bulduğum işin sponsor firma tarafından kabul edilmeme olasılığı. Çünkü çalışılacak iş en az orta ölçekli bir işletme olması gerekiyormuş diye duymuştum ama ne kadar gerçekliği var bilmiyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

O zaman problem olacağını zannetmiyorum. Her türlü kabul edilir, zaten bulacağın iş muhtemelen wat işleriyle aynı ayarda olur...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Talking

O zaman problem olacağını zannetmiyorum. Her türlü kabul edilir, zaten bulacağın iş muhtemelen wat işleriyle aynı ayarda olur...
    Bana kalırsa benzin pomacısı bile olurum da işte yeter ki sponsor firma bunu kabul etsin..!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fishbone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa benzin pomacısı bile olurum da işte yeter ki sponsor firma bunu kabul etsin..!
    Wat işlerinde benzin pompacılığı da var

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Wat işlerinde benzin pompacılığı da var
    Oooo tamam o zaman en kötü ihtimal pompacı oluruz bizde

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 200'da 600 usd ıle self gittim..900 cok yuksek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)