Work and Travel 2025
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 95 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2010 selfçiler

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    n3co_
    pedicap işine gitsekcen bence bir sirketle anlasmana gerek yok self olarak yazıl sonra git orda pedicab ını kırala calıs o işler için ben şirketlerin haksız yere para kazandıgını dusunuyorum cunku self gıden bı ogrencı cok rahat bı sekılde pedicap,chairride yaparsın cunku ortada bı ısveren yok kı sen gıdıp kıralıyorsun

self olarak yazılmak tamam da ben icep ile konustugumda işini bulup gosterdigi bi formu işverenin doldrup imzalaması senin onu bana getirmen lazım demişti. baska şirketlerde hadi ben self gidicem diyip gidebiliyr musun ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    n3co_
    pedicap işine gitsekcen bence bir sirketle anlasmana gerek yok self olarak yazıl sonra git orda pedicab ını kırala calıs o işler için ben şirketlerin haksız yere para kazandıgını dusunuyorum cunku self gıden bı ogrencı cok rahat bı sekılde pedicap,chairride yaparsın cunku ortada bı ısveren yok kı sen gıdıp kıralıyorsun
    amerikaya gitmek icin davetiye gerekmiyormu ? bende self gelmistim ama davetiye vardi.adam gondermis sozlesmeyi imzalanmis sekilde. konsolosluktaki adam sana ne is icin verecek vizeyi !!!
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu yaz self olarak gitmeyi düşÃ¼nüyorum eski iş verenimle görüştüm ama kesin kararlarını şubat aynda verecekler o zamana kadarda farklı iş secenekleri aramak istiyorum sizce nerden bakabilirm
    wat mat hikaye çok yalan var içinde çokkk!!!

edurehber'e sakın kayıt olmayın tamammen düzenbazlar....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

n3co bende 2010 san diego pedicab a katılıyorum...mailleşelim istersen...acık adreste var benm msn

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben patladım eskİ İŞ verenİm kabul etmedİ kendİmde bakınıyorm ama
    bulamadım Şİmdİlİk sanırm cevİrcem normal work and travel halİne ne dersİnİz
    wat mat hikaye çok yalan var içinde çokkk!!!

edurehber'e sakın kayıt olmayın tamammen düzenbazlar....

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikaya gitmek icin davetiye gerekmiyormu ? bende self gelmistim ama davetiye vardi.adam gondermis sozlesmeyi imzalanmis sekilde. konsolosluktaki adam sana ne is icin verecek vizeyi !!!
    Amerikadaki işverenin sana sözleşme göndermesi gerekiyor.
    Road show yada jobfair lerde imzaladığın sözleşmeyi,
    işverenin direk yoluyor.
    Öyle elimizi kolumuzu sallayarak gidemiyoruz malesef

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı @2GuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu yaz self olarak gitmeyi düşünüyorum eski iş verenimle görüştüm ama kesin kararlarını şubat aynda verecekler o zamana kadarda farklı iş secenekleri aramak istiyorum sizce nerden bakabilirm
    Work and travel firmalarına bakabilirsin

Türkiye'den çok sayıda öğrenciye sponsorluk yapan ve
    Türkiye'de temsilcilikleri bulunan başlıca DS sponsorları:

- CIEE - Council on International Educational Exchanges
    - INTRAX Work/Travel
    - AAG - Alliance Abroad Group
    - CCI - Center for Cultural Interchange
    - CHI - Cultural Homestay International
    - CETUSA - Council for Educational Travel
    - Interexchange
    - CCUSA - Camp Counsellors USA

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı @2GuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben patladım eskİ İŞ verenİm kabul etmedİ kendİmde bakınıyorm ama
    bulamadım Şİmdİlİk sanırm cevİrcem normal work and travel halİne ne dersİnİz
    Şu etapta erken kayıt dönemini geçtin.
    Kaliteli diye tabir ettiğimiz işler büyük oranda doldu.
    İşverenine ısrar etmeni öneririm sana
    Araya supervisor ve managerlarını sokmayı dene.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

2010 slfçiler başlığı varken bende durum güncellemesei yapayım, yüksek lisansa kayıt sürecim devam ediyor, başvurular, mülakatlar biri olsa da kendimi 2010 selfçi hissetsem diye bekliyorum sayılı gün kaldı
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bakalim bugunlerde sozlesmem gelecek bende Intrax aracili ile gidecegim insallah. Havaalaninda da karsilar isverenim kafam rahat
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakalim bugunlerde sozlesmem gelecek bende Intrax aracili ile gidecegim insallah. Havaalaninda da karsilar isverenim kafam rahat
    umut garibin ekmeği işte
    bende de var ordan biliyorum :P

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim iş sözleşmem bugün itibarıyla geldi çok şÃ¼kür,ama konuştğumuzda senden ikinci senen oldğu için konaklama ücreti almıcam demişti ama sözleşmede 90$ yazıor haftalık imzaladkmı bişede diyemyiz,gerçi geçen seneden biliyrum almamıştı ikinci senesi olanlardan sorun olmaz inş

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim iş sözleşmem bugün itibarıyla geldi çok şükür,ama konuştğumuzda senden ikinci senen oldğu için konaklama ücreti almıcam demişti ama sözleşmede 90$ yazıor haftalık imzaladkmı bişede diyemyiz,gerçi geçen seneden biliyrum almamıştı ikinci senesi olanlardan sorun olmaz inş
    Dersin madem alacaksin 35$ falan al dersin sorun olmaz bence bu insanlara guveniyorum. (Bilinen yerlere sadece)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Dersin madem alacaksin 35$ falan al dersin sorun olmaz bence bu insanlara guveniyorum. (Bilinen yerlere sadece)
    bencede olmazda biran görünce aklıma geldi inş olmaz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende self gidiyorum sozlemem geldi sirkete verdim onu da sizce ds im ne zaman gelir ds im gelmedende vizeye gitmek de istemiyorum gecen sene ole gitmistim gene bekledim pasaport u simdi bi an once halletmek istiyorum ds li gidince gorusmeye aninda pasaport u vize basip veriolarmi eger olumlusa yoksa gene ups le ile mi yolluyorlar

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Huan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende self gidiyorum sozlemem geldi sirkete verdim onu da sizce ds im ne zaman gelir ds im gelmedende vizeye gitmek de istemiyorum gecen sene ole gitmistim gene bekledim pasaport u simdi bi an once halletmek istiyorum ds li gidince gorusmeye aninda pasaport u vize basip veriolarmi eger olumlusa yoksa gene ups le ile mi yolluyorlar
    Benim DS 1 haftada gelmisti ama forumdaki bazi arkadaslar mayisa kadar beklemisti hos benimkide mayisin 3. haftasinda elime gecti cunku 1 hafta oncesinde basvuru yapmistim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bnde ccn internetional a giderek kayıt oldum self için bakalım ne olcak inşallah katakulliye gelmeyiz ucuza yazıldım 395 dolara ds gelir inşallah :S
    log jam restaurants -----lake george, ny

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yahu bir şirket self ds bile getiremiyorsa zaten yazıklar olsun onlara. Senin DS'in gelmezse sen bana haber ver burada yerden yere vurayım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tamam fiorex bn şirketi dağıttıktan sora sana sölerim snde sanal ortamda dağıtırsın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim DS 1 haftada gelmisti ama forumdaki bazi arkadaslar mayisa kadar beklemisti hos benimkide mayisin 3. haftasinda elime gecti cunku 1 hafta oncesinde basvuru yapmistim.
    bi de simdi 3 arkadasiz acaba sirketle bu konuda konussak sence bi yarari olurmu cunku herturlu belgeyi verdik sirkete sozlesme isini de hallettik isveren okey dedi solzesmelerimizi yolladi geriye bi tek ds gelip vizeye gitmem gerek sence martin ortasina kadar yetisirmi eger sen oke dersen bugun sirketle konisiyim diom
    What happens in vegas stays in vegas, until it tries to find its real father

Tecrübe Puanı
    10

bi de simdi 3 arkadasiz acaba sirketle bu konuda konussak sence bi yarari olurmu cunku herturlu belgeyi verdik sirkete sozlesme isini de hallettik isveren okey dedi solzesmelerimizi yolladi geriye bi tek ds gelip vizeye gitmem gerek sence martin ortasina kadar yetisirmi eger sen oke dersen bugun sirketle konisiyim diom
    Onlar oyle bir oyalarki konusman yersiz olur, iclerinde varsa getirirler ya da soyleyin biz kargo ucreti ne ise verecegiz diye. Ortalama 50$ derler 3 kisi bolusursunuz. Benimki 1 haftada gelmisti bazi arkadaslarin 2,5 ayda gelmisti tamamen sirket ile alakali bir durum bu.

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı holapsp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bnde ccn internetional a giderek kayıt oldum self için bakalım ne olcak inşallah katakulliye gelmeyiz ucuza yazıldım 395 dolara ds gelir inşallah :S

Ben gecen sene ccn ile gittim tak diye geldi ds im. Bu sene de ordayım. Merak etme cıkmaz aksilik.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

senin danışmanın kim acaba ?

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Betül ile Emre.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler bilgi için

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

değerli arkadaşlar bende geçen yılda turkıshwat tan çok faydalandım bu yıl da faydalanmaya başlıyoruzilk sorum bu konu üzerine olacak geçen yıl biz 2 arkadaş self gitmiştik yalnız bu sefer de self gitmek istiyoruz ama self placement için patrona job offferı imzalatmam mı gerekiyor yani, bana posta yoluyla mı göndermek zorunda taryacıdan gönderse yada biz burda imzalarsak olmaz mı:))yani ds belgesi için yapmam gereken işlemler sırasıyla nedir ve değişik ihtimalleri nelerdir bi belgeyi en kolay elde etmenin??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı mustafa01" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaşlar bende geçen yılda turkıshwat tan çok faydalandım bu yıl da faydalanmaya başlıyoruzilk sorum bu konu üzerine olacak geçen yıl biz 2 arkadaş self gitmiştik yalnız bu sefer de self gitmek istiyoruz ama self placement için patrona job offferı imzalatmam mı gerekiyor yani, bana posta yoluyla mı göndermek zorunda taryacıdan gönderse yada biz burda imzalarsak olmaz mı:))yani ds belgesi için yapmam gereken işlemler sırasıyla nedir ve değişik ihtimalleri nelerdir bi belgeyi en kolay elde etmenin??
    yapcagin isler aslinda cok kolay benim bu sene yaptiklarimi yapacaksin ilk olarak ucuz bir sirket bul self placement icin cok da onemli deil sirket secimi ucuz olsa iyi olur ben mesela 325 dolar +250 onkayit parasina yazildim ama daha ucuzlari varmis sen bak sonra isveren ile sozlesme yap o scanleyip yollasin sana imzaladiktan sonra sen ciktiyi alip imzalayip sirketine verirsin bu kadar kolay dier islemleri sirket yapar
    What happens in vegas stays in vegas, until it tries to find its real father

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

yapcagin isler aslinda cok kolay benim bu sene yaptiklarimi yapacaksin ilk olarak ucuz bir sirket bul self placement icin cok da onemli deil sirket secimi ucuz olsa iyi olur ben mesela 325 dolar +250 onkayit parasina yazildim ama daha ucuzlari varmis sen bak sonra isveren ile sozlesme yap o scanleyip yollasin sana imzaladiktan sonra sen ciktiyi alip imzalayip sirketine verirsin bu kadar kolay dier islemleri sirket yapar
    Daha ucuz olanı toplam 395 dolar la CCN, arkadaşın 250lira + 325 dolara kayıt olduu şirket ICEP. İcep'i tavsiye etmem.

Arkadaşlar şu şirket isimlerini kullanmaya korkuyor musunuz nedir ? Söyleyin de millet bilsin. Devlet sırrı gibi.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sirket isminin gecmesi dogru olmaz diye kullanilmiyor.. herkes durustce sirket isimlerini vermeyebiliri forumda da cok rastladik sirket reklami yapmaya calisanlar ya da haksiz yere bi sirketi karalamaya calisanlar cok old.u bundan dolayi sirket isminin gecmemesi( cok ozel olaylar ve durumlar disinda) bence daha iyi olur...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Wink

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sirket isminin gecmesi dogru olmaz diye kullanilmiyor.. herkes durustce sirket isimlerini vermeyebiliri forumda da cok rastladik sirket reklami yapmaya calisanlar ya da haksiz yere bi sirketi karalamaya calisanlar cok old.u bundan dolayi sirket isminin gecmemesi( cok ozel olaylar ve durumlar disinda) bence daha iyi olur...
    Bence reklam vs gibi art niyet sezildiğinde kullanıcı banlanır, yorumlar silinir. Sonuçta sitenin adminler ve yetkilileri var.

Şirketlerin mağdur ettiği, öğrenciye para gözüyle baktığı çok durumlar var maalesef.

-insanların suç işlemelerini engellemek için ya sokağa çıkma yasağı konmalı, ya da sokataki suçları önlemek için emniyet birimleri oluşturularak insanların özgürce yaşaması sağlanmalı.
    Senin açından olaya bakarsak, insanların sokağa çıkmaları engellenmeli. ya da ben yanlış anladım.

Ayrıca forumlara sürekli yazan belli başlı kişiler var. Kontrolün kaybedilmesi biraz zor gibi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)