Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 105 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2012 wat tek başına katılım ne derece risk?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı cadbury Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen, yazarken onu düşünüyodum ben de, orası bir gerçek Ama demek istediğim Türk olmasa bile yapayalnız kalmazsın sonuçta.. Ama Türk olmaması mucizevi bir olay olur tabi o ayrı

Daha iyi bence dediğim gibi daha avantajlı olur gibi geliyo bana.. Olmadı beraber gideriz
    herkesin atladığı bir nokta var türk olmadığı zaman gruplaşma olabilir mesela ben ilk tek gittim hep ruslar felan vardı hiç türk yoktu ilk başta pek bişey olmuyor normal konuşuyorsun felan ama daha sonra adamlar senı takmıyor bi yere gidiyorsun adamlar hep kendi aralarında kendi dillerini konuşuyorlar haklı olarak sen hiç birşey anlamıyorsun onlarda her defasında sana olayı anlatmak istemiyor ve olaylar çok sıkıcı oluyor
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tek başına katılmak kesinlikle türkçeden uzak durabilmek demektir. orada tanışacağın türkler zaten olacak. bence bu bi risk değil, kesinlikle mantıklı bi yaklaşım. tek gitmeyi öneririm ben de öyle yapıcam mesela

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cadbury Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz bir kesinliği yok ama büyük bir ihtimalle cankurtaranlık olur diye düşünüyorum.
    bende profilinde yazan şirketle gidiyorumda ondan sorayım dedim bizde 2 arkadaş gidiyoruz aynı şirketle eğlence parkı istiyoruz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

egeofficer sana birsey sorucam eduyork sana is listelerini gosterdımı ya da job fairlerle ilgili bilgi verdimi lagoon park ile ilgili birsey soyledımı?
    magpies ben eduyorkla gideceğim ama daha kaydolmadım,bu yüzden iş listeleri yollamadılar.ama tabi uzun zamandan beri gidip geliyorum,ordaki danışmandan istedim ama bi lkiste göndermişti.çok ayrıntılı değil ama,six flags falan yok mesela.facebook adresini yada msn afresini yazarsan bana yollayabilrim.
    Ne demek teşekkür ederim düşüncelerini ilettiğin için. Ama evet dediğin gibi iyice düşündüm taşındım bu durumu tabiki, ama ben biraz da deneyim olsun yalnız başımayken birşeyler yapıp öğrenebileyim diye istiyorum aslında tek başıma gitmeyi (her zaman bulunabilecek bir fırsat değil bu da), ayrıca kendi arkadaşlarımla gidersem devamlı türkçe konuşucaz yine, biliyorum ben. Sonuçta gideceğim yerde Türk de olcak, hadi Türkler'le takılmıyorum diyelim yine de bir arkadaş çevresi oluşacak sonuçta.. O yüzden böylesi daha iyi gibi, tabi çok dikkatli olmak gerekir yani ama ben güveniyorum kendime de. Zaten bu tür konularda deli cesareti vardır bende genelde, hep söyler çevremdekiler. Bakalım artık..
    seninle tamamen aynı fikirdeyim cadbury bo konuda baya düşündüm ben yanıma arkadaş alıp almamak hakkında.Ama sonra oraya gidiş amacımı düşündüm,oraya giderken ilk amacım eğlenmek,gezip tozmak alışveriş yapmak değil,öncelikle ingilizcemi azda olsa geliştirmek ve birazda iş tecrübesi edinmek.Bundan yola çıkarak,yanlız gitmenin daha sağlıklı olacağını düşündüm.Gerçi ilk kez ailemden bu kadar uzun bir süre uzak kalacağım,bu konuda da endişeleri yok değil bakalım neler olacak...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende gidiyorum bu yaz.Aslında tanıdık biriyle gitmeyi düşünüyordum fakat burda yazılanları okuduktan sonra tek gitmeye karar verdim ve içimde çok rahat açıkcası..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bende gidiyorum bu yaz.Aslında tanıdık biriyle gitmeyi düşünüyordum fakat burda yazılanları okuduktan sonra tek gitmeye karar verdim ve içimde çok rahat açıkcası..
    Kararını etkilemiş olmayalım? sonra bize çemkirme :P

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı egeofficer08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kararını etkilemiş olmayalım? sonra bize çemkirme :P
    Yok kardeşim zaten orada bir sürü wat yapan türk var onlarla illaki karşılaşıcaz.bir tanede yanımda götürmiyim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bence kalabalık gidip kendi aranda sürekli türkçe konuşmaktansa,bireysel katılıp yeni insanlar tanıyıp,ingilizcemizi geliştirmek en doğrusu.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı berenn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kalabalık gidip kendi aranda sürekli türkçe konuşmaktansa,bireysel katılıp yeni insanlar tanıyıp,ingilizcemizi geliştirmek en doğrusu.
    çok genel düşünürsen öyle ama olayı biraz detaylandırırsan heleki ilk gidenler için yanında birinin olmasının artısı vardır
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çok genel düşünürsen öyle ama olayı biraz detaylandırırsan heleki ilk gidenler için yanında birinin olmasının artısı vardır
    İşte matador işin çelişkili kısmı burada.İlk günler atlatılabilirse kazasız belasız,gerisi zaten gelir.Ama işte ondan sonraki yaklaşık 2 aylık sürede de sürekli türkçe konuşmak var.Bilmiyorum belki yanlış düşünüyorum ama,zorlanmadan dili nasıl geliştirebliriz ki?Bu yüzden ben o riski göze aldım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar yalnız gitmek risk değil bence mantıklı kesinlikle. zaten orada milyon arkadaş ediniceksiniz, hem türk hem yabancı. önemli olan hangi şirketle gidiiceniz. güvenirlik aramanız gereken nokta budur derim ve şirket önermenizi beklerim yero önerildi bana, bbi fikri olan ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

en iyisi tek gitmek.. tabi bu kişinin karakterine bağlı.zorluklarla basa çıkabiliyorsa insan gerisini boşver zaten.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar yalnız gitmek risk değil bence mantıklı kesinlikle. zaten orada milyon arkadaş ediniceksiniz, hem türk hem yabancı. önemli olan hangi şirketle gidiiceniz. güvenirlik aramanız gereken nokta budur derim ve şirket önermenizi beklerim yero önerildi bana, bbi fikri olan ?
    Dostum yero wat danışman şirketleri arasında en eskilerinden biri yanılmıyorsam.Ama bence sen yinede netten bi araştır.Varsa yero ile gitmiş çevrendeki insanlarla konuş derim.

en iyisi tek gitmek.. tabi bu kişinin karakterine bağlı.zorluklarla basa çıkabiliyorsa insan gerisini boşver zaten.
    Tabiki aslan48,zaten kişilik olarak çok pasif,içe dönük insanların tek katılması beklenemez,hatta çok tehlikeli olabilir.Ama tabi gidecek olanlar bu riski göz önüne alarak katılıyorlar programa

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

simdi hemen birkac sey soyleyim, tek de gitseniz orda mutlaka watci turkler olacak.. yalniz olmayacaskiniz ama tek gitmek daha iyi bence.. ingilizce olayina gelince wat da ingilizce gelistirildigi sadece bir efsane.. ole bir durum yok.. wat sonrasinda daha hizli konusup daha hizli anlayacaksiniz size ingilizce katkisi bu olacak.. orta seviyeden ileri seviyeye gececeginizi sanmayin sakin.. illaki ingilizcemi gelistiricem diyorsaniz az da olsa bu da sizin elinizde ordaki amerikalilarla takilmaya calisin surekli bu sayede kelime hazinenizi gelistirir bazi kaliplari da kolayca ogrenirsiniz..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zaten orada hersey güllük gülüstanlık olmuyo.daha önce gitmemişş arkadaslar çok farklı hayal ediyo orayı sonrasındada büyük bi şok geri dönme planları falan yapıyolar.af edersiniz ama orayı amarikan pastasına benzetenler cok bizzat sahit oldum.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Bir kaç şey eklemek isterim.Söylendiği gibi tek gidip orada türk olmayacak diye düşünmeyin keza yazın her ayında abdnin her köşesinde türk bulabilirsiniz.Ancak tek gitmenin mantığı şurada yatar eğer buradan bi arkadaşınızla giderseniz orada hic bir ortama tek giremezsiniz arkadaşınız her zman yanınızda olur canınızın istediği anda ona eyvallah deyip yabancılarla takılamazsınız olay budur.

Dil geliştirmeye gelince Ruslarla Bulgarlarla vs takılacağınıza cirkin güzel bir ABD li kız arkadaş yapmanız size dil konusunda onlardan cok daha yararlı olacaktır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

zaten orada hersey güllük gülüstanlık olmuyo.daha önce gitmemişş arkadaslar çok farklı hayal ediyo orayı sonrasındada büyük bi şok geri dönme planları falan yapıyolar.af edersiniz ama orayı amarikan pastasına benzetenler cok bizzat sahit oldum.
    İşte yapılan en büyük hatalardan biride bu aslan48.Ne yazık ki,bazı wat öğrencileri bu programın çok şağlıklı işlediğini,işlemlerin hiç bir safhasında problem çıkmadığını sanmaktalar.Zaten programın esas kırılma noktasıda bulması muhtemel bütün ihtimalleri göz önüne alarak,bu programa katılmalı insan.Ne yazık ki bu konuda türk wat öğrencilerinin çok öngörülü olduğu söylenemez.Giden arkadaşlardan da duyduğum kadarıyla,bizim öğrencilerimizi çok talepkarmış.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bizim öğrencilerin çoğu ilk defa ciddi ve disiplinli bir şekilde amerikada çalışma hayatlarına başlıyorlar.Biraz zoru gördüler mi de hemen şikayete başlıyorlar.Eğer burada zor işlerde çalışmışsanız ve çalışma hayatının zorluğunu biliyorsanız amerika o kadar zorlamıyor aslında.Ayrıca her durumda her olaya kendimizi hazırlamamız gerekiyor.Yalnız WAT yapmak belki kimi durumlarda zor ama kişiye çok bütük kendine güven kazandırıyor.Ben kesinlikle yalnız başınıza gitmenizi öneririm.Sonuçta orada da arkadaş edineceksiniz.Yalnız kalmazsınız.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı magpies_atakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar forumda yeniyim uzunca bir süredir wat programını enine boyuna araştırıyorum 2012 wat programına katılacağım kısmetse. Bursa'dan 2012 wat yapmayı düşünen var mı bir de tek başımıza gitsek ne gibi riskler doğurabilir az biraz göz korkutuyo

Hocam bende bursadan gıdecegım allahın ıznıyle bu yıl.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dostum risk her turlu vardir ben gecen sene gittim havaalaninda tanistim 3-4 kisiyle.ama biz 5 kisiyken bile hic bi aksilik bizi birakmadi aktarmali uctugun icin hersey gelebilir basina.artik ucagi mi kacirirsin valizi check in yapmaya ingilizcen mi yetmez.check in yaparken bagaj parasi isteyebilirler ama yinede cok gusel macera unutamicagin bi deneyim takma kafaya bende bu sene tek gidiyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bence hiç göz korkutmasın. Tek gitmek çok eğlenceli ve zevkli. Kimsenin yanında olmak zorunda değilsin istediğin gibi istediğini yaparsın falan. Türkçe konuşma durumunda kalmazsın. Bir de bu hayatta yalnız olduğunu anlayıp kendine daha çok dikkat ediyorsun o açıdan çok iyi mesela. Böyle ben her şeyi de yapabilirim artık buralara kadar yalnız gelip yaşadım ya diyosun. Bu planın tek kötü yanı var o da travel arkadaşın olmaması. Ama o da bulunuyor zor da olsa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gecen sene amacim tek olmakti.ingilizcemin gelismesini istiyodum.hic turk olmasin diodum.ama oyle konusmasi kolay artik insan ole bi noktaya geliyo ki yemisim ingilizcesini diyosun yeterki etrafimda konuscagim dertlesecegim bi turk olsun diyosun yarari cok tabi yanniz olmanin.ama o zorlugada katlanabilmek onemli.ama bu sene tekim.bi korkum endisem kalmadi.o lanet aktarmalari bitirip gidecegin yere tek parca halinde vardin mi hersey tamamdir ilk sinavi gectin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ben de 2012 yazında Amerika'ya tek başıma gidiyorum.Ancak arkadaşlara önerim, özellikle havaalanında iken eşyalarına sahip çıkmaları ve anonsları çok iyi dinlemeleri. Çünkü uçağın kalkacağı kapı numaraları sıklıkla değişebiliyor. Aman dikkat diyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben tek basima gittim.ve iyiki de tek gittim diyorum.travel kisminda arkadasa ihtiyac var evet ama zaten travel kisminda ister istemez bazi arkadasliklar kurabiliyorsun.bu macerayi tek yasama kanisindayim
    secret nerde burda

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dostum risk her turlu vardir ben gecen sene gittim havaalaninda tanistim 3-4 kisiyle.ama biz 5 kisiyken bile hic bi aksilik bizi birakmadi aktarmali uctugun icin hersey gelebilir basina.artik ucagi mi kacirirsin valizi check in yapmaya ingilizcen mi yetmez.check in yaparken bagaj parasi isteyebilirler ama yinede cok gusel macera unutamicagin bi deneyim takma kafaya bende bu sene tek gidiyorum
    Doğru söylüyorsun Serhat21,o aktarmaları halledip ülkeye de giriş yaptın mı işin bi kısmı halloluyor ama seninde dediğin gibi işin belkide en önemli kısmı ondan sonra.Yalnız gitmek gerçekten büyük bi karar hele birde ilk kez yurt dışına çıkılıyorsa.Bende yalnız gideceğim bu sene ama içim hala tam olarak rahat değil açıkçası.Her şeye rağmen,verdiğim kararın arkasındayım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

valla dostum ben 2. kez gidiyorum benimde icim hic rahat degil ama artik alistim basima gelenlere.hani korkum yok heyecanim var sadece zorluklarin tadini cikarir oldum artik.))

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

valla dostum ben 2. kez gidiyorum benimde icim hic rahat degil ama artik alistim basima gelenlere.hani korkum yok heyecanim var sadece zorluklarin tadini cikarir oldum artik.))
    Başıma gelenler?aydınlat bizi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dedigim gibi ilk giderken daha basladi sorunlar istanbulda chicago da valizi tekrar alip check in yapcaksinz dedi bayan.tmm dedik ciktik abi biz yola chicagoya geldik aldik valizleri girdik kuyruga.cocuk dioki 150 dolar bagaj ucreti.alla alla diyos biz ogrenciyis biletleri gosteriyos anlamiyo.ama o elemanin bilgisizligiymis sonradan baska biri geldi halletti.son anda ucaga yetistik.aktarmalarin arasi en az 1 bucuk saat olmali bileti alirken ona dikkat et.heleki check in yapacagin aktarma mumkunse daha uzun olsun.hic deme ben 5-6 saat nabacam die.o vakit geciyo kostura kostura korkma neyse biz gittik simdi ulasacagimiz yere yaklasik 23 saatlik bi ucustan sonra.valizleri alcas bekliyos.anaaaaaa benle bi arkadasin valizi yok diger arkadaslari isverenleri gelip aldi benle bi cocuk kaldik gecenin bi yarisi havaalninda.ve valizlerde yok neyseki bi turk arkadas geldi bize baya bi yardimci oldu.alip bizi bi eve goturdu eve bi girdik 7-8 kisi kaliyo ev degil multeci kampi bi ev daha var dedi isterseniz.tmm dedik allah askina gotur bizi burdan.sonra baska eve yerlestirdi iste.ama 4 gun valizsizdik esyasiz aman allahm anlatilmaz o iskence valiz geldiginde once cocugu optum sevincimden sonra valizimi.bunlar gidis asamasindaki zorluklar.bunlarin devami cok

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dedigim gibi ilk giderken daha basladi sorunlar istanbulda chicago da valizi tekrar alip check in yapcaksinz dedi bayan.tmm dedik ciktik abi biz yola chicagoya geldik aldik valizleri girdik kuyruga.cocuk dioki 150 dolar bagaj ucreti.alla alla diyos biz ogrenciyis biletleri gosteriyos anlamiyo.ama o elemanin bilgisizligiymis sonradan baska biri geldi halletti.son anda ucaga yetistik.aktarmalarin arasi en az 1 bucuk saat olmali bileti alirken ona dikkat et.heleki check in yapacagin aktarma mumkunse daha uzun olsun.hic deme ben 5-6 saat nabacam die.o vakit geciyo kostura kostura korkma neyse biz gittik simdi ulasacagimiz yere yaklasik 23 saatlik bi ucustan sonra.valizleri alcas bekliyos.anaaaaaa benle bi arkadasin valizi yok diger arkadaslari isverenleri gelip aldi benle bi cocuk kaldik gecenin bi yarisi havaalninda.ve valizlerde yok neyseki bi turk arkadas geldi bize baya bi yardimci oldu.alip bizi bi eve goturdu eve bi girdik 7-8 kisi kaliyo ev degil multeci kampi bi ev daha var dedi isterseniz.tmm dedik allah askina gotur bizi burdan.sonra baska eve yerlestirdi iste.ama 4 gun valizsizdik esyasiz aman allahm anlatilmaz o iskence valiz geldiginde once cocugu optum sevincimden sonra valizimi.bunlar gidis asamasindaki zorluklar.bunlarin devami cok
    Yapma ya.Üzüldüm dostum.Ama onlarda farklı tecrübeler olmuş tabi O check-in den çok korkuyorum zaten ya.Orda bir şey olmaz umarım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kayıt ıslemı tamamdr dostum amaca ulasılmstr sonunda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)