Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 92 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada paramızı nerede biriktirelim?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı chucky... Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim burdaki bankalarda bulunan YTL hesaplarınızdan ordaki bankamatiklerden kendi türk atmnizle paranızı çekebiliyosunuz..hesabınızdaki para dolara çevrilerek size dolar verilebiliyor..daha sonra da yine kendi hesabınıza o atmden dolar yatırırsınız..yani ekstradan orda hesap açmaya illa ki gerek yok bildiğim kadarıyla..
    evet ama sanırım o yöntemle baya bir kesinti oluyor,yani buradaki bankaların yurtiçi eft den bile oldukça fazla ücret talep ettiğini varsayarsak,bu biraz düşündürüyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Giderken buradan herhangi bir bankadan hesap actirmayi denemeyin bile.Zaten yurtici havalelerde bile cok yuksek miktarda kesinti yapiyorlar.Anlamadigim sey ise neden turkiyeden bi seyler yapma ihtiyqci duyuyorsunuz?Ingilizceniz kotu diye yapiyorsaniz benim bankacilikla ilgili bildigim tek cumle vardi onunla banka hesabi actirmistim: i would like to open bank account.Actirirken bana ay basina 5 dolar kesinti yapicaz demislerdi sonra yapmadilar.Neyse zaten suan ogrenciler icin ozel bi hesap varmis ve kesintide yokmus.Banka hesabi actirdiktan sonra size 1 tane bankamatik karti,bir tane anahtarlik icin ufak bi kart ve bikac tanede cek veriyorlar.Kucuk kart cok etkili bisey.Alisverisinizi bu kartla yapabiliyorsunuz.Yalniz bu kucuk kartlarla bankamatiklerden para cekemiyosunuz.Alisveris yaptiginiz yerlerde mesela wallmart ta odeme yaparken ayni zmanda bu kucuk kartla parada cekebiliyorsunuz.Kredi karti isine girmek isteyen arkadaslar:Bu actirdiginiz hesaplarda size ait bi kredi limiti var.Yani paraniz olmasa bile para cekebiliyorsunuz.Bu yazdiklarim Amerikanin en buyuk en cok subeli bankasi olan Bank Of America icindir
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

birde debut kartı alın derim ben.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sanırım en mantıklısı bank of america..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

evet wiseman sanırım yapılacak şey budur,bank of america dediğiniz gibi buradaki iş bankası gibi çok şubeli bir banka,gider gitmez oradan bir hesap açılır.dönerkende para çekilir cüzdana konur ülkeye sokulur.peki hesap açarken ne gibi belgeler istiyorlar?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya burdan para transferi nasıl olur mesala paraya filan ihriyacımız olursa orda ben şimdi burdan citi bank a filan hesap açtısam ailem bana para gönderse kesinti yaparlar mı citi bank çünkü amerikan bankası
    onur

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewet kesinti oluyomuş diye duymuştum..0 kesintisiz bi yol sanırım ki yok...ya da bilen varsa sölesin..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Merhaba arkadaşlar az önce İş Bankasına bu konu hakkında mail atmıştım ve cevabını sizlere iletiyorum umarım faydalı olur

Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Bankamatik kartlarımız aracılığıyla, yurt dışında Elektron bankamatik ve Ticari Bankamatik kartlarımız ile üzerinde Visa ve/veya Elektron etiketi bulunan ATM lerden, Maestro Bankamatik kartlarımız ile üzerinde Cirrus ve/veya Maestro etiketi bulunan ATM' lerden bankamatik kartının bağlı bulunduğu Vadesiz YTL hesabı kullanılarak para çekilebilmektedir ve işlem başına 2 A.B.D. Doları ve işlem tutarının %1 olarak belirlenen nakit çekme işlem komisyonu tutarının mevduat hesabına borç kaydedileceği gündeki bankamız döviz satış kurundan hesaplanacak YTL. karşılığı herbir işlemde mevduat hesabınıza nakit çekme işlem komisyonu olarak borç kaydedilecektir.

Bununla birilikte "www.isbank.com.tr" adresinden " Yurt Dışında İş Bankası" menüsünden yurt dışı şubelerimizin ve muhabirlerimizin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Esenlikler dileriz.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
    ŞUBE DIŞI BANKACILIK MÜDÜRLÜĞÜ
    Müşteri İlişkileri Grubu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

citibank'tan öğrenci hesabı açınca para transferinde kesinti olmuyor, ama citibank atmsi olması lazım ve sadece tr'den abd'ye transfer oluyo. ordan buraya olmuyor ya da kesintili. ayrıca bu hesabı açmak için 78 $ işlem bedeli istiyorlar peşin peşin.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

evet citibank pek uygun görünmüyor,sanırım en güzeli yanımıza iyi bir miktar para alıp maaşı alana kadar idare etmek,para saklamak için ise en iyisi bank of america gibi görünüyor.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Arkadaşlar lütfen inat etmeyin ve şu MoneyGram sisteminin bir numara olduğunu kabul edin
    En hızlı, en ucuz, en kolay ulaşılaibilir, en mantıklı, en ........ vs. MoneyGram'dir.
    Geçen sene gitmeden önce araştırıp konu açmıştım. Ordan ayrıntılarını öğreneiblirsiniz. Peki kullandın mı derseniz, hayır kullanmadım.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

walla en ıyısı bank of amerıca gıbı gozukuyo arkadaslar ayrıca sımdı ewt ılk basta cok para goturmeyecez belkı ama orda para kazanıcaz sonucta ve basımıza ne gelecegı bellı degıl bence oradan hesap actırıp parayı yatırmak ve gerektıgınde parayı cekmek mantıklı gelıo...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mesajların tarihleri çok eski ama umarım yanıt veren olur

Ben amerikada hesap açtırmak yerine, türkiyede bulunan hesabıma IBAN no ile parayı transfer etmek istiyorum aylık olarak.

Örneğin, garanti bankasına bu transfer işlemini yapacağım. Ayrıca garantinin internet bankacılığı da çok gelişmiş, bu para hesabını internet üzerindende kontrol etmem kolay olur diye dusunuyrm...

bir sakıncası olur mu sizce?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Para Transferi diye açtığım bir konu var. Orada en düşük maliyetle nasıl transfer yapacağın yazıyor. Kendi hesabına göndermen pahalıya mâl olur. Kişi adına gönderirsin. Birisi paranı alıp hesabına yatırır.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler "faruk"..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Maaslarinizi alacaginiz bankadan bir hesap actirip parayi almadan direk hesabiniza yatirabilirsiniz.Ben oyle yapmistim.ytrkiyedeki hesaba para gonderip buradaki hesapta neden saklamayi dusunuyorsunuz ki?Birde paranizi buraya transfer etmek icin ucret odeyeceksiniz.En iyisi orada bir bandaka hesap actirmak donus gununden bir kac gun oncesinde de hesabi kapattirip parayi almak
    Ayrica bankadan gelecek olan debit kart kullaniminda dikkatli olmanizi siddetle tavsiye ederim.Debit kartta hesabinizda para olmasa bile karttan para cekimi falan yapabiliyorsunuz.Tabii bu islemler cok yuksek faizlidir.Kisacasi hesabinizda para yoksa kesinlikle odeme amacli kullanmayin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bank of americayı onermiyorum. her fırsatta hesap isletim ucreti adı altında para cekiyorlar.. chase den sasmayın derim...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Bank of America o kadarda kotu degil, buyuk bi sehire gitmiyorsaniz tam size gore,her yerde ATM'leri var.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

chase te buyuk bir banka. cok sayıda atm ve subeleri var. chase' de hesabım var yaklasık 9 aydır kullanıyorm. tek cent para cekmediler..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya diyelim bu bank of america'dan hesap açtık..gelirken biriktirdiğimiz parayı çekmesek türkiyede çekebilirmiyiz.???ne kadar kesinti olur????

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben yastığımın altında saklamayı düşünüyorum ... en sağlamı ...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı keykey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya diyelim bu bank of america'dan hesap açtık..gelirken biriktirdiğimiz parayı çekmesek türkiyede çekebilirmiyiz.???ne kadar kesinti olur????
    bunu ben de merak ediyorum. parayı burda çekme şansımız var mı, ne kadar bi kesinti yaparlar bunun için.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaslar kesinlikle banka hesabi actirin derim . Dolarlar biraz fazlalasinca insan tedirgin oluyor . Ben Wells Fargo adli bankadan hesap actirdim herhangi bir sorun yasamamistim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

para yatırdığımız banka batmasın da

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar kesinlikle banka hesabi actirin derim . Dolarlar biraz fazlalasinca insan tedirgin oluyor . Ben Wells Fargo adli bankadan hesap actirdim herhangi bir sorun yasamamistim .

neyyyyyyy dolarlar fazlalaşıncamı aman allahım Break ağzından bal damlıyor yaa
    Bu dünya üzerinde şu an itibariyle tam;6.872.504.571 insan var !!!
    Kimisi korku içinde kaçıyor,-kimisi günü kurtarmak için yalan söylüyor.Diğerleri gerçeklerle tam şu anda yüzleşiyor.Bazıları,kötü insanlar,iyiyle savaşıyor.Bazılarıysa iyi,kötüye karşı mücadele veriyor.
    Dünyada yaşayan 6 MİLYAR İNSAN…6 MİLYAR RUH…
    Ve bazen...
    TEK İHTİYACIMIZ OLAN İÇLERİNDEN BİRİ

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ayberkdundar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neyyyyyyy dolarlar fazlalaşıncamı aman allahım Break ağzından bal damlıyor yaa
    Sonucta 300-400$ paycheck alacaksiniz ve ustunuzde tasimak sizi tedirgin edebilir . Mesela tek paychecki 1000$ olursa koynuna koyacak degil ya .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki arkadaşlar dielimki paralar yattı bankaya, işimiz bitti çekip gidecegiz artık ,, gidecegimiz günden kaç gün önce kapatsak hesabı uygun olur ? iş bittigi gibi başvursak hemen paramızı verip hesabı kapatrlarmı ? ona göre dönüş uçak bilet tarihini ii ayarlamak lazım...
    "sabah 09.00, akşam 18.00. sonra başka mecburiyetler. sıkışıp kaldık. sırf yeme, içme, barınmanın bedeli bu kadar agır olmamalı. hayatta kalabilmek için bir ömür veriyoruz. bir ömür karşılığı bir ömür yani. ne saçma."

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben donumun içinde saklıycam büyük ihtimal ^^
    sucks !

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

turta olayı bitirmiş peki bozuk paraları napıcaksın ....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

onlarıda garsonlara bahşiş olarak vericem,sevinsin garipler
    sucks !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)