Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den Banka Hesabı

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı beysincda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tw havuz hesabı oluştursun parayı yanında taşıyamayanlar yatırsın tw hesabına sonra abd ye gidince kendileri banka hesabı açınca geri iade edilsin :d :d

nasıl olsa sınırsız hizmet, sınırsız servis, işletme, ekonomi, finans bölümlerinde okuyanlarda var

turkıshwat "güveninizin eseri"
    turkıshwat "farklı beklentilere farklı çözümler sunar" bakınız (http://www.turkishwat.net/work-trave...t-muslugu.html)
    turkıshwat "başka arzunuz"
    turkıshwat "iyiler mutlaka kazanır"
    turkıhwat "her zaman, her yerde yanınızdayız!"

:d:d:d:d:d

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hsbc den almana gerek yok. Istedigin bankadan alabilirsin. Kartin ustunde visa varsa ( ki zaten hepsinde var hemen hemen) abd de para cekebilirsin.

Mc donalds larda bankamatikler var. . Turkiye is , garanti vb. tum bankalarin kartlarini burada kullanabilirsin. Para cekerken 1$ islem ucreti aliyor sadece.

Ama turkiyede tl hesabinizdan dolar cekince kur farki olacagindan %10 a yakin komisyon bankaya odemis gibi birsey olacaksiniz. Atiyorum dolar alis 1.50 tl ise banka kuru 1.60 falan olur. 20$ cekince 30 tl yerine 32 tl hesabindan duser kur farki yuzunden. +1$da islem ucreti var. Kisaca 30tl cekince 33.5 tl hesabindan dusmus gibi olur.

Kur farki odememek icin de tr de kullanacaginiz bankadan ucretsiz doviz hesabi actirmaniz yeterli. Parayi direk hesaba dolar olarak atarsiniz. Abd den dolar cekersiniz sorun kalmaz. Ama dolar hesabi acinca paramatik karti veriliyor mu o konuda emin degilim.

Ben HSBC den dolar paramatik kart aldım ve ne olur ne olmaz diye de babamın HSBC Premier kartından kendi adıma ek kredi kartı aldım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkıyeden degıldde dırekt zaten amerıkaya gıdınce hesap acacagız ve kart verılecek bıze en ıyı oraya yatırmak parayı yanımızda goturdgumuz..bu arada ben mc donaldsta calısacagım ve sehırler arası bı yerde yıne bankamatık olur dı mı onunde falan mc donaldslarda var demıssın de ?
    Mc lerin icinde oluyor. Sehirler arasindaki mclerde durum nedir bilmiyorum ama gittigim mc lerin neredeyse hepsinde vardi. Olmayan hatirlamiyorum. Buyuk ihtimal orada da vardir.

Ben gidince 15dkda bank of america'dan ucretsiz hesap acmistim. Tr'ye donene kadar kullandim. Her yerde subesi vardi zaten. DOnmeden 1 gun once de bankaya gidip yine ucretsiz hesabimi kapattirdim. Hesabi kapatmaya gittigimde -hesabinizda su kadar $ var denilip size veriliyor. Sonra kapatiyorlar. Ben zaten parayi cekmistim ama bozukluk kalmisti. Onu verdiler

Bi kere de paraya ihtiyacim olmustu acil. Trdeki garanti paramatik kartimla mcde bankamatikden para cekmistim. 1$+kur farki komisyon odemistim.

Trden para gelmeyecekse trden hesap acmanin bi mantigi yok zaten. Bank of america ya gidip oradan hesap acarsiniz. Paranizi yatirir cekersiniz. Trye doneceginiz zaman parayi cekip donersiniz. Trye inince havaalaninda parayi hesabiniza yatirirsiniz olur biter.

Bank of america subeleri icin http://locators.bankofamerica.com/lo...catorAction.do gidecegin yeri yaz en yakin sube nerde var gorursun.
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mercankadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben HSBC den dolar paramatik kart aldım ve ne olur ne olmaz diye de babamın HSBC Premier kartından kendi adıma ek kredi kartı aldım
    hsbc de varsa diger bankalarda da var buyuk ihtimal. Dolar hesabi actirirken aliyim bende bi tane ne olur ne olmaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Turkiyeden moneygram la paranizi kendi adiniza gonderin yada aileniz gondersin.1000 dolara 20 dolar kesiyorlar.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkiyeden moneygram la paranizi kendi adiniza gonderin yada aileniz gondersin.1000 dolara 20 dolar kesiyorlar.
    moneygram 1000$ a 50$ komisyon aliyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

o zaman tr den buraya gonderildiginde daha zamli oluyor.ben trye gondermistim 1000 dolara 20 dolar aldilar.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman tr den buraya gonderildiginde daha zamli oluyor.ben trye gondermistim 1000 dolara 20 dolar aldilar.
    evet abd den tr ye yollayinca 16$ mis

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

herkese merhaba. İş bankasından dolar hesabı açsam para yatırsam onu abd de çekebilir miyim ?Çekebiliyorsam ne kadar komisyon alınır?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jabir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba. İş bankasından dolar hesabı açsam para yatırsam onu abd de çekebilir miyim ?Çekebiliyorsam ne kadar komisyon alınır?
    Evet cekebilirsin. Mc lerde, hostellarda vb. bircok yerde bankamatik var. Uzerinde yaziyor zaten 1$ islem ucreti diye. Sadece 1$ komisyon odersin.

Hostellerdeki bazi atm ler 2$ aliyor. En iyisi mc lerdeki.

Normal banka atm lerinden cekersen daha fazla komisyon odeyebilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür hacı o zman millet niye üste para verip citi banktan global öğrenci hesabı açtırmaya çalışıyor.Onun avantajı nedir? bi soru daha peki ben anchorage da bank of americadan hesap açtırsam bankamatik kartı fabraikaya gelir mi dillinghama baya uzak ama kaç güne gelir bi fikrin var mı ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jabir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür hacı o zman millet niye üste para verip citi banktan global öğrenci hesabı açtırmaya çalışıyor.Onun avantajı nedir? bi soru daha peki ben anchorage da bank of americadan hesap açtırsam bankamatik kartı fabraikaya gelir mi dillinghama baya uzak ama kaç güne gelir bi fikrin var mı ?
    Citibank 3 aylik gidecekler icin uygun degil. Ama uzun sureli 1-2 yil kalacaklar icin uygun. Hicbir isleme ucret odemiyorsun. Ayrica eskiden daha ucuzdu citibank hesap actirmak. SImdi pahalanmis.

Bank of america dan hesap acinca sana gecici bi bankamatik karti veriyorlar. Kartla atmlerden para cekip yatirabiliyorsun. Ama magazalarda alisveris yapamiyorsun. Daha sonra 1-2 hafta icinde verdigin adrese asil karti yolluyorlar.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Citibank 3 aylik gidecekler icin uygun degil. Ama uzun sureli 1-2 yil kalacaklar icin uygun. Hicbir isleme ucret odemiyorsun. Ayrica eskiden daha ucuzdu citibank hesap actirmak. SImdi pahalanmis.

Bank of america dan hesap acinca sana gecici bi bankamatik karti veriyorlar. Kartla atmlerden para cekip yatirabiliyorsun. Ama magazalarda alisveris yapamiyorsun. Daha sonra 1-2 hafta icinde verdigin adrese asil karti yolluyorlar.

ben o ilk verdikleri kartla markette alışverişde yapmıştım diye hatırlıyorum...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok sağol ilk gün gidip hesap açım bende bank of america dan

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben o ilk verdikleri kartla markette alışverişde yapmıştım diye hatırlıyorum...
    markette denemedim ama telefon hatti alirken adam 'bu kartla alisveris yapamazsin' demisti. Ondan sonrada denemedim zaten hic.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

markette denemedim ama telefon hatti alirken adam 'bu kartla alisveris yapamazsin' demisti. Ondan sonrada denemedim zaten hic.
    walla benim kart Bank Of America idi... almıştım yuaa... şimdi kız arkadaşıma sordumda...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla benim kart Bank Of America idi... almıştım yuaa... şimdi kız arkadaşıma sordumda...
    olabilir. ben bi t-mobile e sormustum karti aldigimda. bu karti kullanamazsin demisti. p. card diye. Belkide o yanlis biliyordu. Daha sonra denemedim zaten

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk önce sosyal güvenlik numarası almak gerekiyor dimi banka hesabı açmak için

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Wisconsin Dells'de Bank of America şubesi yok bu işi Chicago'da felan mı halletmem lazım?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

İlla bank of america olması şart mı ki? wells fargo, jp morgan, citibank gibi bankalarda var oralardan da çıkartabilirsin.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Onların şubesi var mıdır ki ya Bank of America şubesi olmayınca hayal kırıklığına uğradım açıkçası

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Peki gider gitmez hesap açabiliyor muyuz?Ssc nin çıkmasını mı beklemeliyiz yoksa?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki gider gitmez hesap açabiliyor muyuz?Ssc nin çıkmasını mı beklemeliyiz yoksa?
    2 farkli kimlik nosu gerekiyor. Pasaport+nufus cuzdani yetiyor.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı naber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onların şubesi var mıdır ki ya Bank of America şubesi olmayınca hayal kırıklığına uğradım açıkçası
    Wisconsin Dells Banks in Wisconsin Dells WI Yellow Pages by SuperPages

Gider gitmez açtırabilirsiniz. SSN numarasını beklemeden. Ben açtırmışım.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı naber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bankalarin sitesinden nerde subesi oldugunu gorebilirsin. Ama bazi bankalar hesap acarken kaparken falan ucret alabiliyor. Onun icin banka bakarken, bu sartlarida arastirip bak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar burada ısrarla verilen yalnış bir bilgi var. Türkiye'de açtırılan dolar hesaplarındaki dolarlar abd'de çekilemiyor yalnızca tr içerisinde kullanılabiliyor. Bu ayrıca tc devletinin bir stratejisidir. Lütfen bu hususa dikkat edelim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ringeril Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burada ısrarla verilen yalnış bir bilgi var. Türkiye'de açtırılan dolar hesaplarındaki dolarlar abd'de çekilemiyor yalnızca tr içerisinde kullanılabiliyor. Bu ayrıca tc devletinin bir stratejisidir. Lütfen bu hususa dikkat edelim.
    Bu kotuymus. O zaman bos yere dolar hesabi actirmaya gerek yok. Kurdan kazanmak icin boyle bisey yapmislar. Kur farkina gore aldiklari komisyon hicde az degil.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ARkadaşlar türkiyedeyken amerikadaki bank of america hesabına para yatırmak mümkün mü ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

evet turkiyeden amerikaya nasıl para aktarımı yapabiliriz en masrafsız yol hangisidir ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı sniff17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet turkiyeden amerikaya nasıl para aktarımı yapabiliriz en masrafsız yol hangisidir ?
    bana göre mantıklı olan seçenek bu http://www.turkishwat.net/haberlesme...-kullanma.html
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)