Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2013 new jersey wildwood

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı EmreGns19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Fuarda aynı seansta almıştık işi 3 arkadaş gelmiştiniz yanlış hatırlamıyosam
    evet doğru hatırlıyorsun o arkadaşlardan biri de benim hatta

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayırlı olsun Fuarda aynı seansta almıştık işi 3 arkadaş gelmiştiniz yanlış hatırlamıyosam
    evet 3 kişiydik kesinlikle doğru hatırlıyorsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wildwoodda yolculuk ne zaman

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wildwoodda yolculuk ne zaman
    13 hazirana bilet aldık

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

15 haziran

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

merhaba arkadaşlar 21 haziran 16.50 de jfk de olacağım inşallah.o saatten sonra wildwooda nasıl ulaşırım acaba bilgisi olan varmı?evimde yok.acaba 1 gece new yorkta kalsam sabahmı gelsem wildwood a fikirlerinizi alabilrmiyim gidenler?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı eghn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 21 haziran 16.50 de jfk de olacağım inşallah.o saatten sonra wildwooda nasıl ulaşırım acaba bilgisi olan varmı?evimde yok.acaba 1 gece new yorkta kalsam sabahmı gelsem wildwood a fikirlerinizi alabilrmiyim gidenler?
    Merhaba, bizim de ona benzer bir durumumuz var şu an. 18'inde uçağımız ve 11.20 gibi orada olacağız sanırsam. Akşam 5'e kadar Wildwood'a yetişmemiz zor olacak, zaten bizi 19'unda bekliyorlar. O yüzden bir gece havalimanında valizleri bırakıp New York'u gezmeyi düşünüyoruz. Zaten sizin iniş saatiniz daha geç, o saatten sonra zor olur biraz Wildwood'a gitmeniz. Atlantic City'e kadar gidip orada kalanları da okumuştum o da bir seçenek olabilir. Önceden hostel fiyatlarına bakarak ucuza getirebilirsiniz belki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı eghn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    JFK çıkışında Shuttle kullanarak ada air trainle port authority ye geçip orda NJ Transittin 319 numaralı otobüsü var yanlış hatırlamıyosam saat 8.45 deydi bu otobüsle saat 12.45 de wildwoodda olabilirsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

14 haziranda gidecek olan var mı ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Splash Zone Water Park - Lifeguard. 15-17 haziran arası gitmeyi düşünüyorum. 30Nisan vize görüşmem var.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

jester scale e gidiyorum konaklama şirket ayarlamıyor eğer bir ev kiralayan yada düşünen varsa katılmak isterim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

resdilmen size pm atttım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben de bu sene wildwood a gidiyorum ve dunkin donuts da çalışıcıcam.kalıcak yer ayarlayan arkadaşlar bana bilgi verebilirlerse sevinirim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Merhaba arkadaşlar Wildwood ile ilgiliz yorumları okuyordum, herkesin sordugu sorular hemen hemen aynı, daha önce yazdıgım topiklerin çogunda cevapları net olarak bulabilirsiniz fakat bir kaç bilgi de burda vermek istiyorum;

WILDWOOD'A NASIL GİDİLİR?
    JFK yada NEWARK nerde inerseniz artık NEWYORK PORT AUTORITY ye geçiş yapın. JFK yı tercih etmeye bakın geçişler daha kolay olur. JFK dan AIRTRACKden sonra A yada E treni ile gidebilirsiniz. ortalama yol 30-45 dakika. PORT AUTORITY ye gelince, NJ Transit yada GREYHOUND dan yararlanabilirsiniz. GREYHOUND genelde NJ Transitten daha ucuz olur. Bir Saate otobüs alırsın diger saate binersin, Otobusteki sıraya göredir binişler bilet saatine göre değil. Bavulunu tartabilirler Ağır olursa bir bilet daha isteyebilirler. Ama ucakta geçen bavul orda da geçer. (Greyhound.com | Home)
    NJ TRANSIT ile gidiş daha geneldir. 319 Numaralı Otobüs Sizi En kötü Atlantic City e götürecektir. Eger Ki Wildwood Ekspresiyse Wildwooda kadar gidebilirsiniz. Wİldwooda gelirken Eger işvereniniz Moreys Piers gibi 5 ten sonra gelmeyin vs diyorsa benim nacizane fikrim Havaalanından cıkısınız 12 den sonra ise geceyi ya havaalanında ya port autority de yada Atlantic City Bus Terminalde geçirmeniz. Fakat MUTLAKA DİKKATLİ OLACAGINIZ KONU ŞUDUR; Atlantik City Tehlike arzeden bir yerdir. Geceyi geçirecekseniz Kesinlikle Terminal Binasının içinden çıkmayın, Bavulunuzu yalnız bırakmayın. Terminal binasının içinde polisler nöbet tutuyorlar o yuzden güvende olursunuz. Ben bunu defalarca yaptım. Ordan da 552 ye bineceksiniz 1 saat sonra Wildwooda hoşgeldiniz. =)

WILDWOODDA ev konusunda
    kendinizi kasmayın. Artan Wİldwood talebi üzerine herkes evini WAT ögrencilerine kiralamak icin cirit atıyo zaten. ortalama kira bedeli100 dolar. Odalar genelde Dorm tarzi. Türkiye konforunu kesinlikle beklemeyin =) Odalarda 4 kişi kalır genelde. 2 kişilik oda bulursanız kebap. Evin güzel olmasından ziyade hangi caddede olacagı internet baglantısının kuvveti ev sahibinin esnekliği sizleri daha alakadar etsin. Bu konuyu biraz açalım şimdi;
    Roberts Ave. ile Youngs Ave. sokaklarından uzak durmaya çalısın. Genelde komsularınız tehlikeli insanlar olabilir. hırsızlık yaralama adam öldürme gibi durumlar hemen hemen her sene düzenli olarak görülmektedir.(4 kere wildwooddaydım 2 sinde birileri öldürüldü mesela =)) onun haricinde diğer caddeleri tercih edebilirsiniz.
    Oraya gitmeden ev kiralamayın, çünkü yaşamı bilmediğiniz için afallayabilirsiniz. zaten evleri görünce genelde ilk günler TR yi özleyebilirsiniz.
    Ev kiralarken benim tercihim; jordan, mısır tarafından gelenlerden uzak durun derim çünkü yaşam tarzları eglenceleri vs herşey farklı, sıkıntı cekebilirsiniz.(Ha çok iyi anlaştıgım kardeşlerim de yok degil buralardan ama!)
    İşinize yakın olmasından ziyade sizi huzurlu edecek yerlere bakın. Bir bisiklet edinebilirseniz North wildwooda dogru 26. caddeden itibaren güzel villalar bulabilirsiniz ki daha da ucuzdur. ferahtır az kişi kalır.bisiklet ile boardwalka en fazla 15 dk sürer.
    WAT çıların en yogun oldugu sokak GLENWOOD tur, Moreyste çalışacaklar için MAG HOUSE lar vardır, En ünlü WAT evi RED HOUSE tur. Eskiden partileri ile meshur olan red house a yeni kurallar gelmiş olup dısarıdan arkadas sokamazsın partiler düzenleyemezsin evden işe işten eve vs vs.

Ne olur ne olmaz ilk gidişte bisiklet edinmeye bakın, ikinci el 40 50 dolar sıfır walmartta 70 80 dolar civarıdır. (Benim terchim sıfır almak oldu hep cünkü tüm sezon biniyorsun zaten bisikletin parasını cıkarmıs oluyorsun sıfır bisikletle heryere gidebiliyorsun korkun olmuyo bozulacak diye.. Ayrıca siz denemeyin ama TR ye 2 tane bisikletimi de getirdim evelki senelerde =D

İkinci iş konusunda şöyle diyeyim,
    genel olarak biz ordaki iklim ve çalışma şartına göre kuvvvetsiz kalıyoruz ilk başlarda. O yuzden İnsanlar tercih derlerken ilk önce Bulgarları Makedonları Rusları Romanyalıları tercih etmekte. Bu ülkeler gerek ingilizce gerek çalışma gücü açısından bariz daha dayanıklılar. İşler genelde amele işi kıvamında oldugu için adamlar sesini çıkarmadan devam edebiliyorlar. Ama iş konusunda şöyle söyleyeyim ilk işinizde ya tamamen aksam üzerinden aksama kadar çalışın ya da gündüz shifti alın ki ögleden sonranız boş olsun ikinci işi bulun. Bu shifti managerinizle konusarak düzenleyebilirsniz. Ama bu konuda kesinlikle stabil olun. Ayrıca işverenler temmuza kadar full shift verebilir buna güvenmeyin cunku bilin ki temmuzda calısma saatiniz maksimum 35 40 larda seyredecektir. O yuzden işinizi erkenden tutun gündüz yada aksam shifti alıp ikinci iş aramaya baslayın. Oteller genelde sabah 7 8 gibi çalısacak eleman ister. otellerdeki işler genelde housekeeping tir. Boardwalk genelde aksam shiftinde çalışacak eleman ister onunda başlama saati aksam üzeri 5-6 dır. Hotellerde iş bulmanız boardwalka göre daha yüksektir. Ayrıca kız-erkek ayrımı pek yapmayabilirler.

Yiyecek konusuna gelince Rio Grande de
    Save a lot=meyva sebze ekmek için ucuzdur,
    Dollar TREE=ekmek abur cubur deterjan temizlik ürünleri çanak kaşık herşey 1 dolar burda=),
    WALMART; Aynı Kipa Carrefour gibi bi yer,
    K.MART= pek tercihim değil fakat çakma konvers tarzı ayakkabılar bi ara 5 dolardan satılırdı, =D
    ROSS; Giyim için ideal ayrıca marka parfum ve saatleri ucuza bulabileceğiniz bir yer.
    SHOP RITE; Belki yiyecek konusunda walmarttan daha detaylı diyebilecegim bir yer. Et çeşitleri vs meyva sebze çeşitleri TR yi aratmaz.

Cape May CourtHouse da;
    MARSHALL ve TJ.MAX; giyim için ucuz olan diğer yerler, TJMAX in çalışanları inanılmaz derece de cins varlıklardır kesinlikle tartışmamaya çalışın ama tartışanı çok gördüm =D

CAPE MAY;
    Gezmek için ideal alan, sessiz sakindir, güzel PUB ları vardır.

Wildwood;
    ACME; Rio Grande Ave. de Mc Donalds ın arkasında, genellikle Süperfreshten daha ucuz olabiliyor.
    SUPERFRESH; North wildwooda doğru giderken 26. caddeden West wildwood yönüne dogru dönün bataklıgın hemen önü skateboard alanının yanı.
    FAMILY DOLLAR; Ucuz mekan konserve bardak çatal aburcubur basit elektronik vs bulabilirsiniz, Superfreshin yanı.
    RITE AID; Wildwoodda iki tane var zaten bulacaksınız, genel şeyler, temizlik bakım ürünleri temel gıdalar, içecek vs.
    WAWA; bu benim favorim. Subway gibi düşünün ama daha detaylı sandwich yapar, abur cubur satar, kahvesi mükemmeldir soguk kahvesine bitebilirsiniz. geceleri partilerden sonra ugrak mekan.
    7eleven; varlığı yoklugu belli olmayan bi yer çok genel anlamda aburcubur vs satar. Bowling binasının altında.

Ayrıca buraların hicbirinde alkol bulamazsınız onun için ayrı likör shoplar vardır, aksam 10 a kadar almazsanız gece 10 dan sonra ya bira ya şarap alırsınız, 21 yaş altı kesinlikle girmesin. arkadasları ile de girmesin adam kıllanırsa polis cagırır arkadaslarını bile yakar.

Sigara için insanlar genelde WAWA yı seçerler. Ayak üstü kahve satar sigara satar. =D

Arkadaslar açıklayacak çok şey var ama su anda aklıma gelenler bunlar, sorusu olan olursa foruma pek giremesem de Face ten vs yardımcı olmaya çalışırım.

Beni sorarsanız; 4 sene üst üste wildwooddaydım, Moreyste GHOST SHIP denen ride da aktörlük yapıyordum(eğlencenin tavan yaptıgı bi yerdir=D, mutlaka bu korku ride ını deneyin, siz içerideyken hala size TÜrkçe sözcüklerlerle saldıran zombiler görürseniz şaşırmayın=D), ikinci iş olarak ta Moreysin bi otelinde Maintenance görevindeydim, wildwoodda gerçekten çok sanslıydım hersey güzeldi umarım sizler için de güzel bir yaz olur. =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı mmerveb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de bu sene wildwood a gidiyorum ve dunkin donuts da çalışıcıcam.kalıcak yer ayarlayan arkadaşlar bana bilgi verebilirlerse sevinirim.
    ben de dunkin donuts rio grande de çalışcam. gidiş tarihin ne sanırım sen de rio grande de olcaksın?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı wat mcdonald Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de dunkin donuts rio grande de çalışcam. gidiş tarihin ne sanırım sen de rio grande de olcaksın?
    İkisi ayrı mekanlar =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı BurakYILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkisi ayrı mekanlar =)
    wildwood ile rio grande yakın diye biliyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wildwood ile rio grande yakın diye biliyorum
    wildwood ile rio grande yakın gibi gözükse de bütün günün yorgunluğuyla gitmeye, saatte bir gelen otobüsü hem giderken hem dönerken beklemeye üşendiğim, anca tatillerde vs. gittiğim bi yer olmuştu. Çok da yakın değil yani

ben de ayrıca Morey's Piers ride op.'dayım muhtemelen xtreme'lerde olurum yine beklerim spring shot ve skyscraper'a
    22 Haziran'da THY ile JFK'ye direk uçuyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

wildwood rio grande arası 552 numaralı otobus ile yaklaşık 10-15 dk arası sürüyor. Bekleme süresini 1 saat olarak abartmamak lazım ama tabiki 20 dk da bir de otobüs geçmiyor o yüzden tavsiyem oraya gider gitmez otobus terminalinden 552 hareket saatlerini gösteren timetable lardan almanızı öneririm ayrıca başka sorularınız da olursa seve seve yardımcı olurum herkese iyi wat lar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı kagiiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wildwood rio grande arası 552 numaralı otobus ile yaklaşık 10-15 dk arası sürüyor. Bekleme süresini 1 saat olarak abartmamak lazım ama tabiki 20 dk da bir de otobüs geçmiyor o yüzden tavsiyem oraya gider gitmez otobus terminalinden 552 hareket saatlerini gösteren timetable lardan almanızı öneririm ayrıca başka sorularınız da olursa seve seve yardımcı olurum herkese iyi wat lar
    bisiklet ile gidilebi,lecek bir mesafe mi peki

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar wall township e giden var mı herhangi bir bilginiz var mı yer ile ilgili şuan sadece new jerseyde oldugunu biliyorum okadar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bisiklet ile gidilebi,lecek bir mesafe mi peki
    Otobüsü kaçırınca yada eglence olsun diye bisikletle gittiğimiz zamanlar oldu. Ortalama 20 dakika sürüyor Bisikletle yavaş giderseniz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı BurakYILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otobüsü kaçırınca yada eglence olsun diye bisikletle gittiğimiz zamanlar oldu. Ortalama 20 dakika sürüyor Bisikletle yavaş giderseniz.
    aslında sevindim zevkli olabilir teşekkür ederim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bizde 2 kişi 28 Haziranda Wildwooda gitcez.Moreys pier de game operator olarak çalışcaz. yalnız aklıma takılan birşey de Moreys piers in kaç bölüm oldugu. Çünkü iş sözleşmesine göre kumarhane departmanında olcakmışız.
    Bu arada BurakYILMAZ arkadaşım çok teşekkür ederim bilmek istediğim şeylerin çoğunu anlatmışsın her ne kadar 2. defa wat a katılışım olsa da insan farklı bi yere gitcekse heyecan oluyo

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı bytarik06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde 2 kişi 28 Haziranda Wildwooda gitcez.Moreys pier de game operator olarak çalışcaz. yalnız aklıma takılan birşey de Moreys piers in kaç bölüm oldugu. Çünkü iş sözleşmesine göre kumarhane departmanında olcakmışız.
    Bu arada BurakYILMAZ arkadaşım çok teşekkür ederim bilmek istediğim şeylerin çoğunu anlatmışsın her ne kadar 2. defa wat a katılışım olsa da insan farklı bi yere gitcekse heyecan oluyo
    Rica ederim kardeşim sorunu diger sordugun yerde cevapladım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet rio grande deyim ben de.12 hazirana bilet aldım.sen ne zaman gidiyorsun?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı mmerveb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet rio grande deyim ben de.12 hazirana bilet aldım.sen ne zaman gidiyorsun?
    benim biletim 16 haziranda

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de 12 haziranda north wildwoodda iş başı yapacağım. ev meselesi belli değil, yalnız gidiyorum. ev arayan arkadaşlar varsa, özellikle oda arkadaşı açısından kadın arkadaşlar varsa benimle iletişime geçerse memnun olurum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim biletim 16 haziranda
    kalacak yerini ayarladın mı? ben işverrenle konuşamadım henüz.ben özel mesaj atamıyorum.özel mesajla ulaşırsan bana feysbuktan daa rahat konuşuruz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Wat mcdonald sen mcdonalds tamı calısacaksın??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)